Kućni poslovi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam od onih zena koje misle da to niko ne moze da uradi kao ja...pa tako ni posao, ni kucne poslove ne prepustam nikome...iako se moja mama svesrdno trudi da me spreci u tome.

Provodim u autu najmanje dva sata dnevno( u voznji), imam jos dvoje dece koji imaju stotine obaveza, koje naravno moram ja da ispratim!!!!

Jutros sam prokrvarila, i mislim da sam konacno shvatila da je vreme da malo popustim!!!!

Sigurna sam da me ovo nece drzati jos dugo, ali predlog ostalim trudnicama je da uzivaju u trudnoci jer posao stize vrlo brzo, puno noci nespavanja i posla oko bebe!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od onih zena koje misle da to niko ne moze da uradi kao ja...pa tako ni posao, ni kucne poslove ne prepustam nikome...iako se moja mama svesrdno trudi da me spreci u tome.

Provodim u autu najmanje dva sata dnevno( u voznji), imam jos dvoje dece koji imaju stotine obaveza, koje naravno moram ja da ispratim!!!!

U trudnoći sam bila u ovom fazonu, sad izbacim u ler kad god mogu, pa neću da se moje dete samo igra da ja ribam i trčim sve da držim pod koncem.

Uključila sam i mm, pa delimo poslove.

Kad sam bila trudna, rintala sam i po kući i na psolu, umesto da sam uživala i lenjla se za sve i svašta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve radila,do zadnjeg dana,nije mi bilo nista tesko,osim penjanja na setepnice,e to sam zadnje nedelje jedva prezivela,vise sam sedela na spratu,jer mi je wc gore,a mali kad me sutne morala sam odmah da pi... :lol: obuvala sam se normalno,u stvari nosila sam papuce bilo je leto :lol: a kad budem drugi put trudna videcemo kako ce ici,jer treba pored svega u kuci i trcati za malim...al moci cu ja to,jaka sam ja(tesi se,tesi...) :lol:;) jake smo mi zene...kao deset muskaraca

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam se ja u cetvrtom mesecu preseljavala, krecila sam stan u kom sam sada, a md je farbao stolariju. Posle toga oko pranja i sredjivanja mi je pomagala keva i nije mi bilo tesko. Sada posto zivim sama, normalno sve radim sama. :) Medjutim sada to isto ne bih mogla, prvo zato sto su mi tek sada pocela mucnine,a drugo....dosta je bilo zezanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je krecila sobu u sedmom mesecu i na pregledu doktor joj kaze da beba nije napredovala taj mesec,a i posteljica nije bila u redu.Zato ne bih se bas igrala.Ja sam usla u 8.mesec,do sad sam sve radila po kuci,ali polako,ima vremena,sada sve vise prepustam suprugu.Pozz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage mame :)

Mi smo sada drugi put trudni a imamo i devojcurka od 8,5 meseci. I u prvoj i sada u drugoj trudnoci, ponasanje nam je isto. Zivimo sami, mada su nam i moja mama i svekrva na 10 minuta, ali ne zelimo nikoga da opterecujemo, pa da smo organizovani tako da nam dva puta mesecno dolazi zena koja kompletno sredjuje stan, a u medjuvremenu sve tekuce poslove delimo. MM nema problem da se dohvati bilo kog posla(i ja sam presrecna zbog toga) tako da je moja kuhinja, ves, raspremanje sitnica, a on se bavi usisavanje, prasinom... Bebeckom se uglavnom ja bavim, mada se sada trudimo da je ja ne podizem bas previse jer vec ima oko 9 kg, ali to je malo teze, jer je velika maza pa se bar btrudimo da nosenje zamenimo igrom na krevetu. sve u svemu, kada vec MM podelu posla dozivljava kao normalno stanje, nema ga razloga menjati :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni mm i mama nedozvoljavaju da spremam stan i to me jako nervira. Ona dodje subotom pa sve sredi, a mm usisava tokom nedelje, nosi mi korpu sa vesom, riba tus kabinu... Ja otprilike samo perem sude i spremam po kuhinji i sirim i skupljam ves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim sve kao i da nisam trudna.Perem prozore,cistim stepeniste i hodnik,klececi na kolenima,kao i zogerisuci.Nosim pun lavor vesa,iznosim pun susac na terasu.Ribam kupatilo,spremam rucak,usisavam sve kao i obicno.Pri tom pijem ginipral na 4 sata,grlic mi je skracen i boga pitaj mozda sam cak i otvorena.Sem mm pomoc nemam.Jos imam majstore u kuci pa mozete misliti koji se tek haos pravi,samo cekam da im vidim ledja.

Sinoc je mm sam ocistio kupatilo,ali dok moja ruka ne prodje ne racunam da je ocisceno.Odmah sam videla da nije pomerio ormaric i malo je do praga preskocio.No dobro,muskarac je pa ko ce mu i zameriti. :lol:

E sad kad udjem u deveti planiram malo da usporim da ne daj Boze ne bi doslo do prevremenog porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim sve kao i da nisam trudna.Perem prozore,cistim stepeniste i hodnik,klececi na kolenima,kao i zogerisuci.Nosim pun lavor vesa,iznosim pun susac na terasu.Ribam kupatilo,spremam rucak,usisavam sve kao i obicno.Pri tom pijem ginipral na 4 sata,grlic mi je skracen i boga pitaj mozda sam cak i otvorena.Sem mm pomoc nemam.Jos imam majstore u kuci pa mozete misliti koji se tek haos pravi,samo cekam da im vidim ledja.

Sinoc je mm sam ocistio kupatilo,ali dok moja ruka ne prodje ne racunam da je ocisceno.Odmah sam videla da nije pomerio ormaric i malo je do praga preskocio.No dobro,muskarac je pa ko ce mu i zameriti. :lol:

E sad kad udjem u deveti planiram malo da usporim da ne daj Boze ne bi doslo do prevremenog porodjaja.

Svaka čast, Cicko :)

Jel uvodite parno grejanje? ;)

Sad je lepo vreme, pa te nema i miss you - da znaš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast, Cicko :)

Jel uvodite parno grejanje? ;)

Sad je lepo vreme, pa te nema i miss you - da znaš :)

Pa nije svaka cast,al sta cu kad znam da mora ne mogu da gledam prljavo i rastureno.Kod mene mora sve biti cakum pakum.Nije grejanje,sredjujem kuhinju,licno moju,na mom spratu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, Cicana, citam sta ti pises i vidim sebe. Nemoj se sad previse naprezati i opterecivati ciscenjem, nije to nista zapusteno pa da je u kriticnom stanju.

Bice vremena za ciscenje, i ne brini, nece ti nigde pobeci, sacekace te :)))

:lol: :lol: :lol:

U to sam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da nisam trudna ili nemam vremena da budem trudna.

Radim ono sto inace i radim po kuci ali kad mogu i hocu. Ne trazim posao tamo gde ga nema, sto bi rekla moja baba. :lol:

Mm mi pomaze inace, pa i sad. Grdi me kad dizem nesto tesko (decu, mokar ves..), ne usisavam, ponekad oribam kupatilo, ne perem prozore...

Ali zato peglam, kuvam, brisem, sklanjam, rasklanjam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kucni poslovi nikad lakse nisu padali zato sto ih sada obavlja moj dragi muzic :) Stvarno mi je velika pomoc, neda mi nista da podizem nititi da se malo vise naprezem, jedino sto obrisem prasinu i rasklonim krs i to kad on ne vidi, ribanje, pranje, prostiranje to moja dusa radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami ja ne radim skoro nista osim kuvanja...mm se rastrcao i sve sam radi, pozlati ceo stan za cas, a inace zivimo u 40 kvadrata pa nije neki veliki problem spremiti stan, ali divan je, moram priznati :)

Pre trudnoce smo pola pola sad on skoro sve radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim sve normalno,kao i do sada,jer mi nisu blizu ni svekrva a ni mama,ali zato mi mm pomogne kada se naspava,jer on radi nocu...pa je prepodne moje,a popodne njegovo da sredimo ako ima sta,a uvek ima kao i u svakoj kuci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim sve normalno,kao i do sada,jer mi nisu blizu ni svekrva a ni mama,ali zato mi mm pomogne kada se naspava,jer on radi nocu...pa je prepodne moje,a popodne njegovo da sredimo ako ima sta,a uvek ima kao i u svakoj kuci :rolleyes:

potpisujem samo mm ne spava vec smo u suprotnim smenama, pa se nadopunjujemo :) ...tako je bilo i dok sam sa svekrvom zivela, u 9 mesecu sam ribala kupatilo jer ona ne moze da se savija i da podnese hemikalije, a ja mogu :angry: tako da sve radim i tako je bilo prethodne dve trudnoce, tako i sada , evo ceka me i krecenje i slava....ali samo napred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam sve,osim sto nisam dizala korpu sa mokrim vesom i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpisujem samo mm ne spava vec smo u suprotnim smenama, pa se nadopunjujemo :) ...tako je bilo i dok sam sa svekrvom zivela, u 9 mesecu sam ribala kupatilo jer ona ne moze da se savija i da podnese hemikalije, a ja mogu :angry: tako da sve radim i tako je bilo prethodne dve trudnoce, tako i sada , evo ceka me i krecenje i slava....ali samo napred! :)

Svasta od nje stvarno :o Pa da li ti ljudi imaju dusu,ponekad se pitam....da li mogu biti sebicniji? <_< Mislim vec kad je bila tu,mogla je da pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam sve kao da nisam bila trudna!

Ako imate bilo kakvu pomoc,opustite se i uzivajte. Ima vremena,nece nigde pobeci kucni poslovi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve radim samo mi puno teze pada. A eto me za koji dan u devetom.

MM povremno usisa i to mi bas puno znaci, jer me ledja jako bole.

A sto se tice toga da posao nece pobeci... u tome i jeste problem, pobeci nece, niko ga nece odraditi samo ce me docekati uvecan. Onda bolje da stalno spremam po malo.

Spremam se za generalku posle uskrsa, e tu cu zvati mamu da mi pomogne oko prozora i zavesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao zene blago vama!

ja sam prikovana za krevet bila, a sada smem do 1km da hodam. radila sam i ja u pocetku ali stresan posao me je kostao.

bas me briga,ako ja mogu da trpim da me bodu silnim inekcijama, da pijem tablete od kojih se tresem ko prut moze i moja sveki da skuva 2 rucka sedmicno! a muzic, kao leptiric. sve radi! kuha, pere sudove, usisava, brise podove, pere ves i nista mu nije tesko. moja majka dolazi izz bosne svake druge nedelje i detaljno sredi kucu.

jesam li ustala i radila nesto...odmah komplikacije.

Mala plava888 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.

Drugi sam mjesec trudnoce, i ovo mi je treca po redu, prve dvije nazalost neuspjesne. Po kuci ne radim skoro nista, moj muz radi koliko moze, a imamo jednom nedeljno zenu koja dolazi i generalno sve sprema. Mislim da je najvaznije postedjeti sebe u prvim mjesecima jer je tada sve dosta rizicno. Sreca je i kad imate divnog muza pa vam olaksa dosta toga. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.