Porodilište - Zrenjanin

odgovora

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci radila u privatnoj lab. na Bagljasu,kod zel. stanice (zaboravila sam ime) a drugi put me slali u Medlab i totalno mi promasili rezultate (kao i mojoj jetrvi pre par meseci) pa me je dr Sijak slao opet u tu na Bagljasu i bilo je sve ok.

Kako pogrešili?Ta lab na Bagljašu kod železničke stanice je Tetra lab.Ja decu vodim tamo pošto sa njima naš lekar saradjuje i ok su mi.Tripl sam radila u Medlabu jer sam dabl propustila.Dr me pregledala sa nekih 10 nedelja i potvrdila trudnoću a ultra zvuk prvi bio u 14.Radi se o dr Onč u dispanzeru.Inače posle toga nije insistirala ni na ekspertnom uz jer ga ni u prvoj trudnoći nisam radila.Mada je Dr Vanja baš pozitivan lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naca81 koliko puta su ti radili UZ u dispanzeru? Meni je Markovicka zadnji put radila u 14. nedelji za dabl i od tad nista, cini mi se da je duga pauza. Pre toga sam radila na pocetku i to je to. Valjda sad treba do 28.nedelje jos jedan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naca81 koliko puta su ti radili UZ u dispanzeru? Meni je Markovicka zadnji put radila u 14. nedelji za dabl i od tad nista, cini mi se da je duga pauza. Pre toga sam radila na pocetku i to je to. Valjda sad treba do 28.nedelje jos jedan?

U dispanzeru ukupno 4 puta.Prvi sa 14 nedelja,pa drugi negde za mesec dana od tada,treći put u sedmom mesecu i oko 36.nedelje.Ja sam na patologiju trudnoće legla sa 38 punih i onda do carsko sa 39,2 dana svaki dan.E da Laureta me je na početku devetog poslala sa uputom u bolnicu i tada su me dva lekara pregledala na uz.Ja mislim da oko četri do pet tih pregleda svako od dr radi u dispanzeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pogrešili?Ta lab na Bagljašu kod železničke stanice je Tetra lab.Ja decu vodim tamo pošto sa njima naš lekar saradjuje i ok su mi.Tripl sam radila u Medlabu jer sam dabl propustila.Dr me pregledala sa nekih 10 nedelja i potvrdila trudnoću a ultra zvuk prvi bio u 14.Radi se o dr Onč u dispanzeru.Inače posle toga nije insistirala ni na ekspertnom uz jer ga ni u prvoj trudnoći nisam radila.Mada je Dr Vanja baš pozitivan lik.

Trudnocu mi je vodila dr Markovic u dispanzeru,ona mi je sama radila expertni (svi su se cudili kako je ona to odradila jer nije obucena za to) da bi me onda poslala u Medlab da mi urade dabl test. Posle par dana odem po rezultat a ono 85 % sanse da beba ima neku anomaliju.Prepala sam se! Odem na kontrolu i posto dr Markovic nije tad radila primi me dr Grozdanov koja je odmah rekla da rezultati verovatno ne valjaju i posalje me u bolnicu kod dr Sijaka na expertni.On me primi,pregleda i kaze da je sve ok sa bebom a da je dr Markovic pogresila i da ima jako mnogo slucajeva da rezultati iz Medlab-a budu pogresni.Jos jednom sam ponovila dabl test ali ovog puta u Tetralab i naravno sve je bilo u najboljem redu.Rodila sam zdravu devojcicu u januaru 2012 i hvala Bogu nista joj ne fali.A moram da napomenem da je i moja jetrva imala identicno iskustvo sa dr Markovic i Medlab. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite sto sam mozda malo otisla sa teme ali morala sam da napisem moje iskustvo zbog drugih trudnica koje ce se mozda naci u istoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekspertni UZ rade dr Sijak i Dr Popi Stela u bolnici ili privatno u Svetom Jovanu. Ako planirate ekspertni u bolnici morate zakazati bar mesec dana ranije.

Sa dr Gordanom Markovic i savetovalistem u dispanzeru sam imala samo losa iskustva! Neljubaznost, cekanje u nedogled, prljavstina, konstantne guzve... Takodje je muka ziva i kad se ide kod njih po dokumentaciju za bolovanje, uputi, recepti. Inace, moja majka je medicinski radnik i sve ih tamo poznaje i pored toga (veze) je mucenje kada treba da urade svoj posao za koji su placeni! Svaki put kad pomislim na to zao mi je ljudi koji nikog ne poznaju i lece se "regularno".

Sada mi trudnocu vodi Dr Ilic Gordana, privatno, i prezadovoljna sam. Izuzetno strucna, ljubazna, uvek joj se mozes obratiti za savet. Kod nje cu i nakon trudnoce nastaviti sa redovnim pregledima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekspertni UZ rade dr Sijak i Dr Popi Stela u bolnici ili privatno u Svetom Jovanu. Ako planirate ekspertni u bolnici morate zakazati bar mesec dana ranije.

Sa dr Gordanom Markovic i savetovalistem u dispanzeru sam imala samo losa iskustva! Neljubaznost, cekanje u nedogled, prljavstina, konstantne guzve... Takodje je muka ziva i kad se ide kod njih po dokumentaciju za bolovanje, uputi, recepti. Inace, moja majka je medicinski radnik i sve ih tamo poznaje i pored toga (veze) je mucenje kada treba da urade svoj posao za koji su placeni! Svaki put kad pomislim na to zao mi je ljudi koji nikog ne poznaju i lece se "regularno".

Sada mi trudnocu vodi Dr Ilic Gordana, privatno, i prezadovoljna sam. Izuzetno strucna, ljubazna, uvek joj se mozes obratiti za savet. Kod nje cu i nakon trudnoce nastaviti sa redovnim pregledima.

Meni je Goga radila carski rez sa Mutavdzićkom planirani.Mislim znalo se da će se trudnoća tako završiti.Nisam bila njen pacijent iz ordinacije Bursić,ali eto ona mi zapala.Ja sam sada Markovićkin pacijent.Meni su tamo u savetovalištu svi lekari šta znam ok.Trudnoću mi je vodila dr Onč,ona nije insistirala na ekspertnom jer ja ni u prvoj trudnoći u Bg niam radila ekspertni.Za ekspertni znam za ova dva lekara što si rekla ima ih i na sajtu fomdacije fetalne medicine iz Londona preko koje se i vrši licenciranje ginekologa za ekspertni uz.Mada svaki ginekolog danas treba da je obučen da vidi nosnu kost i vratnu brazdu mislim taj NT.Verujem i nadam se da će trudnoća i porodjaj dobro proći.Srećno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto nam je tema utihnula, ima li jos mama iz ZR da podele iskustva sa nama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam procitala da traze i izvod iz maticne knjige vencanih, ali to nije proverena informacija. Srecno, javi nam kako si prosla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ovih dana pakujem za bolnicu. Receno mi je da ponesem obavezno vodu i casu. Pribor za licnu higijenu, sto podrazumeva cetkicu, pastu, sapun, peskir, cesalj. Dve spavacice, bade mantil jer uvece ukljuce klimu, pa je bolje u njemu da se spava, carape. Dve vrste papuca, za tusiranje i sobne, novih ili dobro opranih. Mrezasti ulosci 5pakovanja, obicne papirne maramice. A za bebu pampers najmanji, ne znam koliko komada i vlazne maramice.

Ono sto mi je preporuceno jos: keks, knjiga :) museme za bebu i za mene, analgin za bolove, mrezaste gace, kompresa od gaze, octenisept. Mislim da je to to.

Ja sam spakovala gace, ne mogu nigde bez njih :)

od dokumentacije nosim: poslednji ginekoloski izvestaj kao uput, krvnu grupu, bris grla/nosa, urinokulturu, koprokulturu, analizu krvi na zuticu, nalaz vaginalnog brisa, poslednji ctg, licnu kartu, overenu knjizicu i ponecu vencani list ako im nesto znaci xD ako sam nesto zaboravila recite. Ne znam da li treba jos nesto za bebe xD sve to lepo mora biti u kesama , kao tri kese

DOKUMENTI< za bebu< za mamu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ad krema za bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboga, zasto u kese??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboga, zasto u kese??

Nemam pojma zašto su ispaljeni da to bude u kesi.To je bilo 2011.god možda su se promenili pa može u torbi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni receno u kese, tako mora i sad. verovatno jer su cistije od torbi xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sada to za kese vazi u svim porodilistima u Srbiji. Ceco, srecno, cekamo i tvoj izvestaj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni receno u kese, tako mora i sad. verovatno jer su cistije od torbi xD

A gde se to moze raspitati? Ja sam spakovala sve u torbu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaj dr na pregledu, ja sam se porodila 2010 u BG i isto smo sve nosili u kesama, po meni skroz neprakticno, al sta ces

sreckica11 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se ubacim malo i ja-pre 3,5 godine sam se porodila u Novom Sadu i u skolici za trudnice su na isto govorili da nosimo sve u kesama, sto s jedne strane jeste zgodno jer znas tacno sta je u kojoj kesi, ali ja sam sve te kese strpala u kofer i tako ponela u porodiliste. Naravno da niko nije pravio problem i naravno da je tako zgodnije nositi stvari, jer kofer ima tockice pa mozes da ga vuces... A nikad se ne zna da li ce te prebacivati na drugo odeljenje, drugo sobu itd. Mene su selili vise puta...

sreckica11 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde se to moze raspitati? Ja sam spakovala sve u torbu :(

Meni je rekla dr na pregledu, a i zene koje su se skoro poradjale su mi rekle za kese pre od dr xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje hoce mi oni vratiti te stvari koje nosim, a ne potrosim??? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje hoce mi oni vratiti te stvari koje nosim, a ne potrosim??? xD

Vratiće ti svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je rekla dr na pregledu, a i zene koje su se skoro poradjale su mi rekle za kese pre od dr xD

Hvala ;) Al nece me valjda vratiti kuci ako se ne pojavim sa kesama?? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ;) Al nece me valjda vratiti kuci ako se ne pojavim sa kesama?? :D

Neće te vratiti kući sigurno,možda će zakolutati očima ili će recimo kad pitaju za tebe reći ova sa torbetinom...u svakom slučaju tamo je kesa dobrodošla svakog tipa...jer priroda posla u porodilištu je kesetarska.Kesetare babice,kesetare lekari,u svako slučaju prostakluk i prinitivizam daleko od jednog zaista izvanrednog obrazovanja kakva je medicina.Čast i poštovanje ljudima koji su daleko od takve priče.
sreckica11 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas u savetovalistu dobila papir na kom pise sta treba za porodiliste,mozda nekome bude od koristi :)

-DOKUMENTACIJA: zdravstvena knjizica,uput,karton krvne gr.,nalazi UZ radjenih u trudnoci,zadnje lab.nalaze,izvod iz maticne knjige vencanih a ako ga nemate onda izvod iz m.k. rodjenih i druga dokumentacija spec.pregleda u trudnoci.

Za porodiliste: spavacica,peskir,cesalj,cetkica,pasta,sapun,casa,papuce,ovde pise 2 pakovanja mrezastih ulozaka ali mi se cini da treba 5 :) ; pakovanje pampers pelena,toplomer i sokovi u tetrapaku.

Eto,to je sve sto ovde pise... :rolleyes:

jednamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim i da nesto zaboravimo, moraju nas primiti xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.