oblik i obim lobanje kod bebe

odgovora

Objavljeno

da li je neko upucen sta znaci diskranicna lobanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesi sigurna da se bas tako zove ? jel kod rodjene bebe ? ili za bebu koja jos nije rodjena...? to je predpostavljma oblik...kod nas na nalizima je pisalo dolihocef.lobanja duguljasta...

pa predlozili su mi u Tirsovj CT glave, jer ima diskarnicnu lobanju i velika fontanela je vise otvorena neg sto treba...sama pomisao na neke hirurske zahvate me plasi pa me zanima da li iko zna sta znaci diskaricna lobanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nova sam na forumu,ne znam da li je bilo vec o ovoj temi...

Moja beba je napunila mesec dana pre neki dan i bili smo na prvoj kontroli.kad se rodila mere su bile... 50cm dugacka,teska 3420gr,obim glave 34cm.

e sad...na toj prvoj kontroli sa mesec dana... bas je nasa beba napredovala... znaci posle mesec dana dugacka je 55,5cm ...teska 4840gr,a obim glave 38,5cm. doktorka nam je rekla da je obim glave na granici za taj uzrast... i dala nam uput da uradimo ultrazvuk glave. kao cisto kontrola...e sad ja sam se uplasila jer mi nije jasno sta sad to moze biti... da li treba da se zabrinem... nije mi puno objasnila...samo eto neka se uradi,nije stetno itd. da li neko zna nesto o ovome? beba je bas napredovala u prvom mesecu... samo je dojim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji mogućnost da je genetika u pitanju, proveti obime glava tebe, tvog muža, baba, deda, stričeva... itd.

Kod nas u familiji imamo sličan slučaj, tj. moj svekar, dever i deverova dva deteta imaju veliki obim glave tako da je to nasledno, ali su jetrvu istraumirali sa "glavatim" detetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije htela da te plaši, jer zaista nema potrebe bez razloga. Kada idete na UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duskans, tvoja beba je bas lepo napredovala za mesec dana: 5cm u duzinu, 1 i po kg za tezinu tako da je po meni i normalno da glavica poraste. Nadam se da nemate razloga za brigu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZ su nam zakazali za mesec dana.... guzva je i danas kad sam bila zakazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa predlozili su mi u Tirsovj CT glave, jer ima diskarnicnu lobanju i velika fontanela je vise otvorena neg sto treba...sama pomisao na neke hirurske zahvate me plasi pa me zanima da li iko zna sta znaci diskaricna lobanja..

I kako se završio pregled? Šta su vam rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta se desilo jel zna neko posle ultra zvuka...i ja imam slicnu brigu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZ su nam zakazali za mesec dana.... guzva je i danas kad sam bila zakazem...

Duskans, reci nam kako je bilo na UZ i sta su doktori rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam stigla da dodjem da se javim :( bebica mi je zahtevna,a jos moje obaveze da diplomiram...joj svasta nesto,a tata nam radi po ceo dan,tako da se nas dvoje zanimamo uglavnom sami.

na UZ sve ok... pitali su me zasto sam uopste i dosla i kazu uzivajte u svom detetu,sve je ok,to je genetika i tata ima takvu glavu(a stvarno moj decacic ima isti oblik glave kao suprug) Ostala sam u kontaktu sa babicom koja je bila na porodjaju,ona je smatrala da nema potrebe za brigu,raspitala se i u porodilistu kod lekara,kaze...on je bas dosta napredovao za prvi mesec i u duzinu i tezinu,pa srazmerno i glavica. a i da ta merenja bas nisu precizna,jer babica na porodjaju sto je izmerila,da je neko drugi tada merio mozda bi izmerio pola cm manje...inace mere obicnim metrom(sto koriste krojaci)a sestra posle u savetovalistu sto je merila mozda je drugacije postavila i td.

kada smo dosli ponovo kod naseg lekara,nije se ni setila da nam izmere obim,tek kad sam ja rekla da smo bili na UZ onda je pogledala izvestaj.Koliko sam shvatila iz njihovih komentara...da nesto nije u redu odmah bi primetili( ne daj Boze...dete bi imalo neke ispade i sl..) povremeno kad odemo u savetovaliste,na vakcinu i merenje,izmere nam i obim glave,ne svaki put.

bas sam bila uplasena,ali hvala Bogu,proslo je...

nisam stigla da pisem na forumu... bebica mi je jako zahtevna... prvo grcevi,pa zubici... ne secam se kad sam spavala tri sata bez prekida.

sad uvodimo kasice u ishranu...ali izgleda da je moja bebica neka maza....pa to ide sporo,skupi usta,okrene glavu i kao da se ljuti,namrsti se i nema sanse da lizne....to je sad za drugu temu ,tao da..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.