Sta raditi kad se muz kocka?

odgovora

Objavljeno

To se krilo od mene celu moju tudnocu da bih ja sama saznala o cemu se radi kad je novac poceo da nestaje otprilike u 5 mesecu trudnoce. On stalno Govori kako hoce da prestane i kako je "ovo bi zadnji put" i sve tako u kruG. Problem je sto se to desava jako cesto, nedeljno po jedanput. I ne kaze mi sam, neGo ga ja uhavtim u lazi. Onda me napada da ja nisam normalna kako sam negativna, a on jadan daje sve od sebe a ja tako sa njim. Posle svadje koja traje po 2 sata, priznaje da se kockao i kao vracamo se na ono "ovo je zadnji put" i hoce ali izbegava da se obrati strucnom lekaru. Sad sam ga poslala kod lekara da uzme uput, nazvao me da mi kaze da treba da se ide u Drajzerovu gde lece bolesti zavisnosti. Tako da u ponedeljak sa sve bebom treba da se maltretiram umesto da uzivam sa njim kuci. Pokusali smo i sa tim da novac stoji kod mene, ali nije uspelo jer onda se pozajmljuje. Ne znam koliko je duzan, ali vec 5-6 puta sam vracala njegove dugove. Stvarno gubim snagu i ne znam kako da mu pomognem da se izbori sa tim, a opet ne mogu da dozvolim da to utice na kvalitet zivota naseg deteta, a verujte da utice itekako u svakom smislu. kada dici ruke od svega? Vise ni sama ne znam.

Ja znam jedan primer u svojoj okolini.Muskarac se kockao 7 godina,i sve tako ostavice ali nista.Dok nije otisao na lecenje.Mislim da drugog resenja nema.Meni je zao sto prolazis kroz to.Posebno sto imas malo dete.Ali,bolesti zavisnosti se sasjecu u korijenu.Necu reci on je kriv za sve,svaki covek u zivotu padne u neka iskusenja.A to jeste bolesti mora se leciti.I ne treba samo ti da ucestvujes.Neka pomognu i njegovi.Zelim ti sto pre da bude bolja situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene i Zlatni papagaj da vam javnem...

Ovaj mm se popravio. Da ne cuje zlo, necu mnogo da ga hvalim. Citao je i on vase postove, hvala vam na iskrenim misljenjima. Sprovela sam u delo mnogo toga sto ste me posavetovale. Nije proslo puno vremena, ali verujte da je to za mene, njega tj. nas veliki napredak. Novac ne nestaje, svaki dinar zna se na sta je utrosen. Kladionica se ne pominje uopste, ne mogu vam opisati koliko mi je lepo da tu rec ne cujem nijednom niti iz njegovih niti iz svojih usta. Fenomenalan osecaj! Ne znam sta je tacno bilo to sto je uticalo na njega da vise ne ide tamo i to ne pominje jer sam verujte sve pokusala sto ste mi rekle i sve sto mi je usput padalo na pamet. Mislim da je najjaci utisak ostavilo citanje vasih postova. Videvsi kako druge mame reaguju na to pa i muskarac shvatio je da mnogo gresi takvim nacinom zivota i koliko u stvari to utice na nas kao porodicu. Hvala vam zene puno i nasem muskom drugaru. A ja se molim i nadam da ne cuje zlo, pa da opet krene sve po starom. Ludo je radovati se kao da je sve zasigurno proslo ali Daaaaj Boze! Mnogo nam je lepo ovako!

uh,nisam vidjela ovaj post.Bas mi je drago,zbog vas troje.Samo napred.Znaci da te puno voli cim je uspeo sam da se izbori s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh,nisam vidjela ovaj post.Bas mi je drago,zbog vas troje.Samo napred.Znaci da te puno voli cim je uspeo sam da se izbori s tim.

Pa ja se nadam da me puno voli, ali znate muski kad su nervozni zaborave na ljubav. Sad kad hoce da vrda ili da se malo svadja, ja mu kazem: Dodji ovamo na antistres terapiju. On dodje i ja ga poljubim, posle poljubca kao da svadje nije bilo a ni nervoze. Samo mi se smeska i kaze da sam namazana i opasna. I za sad tako uspesno prevazilazimo svaku nervozu s njegove strane. A za moju nervozu tu je bebica da me umiri :lol: :lol: :lol: :lol: Mislim da smo oboje pomalo poludeli! :blink::lol:

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ćeš skupiti snagi i krenuti dalje. Baš zbog bebe. Jer dete nije zaslužilo da sve to gleda i da doživljava.

I budi uverena da i tebe tvoja sreća negde čeka. A ovo su sve iskušenja koja moraš da prođeš do svoje sreće.

Mada ti već svoju sreću ljubiš svaki dan

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.zivotnijeigra.com/

To je sajt organizaciej koja se bavi lecenjem patoloskih kockara. Sediste je u Novom Sadu, ali svejedno, jedina je takva organizacija u Srbiji. O organizaciji i o zeni koja to vodi imam samo reci hvale.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bivsi kockar...zena me je napustila.. mogu vam samo reci da muzeve odmah i to dok je jos pocetak, odvedete na lecenje...meni je pomoglo. Ne igrajte se sa tim i ne odugovlacite. Moze se resiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imao sam problem sa kockom pre 4 godine, bio sam na lecenju i pomoglo, zasad sve ide dobro. Voleo bih da cujem iskustva ako neko ima, da pomognem ako mogu...jer je to nesto sto je obelezilo moj zivot, moju zenu, porodicu...obratite paznju na ponasanje muzeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad spominjes ponasanje na koje treba obratiti paznju,na sta konkretno mislis da bi zene trebalo da obrate paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr da li krije telefon da li je raydrayljiv, da li cesto nocu ustaje dok spava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz igra online poker i ima vecu zaradu nego ja platu, a da napomenem da vec dve godine igra i da nijedan dinar nije ulozio. Samo freeroll. Sve zavisi sta imate za cilj. Ja zivim od kladionice jer u istoj radim, a slazem se da ima dosta kockara koji bi prodali i porodicu zbog tog poroka. Savet - ako Vam nesto ide od ruke, pokusajte da to iskoristite u svoju korist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja imam sličan problem. Muž se kockao ali ja to nisam primetila tako da bi bilo dobro da opšitnije obijasnite kako primetiti. Imam malu bebu od 4 mesrca a vec dva ima otkako sam se vratila kod mojih. Laži, manipulacije, stresovi zbog kradja, sumnje, nepoverenje, svadje, pretnje... To su reči koje se koriste u tim slučajevima. Ja sam svasta prezivela, trudna sam ostajala bez osnovnih namirnica, zvali me na telefon da me upozore da je dužan. A nisam shvatala za šta daje novac jer je smišljao priče a ja trudna ne mogu da mu udjem u trag. Pokušao je da me odvoji od porodice jer su isuviše otkrili.  I onda odem. Misleći valjda će nedostajanje i pretnja gubitka porodice nesto prpmeniti. Ali nije. Ti ljudi su takvi manipulatori da on meni kad je nudio da se vratim njemu sve je napričao kako ce se promeniti itd ali je ipak opipavao teren da li će još uvek moći neke potoke da nastavi tipa alkohol i marihuanu. I onda kad mu kazem pa ok je od dogadjaja do dogadjaja popit a marihuanu ne želim da vidim. On se obraduje da može bar nešto. Ali onda kad vidi da se kolebam oko vraćanja njemu jetr nemam poverenja on mi kaže ako se ne vratiš i počneš da pričaš po gradu sta sam radio pričaću i ja za tebe sve sto znam. Sa kim si sve bila itd. To ljubav? Teško.
Ne verujem mu ništa, prodao je izmedju ostalog moj verenički prsten. Pratio je gde ću sakriti pare da ih uzme. A ja i dalje volim tog lika ali me stvarno isuviše strah tog života opet. Čak sam dobila osećaj da me moli da se vratim da mu ne bi pričali ljudi šta je uradio nego što me zaista želi. Neko reče on i ne vidi voljenu osobu od slepila kocke i to je istina. Imam osećaj da mu nisam bitna. Osim toga da je priznao dok smo živeli zajedno možda bih ja poradila na tome ali sam saznala tek skoro, opet kad je morao da prizna. Sve samo kad mora, ide bas do kraja. Moje pitanje je da li bih se trebala vratiti i probati da mu pomognem ili da odustajem? Nisam znala sta je i nisam se ni mogla boriti a sad znam, ali opet me strah da  ću se još više razočarati i izgubiti. Imamo dete ali ne želim da nas ono jedino veže, ali opet računam svako će svojim putem a ja ću ostati sama bez bračnog druga i budem tužna toliko da ga poželim nazad. Veliki je dvoboj u meni. Da je priznao bar na vreme, jer već se puno otelo kontroli... 

Izmenjeno od strane Mama Meli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvojij prici tu nije kocka nego droga ( ne marihuana) u pitanju. Ti si ne odlucna i vratices mu se pa ce to dete ispastati. Osoba koja ode zbog lepseg zivota ( u tvom slucaju ako ti ne koristis bilo sta odnedozvoljenog) ne treba ni da pomislja na povratak, pogotovo zbog deteta. Da li dete treba da zivi bez hrane? Bez ljubavi? Da slusa svadje? Dete ce biti srecnije daleko od takvog zivota. Svakako ti si ta koja odlucuje, a po tvojim recima (volim tog lika) ili si mlada ili si u istom svetu kao i on.. svakako treba razmisliti o detetu a ne o sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je meni ko bajagi priznao da je za kocku davao, mada može biti i to. Ja sam jedino u životu marihuanu probala i to sa svojim iskrenim drustvom jer nas zanimalo, ostale droge nikad i nisam u tom svetu uopšte niti se uklapam u tu priču, zato sam i otišla.  Pokušavala sam da ga odvratim od nekog društva ali on se i krijući sa njima vidjao. Ja nemam za šta da se uhvatim sem da mi je puno pomagao oko bebe. Mada nije vodio računa dok sam bila trudna da mi ne pravi stres, a ja smatram da je time i bebi mogao da naudi. Nisam toliko ni mlada ali samo mi je previše žao da porodicu koju sam tek dobila tek tako rasturim, i ja pokušavam da se fokusiram na bebu, sta je za nju najbolje. Poneko me savetuje da pokušam da ga promenim i da dete treba imati oba roditelja, mada većina kaže ne vraćaj se ni u ludilu. Ja njega volim i tek smo se uzeli i toliko patim a znam šta mi je sve priredio. Osim toga ne verujem da ja uopšte i znam šta je tu sve po sredi. Možda kocka, možda droga, možda je upao u ko zna šta. A da ga upoznate rrkli biste kakav kulturan mladić, kako obrazovan, osećajan prema ženi i detetu,uspešan na poslu. Podvojena ličnost. Njemu je sada bitno da ne pokvari drugima tu sliku o sebi a to je najlakše tako što će me vratiti. I zato čak i nisam sigurna da li je to ljubav. Iako on plače, moli me itd. Ali ne vidim realne promene. Ja da sam muško znam kako bih. Ali on ni ne zna ili ne želi, a tvrdi da bi sve dao bla bla, ali kako verovati manipulatorima? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Meli ono sto ja znam na osnovu nekih prica od poznanika, sve se vrti oko istog-muz se kocka, nije se znalo, saznalo se, zena daje prvu, drugu, trecu sansu, ide laz na laz, svi povredjeni, deca najvise ispastaju, epilog je isti-to je put bez povratka, odnosno uglavnom zene na kraju odu i povedu decu jer spasa nema. Mozda jedino da se proba sa adekvatnim lecenjem ako druga strana pristane, jer je u pitanju ozbiljna bolest zavisnosti. U slucaju tvog dragog pomesano sa drogom i ko zna jos cim. Ponudi mu sansu ako pristane da se leci, ali da zaista ide na lecenje, a ne da kaze da je bio, pa da ne ode. Da ne prebacujes sebi da nisi pokusala da sacuvas porodicu... 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je meni ko bajagi priznao da je za kocku davao, mada može biti i to. Ja sam jedino u životu marihuanu probala i to sa svojim iskrenim drustvom jer nas zanimalo, ostale droge nikad i nisam u tom svetu uopšte niti se uklapam u tu priču, zato sam i otišla.  Pokušavala sam da ga odvratim od nekog društva ali on se i krijući sa njima vidjao. Ja nemam za šta da se uhvatim sem da mi je puno pomagao oko bebe. Mada nije vodio računa dok sam bila trudna da mi ne pravi stres, a ja smatram da je time i bebi mogao da naudi. Nisam toliko ni mlada ali samo mi je previše žao da porodicu koju sam tek dobila tek tako rasturim, i ja pokušavam da se fokusiram na bebu, sta je za nju najbolje. Poneko me savetuje da pokušam da ga promenim i da dete treba imati oba roditelja, mada većina kaže ne vraćaj se ni u ludilu. Ja njega volim i tek smo se uzeli i toliko patim a znam šta mi je sve priredio. Osim toga ne verujem da ja uopšte i znam šta je tu sve po sredi. Možda kocka, možda droga, možda je upao u ko zna šta. A da ga upoznate rrkli biste kakav kulturan mladić, kako obrazovan, osećajan prema ženi i detetu,uspešan na poslu. Podvojena ličnost. Njemu je sada bitno da ne pokvari drugima tu sliku o sebi a to je najlakše tako što će me vratiti. I zato čak i nisam sigurna da li je to ljubav. Iako on plače, moli me itd. Ali ne vidim realne promene. Ja da sam muško znam kako bih. Ali on ni ne zna ili ne želi, a tvrdi da bi sve dao bla bla, ali kako verovati manipulatorima? 

tesko im je verovati. Jer veima dobro barataju sa recima. Pusti ti to sta vecina kaze, slusaj sebe. Ako smatras da bi mu dala jos jednu ili deset sansi ti mu daj, ali samo neka ti bude na umu da ako krene (ne daj boze) losije da bude ili da se na dete to odrazava, tad bi trebala da prekines.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, vidis da covjek ima ”ugled” koji pokusava da sacuva. Ne bi taj pristao na lijecenje.

Ja ne razumijem kako zivjeti s nekim u koga nemas povjerenja i kome ne znas sta se krije iza coska. Ja ne bih mogla. Meni su povjerenje i sigurnost sve. Ako to nemam onda ne mogu ni da volim tu osobu nit da planiram sta ozbiljno sa njom.

Da bi nekom pomogla prvo moras znati njegov problem, a ti ne znas problem svog muza jer odbija da ti se povjeri i da bude skroz iskren prema tebi. Meni to govori da njegova osjecanja nisu iskrena, da ni on nema povjerenje u tebe ili da on ne zeli da prestane sa tim sto radi.

Ti najbolje znas sebe i svoje granice, dal mozes da zivis tako ili ne, ali sad imas i dijete na koje moras da mislis. Nije uzaludna ni ona da je bolji razvod od bolesnog braka, a ti najbolje znas sta imas i sta ti se nudi ;)

Zone*, Venera i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ehi, vidis da covjek ima ”ugled” koji pokusava da sacuva. Ne bi taj pristao na lijecenje.

Ja ne razumijem kako zivjeti s nekim u koga nemas povjerenja i kome ne znas sta se krije iza coska. Ja ne bih mogla. Meni su povjerenje i sigurnost sve. Ako to nemam onda ne mogu ni da volim tu osobu nit da planiram sta ozbiljno sa njom.

Da bi nekom pomogla prvo moras znati njegov problem, a ti ne znas problem svog muza jer odbija da ti se povjeri i da bude skroz iskren prema tebi. Meni to govori da njegova osjecanja nisu iskrena, da ni on nema povjerenje u tebe ili da on ne zeli da prestane sa tim sto radi.

Ti najbolje znas sebe i svoje granice, dal mozes da zivis tako ili ne, ali sad imas i dijete na koje moras da mislis. Nije uzaludna ni ona da je bolji razvod od bolesnog braka, a ti najbolje znas sta imas i sta ti se nudi ;)

Hvala vam stvarno na divnim savetima, koji zbog samog slučaja ne zvuče tako divno ali su ipak od koristi. Ma on ima žešći psihički problem  hteo bi da mu niko ne zna da sačuva ugled ali verovatno i da nastavi sa istim stvarima, čim je bio počeo i moje greške da nabraja, kad bih nesto zaboravila da uradim počeo bi da me kinji kao da je smak sveta da bi dokazao da i ja grešim. Dakle želi da prihvatim i njega sa svim tim, a ja ne da ne mogu nego ne želim i mislim da je život nešto više od strepnje od danas do sutra da li će šta novo smisliti. Na kraju krajeva prodao je verenički prsten koji mi je dao. Znači ništa mu nije sveto! Razgovori sa vama i sa porodicom mi olakšavaju da i sama shvatim stvari i da udjem u suštinu, jer mnogo sitne pameti tu treba. A i dok smo živeli sami bila sam puno zaslepljena njegovom pričom, čak sam i dete zanemarila u pojedinim momentima jer je kostantno držao lekcije i pametovao. Ono što žrlim da dokučim je da li vredi boriti se jer jesam borac ali kd unapred ne vidim cilj nema efekta. 

..

 

Izmenjeno od strane Mama Meli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvojij prici tu nije kocka nego droga ( ne marihuana) u pitanju. Ti si ne odlucna i vratices mu se pa ce to dete ispastati. Osoba koja ode zbog lepseg zivota ( u tvom slucaju ako ti ne koristis bilo sta odnedozvoljenog) ne treba ni da pomislja na povratak, pogotovo zbog deteta. Da li dete treba da zivi bez hrane? Bez ljubavi? Da slusa svadje? Dete ce biti srecnije daleko od takvog zivota. Svakako ti si ta koja odlucuje, a po tvojim recima (volim tog lika) ili si mlada ili si u istom svetu kao i on.. svakako treba razmisliti o detetu a ne o sebi.

U pravu si, ja ne želim da idem tim putem, zašto bih onda nastavljala, a i dete tome izlagala. Samo treba da budem odlučnija i da to rešim sebi čvrsto u glavi. Moj jedini razlog dvoumljenja je to da ja ne budem ta koja je rasturila porodicu, ali i to mi je on utuvio u glavu, jer je to više puta pominjao. Negde sam pročitala i to mi je ostalo urezano da niko ne može primiti poruku koju nije spreman primiti. Sve dok on nije spreman ja mogu da ga ubedjujem do mile volje, dzaba mi je. A shvatiće možda nekad šta je izgubio, a neki ljudi nikad i ne shvate jer svesno biraju taj put i čak nauče da se nose sa time i vole da budu kockari, narkomani... Takve ljude i traže, prema tome ni ja nisam dobra za njega. Hvala na razumevanju i iskrenim uputama. 

Ja imam sličan problem. Muž se kockao ali ja to nisam primetila tako da bi bilo dobro da opšitnije obijasnite kako primetiti. Imam malu bebu od 4 mesrca a vec dva ima otkako sam se vratila kod mojih. Laži, manipulacije, stresovi zbog kradja, sumnje, nepoverenje, svadje, pretnje... To su reči koje se koriste u tim slučajevima. Ja sam svasta prezivela, trudna sam ostajala bez osnovnih namirnica, zvali me na telefon da me upozore da je dužan. A nisam shvatala za šta daje novac jer je smišljao priče a ja trudna ne mogu da mu udjem u trag. Pokušao je da me odvoji od porodice jer su isuviše otkrili.  I onda odem. Misleći valjda će nedostajanje i pretnja gubitka porodice nesto prpmeniti. Ali nije. Ti ljudi su takvi manipulatori da on meni kad je nudio da se vratim njemu sve je napričao kako ce se promeniti itd ali je ipak opipavao teren da li će još uvek moći neke potoke da nastavi tipa alkohol i marihuanu. I onda kad mu kazem pa ok je od dogadjaja do dogadjaja popit a marihuanu ne želim da vidim. On se obraduje da može bar nešto. Ali onda kad vidi da se kolebam oko vraćanja njemu jetr nemam poverenja on mi kaže ako se ne vratiš i počneš da pričaš po gradu sta sam radio pričaću i ja za tebe sve sto znam. Sa kim si sve bila itd. To ljubav? Teško.
Ne verujem mu ništa, prodao je izmedju ostalog moj verenički prsten. Pratio je gde ću sakriti pare da ih uzme. A ja i dalje volim tog lika ali me stvarno isuviše strah tog života opet. Čak sam dobila osećaj da me moli da se vratim da mu ne bi pričali ljudi šta je uradio nego što me zaista želi. Neko reče on i ne vidi voljenu osobu od slepila kocke i to je istina. Imam osećaj da mu nisam bitna. Osim toga da je priznao dok smo živeli zajedno možda bih ja poradila na tome ali sam saznala tek skoro, opet kad je morao da prizna. Sve samo kad mora, ide bas do kraja. Moje pitanje je da li bih se trebala vratiti i probati da mu pomognem ili da odustajem? Nisam znala sta je i nisam se ni mogla boriti a sad znam, ali opet me strah da  ću se još više razočarati i izgubiti. Imamo dete ali ne želim da nas ono jedino veže, ali opet računam svako će svojim putem a ja ću ostati sama bez bračnog druga i budem tužna toliko da ga poželim nazad. Veliki je dvoboj u meni. Da je priznao bar na vreme...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, ja ne želim da idem tim putem, zašto bih onda nastavljala, a i dete tome izlagala. Samo treba da budem odlučnija i da to rešim sebi čvrsto u glavi. Moj jedini razlog dvoumljenja je to da ja ne budem ta koja je rasturila porodicu, ali i to mi je on utuvio u glavu, jer je to više puta pominjao. Negde sam pročitala i to mi je ostalo urezano da niko ne može primiti poruku koju nije spreman primiti. Sve dok on nije spreman ja mogu da ga ubedjujem do mile volje, dzaba mi je. A shvatiće možda nekad šta je izgubio, a neki ljudi nikad i ne shvate jer svesno biraju taj put i čak nauče da se nose sa time i vole da budu kockari, narkomani... Takve ljude i traže, prema tome ni ja nisam dobra za njega. Hvala na razumevanju i iskrenim uputama. 

Ja imam sličan problem. Muž se kockao ali ja to nisam primetila tako da bi bilo dobro da opšitnije obijasnite kako primetiti. Imam malu bebu od 4 mesrca a vec dva ima otkako sam se vratila kod mojih. Laži, manipulacije, stresovi zbog kradja, sumnje, nepoverenje, svadje, pretnje... To su reči koje se koriste u tim slučajevima. Ja sam svasta prezivela, trudna sam ostajala bez osnovnih namirnica, zvali me na telefon da me upozore da je dužan. A nisam shvatala za šta daje novac jer je smišljao priče a ja trudna ne mogu da mu udjem u trag. Pokušao je da me odvoji od porodice jer su isuviše otkrili.  I onda odem. Misleći valjda će nedostajanje i pretnja gubitka porodice nesto prpmeniti. Ali nije. Ti ljudi su takvi manipulatori da on meni kad je nudio da se vratim njemu sve je napričao kako ce se promeniti itd ali je ipak opipavao teren da li će još uvek moći neke potoke da nastavi tipa alkohol i marihuanu. I onda kad mu kazem pa ok je od dogadjaja do dogadjaja popit a marihuanu ne želim da vidim. On se obraduje da može bar nešto. Ali onda kad vidi da se kolebam oko vraćanja njemu jetr nemam poverenja on mi kaže ako se ne vratiš i počneš da pričaš po gradu sta sam radio pričaću i ja za tebe sve sto znam. Sa kim si sve bila itd. To ljubav? Teško.
Ne verujem mu ništa, prodao je izmedju ostalog moj verenički prsten. Pratio je gde ću sakriti pare da ih uzme. A ja i dalje volim tog lika ali me stvarno isuviše strah tog života opet. Čak sam dobila osećaj da me moli da se vratim da mu ne bi pričali ljudi šta je uradio nego što me zaista želi. Neko reče on i ne vidi voljenu osobu od slepila kocke i to je istina. Imam osećaj da mu nisam bitna. Osim toga da je priznao dok smo živeli zajedno možda bih ja poradila na tome ali sam saznala tek skoro, opet kad je morao da prizna. Sve samo kad mora, ide bas do kraja. Moje pitanje je da li bih se trebala vratiti i probati da mu pomognem ili da odustajem? Nisam znala sta je i nisam se ni mogla boriti a sad znam, ali opet me strah da  ću se još više razočarati i izgubiti. Imamo dete ali ne želim da nas ono jedino veže, ali opet računam svako će svojim putem a ja ću ostati sama bez bračnog druga i budem tužna toliko da ga poželim nazad. Veliki je dvoboj u meni. Da je priznao bar na vreme...

 

kakve ima veze sa kime si bila? Sta si radila? I da si najgora on te je prihvatio? Cemu sada to? Tesko je jer imas nekoga kakvog nisi zelea pored sebe, sto naravno niko ne zeli. Zelim ti lepsi zivot, kako god ti da odlucis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Meli ako je tvoje pitanje boriti se ili odustati, po svemu sto pises odustaj..i gledaj samo napred, sebe i to dete, vec si kod svojih i dobro je sto imas nekoga..Tu samo  lecenje pomaze a i to je pitanje hoce li stvarno pomoci, takve osobe nisu nigde dobrodosle, vecinom iz zavisnosti prelaze u neku drugu, teski manipulatori i neradnici,  i tu nema kraja. Takvi su samo jos rodjenoj majci mozda dobrodosli.. Koliko vidim ti si vec na pola puta i sve ti je jasno, kreni samo dalje dok te nije na dno povukao. Mozda te jos nesto veze za njega ali vremenom ce biti bolje.. Ovo pisem poznavajuci zenu koja ima takvog sina tj. leceni ovisnik, ali s njim je uvek nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde potražiti pomoć za lečenje zavisnosti  od kocke? Ko se bavi time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde potražiti pomoć za lečenje zavisnosti  od kocke? Ko se bavi time?

Imas razna udruzenja, zavisi iz kog si grada. To je slucaj za psihologa ali ima i tih nvo i sl. org. bivsih kockara koji nude podrsku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo Mima,
Slažem se sa Leni. Postoji puno udruženja, pivatnih ustanova i nvo, koje nude usluge tog tipa. Uglavnom se time bave psiholozi, specijalni pedagozi čak možda negde i socijalni radnici. E sad, ne znam odakle si, ali znam da kod mene u Novom Sadu postoji centar za edukaciju i odvikavanje od kockanja, čini mi se da se zove Herctime, ili tako nešto. Izguglaj ih, čula sam da su baš uspešni u lečenju ovog tipa zavisnosti, zapravo mislim da se isključivo time i bave. Za njih znam, jer je baš jedna koleginica iz firme u kojoj sam radila pre par godina, imala problem sa sinom, koji se duže vreme kockao, upali su čak i u neke velike dugove...Uglavnom, znam da su se njima obratili za pomoć, išao je tamo neko vreme i prestao je. Svakako ih pronađi, raspitaj se još, mislim da imaju oni svoju stranicu ili blog neki sa kog se možeš dodatno informisati.
 

Izmenjeno od strane sisteem123
leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.