Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

Probala masaže i opet ništa. Probaću danas sa čajićem.

Koliko to vec dana traje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 dana.

Ali dala sam joj čaj od kamilice i nije prošlo ni 10 minuta, iiiiiiii iskakila se kao matora. :)

Hvala vam drage mame! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 dana.

Ali dala sam joj čaj od kamilice i nije prošlo ni 10 minuta, iiiiiiii iskakila se kao matora. :)

Hvala vam drage mame! :wub:

Jeeeeeeej :) bravo za lepoticu :)

Sto neko nekad rece, "kako govance ume da usreci coveka" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 dana.

Ali dala sam joj čaj od kamilice i nije prošlo ni 10 minuta, iiiiiiii iskakila se kao matora. :)

Hvala vam drage mame! :wub:

Super! iako sam protivnik secera, kazem da je dobro da ste odmah uspeli. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeeeeej :) bravo za lepoticu :)

Sto neko nekad rece, "kako govance ume da usreci coveka" :)

Da ne veruješ. Idem po kući i pevam "kakili smo, kakili". :lol:

Postoji opasnost da me komšije pogrešno shvate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne veruješ. Idem po kući i pevam "kakili smo, kakili". :lol:

Postoji opasnost da me komšije pogrešno shvate.

sta te briga, bitno je da ste vi kakiliiii, kakiliiii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, imam pitanje vezano za zaslađeni čaj od kamilice.

Koliko ml čaja napravite i koliko zasladite tu količinu koju ste napravile?

Na 100ml vode jednu kasicicu secera(ja stavljam zutog)i kapnem par kapljica limuna :lol: bebica to slatko popije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeeeeej :) bravo za lepoticu :)

Sto neko nekad rece, "kako govance ume da usreci coveka" :)

I ja sam jutros skakala od sreceee jupiii..nije moja beba kakila 3 dana a kaka joj se toliko stvrdnula da je vristala od bola nije mogla da iskaki samo se napinjala crvenila i plakala..mi smo bili kod dr i dobili ,MIKROLAX laksativni gel koji se stavlja u guzu i veoma brzo deluje :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da se javim sa vestima i informacijama. :)

Čajić pomagao u početku, ali posle i on zatajio. Bebelac pije, čajić pije, a kake nigde na vidiku.

Jedna od pedijatara mi posavetuje da uzmem HIPP dohranu i to Combiotic. Pošto Combiotica nije bilo, uzeli smo HIPP BIO i presrećna sam! Malena je odmah to veče kakila i od tada redovno kaki, 1 do 2 puta dnevno.

Samo treba imati strpljena i ubosti ono što bebi odgovara, a sve su različite. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) mnogo mi je drago zbog vas i neka se stablizovalo i neka je sve kako treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! iako sam protivnik secera, kazem da je dobro da ste odmah uspeli. ;)

I ja sam protivnik svega što nije majčino mlijeko,al juče počeli davati sirup od komorača i kima,sadrži fruktozu,a njoj stolica postala normalna,zlatnožuta,i češća.Jesam pogriješila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja vise nemam nacina da pomognem bebi da kaki :( Topla pelena, masiranje na suvo i u vodi, cajeve nece da pije uopste vec ih pljuje, espumisan sam mu jedva usula u usta da proguta i nije mu pomogao... mislim da je od banane koju je jeo 2 dana za redom pre dva dana. (nisam poslusala sto se tice davanja banane Mama Dy :unsure: ) Od tada se napinje i iskaki samo po malo jaaaako tvrdo, a vidim da se bas muci :(

U apoteci su mi dali mikroklizmu (mikrolax laksativni gel), da li mislite da bih smela da mu stavim tu klizmu da bi lakse kakio? U uputstvu se nigde ne pominju bebe, tako da ne znam da li bih smela da mu to stavim? :( Je l' neka od vas stavljala bebi klizmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo ne kaki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo ne kaki?

To traje vec 3 dana, ali kaki svaki put po malo malo, ali se mukica napinje non stop da kaki i nista - iskaki samo grudvicu :( Skroz mu je guza pocrvenela od toga i mislim da su mu ispucali kapilari, a i stomacic mu je tvrd. Da se ne napinje ne bih pravila dramu, ali vidim da se muci, cak se i iz sna budi i stenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To traje vec 3 dana, ali kaki svaki put po malo malo, ali se mukica napinje non stop da kaki i nista :( Skroz mu je guza pocrvenela od toga i mislim da su mu ispucali kapilari, a i stomacic mu je tvrd. Da se ne napinje ne bih pravila dramu, ali vidim da se muci, cak se i iz sna budi i stenje :(

Da, ovo je normalna pojava kod uvođenja čvrste hrane. Zasad ne bih paničarila i kljokala ga svim i svačim samo da krene... ;)

Probiotik(za djecu mu neće škoditi), ali ne znam koliko će ovu situaciju promijeniti. Savjetujem ti da mu daš čaj od kamilice, zaslađen(samo sada)...tešku hranu mimoiđi, kao i bananu...

Guzu(analni otvor) mu malo namaži kremom, a možeš iritirati i toplomjerom namočenim u kremu(ni ovo nemoj baš često praktikovati)..

Topla kupka i masiranje stomačića u pravcu kazaljke na satu.

Što manje sokića, samo čaj i supica(domaća pileća sa mrkvicom)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjetih se šta sam spremala F.kada je imao problema...blitva(puna vlakana i željeza)...Opereš blitvu(ako nemaš može i špinat)...prvo stabljike nasječeš i propirjaš na maslacu, kasnije dodaš integralnu rižu sve zajedno pirjaš, pa dodaš i isjeckano lišče blitve.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja vise nemam nacina da pomognem bebi da kaki :( Topla pelena, masiranje na suvo i u vodi, cajeve nece da pije uopste vec ih pljuje, espumisan sam mu jedva usula u usta da proguta i nije mu pomogao... mislim da je od banane koju je jeo 2 dana za redom pre dva dana. (nisam poslusala sto se tice davanja banane Mama Dy :unsure: ) Od tada se napinje i iskaki samo po malo jaaaako tvrdo, a vidim da se bas muci :(

U apoteci su mi dali mikroklizmu (mikrolax laksativni gel), da li mislite da bih smela da mu stavim tu klizmu da bi lakse kakio? U uputstvu se nigde ne pominju bebe, tako da ne znam da li bih smela da mu to stavim? :( Je l' neka od vas stavljala bebi klizmu?

Jesam ja i skroz je bezopasno postoji klizma za decu i za odrasle. Meni su to preporucili u decijoj bolnici posto su Dakija morali da klistiraju dva puta. Koristi je samo kad moras tj kad nemoze da kaki a muci je stomacic. Skines zeleni poklopac ono sto ide u guzu namazes pavlovicevom kremom stavis u guzu istisnes sadrzaj iz tube a zatim bebi par minuta stisnes guzu da bi rastvor delovao. Nadam se da sam ti pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To traje vec 3 dana, ali kaki svaki put po malo malo, ali se mukica napinje non stop da kaki i nista - iskaki samo grudvicu :( Skroz mu je guza pocrvenela od toga i mislim da su mu ispucali kapilari, a i stomacic mu je tvrd. Da se ne napinje ne bih pravila dramu, ali vidim da se muci, cak se i iz sna budi i stenje :(

Tvrd stomak je zato sto su creva puna a stolica tvrda daj mu klizmu jer nista drugo u ovom slucaju nece pomoci . Govorim iz licnog iskustva, meni Daki kad nije mogao da kaki nije hteo nista u usta da stavi. Kad sredis stolicu onda pokusaj ishranom da je regulises.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa on ne jede jos uvek ni blitvu ni maslac, ali napravila sam mu kasicu. Nije hteo ni zalogaj da pojede, prvu kasiku sam mu ugurala u usta i odmah je ispljunuo, i nijevise hteo da otvori usta. Jutros je jedva pola kasice pojeo (brokoli i riza u mleku), a posle toga do sada samo 2x po 100ml mleka je jedva pojeo.

Stavila sam mu malopre mikroklizmu kao, bas kao sto Sneska 73 kaze, poceo je da odbija da jede, stomak mu je tvrd jer su mu creva puna :(

Iskakio se toliko puno u dva navrata, da sam se uplasila sta je sve bilo bebi u stomaku :( A on mukica ne place, samo se napinje da kaki i ne buni se :( Bas mi ga je zaoooooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa on ne jede jos uvek ni blitvu ni maslac, ali napravila sam mu kasicu. Nije hteo ni zalogaj da pojede, prvu kasiku sam mu ugurala u usta i odmah je ispljunuo, i nijevise hteo da otvori usta. Jutros je jedva pola kasice pojeo (brokoli i riza u mleku), a posle toga do sada samo 2x po 100ml mleka je jedva pojeo.

Stavila sam mu malopre mikroklizmu kao, bas kao sto Sneska 73 kaze, poceo je da odbija da jede, stomak mu je tvrd jer su mu creva puna :(

Iskakio se toliko puno u dva navrata, da sam se uplasila sta je sve bilo bebi u stomaku :( A on mukica ne place, samo se napinje da kaki i ne buni se :( Bas mi ga je zaoooooooo!

Ne zelim nikom da se namecem ali me tvoj problem podsetio na moje muke . Cini mi se da gresis rizu nikako nemoj davati detetu koje ima problem sa tvrdom stolicom ona se daje deci kad imaju proliv, a sto se banane tice to zavisi od deteta Dakiju banana pomaze da kaki a jabuka steze stolicu. Nek pije sto vise vode ako nece caj ili sok kao sto ni Daki nece nista sem vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zelim nikom da se namecem ali me tvoj problem podsetio na moje muke . Cini mi se da gresis rizu nikako nemoj davati detetu koje ima problem sa tvrdom stolicom ona se daje deci kad imaju proliv, a sto se banane tice to zavisi od deteta Dakiju banana pomaze da kaki a jabuka steze stolicu. Nek pije sto vise vode ako nece caj ili sok kao sto ni Daki nece nista sem vode.

Ne nameces mi misljenje, svaki savet je dobrodosao, samo da pomogne bebi! Ja sam mislila da riza sa mlekom nece stegnuti stolicu, zato sam mu davala :(

Koju kasicu bih mogla da mu dajem dok ne prodje ovaj period? Je l' mogu tikvica, karfiol, brokoli?

Sinoc sam mu stavila klizmu, dosta je ispraznio stomacic, a sada cu pokusati da mu regulisem malo kasicama dok mu se ne sredi, ali sve sto on sad jede steze stolicu - jabuka, bundeva, krompir, banana, riza, sargarepa? Jede jos i tikvicu, karfiol i brokoli za sta ne znam kako deluje na bebin stomacic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu sok od sljive ili kasicu..Ti si mu bas dosta stvari uvela,a tek je napunio 5 meseci.

Sasvim je normalno da ima tvrdu stolicu u pocetku.

Mi jedemo bananu svaki dan,kao i pirinac skoro svaki dan i nema problema sa stolicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kompot od suve sljive (oljustis suvu sljivu kad se skuva) i kupovna kasica od breskve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.