Porodilište - Zrenjanin

odgovora

Objavljeno

evo mog iskustva iz Zrenjaninskog porodilista...dobila sam bolove oko ponoci...pa sam pratila kontrakcije do 4 sata ujutru pa sam se spakovala i otisla u bolnicu posto sam se plasila da ne zakasnim na porodjaj..:)..prva trudnoca,sve vam je jasno...docekala me ljubazna sestrica,uzela podatke itd da skratim...pregledala me petrovicka...Divna zena,ljubozna..puna neke topline za razliku od drugih...bila sam otvorena 2 prsta tek...uradili mi klistrir i prebacili u predporodjajno...sestrice su bile ljubazne,moram priznati..verovatno sam imala srece sto su bile raspolozene...imala sam uzasne bolove na 5 min,a ctg mi uopste nije pokazivao kontrakcije..uzas...i onda tako ceo dan sa bolovima,slabo sam se otvara,ko god prodje od doktora te cacka i pregleda...al dobro,verovatno mora tako..i dalje sam imala jake bolove,isla na ctg svakih 2 sata ali nista nije pokazivao..nisam verovala..prosla je i noc..i dalje nista..kad me god pregledaju jai dalje otvorena samo 2 cm..hvatala me je panika vec...nisam spavala 2 noci,izmorena od bolova,nisu mi dali ni vode ni hranu..dobro to je takva procedura ne kazem,ali mi je sve to bilo jezivo pored sve muke..prosla je i jos jedna noc bez sna,sa bolovima da bi me na kraju prebacili na patologiju jer je mutavdzicka rekla kako nisam jos za porodjaj...posle 24 casa neko to da ti kaze...bila sam van sebe izmorena,i ne ispavana...konacno sl.jutro meni krene sluzni cep,pocela sam da krvarim,dosla je dokt.da me pregleda ali ja 3 cm otvorena....premalo posle toliko vremena...molila sam ih da mi daju indukciju,ili sta vec da mi ubrazju porodjaj jer imam 2 dana bolove a nista se ne otvaram..a oni samo odmahnu rukom i kao CEKAMO...SRECA to jutro mi je dosla u vizitu Ilicka,divna zena neka prica ko sta hoce..zaustavila sam je u hodniku,i rekla da sam ovde vec 2 dana ali se slabo otvaram....odmah me je pregledala i rekla da ako budem otvorena 4 cm do 12 popodne,ukljucice mi indukciju...i ja se najzad otvorim tih 4 cm do sl.pregleda,probusila mi je vodenjak oko 12,u pola 1 mi ukljucila indukciju,ali i dala inekciju posto mi je pritisak bio skoro 200 ali nije smela da mi kaze...u jedan su poceli ti uzasni bolovi,moram priznati da sam vikala,tj dozivala ihi izvinjavam im se na tome,,,:) ali mi je bilo nekako lakse...u pola 3 sam dobila napone,odveli me u salu...prva 2 napona su mi propala je nisam dovoljno gurala i beba mi se vracala nazad,onda mi je babica legla na stomak,uradili mi epiziotomiju naravno,i u 2 napona sam rodlia moju princezu...bio joj je pupcanik oko vrata ali pri kraju joj se obmotao,tako da nije bila modra i bez vazduha hvala bogu...nikad necu zaboraviti njen pogled kad su mi je stavili na grudi.. teska 3890 kg,i 55 dugacka...usivanje necu da komentarisem bolelo je,al nije dugo trajalo...sve u svemu.hvala Gordani ILIC,jer da nije bilo nje,ko zna koga bi morala sve da molim da mi pomogne nekako....i za kraj,istina je da se sve zaboravi..:)...i jedva cekam jos jednu bebu..uskoro nadam se..;)+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, čestitke za princezicu i samu hrabrost na porođaju!!! :rolleyes: I dobro nam došla na forum! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, čestitke za princezicu i samu hrabrost na porođaju!!! :rolleyes: I dobro nam došla na forum! :)

hvala...:)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mog iskustva iz Zrenjaninskog porodilista...dobila sam bolove oko ponoci...pa sam pratila kontrakcije do 4 sata ujutru pa sam se spakovala i otisla u bolnicu posto sam se plasila da ne zakasnim na porodjaj..:)..prva trudnoca,sve vam je jasno...docekala me ljubazna sestrica,uzela podatke itd da skratim...pregledala me petrovicka...Divna zena,ljubozna..puna neke topline za razliku od drugih...bila sam otvorena 2 prsta tek...uradili mi klistrir i prebacili u predporodjajno...sestrice su bile ljubazne,moram priznati..verovatno sam imala srece sto su bile raspolozene...imala sam uzasne bolove na 5 min,a ctg mi uopste nije pokazivao kontrakcije..uzas...i onda tako ceo dan sa bolovima,slabo sam se otvara,ko god prodje od doktora te cacka i pregleda...al dobro,verovatno mora tako..i dalje sam imala jake bolove,isla na ctg svakih 2 sata ali nista nije pokazivao..nisam verovala..prosla je i noc..i dalje nista..kad me god pregledaju jai dalje otvorena samo 2 cm..hvatala me je panika vec...nisam spavala 2 noci,izmorena od bolova,nisu mi dali ni vode ni hranu..dobro to je takva procedura ne kazem,ali mi je sve to bilo jezivo pored sve muke..prosla je i jos jedna noc bez sna,sa bolovima da bi me na kraju prebacili na patologiju jer je mutavdzicka rekla kako nisam jos za porodjaj...posle 24 casa neko to da ti kaze...bila sam van sebe izmorena,i ne ispavana...konacno sl.jutro meni krene sluzni cep,pocela sam da krvarim,dosla je dokt.da me pregleda ali ja 3 cm otvorena....premalo posle toliko vremena...molila sam ih da mi daju indukciju,ili sta vec da mi ubrazju porodjaj jer imam 2 dana bolove a nista se ne otvaram..a oni samo odmahnu rukom i kao CEKAMO...SRECA to jutro mi je dosla u vizitu Ilicka,divna zena neka prica ko sta hoce..zaustavila sam je u hodniku,i rekla da sam ovde vec 2 dana ali se slabo otvaram....odmah me je pregledala i rekla da ako budem otvorena 4 cm do 12 popodne,ukljucice mi indukciju...i ja se najzad otvorim tih 4 cm do sl.pregleda,probusila mi je vodenjak oko 12,u pola 1 mi ukljucila indukciju,ali i dala inekciju posto mi je pritisak bio skoro 200 ali nije smela da mi kaze...u jedan su poceli ti uzasni bolovi,moram priznati da sam vikala,tj dozivala ihi izvinjavam im se na tome,,,:) ali mi je bilo nekako lakse...u pola 3 sam dobila napone,odveli me u salu...prva 2 napona su mi propala je nisam dovoljno gurala i beba mi se vracala nazad,onda mi je babica legla na stomak,uradili mi epiziotomiju naravno,i u 2 napona sam rodlia moju princezu...bio joj je pupcanik oko vrata ali pri kraju joj se obmotao,tako da nije bila modra i bez vazduha hvala bogu...nikad necu zaboraviti njen pogled kad su mi je stavili na grudi.. teska 3890 kg,i 55 dugacka...usivanje necu da komentarisem bolelo je,al nije dugo trajalo...sve u svemu.hvala Gordani ILIC,jer da nije bilo nje,ko zna koga bi morala sve da molim da mi pomogne nekako....i za kraj,istina je da se sve zaboravi..:)...i jedva cekam jos jednu bebu..uskoro nadam se..;)+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A patologija trudnoće...Tamo je žurka zagarantovana.Ako nemate šta da radite u trudnoći,ako vam je dosadno samo izvolite animatori su krajnje nezaboravni Goca i kompanija...Goca je zmaj.I mene je ona porodila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A patologija trudnoće...Tamo je žurka zagarantovana.Ako nemate šta da radite u trudnoći,ako vam je dosadno samo izvolite animatori su krajnje nezaboravni Goca i kompanija...Goca je zmaj.I mene je ona porodila...

Ukratko:

Patologija trudnoce? Ne daj Bože nekom da mora tamo da leži. Horor i osoblje i sobe.

Porodilište? 2008. kada sam se prodila sve je bilo novo i bilo je ok, čak su i sestrice bile iznenađujuće ljubazne.

Doktori: Jedino sa kim sam imala dobro iskustvo je Dr Čučković koja nažalost više neradi u Zrenjaninu. Žena je bila car za sve njih. I Dr Radovanović, mada istina umišljen kao neki macan, čini mi se da je stručan, ušio me je posle porođaja, i operisao kada sam imala vanmateričnu, i sve je prošlo ok, rez od vanmaterične mi se skoro ni ne vidi. Ostali, samo ću reći da sam ležala 2 dana u bolnici, i da su me pregledali nekoliko puta, a meni je ipak pukao jajovod i dobila sam unutrašnje krvarenje i zaglavila na hitnoj operaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo dodala da spavaćica treba. To više u bolnici ne daju. :-)

O,hvala Bogu,one njihove su bile smesne,3mene su mogle da udju u spavacicu :D grudi mi non stop ispadale,a vezivala sam je :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se svaki put krajnje iznenadim kada čujem da se primaoci plate iz budžeta države Srbije tačnije korisnici budžetskih sredstava državni lekari,profesori,učitelji,opštinari,poreznici,medicinske sestre i ostala izdržavana lica iz budžeta osmele da naprave klan.Krajnje neprofesionalno i bahato jer oprostite njihov rad je teško merljiv bilo kakvim ekonomsko-matematičkim modelom pa da se kaže ovaj je efikasan,ovaj manje efikasan ovaj ima učinke veće ovaj manje sve je svedeno na neki subjektivan parametar.A primitivizam zvani klan tek sve to dodatno opterećuje.Jako je smešno da vam jedan dan jedan kaže jedno drugi dan drugi drugo,a sve zato što nemate svog lekara u bolnici.Kategorija izabranog ginekologa je propisana i ti ljudi rade u domovima zdravlja a ne u ustanovi sekundarnog karaktera kakva je bolnica.Privatan rad je drugo i smatram da su im cene za previsoke.Kompletan sistematski pregled u Narodnom Frontu je 5000,pregled kolposkopski univerzitetskog profesora je 4000,koliko u Zr isto traže provincijski ginekolozi.Radi se o cenovniku vanstandardnih usluga klinike Narodni front.Kažem klinike jer se radi o nastavnoj bazi za obrazovanje ginekologa.Svakako i dr Popović i dr Šijak su lekari na koje se žene mogu osloniti kao i na sve ostale ovde e sad ko je najpametniji relativno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Frontu sam se porodila i lezala na pocetku trudnoce na patologiji, svaki pregled obavi bar 3 lekara zajedno koji se konsultuju i zajedno donose odluku sta dalje, sto mi uliva sigurnost jer nisam "osudjena" na jednog lekara i njegovo misljenje i raspolozenje. Mada to je druga tema, samo hocu da napravim paralelu jer mi se ovakav nacin rada u ZR uopste ne svidja, ali sta cu, ne mogu da biram, ni da idem privatno pa kome zapadnem, mogu da se nadam najboljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzivate kuci zajedno :) ja se nadam posto sam drugorotka da ce to dojenje biti malo lakse, prvi put sam se i ja tako namucila. A reci kako je bilo na porodjaju, jesi li zadovoljna?

Ljubi bebu!

Pa na porodjaju je bilo..... ne znam sta da kazem. Da nije bilo Dr Radovanovica i babica Jelene i Romine ja bih verovatno zavrsila na cr . Namucili su me ali sam im zahvalna sto su uspeli da me porode prirodnim putem. U 7h mi je dr Sekulic probusilo vodenjak i ukljucio na indukciju i do 13h sa bila u predporodjajnoj sali pa su me odveli u porodjajnu salu ali sam se otvorila samo 8 cm i ni makac vise a beba se nije dovoljno spustila. Pri tom mi je plodova voda bila zelena i poceli su bebi da padaju otkucaji srca pri svakom naponu. Onda je dr Radovanovic dosao i bukvalno je u dva napona izvukao napolje, da nije ja je nikad ne bi rodila prirodno.

Ali dobro, sve smo zaboravile i uzivamo kod kuce! Dobro klopamo i lepo napredujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde se nalazi taj dispanzer?Jel to ovaj na magistrali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tamo pored cvecare Evergrin, kad udjes u ulicicu, sa leve strane udjes u dvoriste, prvo je deciji dispanzer pa savetovaliste. Pronacices sigurno, nije komplikovano! :)

jednamama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulica je Dr Emila Gavrila 25. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala naco81 i jedna mama na informacijama, stvarno mi pomazu.Inace ja sam posle 6 godina braka ostala u drugom stanju i to prirodnim putem.Savet svim buducim mamama da je strpljenje majka mudrosti.Inace imam 35 godina i za sad se odlicno osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, epidural jeste 20.000 ali tesko ces ga dobiti kako sam cula ako ne platis dodatno (citaj castis) ili ides privatno kod dr koji radi u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od mamica isla na vezbe za trudnice, gde se odrzavaju? Videla sam da ima, jel ima nekog da nam kaze kako je tamo? Isla sam prvi put u BG, bas je bilo super, mozda bih ponovo isla iako se svega jos secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od mamica isla na vezbe za trudnice, gde se odrzavaju? Videla sam da ima, jel ima nekog da nam kaze kako je tamo? Isla sam prvi put u BG, bas je bilo super, mozda bih ponovo isla iako se svega jos secam.

Svima koji mogu i ja preporucujem vezbice.Cula sam da u Zrendzi vezbice imaju u savetovalistu od skoro,2011.imale su u privatnoj ordinaciji Zarkov secam se reklamiralo se.Ja se rado setim Gradske 2009.i babice Slavice.Ja u Zr na to nisam isla zbog rizicne trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bas znacile, pogotovo disanje i sto sam bar otprilike znala sta me ceka, prijalo mi je da vezbam pa bih mozda i sad ako uspem da se organizujem pored deteta :) Jel znas mozda koliko je otprilike kostalo u priv. ordinaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bas znacile, pogotovo disanje i sto sam bar otprilike znala sta me ceka, prijalo mi je da vezbam pa bih mozda i sad ako uspem da se organizujem pored deteta :) Jel znas mozda koliko je otprilike kostalo u priv. ordinaciji?

Na sajtu doma zdravlja u Zr piše da vežbe spadaju u usluge na lični zahtev i cena je oko 1300 din.Ja sam u Zvezdari 2009.platila 2000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno? Ja sam isla na Zvezdari 2010, tamo kod Cvetka al nista nisam placala. Mislim, nije neka suma al me cudi sto to naplacuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odradila prve preglede u savetovalistu.Izabrani lekar je Vera Cvetkov.Mogu reci da sam zadovoljna dosadasnjim radom doktorke.Nisam cekala ni minut.Kad je bilo zakazano tad su me i primili.Sto se tice vezbi za trudnice ima program i u savetovalistu koji pocinje od 28 nedelje.Prepisacu broj telefona kad sledeci put idem pa cu postovati ako nekom treba.Imam i jedno pitanje gde u Zrenjaninu rade dabl test i gde ste vi radile?Hvala na informacijama.Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odradila prve preglede u savetovalistu.Izabrani lekar je Vera Cvetkov.Mogu reci da sam zadovoljna dosadasnjim radom doktorke.Nisam cekala ni minut.Kad je bilo zakazano tad su me i primili.Sto se tice vezbi za trudnice ima program i u savetovalistu koji pocinje od 28 nedelje.Prepisacu broj telefona kad sledeci put idem pa cu postovati ako nekom treba.Imam i jedno pitanje gde u Zrenjaninu rade dabl test i gde ste vi radile?Hvala na informacijama.Pozz.

Ja sam trudnocu vodila privatno i tamo sam i radila,mislim da su slali za ns u neku lab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odradila prve preglede u savetovalistu.Izabrani lekar je Vera Cvetkov.Mogu reci da sam zadovoljna dosadasnjim radom doktorke.Nisam cekala ni minut.Kad je bilo zakazano tad su me i primili.Sto se tice vezbi za trudnice ima program i u savetovalistu koji pocinje od 28 nedelje.Prepisacu broj telefona kad sledeci put idem pa cu postovati ako nekom treba.Imam i jedno pitanje gde u Zrenjaninu rade dabl test i gde ste vi radile?Hvala na informacijama.Pozz.

Dabl i tripl radi lab Medlab tel.510082.Imaju te analize i u Tetra labu kao i kod Vorgića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Medlabu, 2600din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odradila prve preglede u savetovalistu.Izabrani lekar je Vera Cvetkov.Mogu reci da sam zadovoljna dosadasnjim radom doktorke.Nisam cekala ni minut.Kad je bilo zakazano tad su me i primili.Sto se tice vezbi za trudnice ima program i u savetovalistu koji pocinje od 28 nedelje.Prepisacu broj telefona kad sledeci put idem pa cu postovati ako nekom treba.Imam i jedno pitanje gde u Zrenjaninu rade dabl test i gde ste vi radile?Hvala na informacijama.Pozz.

Ja sam trudnocu vodila privatno i tamo sam i radila,mislim da su slali za ns u neku lab.

Dabl i tripl radi lab Medlab tel.510082.Imaju te analize i u Tetra labu kao i kod Vorgića.

Ja sam u Medlabu, 2600din

Ja sam u prvoj trudnoci radila u privatnoj lab. na Bagljasu,kod zel. stanice (zaboravila sam ime) a drugi put me slali u Medlab i totalno mi promasili rezultate (kao i mojoj jetrvi pre par meseci) pa me je dr Sijak slao opet u tu na Bagljasu i bilo je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.