Porodilište - Zrenjanin

odgovora

Objavljeno

Onda sam ja imala sreće, dr Popović mi se čak i nasmejao. Bila sam u predporođajnoj sali i više mi je prijalo da šetam nego da ležim dok su trajale kontrakcije. Prolazio je doktor i pitao me je da li jako bolo, na šta sam mu ja odogovorila: Ne znam, valjda boli. :-D

Nisam znala kakv bol da očekujem, a ovaj je bio izdržljiv.

Na porođaju sam imala babice, on je samo obilazio i na kraju ušio ranu.

Imala sam gore iskustvo sa jednom babicom koja me je konstantno terala da spavam uz opasku da me ne boli toliko. Samo što mi nije rekla da se pretvaram. Kada sam joj rekla da su krenuli naponi, rekla mi je da nemam pojma da su to kontrakcije. Porodila bi se u predporođajnoj sali da nije došla druga babica, uključila CTG i odmah me poslal u porođajnu salu.

Ova prva je verovatno htela da prespava smenu, jer je jednoj porodilji koja je stigla u 3:30h rekla : Sada si našla da se porađaš u 4 ujutro. :-/

Moram da napomenem da su pedijatrijske sestre jezive. Tri dana im govorim da nemam mleko i da beba ne sisa i konstantno mi donose bebu na podoj. Na kraju su, na onom sestrinskom pismu, napisali da beba lepo sisa i da ponekad treba dohrana. Nije ni čudo što mi je beba tri dana plakala bez prestanka.

A da, slomili su joj i ključnu kost na porođaju. To se vodi kao nešto što se normalno dešava na porođaju. Nisam to ni znala dok nisam izašla iz bolnice i videla otpusnu listu.

Poenta je da se beba stavlja na sisu bas da bi se stvorilo mleko, kako mislis da imas mleka ako ne stavljas bebu na sisu??? Ja sam se poridila prvi putu Zr, a drugi u Ns Betanija...tamo nema hocu-necu, treba-ne treba, tamo svaka zena doji i niko ti nece ni pomenuti adaptirano mleko a kamoli da ti daju promo materijal kao u Zr! A, ti ne mozes da znas da li je i koliko beba posisala, oni mere bebice pre o posle podoja i na osnovu toga daju komentar o sisanju.

Pa sta bi rekla za mene, rodila decaka mesec ipo ranije, u bolnici sam uspevala da ga dojim ako mu babica nekako gurne bradavicu u usta, plus zutica, kuci i nisam imala pomoc...uglavnom sam aventovom pumpicom mesec ipo dana cedila mleko i davala njemu na flasicu i onda je odjednom poceo sam da sisa...evo ga 9 mesec obozava da sisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru :) A da li kod nas u Zrenjaninu ima neka varijanta porodjaja u privatnim ordinacijama, raspitivala sam se kod prijateljice koja misli da je izvodljivo u ginekolosko-akuserskoj ordinaciji kod ginekologa na zitnom trgu negde? Ili je to dezinformacija? Takodje u svetom jovanu mi gospodja koja je radila kod njih pa otisla u ns kaze da bi to moglo u dogovoru ako bi se nasao adekvatan lekarski tim.... U svakom slucaju moracu licno da se raspitam ali ako neka od vas zna puno biste mi pomogli <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru :) A da li kod nas u Zrenjaninu ima neka varijanta porodjaja u privatnim ordinacijama, raspitivala sam se kod prijateljice koja misli da je izvodljivo u ginekolosko-akuserskoj ordinaciji kod ginekologa na zitnom trgu negde? Ili je to dezinformacija? Takodje u svetom jovanu mi gospodja koja je radila kod njih pa otisla u ns kaze da bi to moglo u dogovoru ako bi se nasao adekvatan lekarski tim.... U svakom slucaju moracu licno da se raspitam ali ako neka od vas zna puno biste mi pomogli <3

Ordinacija na Žitnom trgu je Dr Maksimović.Ima tradiciju u poslu pošto je i Saškin otac bio ginekolog.Kod njih radi i Dr Popović.Porodjaje u kućnim uslovima radi u Srbiji radi babica Divna Miljković ima i svoj sajt.Koliko znam žena ima iskustva kada je Zrenjanin u pitanju.U svakom slučaju raspitaj se kod svog lekara i puno sreće.Ja se uvek oduševim kada vidim ženice koije znaju šta hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Naco svaka cast na informisanosti! Dea ajde ako saznas nesto o porodjaju u kucnim uslovima i ako te ne mrzi podeli sa nama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vratila iz porodilista. Prvo nosila sam u kesama, a vidim devojke su nosile vise malih torbi ili kesa, kako koja. Niko ti ni ne gleda sta unosis. Najbolje je da imate svog lekara u bolnici, ali nije obavezno. ne gledaju svi na to, samo neki, ali uglavnom imaju glupe komentare i nista vise, rade svoj posao. Sto se tice porodjaja, dobro sam prosla... Bebice donose kod mame u zavisnosti da li imaju neku terapiju, zuticu ili tako nesto. Dobijete objasnjenje sta i kako za sisanje, zavisi od sestre koliko je ljubazna toliko ce objasniti. Doktorice koje prate bebe su divne i zalazu se za njih. Higijena je zadovoljavajuca, sto znaci da nije uvek jako cisto, zavisi koja tetkica dodje. Hrana je takva kakva je, ali je najbolja, jer je velika nuzda posle porodjaja teska, ako ste imali neku intervenciju, pa je i bolje da jedete to sto vam oni spremaju. Jedino sto je menjanje carsava malo teze, ali se trude ljudi xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam prvo! :) Sve u svemu, nisu ti losi utisci? A kako si prosla na porodjaju? Ti si prirodno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Ceco,radujem se da si dobro i lepo prošla,uživaj sa bebicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene recite jeste li nosile celo pakovanje pelena ili desetak? Jel za bebu nosite odecu ili ih oblace u njihove stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene recite jeste li nosile celo pakovanje pelena ili desetak? Jel za bebu nosite odecu ili ih oblace u njihove stvari?

Ja sam odnela ono veće pakovanje pa su se sestre šalile jer planiram kod njih da provedem celi mesec..šala.Mislim da može i ono najmanje.Bebice su bile umotane u peškire,tako da ne znam šta su ispod im oblačili pretpostavljam benkice i pelene.Ovo je bilo u septembru 2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da uzmem ono najmanje pakovanje pelena. U NF nisam nosila odecu za bebu, bio je u njihovoj koja je bila uzasna, istanjena od pranja i rupicasta, bili smo kao sirocici, ja u onoj njihovoj OGROMNOJ spavacici i on sav iscepan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam prvo! :) Sve u svemu, nisu ti losi utisci? A kako si prosla na porodjaju? Ti si prirodno?

Hvala :) ni losi ni dobri, onako pristojno je. Sestrice koje brinu o zenama su ljubazne, dok pedijatrijskih sestrica ima raznih, od veoma ljubaznih do manje ljubaznih. Tamo je generalno problem sto ih nema dovoljno, pa ne mogu da trce oko svih . Daju objasnjenje za sve, ali najbolje ako ste prvorotka da naucite kod kuce kako cete s grudima. Meni je to bio problem, pa sam kupila pumpicu i cedila sam ceo dan. Objasnile su mi kako da stiskam, ali dzabe kad nisam znala tako.

Uzela sam epidural. Tako je bilo najbolje, jer sam imala 12h bolove i vec mi je bilo dosta svega. Poslednjih sat vremena sam bila pod epiduralnom anestezijom koju bih preporucila prvorotkama.

Meni je u 3h pukao vodenjak ujutru, otisla sam oko 4h u porodiliste, bila sam do 16.40h u pretporodjajnoj sali zatim sam otisla u porodjajni box i dobila epidural, i u 17.30h sam se porodila. Bila sam na indukciji, primala glukozu jer nisam jela ni pila 12h i vise i imam rupturu I reda. Ali opet nista se to ne oseti od bolova, a bolovi prodju. Babice na porodjaju su super. Doktor mi se nije svideo, ali sta da radim, nisam mogla da biram. Imao je glupe komentare, ali ja mu ne zameram nismo svi uvidjajni xD sto rekoh mogao je samo da komentarise. Uglavnom nije davao odgovore na pitanja vec komentarisao nesto sto nije vezano za pitanje. Ne znam da li im je praksa, nije mi se svidelo sto mi je rekao u boxu kao sad nema necu i ne mogu vec moras da radis ono sto ti babica kaze. Nisam ja dosla tu da zveram vec da radim ono sto mi kazu o.O ali `ajde neka mu bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene recite jeste li nosile celo pakovanje pelena ili desetak? Jel za bebu nosite odecu ili ih oblace u njihove stvari?

Nose se 24 pelene, ja sam bila 7dana pa sam potrosila celo manje pakovanje xD Ne nosis odecu za bebu, samo za iznosenje iz porodilista. Ovako su bebe uvijene, imaju pampers i preko peskir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) ni losi ni dobri, onako pristojno je. Sestrice koje brinu o zenama su ljubazne, dok pedijatrijskih sestrica ima raznih, od veoma ljubaznih do manje ljubaznih. Tamo je generalno problem sto ih nema dovoljno, pa ne mogu da trce oko svih . Daju objasnjenje za sve, ali najbolje ako ste prvorotka da naucite kod kuce kako cete s grudima. Meni je to bio problem, pa sam kupila pumpicu i cedila sam ceo dan. Objasnile su mi kako da stiskam, ali dzabe kad nisam znala tako.

Uzela sam epidural. Tako je bilo najbolje, jer sam imala 12h bolove i vec mi je bilo dosta svega. Poslednjih sat vremena sam bila pod epiduralnom anestezijom koju bih preporucila prvorotkama.

Meni je u 3h pukao vodenjak ujutru, otisla sam oko 4h u porodiliste, bila sam do 16.40h u pretporodjajnoj sali zatim sam otisla u porodjajni box i dobila epidural, i u 17.30h sam se porodila. Bila sam na indukciji, primala glukozu jer nisam jela ni pila 12h i vise i imam rupturu I reda. Ali opet nista se to ne oseti od bolova, a bolovi prodju. Babice na porodjaju su super. Doktor mi se nije svideo, ali sta da radim, nisam mogla da biram. Imao je glupe komentare, ali ja mu ne zameram nismo svi uvidjajni xD sto rekoh mogao je samo da komentarise. Uglavnom nije davao odgovore na pitanja vec komentarisao nesto sto nije vezano za pitanje. Ne znam da li im je praksa, nije mi se svidelo sto mi je rekao u boxu kao sad nema necu i ne mogu vec moras da radis ono sto ti babica kaze. Nisam ja dosla tu da zveram vec da radim ono sto mi kazu o.O ali `ajde neka mu bude...

Znači tebi je epidural bio uključen svega sat vremena samo u porodjajnom boksu.Svaka čast za trpljenje bolova toliko dugo.Koliko sam ja upućena već na nekoj otvorenosti od 3,4cm prima se anestezija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Splet okolnosti, inace se dobija na 3cm xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam i ja htela da prokomentarisem kako su ti kasno ukljucili epridural, bas si se namucila, a moglo je mnogo lakse. Ja sam isto bila na indukciji al je islo mnogo brze. Bitno je da ste ti i beba sad ok.

A za te komentare nemam reci, to je bas bezobrazno, sami su birali svoj posao koji jeste jako odgovoran i stresan ali i lep. Zene su dosle da bi donele na svet novo bice i njihovo je da im pomognu a ne da daju neprijatne komentare i otezaju im.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, da se i ja ukljucim. Na pragu sam cetvrtog meseca trudnoce, super se osecam. Dva puta do sad sam bila kod dr Hrnjak, ok je zena...al ja to vise ne mogu da poplacam. Ne radim, ali me muz prijavio na njegovu firmu da mi uplacuje doprinose, pa sam resila da potrazim nekog drzavnog lekara, da odem u bolnicu ili dispanzer. Citam tako ovih dana forume, i vidim lose komentare za dispanzer, eventualno dobre kritike za tu dr Lauru ili Lauretu :) Sestra mi kaze da idem u bolnicu, pa vidim ovde neko spominje da odbijaju i da salju zene u dispanzer...uf... Juce sam bila na expertnom kod dr Sijaka u Sv.Jovanu, iako mi je dr Hrnjak preporucila i dr Popi Stelu, al cuvsi mnogo mnooogo dobrih komentara za dr Sijaka, odlucih se da odem kod njega. Covek je car! Toliko opusta u prici, nema panike, rekao mi je da je sve u redu, da nema potrebe da radim dabl test i da se zamaram tim brojkama i samo bez potrebe nerviram :) i ja cu ga poslusati..Zanima me ima li jos koja zena da nije radila taj dabl test. Ja sam od pocetka opustena, prva mi je trudnoca, nemam mucnina, super se osecam, gvozdje mi je super, pritisak, kilaza...jedem sve, setam, vozim biciklo.. Sl.nedelje idem i na more, i dr Sijak mi to i preporucuje, da se opustim i plivam, da izbegavam sucne i ponasam se sasvim normalno. Resila sam da odem u bolnicu i na salteru zakazem kod njega pregled sledeci, ne mogu vise da placam privatnike...on je rekao da moze :))) juuuuuhuuuu!!! Samo da se naoruzam strpljenjem i cekam taj dan, jer je cesto u guzvi. Ma cekacu i ceo dan ako treba :) Stvarno sam mnogo dobrih komentara cula uzivo za njega, a i po forumima takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi kod Sijaka najbolji je. Neces pogresiti xD nema boljeg dr u bolnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 23.06. u Zr. Ja nemam zamerki. Cak je i hrana bila super. Mm je mogao odmah da vidi bebu i mene. Nisam nikome nista placala a stvarno sve super. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da kazem da sam se vec dva puta poradjala u Zrenjaninskom porodilistu i  da ima i dobrog i loseg medicinskog osoblja. Tokom drugog porodjaja mi se zalomilo da su bile medicinske sestre cije mi se ponasanje nije svidelo uopste... zgledale su se i smeskale, a meni i nije bilo bas smesno. Kada su one otisle kuci, pocascena sam predivnim medicinskim sestrama... tako da nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.