Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

Nadam se da ce neko videti da me posavetuje, jer se pocinjem gubiti....

Imam bebu, devojcicu od 22.dana. Kaki na par dana, i to je uzasno muci. Kad pocne da place, da se napinje, stenje, dete se zacenjuje od plakanja i nista ne moze da je umiri... svasta sam nesto probala. i bibilibi caj , i kuvali kim, i dajemo espumisan (od njega jadna samo prducka ko luda, drugi oblik pomoci od tih kapi barem kod nas nema), kupili smo hippov caj pa i to. Probala sam cak i one starinske metode sapunic i toplomer, ma dzaba. Nocima ne spavamo zbog nje, jadna zaspi samo kad se premori, pa iznemogne.

Grci se, tegli, skuplja, izvija, bori i nogama i rukama ma nista. E sad, zanima me, kako da razlikujem da li je to boli samo od nekakenja, ili ima mozda i grcice? I koji se to cepici daju malim bebamA? moracu podhitno da kupim neke.

Pozdrav i hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da ipak odeš kod dr čisto da budeš mirnija? Moguće da su i grčići, ali ako joj od tih navedenih metoda ništa ne pomaže da lakše kaki ja bih ipak pitala lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce neko videti da me posavetuje, jer se pocinjem gubiti....

Imam bebu, devojcicu od 22.dana. Kaki na par dana, i to je uzasno muci. Kad pocne da place, da se napinje, stenje, dete se zacenjuje od plakanja i nista ne moze da je umiri... svasta sam nesto probala. i bibilibi caj , i kuvali kim, i dajemo espumisan (od njega jadna samo prducka ko luda, drugi oblik pomoci od tih kapi barem kod nas nema), kupili smo hippov caj pa i to. Probala sam cak i one starinske metode sapunic i toplomer, ma dzaba. Nocima ne spavamo zbog nje, jadna zaspi samo kad se premori, pa iznemogne.

Grci se, tegli, skuplja, izvija, bori i nogama i rukama ma nista. E sad, zanima me, kako da razlikujem da li je to boli samo od nekakenja, ili ima mozda i grcice? I koji se to cepici daju malim bebamA? moracu podhitno da kupim neke.

Pozdrav i hvala unapred

Lajla, nisi napisala osnovnu stvar: da li beba sisa ili pije AD mleko?

Ako sisa, sasvim je normlano da nema svakodnevnu stolicu , a to sto se toliko napinje i grci su grcevi. Nisi napisla ni koliko Espumisan kapi joj dajes dnevno, ali ako vec izbacuje gasove sa Espumisanom, znaci da deluje.

Megi. i LajLa* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, osnovno sam zaboravila da napisem :)

beba samo siki, ne dohranjujem je. Toliko siki,da ponekad ne mogu da je skinem sa sise. Strasna je, non stop bi da jede. Valjda se tada naguta i vazduha pa je posle muci stomacic... Danas je 6.dan da nije kakila, nenormalno se muci. Pitali smo u apoteci za cepice za bebe ali rekli su mi da je to zabranjeno za bebe koje su mladje od 3.meseca. Kao ne daje se pre toga, a moja ima 24 dana...

A espusmisan joj dajem 4-5 puta na dan, po 25 kapi. prducka sacuvaj Boze, ko matora, ali da se iskaki nikako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cula sam za neki Milupa caj da je odlican za grcice i da pomaze da beba lakse kaki, al nigde ne mogu da ga nadjem po apotekama... Ne znam da li zna neko gde mogu da ga nadjem, nijedan drugi caj joj ne pomaze..??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da ipak odeš kod dr čisto da budeš mirnija? Moguće da su i grčići, ali ako joj od tih navedenih metoda ništa ne pomaže da lakše kaki ja bih ipak pitala lekara.

ako istekne tih 7 dana koje je receno da je normalno da beba ne kaki dok doji, vodim je kod lekara. Stvarno mi je strasno da gledam rodjeno dete kako se muci i uvija od bolova. Valjda ce oni znati kako da joj pomognu kad ja ne znam. Hvala na savetu ... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da joj dajes espumisan kapi 5 puta dnevno po 25 kapi svaki dan. cajevi su malo problematicni. Mislim da ce ti i dr. reci da cekas 10 dana. Kako ti jedes? Vodis li racuna sta jedes? Pijes li ti probiotik? uzmi i ti espumisan da pijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da joj dajes espumisan kapi 5 puta dnevno po 25 kapi svaki dan. cajevi su malo problematicni. Mislim da ce ti i dr. reci da cekas 10 dana. Kako ti jedes? Vodis li racuna sta jedes? Pijes li ti probiotik? uzmi i ti espumisan da pijes.

Trebalo bi da joj dajes espumisan kapi 5 puta dnevno po 25 kapi svaki dan. cajevi su malo problematicni. Mislim da ce ti i dr. reci da cekas 10 dana. Kako ti jedes? Vodis li racuna sta jedes? Pijes li ti probiotik? uzmi i ti espumisan da pijes.

nisam znala da i ja treba da pijem espumusan... u sustini pazim sta jedem . . izbegavam neku hranu ali omakne mi ponekad neka casa gaziranog soka, ne znam koliko to moze ozbiljnije da utice na njene grcice... A pretpostavljam da su kod nje lenja crevca cim ne kaki tako dugo. Uskoro imamo prvu kontrolu kod dr pa cu se konsultovati sa njim. pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

cula sam za neki Milupa caj da je odlican za grcice i da pomaze da beba lakse kaki, al nigde ne mogu da ga nadjem po apotekama... Ne znam da li zna neko gde mogu da ga nadjem, nijedan drugi caj joj ne pomaze..??

U Aksi sam videla da ima neki Milupa caj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam znala da i ja treba da pijem espumusan... u sustini pazim sta jedem . . izbegavam neku hranu ali omakne mi ponekad neka casa gaziranog soka, ne znam koliko to moze ozbiljnije da utice na njene grcice... A pretpostavljam da su kod nje lenja crevca cim ne kaki tako dugo. Uskoro imamo prvu kontrolu kod dr pa cu se konsultovati sa njim. pozzz

Nisu lenja, nego jos nisu proradila kako treba. Do skoro nisu ni radila, dok je bio u tvom stomaku. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citirala patronoznu sesstru. To su njene reci- beba ima lenja crevca... !!! zato ne kaki svaki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela i ja da pregledam temu.Moj bebac evoo danas 4 dan kako nije kakio.Ne znam dal sam u pravu,al sam povezala sa kapima,samo prducka a u peleni nista.To je prvi put do sad.

U pocetku je za svaki obrok,pa smanjio na tri,pa na jednu dnevno,pa poceo po 1 dan da preskace,i evo sad ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je tako danas je treci dan da nije kakio i vidim da ga muci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas isto:((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!!! Ja sam nova na forumu! Moja beba ima 25 dana. jako tvrdo kaki.Ima strasne grceve. Place,grci nogice,poplavi od plakanja.Probala sam i da joj grejem stomacic pelenom,i da je drzim na svom stomaku da lezi potrbuske i nista ne vredi.Mucimo se tako vec 10ak dana.A kaki svaki drugi dan. Ne znam sta da radim. Ne sisa i pije samo APTAMIL za prevremeno rodjene bebe. Uzgred rodjena je u 36. nedelji sa 3250gr i 48 cm.Molim vas dajte mi neki savet!!! UNAPRED HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na savetu!!! Vise nisam znala kome da se obratim. Jedni vicu jedno,drugi drugo a moja beba se i dalje muci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, čitam ove postove pa moram da iznesem i problem koji ima moj bebac. Bebac je star svega tri nedelje, a od kad se rodio pa do sada on ima retku stolicu i po desetak puta na dan. Od nedavno sam primetila i da mu je stolica penušava. Kada smo bili na prvom pregledu rekli smo to pedijatru, ali oni na to nisu obraćali mnogo pažnje. Beba dobro dodaje, ali veoma loše spava, skoro da preko dana uopšte ne spava i dosta plače. Molim Vas ukoliko neko od vas ima sličan problem ili je imao da mi pomogne.

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, čitam vaše postove o penušavoj stolici, pa moram izneti problem koji i mi imamo. Moj bebac je star svega tri nedelje, od rođenja pa sve do sada on ima retku stolicu zelene boje, a kada ga skinem i on se iskaki primetila sam da je stolica penušava. Inače stolicu ima i po desetak puta dnevno. I pored svega on dobro dodaj, ali veoma loše spava i dosta plače, grči se i izvija dok plače. Ne prihranjujem ga već samo sisa. Prilikom kontrole iznela sam ovo zapažanje pedijatru, ali on nije mnogo pridavao značaj tome. Ukoliko je neko imao ili ima sličan problem molim vas da mi prenesete svoja iskustva.

Unapred hvala :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno ima grčeve ali mislim da nije ok da ima 10 stolica dnevno. Ako sam dobro razumela on ima 10 stolica dnevno SVAKI dan?! Dakle on SAMO sisa? Ne daješ vodu, čajeve? Ako mu išta daješ probaj da izostaviš par dana pa vidi kako će ragovati. A savetovala bih ti da 2-3 dana stavljaš toplu pelenu na stomak čisto da budeš sigurna da se nije prehladio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo uzasan problem sa kakanjem. Ilija ima puna tri meseca i vec mesec i po dana ne moze da kaki sam, nego na svakih 4-5 dana moramo da mu pomognemo sapuncetom. Jednom smo ga vodili i na klistiranje, jer smo kuci pokusali sa mikroklizmom pa ni to nije pomoglo. Inace smo pokusavali sve: cajeve, vodu, sok od jabuke, sa i bez secera, probiotike, masaze, vezbe, obloge... NISTA! On se posle treceg dana vec toliko unervozi, pocne da se savija i grci i da place i ja imam osecaj da je u strasnim bolovima, pa onda sapuce u ruke... Doktorka kaze da je to u tom periodu normalno, ali dokle? Ja se jako plasim da on nikad nece da nauci da kaki sam. U prvom mesecu je dohranjivan, a sada ga samo dojim. Ovako je sve u redu, dobra, vesela, zivahna beba.

Svaki savet je dobrodosao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana M. :( Bojim se da cete samo morati tako da se dovijate i cekate da mu creva prorade malo bolje. Sazrece crevca kako beba bude sazrevala. Znam da je tesko gledati bepca kako se muci. Mi nismo imali konkretno problem s izostankom stolice, ali smo imali grcice 4 meseca, sve do ulaska u peti kad smo svi odahnuli od svakodnevnog plakanja. Negde u tom periodu generalno sazrevaju creva i bebac ce ustaliti kakenje, na koliko god to bude bilo, u svakom slucaju ce bolje trpeti i eventualne fizioloske neprijatnosti.

Strpite se jos malo, pa se konsultujte s dr za jedno mesec i po da mozda pocnete sa nekom namirnicom koja ce ga proterati. Sljive i tako to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAKILI!!! SAMI!!! I to 2 puta danas!!! Jeeeeeeeeeee... Prva je bila onako malo zelenkasta, a druga je bila OK. Pretpostavljam da je to jer je dugo stajalo u crevcima. Uh, laknulo nam je, a i Iki je bolje raspolozen. :)

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame treba mi savet, Imam sina od dva i po meseca. Poslednjih mesec dana pojavljuje mu se sluz sa tackicama ili koncicima krvi u stolici.Sluz je prisutna stalno dok se krv javlja otprilike jednom do dva puta dnevno. Ima od 3-8 stolica dnevno. Boja varira od zlatno zute do tamno zelene. Takodje nekada su eksplozivne stolice. Nateze se, grci i stenje vecinom kada treba da kaki.Stolice nisu cvrste, vec redje. Samo doji. Vec deset dana iskljucila sam mlecne proizvode a poslednja 3 dana i gluten. Mada mlecne roizvode inace slabo jedem. Medjutim krv se i dalje javlja. Radi li smo koprokulturu na rota, adeno virus, negativno je. Takodje nisu izolovani bacili iz roda Salmonella ni Shigella. Cekamo rezultat, fekalnog kalprotektina. Beba je rodjena sa 3400 a sada ima 5300. Jako sam zabrinuta, sta mislite, sta moze da bude u pitanju? Sta mi predlazete? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glupo je da pise i savetuje neko ko nije dr, ali hajde da probam...

Na dobrom si putu, jer si obavila dosta analiza, najbolje da odes kod dobrog decijeg gastroenterologa koji ce se ozbiljno posvetiti problemu. Verujem da ce preporuciti i neki probiotik za taj uzrast. 

Moj decak je imao stomacnih problema, ali je bio veci, oko drugog rodjendana. Kalprotektin oko 200, ali smo ga sveli na normalu posle mesec dana svakodnevnog koriscenja probiotika i male promene ishrane. Videla sam tada da deca koja imaju ozbiljnih problema imaju kalprotektin preko 1000, a ja se uplasila od nase cifre...

Sad je veliki, jede sve, jedino mu ne dajem slatko mleko, po nekom svom instinktu, jer dalje analize nismo ni radili, cim se stolica regulisala i rezultati vratili u normalu. 

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti broccoli. Nas pedijatar nam je vec pomenula da ce nas poslati za BG u Tirsovu. Samo jos da vidimo kod koga. Ovde kod nas ima jedan pedijatar gastroenterolog ali nam nikakvo objasnjenje nije dala, osim da uradimo kalprotektin. Guglam po netu i jedino objasnjenje koje nalazim za krv u stolici je kolitis, kronova bolest i svakakve mracne stvari. To me je toliko preseklo da ne mogu da funkcionisem i izbacim gomilu gluposti iz glave. Da li je stvarno moguce da beba od dva i po meseca dobije takve bolesti?! Pretrnim od pomisli da je nesto strasno, a plasim se da nije bezazleno jer traje vec mesec dana. Uzimali smo zbog grceva espumisan, probioforte, bio gaiu, i to sam mu iskljucila vec nekoliko dana. Znaci taj kalprotektin moze biti malo povisen i kada nije nista strasno? Nadam se da ce uskoro rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.