Kućni poslovi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Zna se da je nama zenama neizbezno da se bavimo uredjenjem i odrzavanjem svog zivotnog prostora,ali sta ste radile a sta izbegavale da radite tokom trudnoce i zasto?Meni su,npr,rekli da ne smem da radim nista sto iziskuje podizanje ruku,npr,da slazem tanjire u gornje police,navodno se bebi moze zategnuti pupcanik oko vrata.Ne znam da li su babske price ili ne,ali sam to izbegavala,kao i pranje kupatila jakom hemijom....A vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za ruke je bezveze, vezbe za trudnice sadrze dizanje ruku...

a za hemikaljije....strogo izbegavati u prva 4 meseca a najbolje do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u trudnoci isla na posao, dodjem kuci i spavam :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ostali poslovii to mi je ostalo sad da radim :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim samo lakše posliće i koji ne zahtevaju savijanje. Sve ostalo radi svekrva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve osim onoga sa hemikalija- ciscenja kupatila i rerne. To je mm tad i verovatno nikad vise nece jer mu je dosta bilo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve kućne poslove sam radila, čak i više nego uobičajeno. Imala sam neki snažni poriv da sređujem, čistim, preuređujem, kuvam... sve do 9. meseca. A u devetom mesecu sam se primirila, skoro da nisam ustajala iz kreveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odsada uzimam svoj licni godisnji odmor, i dizem samo kasiku i knjigu isebe iz kreveta.

Posto sam juce pospremala ormar, nista tesko, ali sam osecala da mi ne prija, i posle sam noc provela u predporodjajnim bolovima. Tako da se zaustavljam sa svime, nema vise super zene, ne mogu da se igram, bar dok ne udjem u deveti - onda se vracam u akciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do zadnjeg dana sam radila po kuci! Kada sam bila 7 mesec, selili smo se i sve smo morali dobro da ocistimo u novom stanu. Ja sam se cak penjala na stolicu da perem prozore. Doduse, posle ove selidbe morala sam da pijem Ginipral da se malo umirim ali ono sto tada nisam shvatala je da treba da odmaram a ne da mislim da sam super zena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve kućne poslove sam radila, čak i više nego uobičajeno. Imala sam neki snažni poriv da sređujem, čistim, preuređujem, kuvam... sve do 9. meseca. A u devetom mesecu sam se primirila, skoro da nisam ustajala iz kreveta.

Uranelo "svijanje gnezda" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odsada uzimam svoj licni godisnji odmor, i dizem samo kasiku i knjigu isebe iz kreveta.

Posto sam juce pospremala ormar, nista tesko, ali sam osecala da mi ne prija, i posle sam noc provela u predporodjajnim bolovima. Tako da se zaustavljam sa svime, nema vise super zene, ne mogu da se igram, bar dok ne udjem u deveti - onda se vracam u akciju :)

E draga ti stvarno da usporis ako je tako... Ima vremena, nece kuca pobeci i kad dete pocne da puza i sve stavlja u usta ili hoda i hvata se za sanitarije nacistices se bogami za citav zivot. Sad polako, nemoj da nas sekiras ovde! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga ti stvarno da usporis ako je tako... Ima vremena, nece kuca pobeci i kad dete pocne da puza i sve stavlja u usta ili hoda i hvata se za sanitarije nacistices se bogami za citav zivot. Sad polako, nemoj da nas sekiras ovde! :wub:

Bogami, ne samo da cu usporiti, vec od srede lezim, bukvalno.

Sinoc sam se opet mucila ali manje , a danas idemo napokon na pregled. I tako jos sutra i prekosutra da sredimo neke sitnice, da bih ja u sredu mirno mogla da se uvucem u krevetac...i da poludim tamo dok se ne porodim!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijoj.... ja se dobro osecam, mogla bih sve da radim al se vadim da mi smeta stomak. A i brzo se umorim. U sustini izbegavam teske poslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za ruke je bezveze, vezbe za trudnice sadrze dizanje ruku...

a za hemikaljije....strogo izbegavati u prva 4 meseca a najbolje do kraja

Apsolutno tačno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u obe trudnoce obavljala sve kucne poslove. Sa sinom sam cak u devetom mesecu ribala tepihe i nekoliko dana pred porodjaj kacila zavese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xaxaxa ja sam dva dana pred porodjaj prala prozore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam morala da mirujem i pijem ljekove, tako da nisam nista radila. Sada u ovoj drugoj trudnoci (34. nedelja) sam do skoro sve normalno radila. E sada poslednjih dana vidim da krecu kontrakcije ako se previse umorim ili budem duze na nogama tako da sam pocela da izbjegavam neke stvari, tipa da dizem sina, da nosim ves (sirim ga, ali izbjegavam da nosim do zice), da usisavam i kad god nesto drugo radim gledam da sto vise radim sjedeci ili makar klececi na koljenima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim po malo. Neke stvari mi ukucani brane da radim, a ja se, naravno, ne bunim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila trudna zivela sam kod svekrve i svekra,i sa deverom koji je mladjji od mene 3 godine.verujte da nista nisam pipala,jer mi nije blo dozvoljeno,stomak mi je uvek bio nekako tvrd,tako da sam imala u 7 mesecu problem da se savijam,tako da sam celu trudnocu odmarala i uzivala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmmm .... kucni poslovi....zar zaista to nemora da se radi? ;)

Ja imam 2 devojcice od 8 i 3 godine i ili jurim za bitangom ili nesto radim sa velikom devjcicom a sve ostalo i ne racunam jer je svakodnevnica. Nisam ohttp://www.bebac.com/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gifpterecena da sve mora biti na svom mestu i polako uposlim i devojcice tako da barem posklanjaju garderobu, igracke ili tanjire posle jela. Polako uz igru nek im postane svakodnevnica jer dolazi treca beba i trebacu im jos dugo :rolleyes:

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam obavljala od brisanja prasine do ribanja tepiha.Cak sam na dan porodjaja kuvala pasulj i kada sam otisla u porodiliste ruke su mi mirisale na beli luk

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam radila sve po kući i nikog i ništa nisam slušala... usisavala sam, brisala prozore (tri dana pre porođaja), ribala kupatilo,... moj muž je histerisao pored mene ali ja sam terala po svome... hvala bogu ništa mi se loše nije desilo... ali sad kad razmislim nisam baš morala sve to radim... trebala sam da uživam i da samo šetam i odmaram po ceo dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se trudim da se ne savijam previse,jer mi ne prija.posto kad muz radi budem sama kod kuce,onda mi je bzvz da samo lezim i nista ne radim,ali se cuvam.ne dizem teske stvari i sl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slabo šta radim po kući, MM je skoro sve preuzeo na sebe. Hranu ne mogu da smislim da spremam (zbog mučnina) a po kući radim samo lakše poslove koji ne uključuju nikakve dodire sa hemikalijama. Znam da sam vrlo srećna što imam supruga koji mi je kompletna podrška, tako da mogu da se odmorim kad god to želim, a to želim i vama svima drage moje :)

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam sta sam htela i koliko sam mogla. Mada smo kada sam bila cetvrti mesec poceli da renoviramo kucu i kad su radovi bili gotovi bila sam u sedmom mesecu. Bilo je gotovo ne moguce da nista ne uradim. Moram da napomenem da sam farbala vrata i prozore - Boze al sam bila glupa,nisam razmisljala o posledicama - niko me nije terao ali ja nisam imala zivaca da se to sve toliko odugovlaci,stize zima,stize beba...,a svi lako cemo. Uzmes stvar u svoje ruke i gotovo.Prala sam prozore i ribala pod klececi - inace zivim sa dragom mi svekrvom koja je JEDVA DOCEKALA da dobije unuce od sina,ali ona ne moze,bolesna je ccccc - i hvala dragom Bogu rodila sam zivu i zdravu srecicu :)

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim bukvalno sve, pa cak i ono sto sam cula da ne bi trebalo. :unsure:

Osjecam se super, vise mi smeta duze sjedenje, nego aktivnosti kao sto su pranje prozora, ciscenje, usisavanje...

Prije mjesec dana smo se preselili u drugi stan, jer u onom prvom nismo imali ves masinu... e065.gif

Rucno pranje vesa me je ubijalo vise od godinu dana... Tako da sada na sve ostale poslove gledam kao na pravi odmor. e030.gif

A da, prva tri mjeseca trudnoce smetao mi je miris sredstava za pranje sudja, pa je taj posao obavljao mm, kojem sam beskrajno zahvalna na tome. a010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.