Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

Mozes kako kaze Yelenac kasicu od breskve i kajsije , slane koje si mu davala su ok ali nemoj vise vrsta za jedan dan jednu vrstu tri dana pa drugu tri dana tako ces i najbolje videti sta mu steze stolicu a sta ne. I suve sljive skuvaj odlican je sok da pije ako hoce. Neznam koje mleko pije i to je bitno da ga ono mozda ne zatvara. Ako ga dojis mozes ti da jedes hranu koja ce mu omeksati stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

od pre nekoliko dana primetila sam da je bebina kaka penusava i malo sluzava. Na sluzavost sam se vec navikla jer je takva od pocetka ali ovi mehurici me zbunjuju :). Inace devojcica ima nesto vise od 3 meseca, dojim je, fino napreduje. Kaki u poslednje vreme od 1-2 puta dnevno do jednom u 2-3 dana sto mislim da je ok. Lepo spava, vesela je a ni ja svoju ishranu nisam menjala pa me sad zivo interesuje sta to mozeda znaci i otkud sad ti mehurici. Da li neko ima slicna iskustva?

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

od pre nekoliko dana primetila sam da je bebina kaka penusava i malo sluzava. Na sluzavost sam se vec navikla jer je takva od pocetka ali ovi mehurici me zbunjuju :). Inace devojcica ima nesto vise od 3 meseca, dojim je, fino napreduje. Kaki u poslednje vreme od 1-2 puta dnevno do jednom u 2-3 dana sto mislim da je ok. Lepo spava, vesela je a ni ja svoju ishranu nisam menjala pa me sad zivo interesuje sta to mozeda znaci i otkud sad ti mehurici. Da li neko ima slicna iskustva?

Pozdrav!!!

Nemoj da misliš da te ignorišemo...ja nisam imala susret sa takvom stolicom kod beba...nadam se da će neko već priteći u pomoć...ali ja sve mislim da su ti balončići od te sluzi koju spominješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ne bih znala zasto..valjda ce se javiti neko sa iskustvom. Valjda od te sluzi..A jel' ima sekret u nosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci u svakom slucaju :) Nadam se da ce se vec javiti neko sa slicnim iskustvom. Ili samo moja beka kaki baloncice :P Za sada nisam previse zabrinuta s obzirom da je sve ostalo u redu, ona je i dalje vesela i nasmejana, lepo jede, lepo spava. Ne znam sta bi to moglo da bude, samo se nadam da nije nista ozbiljno.Guglala sam malo i kad ukucam penusava stolica izbacuje mi linkove za alergiju na gluten i kravlje mleko ali ona osim te cudnjikave kake nema ostale simptome.

Sto se tice nosica, cistim joj nosic svako vece, koristim fizioloski rastvor. Skoro svaki put izvucem slinac ali nista joj ne curi iz nosa i normalno dise. Doduse kija dosta cesto ali tako je od rodjenja. I mnooogo balavi ali kapiram da je to zbog zubica, tako su mi bar rekli...

Ma nemam pojma, stvarno ne znam sa cim da povezem tu promenu stolice, sve ostalo je uobicajeno...

Praticu par dana pa cemo videti sta dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

od pre nekoliko dana primetila sam da je bebina kaka penusava i malo sluzava. Na sluzavost sam se vec navikla jer je takva od pocetka ali ovi mehurici me zbunjuju :). Inace devojcica ima nesto vise od 3 meseca, dojim je, fino napreduje. Kaki u poslednje vreme od 1-2 puta dnevno do jednom u 2-3 dana sto mislim da je ok. Lepo spava, vesela je a ni ja svoju ishranu nisam menjala pa me sad zivo interesuje sta to mozeda znaci i otkud sad ti mehurici. Da li neko ima slicna iskustva?

Pozdrav!!!

Da li bebi curi nosic? Meni to deluje kao slajm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su mi tek izasli postovi koji su ispred mog :o

Ja verujem da je to od fizioloskog rastvora i slajma, jer se beba dobro naguta toga i onda isto i iskaki...

Znam da bebi kada izlaze zubi, pojacava se sekrecija i beba sav taj slajm uglavnom guta, tako da je moguce da su stolice sluzave. Predpostavljam da je njoj to problem.

Ne pitah te da li bebi dajes vodu?

Moj bebac je imao sluzavu stolicu kad sam mu stavljala fizioloski rastvor, ali ne znam da li je imao mehurice, ne secam se da sam primetila teko nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima, divne ste :)

Juce sam zvala halo bebu i rekli su mi da je to od pljuvacke koju guta. Eto, misterija resena :D

Penusavi pozdrav!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, mozda je off topic ali imam jedno pitanje, moja beba za par dana puni 5 meseci i od drugog meseca je na Humani 1, odlicno je podnosi, nema nikakvih problema. vec dve nedelje, po savetu pedijatra, uvodim joj mlecnu kasicu (kukuruzno-pirincanu), i pre par dana je imala sroz trdu stolicu, nije se nesto posebno napinjala u odnusu na inace, a posle toga joj je stolica bila normalna. danas je opet iskakila tvrdo ( moj mm kaze kao odrastao covek :) ali se pri tom nije uopste naprezala- nismo ni primetili do je nismo presvukli - zanima me da li je takva stolica normalna kod tako malih beba????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ta stolica je sasvim u redu i nije za brigu sve dok se beba ne muci sa kakenjem. Vazno je samo da se bebi nudi voda cesce nego kad je pila samo mleko.

Isto tako, vazno je i kada, u koje doba dana jede tu kasicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ta stolica je sasvim u redu i nije za brigu sve dok se beba ne muci sa kakenjem. Vazno je samo da se bebi nudi voda cesce nego kad je pila samo mleko.

Isto tako, vazno je i kada, u koje doba dana jede tu kasicu.

Lakse mi je kad to cujem :). Pije vodu oko 100ml za ceo dan, a kasicu jede za popodnevni obrok ( u 16h), jel to ok ili bi trebalo da sem menja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto pedijatri savetuju da taj jedan (prvi ) obrok bude u popdnevnim satima, nije dobro uopste. Ma koliko beba bila mala, treba da se posle obroka puno krece,prevrce, okrece, da bude aktivna. Ako se kasica daje u podne, organizam ima vremena da se 'izbori', da zeludac lepo svari, sto je jako vazno za rad creva i metabolizam.

Ako te vise interesuje, pogelad temu:

Uvodjenje cvrste hrane

I imas tabelu o uvodjenju cvrste hrane ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage mame!

Moja bebica nema jos ni 2 meseca i desava se da ima problema sa kakicom, da kaki svaki 2-3 dan ali ga muci kaka!!

Pije moje mleko ali moram da mu dodajem extra kalorije kroz formulu u prahu posto je rodjen u sedmom mesecu i takodje svako jutro dajem multivitamine i extra gvozdje sa mlekom.

Radim vezbice za pokretanje stomacica ali kada to , ni kamilica ne uspe, upotrebim rektalni toplomer, umocim malo u pavlovicevu mast i beba odmah kaki!

Nadam se da sam pomogla malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage mame!

Moja bebica nema jos ni 2 meseca i desava se da ima problema sa kakicom, da kaki svaki 2-3 dan ali ga muci kaka!!

Pije moje mleko ali moram da mu dodajem extra kalorije kroz formulu u prahu posto je rodjen u sedmom mesecu i takodje svako jutro dajem multivitamine i extra gvozdje sa mlekom.

Radim vezbice za pokretanje stomacica ali kada to , ni kamilica ne uspe, upotrebim rektalni toplomer, umocim malo u pavlovicevu mast i beba odmah kaki!

Nadam se da sam pomogla malo :)

To sto kaki na svaka 2-3 dana je ok. nije strasno. jedino ako mu je tvrda kaka onda je zeznuto. a sto tolike multivitamine tako maloj bebi? ali i gvozdje???Gvozdje kao sto znas pravi uvek stolicu tvrdjom tako da je mozda i od toga, mada iskreno ne znam u kom obliku mu dajes sve te vitamine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Znam da su sve price oko stolice bebine ispricane, ali nije na odmet jer svako ima drugaciju pricu. Moj bebac ima sada 4.5 meseci. Do maja meseca je normalnu stolicu imao za bebu koja stalno sisa (4/5 puta na dan zlatne boje ... :blink: ), medjutim kada smo otisli na put sve se od tada promenilo. Ima jake gasove moramo da mu radimo vezbice tipa guranja kolena ka stomacicu da bi ih istisnuo i sada ima stolicu na 2 do 3 dana i to gustu kremastu. Vidim da ga bas jako to muci i najveci je problem sto nece ni pod tackom razno caj (ni na cuclu ni na kasicicu samo izbljucka) jedino sto mu dajem je sokic od jabuke tek toliko malo da mu bude bolje (mada nema nekakvog kvalitativnog pomaka). Ima li ko kakvo resenje ili je to sve normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Znam da su sve price oko stolice bebine ispricane, ali nije na odmet jer svako ima drugaciju pricu. Moj bebac ima sada 4.5 meseci. Do maja meseca je normalnu stolicu imao za bebu koja stalno sisa (4/5 puta na dan zlatne boje ... :blink: ), medjutim kada smo otisli na put sve se od tada promenilo. Ima jake gasove moramo da mu radimo vezbice tipa guranja kolena ka stomacicu da bi ih istisnuo i sada ima stolicu na 2 do 3 dana i to gustu kremastu. Vidim da ga bas jako to muci i najveci je problem sto nece ni pod tackom razno caj (ni na cuclu ni na kasicicu samo izbljucka) jedino sto mu dajem je sokic od jabuke tek toliko malo da mu bude bolje (mada nema nekakvog kvalitativnog pomaka). Ima li ko kakvo resenje ili je to sve normalno?

Identičan slučaj je bio i kod nas. Otišli smo na put kod mojih promenili sredinu i imala je "zatvor" 4-5 dana. Savet iz Halo beba, koji je još istog dana nama pomogao: 1. masaža upravo ova koju si i ti pominjala 2. masaža stopala 3. zagrejana pamučna pelena da se stavi preko stomaka 4. malo mlake vode

Sve ovo smo isporbali tog dana i desilo se čudo ;) Inače je NORMALNO da dojena beba ne kaki čak i do 10 dana. ;) A iz halo beba su protiv toga da se daju laksativi ili neki drugi preparati tipa kompot od šljiva i sl. (naravno govorimo o bebi koja to još uvek nije krenula da ručka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vex, ni sok od jabuke nije dobar. neke bebe reaguju na jabuku i sargarepu lose sto se tice stolice tj. ugusti se stolica od jabuke(soka, sve jedno). Skuvaj suve sljive pa samo sokic od tog kompota daj da pije. Caj protiv grceva ce isto pomoci kao i espumisan kapi da sto lakse izbaci gasove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Identičan slučaj je bio i kod nas. Otišli smo na put kod mojih promenili sredinu i imala je "zatvor" 4-5 dana. Savet iz Halo beba, koji je još istog dana nama pomogao: 1. masaža upravo ova koju si i ti pominjala 2. masaža stopala 3. zagrejana pamučna pelena da se stavi preko stomaka 4. malo mlake vode

Sve ovo smo isporbali tog dana i desilo se čudo ;) Inače je NORMALNO da dojena beba ne kaki čak i do 10 dana. ;) A iz halo beba su protiv toga da se daju laksativi ili neki drugi preparati tipa kompot od šljiva i sl. (naravno govorimo o bebi koja to još uvek nije krenula da ručka).

Da Ana u pravu si. Samo sto taj period mu traje vec skoro 2 meseca. :( Valjda ce biti sve ok jos malo pa uvodimo ishranu pa verujem da ce se regulisati.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,javljam vam se da me posavetujete i da vam se pozalim. Danas smo bili u Tirsovoj,beba mi nije kakila 10 dana,a ima mesec i sedam dana. Pokusala sam i sa masazom i sa cajevima i termoforom,on se napreze muci se i nista. Kada se rodio imao je 3400gr,a kada je izasao 3100gr,sa mesec dana kada smo se merili imao je 4050gr,po doktorki iz doma zdravlja napredaovao je super ugojio se 950 gr,po doktoru iz Tirsove napredovao je slabo 650 gr,za sedam dana dobio je 170 gr opet po njemu malo,misli da nemam dovoljno mleka,a ja ga imam za izvoz, kaze mi kontrola za sedam dana da vidimo kako je napredovao pa da uvedemo dohranu,zaboravila sam da kazem da je izazvao stolicu toplomerom. Bas sam u bedaku,on je sasvim ok,lepo spava lepo jede.Jel imao neko ovakav problem tj. da mu je doktor tako nesto rekao, molim vas za savet. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,javljam vam se da me posavetujete i da vam se pozalim. Danas smo bili u Tirsovoj,beba mi nije kakila 10 dana,a ima mesec i sedam dana. Pokusala sam i sa masazom i sa cajevima i termoforom,on se napreze muci se i nista. Kada se rodio imao je 3400gr,a kada je izasao 3100gr,sa mesec dana kada smo se merili imao je 4050gr,po doktorki iz doma zdravlja napredaovao je super ugojio se 950 gr,po doktoru iz Tirsove napredovao je slabo 650 gr,za sedam dana dobio je 170 gr opet po njemu malo,misli da nemam dovoljno mleka,a ja ga imam za izvoz, kaze mi kontrola za sedam dana da vidimo kako je napredovao pa da uvedemo dohranu,zaboravila sam da kazem da je izazvao stolicu toplomerom. Bas sam u bedaku,on je sasvim ok,lepo spava lepo jede.Jel imao neko ovakav problem tj. da mu je doktor tako nesto rekao, molim vas za savet. Pozdrav

To što je napredovao 950 g je sasvim dovoljno, čak vrlo dobro. Napredovanje bebe se meri prema težini koju je beba imala na izlasku iz porodilišta, a ne u odnosu na porođajnu težinu. Ako je dete normalno raspoloženo, dobro napreduje (a napreduje), nema razloga za uvođenjem dohrane. Ne slušaj te što te pokušavaju navesti na dohranu i doji svoju bebu. Za bebe koje su isključivo dojene normalno je i da duže ne kake, jer se majčino mleko potpuno preradi. Nadam se da sam ti pomogla. Ako imaš nekih nedoumica oko dojenja i dohrane, javi se na temu Dojenje u praksi, tu će ti se javiti više žena, i sasvim sigurno potvrditi ovo što sam ti rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su i pedijatar i patronažna merili u odnosu na težinu pri izlasku iz bolnice i rekli mi da je ta težina merodavna. Isto su mi rekli i u porodilištu. U svakom slučaju, dete je napredovalo sasvim dobro. I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno,i ja tako mislim mada kad ti neko tako kaze nije ti svejedno... dzabe sto mi svi pricaju da je to uredu kad me je doktor toliko iznervirao... Mislim se da ni ne idem na tu kontrolu.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se dete pokaki kako treba-majka Mara je SUVA SLJIVA (naravno,mislim na onu vodicu kad prokuvate suve sljive).Samo to krkajte umesto vode slobodno.Da nisam cula za to pre mesec dana -odlepila bih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,javljam vam se da me posavetujete i da vam se pozalim. Danas smo bili u Tirsovoj,beba mi nije kakila 10 dana,a ima mesec i sedam dana. Pokusala sam i sa masazom i sa cajevima i termoforom,on se napreze muci se i nista. Kada se rodio imao je 3400gr,a kada je izasao 3100gr,sa mesec dana kada smo se merili imao je 4050gr,po doktorki iz doma zdravlja napredaovao je super ugojio se 950 gr,po doktoru iz Tirsove napredovao je slabo 650 gr,za sedam dana dobio je 170 gr opet po njemu malo,misli da nemam dovoljno mleka,a ja ga imam za izvoz, kaze mi kontrola za sedam dana da vidimo kako je napredovao pa da uvedemo dohranu,zaboravila sam da kazem da je izazvao stolicu toplomerom. Bas sam u bedaku,on je sasvim ok,lepo spava lepo jede.Jel imao neko ovakav problem tj. da mu je doktor tako nesto rekao, molim vas za savet. Pozdrav

Uopste ne moras da brines. Istini na volju, niste zabog nedostatka stolice ni trebali da idete u Tirsovu. Da bi crevca proradila kako treba, nekad je potrebno puno vremena. Nastavi normalno da dojis, na zahtev, i vodi racuna sta jedes. Beba ti je odlicno napredovala. Inace, napredovanje bebe se meri od tezine po izlasku iz porodilista uglavnom, pogotovo kada je beba rodjena sa prosecnom tezinom i kalirala u porodilistu prosecno.

Uopste nemoj da brines i izbegavaj bolnice kad god mozes u buduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.