Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

Isti slucaj i kod nas,posle dve nedelje koriscenja sve je proslo,da li si nastavila da dajes i dalje kapi?Moj bebac ima 2 meseca i ne dajem mu vise,nema greve a ne znam da li je to dobro i preventivno jos davati?

Pedijatar nam je rekao da kapi dajemo mesec dana (bez prestanka), pa da zatim napravimo pauzu od mesec dana i da onda damo još jednu "terapiju". U svakom slučaju, bitno je da im kapi ne škode - naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj siki samo al imam jako i dobro mleko eto odakle zatvor dajm cajeve al ovih dana imao sor pa nije pio nista ni sisao skoro sad je proslo pa ce opet biti ok

ja imam bebicu od mjesec dana hranimo se na bebi lak nismo kkili po dva dana skuvaj kamilicu i stavi kasiku secera i nece proci 5 min eto dobitka.....pozzzz i nadam se dacete biti bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam bebicu od mjesec dana hranimo se na bebi lak nismo kkili po dva dana skuvaj kamilicu i stavi kasiku secera i nece proci 5 min eto dobitka.....pozzzz i nadam se dacete biti bolji

Ma nema potrebe šečeriti kamilicu za dva dana nekakenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene da vas pitam koliko vi vasim bebama dajete vodu sa kimom ja samo 3 kasicice ne znam da nije malo beba mi ima mjesec dana,a nece da kaki bas redovno a i stomaacic ga boli,hvala unaprijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla, da li ti dojis bebu ili je dohranjujes ili je na AD?

Kupi espumisan kapi ili Biogaya kapi u svakom slucaju. voda sa kimom moze da izazove grceve ako ih nema,a ne mora da izazove stolicu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla, da li ti dojis bebu ili je dohranjujes ili je na AD?

Kupi espumisan kapi ili Biogaya kapi u svakom slucaju. voda sa kimom moze da izazove grceve ako ih nema,a ne mora da izazove stolicu. ;)

Meni je voda sa kimom pomogla davala sam mu bas malo 10ml,a koristili smo i BioGaiu.U savetovalistu mi je pedijatar rekao da dojena beba ne mora da kaki svaki dan i da se ne opterecujem oko toga.Vuk je u pocetku kakio 2 do 3 puta a kasnije jednom ili nijednom dnevno pa mi je to bilo cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla, da li ti dojis bebu ili je dohranjujes ili je na AD?

Kupi espumisan kapi ili Biogaya kapi u svakom slucaju. voda sa kimom moze da izazove grceve ako ih nema,a ne mora da izazove stolicu. ;)

doim ga i ponekad dohranim sa bebilacom1 ,a ja mu najvise dajem zbog grceva tu vodu sa kimom jer sam cula da je dobra za grceve i on mi se smiri kad mu dam tu vodu ne grci se,a evo ne kaki mi drugi dan,a inace imamo problema ne kaki mi bas cesto...a ja nesto nisam pristalica tih kapi i tako to vise bih nekako prirodno,al ako je bas nesto koristim kapi i sl tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od Humane je vecini beba bas tvrda stolica.

Ne mora da znaci , svaka beba drugacije podnosi .... Mi smo bili prvo na NAN Nestle dohrani pa smo zbog cstog bljuckanja presili na Humanu i bili zadovoljni ...

A mnogi me osudjuju ovde zbog toplomera ali mi smo samo njime uspevali da se izkakimo kako treba , ne znam sto vam je to tako stasno kada i pedijatri to preporucuju ... Ja nisam nikada dopustala da dete dva dana ne kaki , bilo mi je zao da ga gledam kako se muci pa smo svako vece pred spavanje sa toplomerom kakili dok sa jedno tri meseca nije poceo da obavlja sam to svaki dan , od tad nam se samo jednom desilo da dva dana nije kakio i to pre mesec dana ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne odsuđujem toplomer, ali ga ne preporučujem :D

Ako već i mora, bolje parče dečijeg sapuna, nego toplomer ;)

Čaj od kima je dobar, možeš i da kupiš one termofore ze bebe, što se otkuvaju i greju. Staviš bebi na stomak i bebi bude bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Toplomer se preporucuje u krajnjoj nuzdi, a ne preporucuje se da se ne bi "guza" razlenjila i navikla na tako...Ja sam jednom morala upotrebiti toplomer. Dete se mucilo ceo dan i to je na kraju bio jedini nacin, kada se pokakila preporodila se. Uf, kad se setim samo tog perioda grceva. :rolleyes:

Eto mi se nismo razlenjili nego rekla bih ustosili sa kakenjem uz pomoc toplomera , mnoge mame imaju strah od njega ali meni je to islo ok, tacno se oseti dokle treba da ide i pustam da ide sam , skoro ga i ne guram , vise pridrzavam a ne prodje ni pola minuta sve lepo izadje i mi ko novi ! Espumisan , i raznorazni recepti nam nisu pomagali pa samo morali ovako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu malo u off topic, ali ovo sa sapunom me potsetilo na nesto. :))

Ja kada sam bila mala i kada ne bi mogla lepo da kakim, tj imala tvrdu stolicu (kazu moji: od slatkisa), tetka bi mi stavljala parcence sapuna u guzu. To mi je ostalo u secanju.

Pre nekih pet,sest godina, jedna koleginica na poslu mi se pozali kako ima problem sa tvrdom stolicom i ne moze da ide na wc. Ja se setim moje tetke i njenog "delotvornog" sapuna i kazem koleginici :"Pa, sto ne stavis sapun u guzu, to ce te sigurno proterati" :lol:

Kako me je ona samo pogledala i prokometarisala, u fazonu: pa kako mislis da stavim ceo sapun u d...? :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne odsuđujem toplomer, ali ga ne preporučujem :D

Ako već i mora, bolje parče dečijeg sapuna, nego toplomer ;)

Čaj od kima je dobar, možeš i da kupiš one termofore ze bebe, što se otkuvaju i greju. Staviš bebi na stomak i bebi bude bolje.

Da ili parce sapuna ili glicerinski cepic. Luka je bas imao problema sa tim, sapun je pomaga kao i cepici. Ne volim toplomer tu da stavim ni kad merim temperaturu. Secam se kad je sa deset meseci zavrsio u bolnici, kaze nam doktorka na prijemu da izmerimo bebi T, ja pitam Hocu li u cmar, a ona se razgoraci na mene i kaze: Ko vam je to savetovao, tako nesto radi samo medicinsko osoblje, hocete da povredite dete. Od tada se plasim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doim ga i ponekad dohranim sa bebilacom1 ,a ja mu najvise dajem zbog grceva tu vodu sa kimom jer sam cula da je dobra za grceve i on mi se smiri kad mu dam tu vodu ne grci se,a evo ne kaki mi drugi dan,a inace imamo problema ne kaki mi bas cesto...a ja nesto nisam pristalica tih kapi i tako to vise bih nekako prirodno,al ako je bas nesto koristim kapi i sl tome....

Razumem te potpuno. Sasvim je normalna stvar da beba ne kaki ni po 7 dana, osim ako joj taj vid opstipacije ne predstavlja mucenje, tj. da primetis da slabije jede, mnogo se grci i placiljva je.

Ja sam petru davala caj od kamilice, kima i anisa. Anis imas da kupis u zdravoj hrani kao zacin. Jedan cvet anisa, pola kasicice kamilice i 6 zrna kima prelijes sa 1dl vode.

Koliko sam shvatila, ti bebi ne dajes na flasicu nego na kasicicu?

To je super. Posle svakog obroka joj daj 3-5 kasicica tog caja i nudi joj cistu vodu sat vremena posle podoja ili dohrane.(odnosno kad je budna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te potpuno. Sasvim je normalna stvar da beba ne kaki ni po 7 dana, osim ako joj taj vid opstipacije ne predstavlja mucenje, tj. da primetis da slabije jede, mnogo se grci i placiljva je.

Ja sam petru davala caj od kamilice, kima i anisa. Anis imas da kupis u zdravoj hrani kao zacin. Jedan cvet anisa, pola kasicice kamilice i 6 zrna kima prelijes sa 1dl vode.

Koliko sam shvatila, ti bebi ne dajes na flasicu nego na kasicicu?

To je super. Posle svakog obroka joj daj 3-5 kasicica tog caja i nudi joj cistu vodu sat vremena posle podoja ili dohrane.(odnosno kad je budna)

ma ne brinem ja toliko sto on ne kaki to je normalno kod beba,sto ti kazes i po 7dana,al meni on tako lijepo zaspe kad kaki,al kad ne kaki ttacno vidim koliko se napreze pokusava,sisa super,i dam mu sa kasiscice malo kima ,al ne znam koliko mogu da mu dam,jer posle kad popije kim ne grci mi se toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne moze da mu bude od viska kima, osim da mu taj visak napravi vise gasova nego sto ih skupi u crevima. moraces sama da nadjes meru. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ili parce sapuna ili glicerinski cepic. Luka je bas imao problema sa tim, sapun je pomaga kao i cepici. Ne volim toplomer tu da stavim ni kad merim temperaturu. Secam se kad je sa deset meseci zavrsio u bolnici, kaze nam doktorka na prijemu da izmerimo bebi T, ja pitam Hocu li u cmar, a ona se razgoraci na mene i kaze: Ko vam je to savetovao, tako nesto radi samo medicinsko osoblje, hocete da povredite dete. Od tada se plasim.

Svasta , meni su u decijoj bolnici sestre dale toplomer i rekle da izmerim detetu T , samo me je pitala dal se plasim posto neke mame to ne smeju , kad sam rekla ne , pohvalila me je :D Eto kako se to razlikuje svuda ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala je kakila posle 4 dana, a prethodna dva dana je bas prduckala i grcila nogice i plakala i lose sisala itd. Danas je kakila dva puta i u drugoj turi joj se pojavio jedan koncic sa sukrvicom, kao u sluyi, dugacak oko 2 cm. da li vam se to ikada desilo. Kontam da je od napreyanja jer je bas stenjala i stenjala.

Inace da napomenem da ona ima jake grceve jos od kada se rodila, iako ja mucenica bas pazim sta jedem, odnosno uopste ne jedem namirnice koje su nepozeljne. A evo juce je napunila 3 meseca :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta , meni su u decijoj bolnici sestre dale toplomer i rekle da izmerim detetu T , samo me je pitala dal se plasim posto neke mame to ne smeju , kad sam rekla ne , pohvalila me je :D Eto kako se to razlikuje svuda ....

Svuda je razlicito. i nama je pedijatrijska sestra savetovala i pokazala kako sa toplomerom.

Mi smo imali problem sa zatvorom kada smo uveli nemlecnu ishranu. Od 4. do 6. meseca je bio pakao. Na kraju, kada smo uradili KKS i kada se pokazalo da ima nizak hemoglobin, posle dve doze sirupa je kakio svaki dan.

moja mala je kakila posle 4 dana, a prethodna dva dana je bas prduckala i grcila nogice i plakala i lose sisala itd. Danas je kakila dva puta i u drugoj turi joj se pojavio jedan koncic sa sukrvicom, kao u sluyi, dugacak oko 2 cm. da li vam se to ikada desilo. Kontam da je od napreyanja jer je bas stenjala i stenjala.

Inace da napomenem da ona ima jake grceve jos od kada se rodila, iako ja mucenica bas pazim sta jedem, odnosno uopste ne jedem namirnice koje su nepozeljne. A evo juce je napunila 3 meseca :(

Moze biti od naprezanja, samo prati da se ne ponovi jos neki put i cesto.

Da li joj dajes neki caj? Kapi? Mi smo koristili Espumisan kapi 5 kapi, 5 puta dnevno i to je pomagalo. Uvek pre podoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svuda je razlicito. i nama je pedijatrijska sestra savetovala i pokazala kako sa toplomerom.

Mi smo imali problem sa zatvorom kada smo uveli nemlecnu ishranu. Od 4. do 6. meseca je bio pakao. Na kraju, kada smo uradili KKS i kada se pokazalo da ima nizak hemoglobin, posle dve doze sirupa je kakio svaki dan.

A nama je problem poceo sa vec mesec dana a resili smo se toplomera vec do 4og meseca , ako ne i pre , sad se vec i ne secam ali znam da ga baaaas dugo ne koristimo ...

A to za sukrvicu se i nama desilo jednom zato sam i pocela sa "izkakivanjem" svaki dan jer sam se prestravila kad sam videla tu milimetarsku tackicu krvi ... Iako su mi govorili da mogu da ga pustim i pet dana da ne kaki ja nisam htela vise ni dva da cekam .... Sigurno je od naprezanja ali sto YelenaC kaze ti prati i pocni da delujes protiv neredovnih stolica na vreme ....

Inace da se pozalim , moje dete je danas izkakilo list od pomorandze :P i o lepo u komadu , ceo i zelen kao sa grane da ga je ubrao :P Nije ni cudo , juce na slavi kod mojih nema ko ga nije cuvao a on trpa u usta sve sto mu se nadje na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, imam pitanje vezano za zaslađeni čaj od kamilice.

Koliko ml čaja napravite i koliko zasladite tu količinu koju ste napravile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace da se pozalim , moje dete je danas izkakilo list od pomorandze :P i o lepo u komadu , ceo i zelen kao sa grane da ga je ubrao :P Nije ni cudo , juce na slavi kod mojih nema ko ga nije cuvao a on trpa u usta sve sto mu se nadje na putu...

jao slatkis mali :)

A to 'trpa sve u usta' mi je jaaaaako poznato :) komadic salame od prekjuce vec suv sto sam propustila da usisam-moze! smoki sazvakan i pljunut od jutros a ja nisam primetila-moze! ma moze sve samo da se nadje :D

Mame, imam pitanje vezano za zaslađeni čaj od kamilice.

Koliko ml čaja napravite i koliko zasladite tu količinu koju ste napravile?

Mi smo jednom imali zatvor.. nekih 8 dana nije kakila i ja vec poludela, skuvala sam kamilicu oko 1dl, presla kesicom samo da caj dobije boju i ako bas nece bez secera onda stavljas malo po malo pa kad krene da pije to je to. Al nemoj vise od kasicice.

Koliko bebac ima sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 meseca i 7 dana. Dojim je ali i dohranjujem. Prvo sam joj davala Humanu1 jer su to u porodilištu pili, ali sam prešla na bebilac jer su mi rekli da od humane hoće zatvor da nastane. Ali evo i sa bebilacom ne kaki po 3-4 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ne znam, probaj sa kamilicom, a sutra cu ja i da popricam sa kumom posto je i ona i dojila i dohranjivala pa da pitam dal je imala takav problem.

cula sam za bebe koje iskljucivo sisaaju da je pravilo da moze da kaki 7 puta dnevno ili 7 dana ne mora, a dal je tako i sa bebama koje se dohranjuju zaista ne znam. Mozda se javi jos neko sa vecim iskustvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace da se pozalim , moje dete je danas izkakilo list od pomorandze :P i o lepo u komadu , ceo i zelen kao sa grane da ga je ubrao :P Nije ni cudo , juce na slavi kod mojih nema ko ga nije cuvao a on trpa u usta sve sto mu se nadje na putu...

A to 'trpa sve u usta' mi je jaaaaako poznato :) komadic salame od prekjuce vec suv sto sam propustila da usisam-moze! smoki sazvakan i pljunut od jutros a ja nisam primetila-moze! ma moze sve samo da se nadje :D

:lol: hehehe

da...da... a moja na sve to ima 2 godine i dalje kad spazi nešto hranjivo samo "zgrabi" i vari sve... Čini mi se i kamen bi :lol:

3 meseca i 7 dana. Dojim je ali i dohranjujem. Prvo sam joj davala Humanu1 jer su to u porodilištu pili, ali sam prešla na bebilac jer su mi rekli da od humane hoće zatvor da nastane. Ali evo i sa bebilacom ne kaki po 3-4 dana...

A da li si probala sa masažama, toplim oblogama? Ovo bi trebalo da da efekat već u toku dana eventualno sutra dan. Ovo je nama pomoglo kada smo jednom imali "zatvor" od 4-5 dana (do duše samo je dojena beba). Dosta utiče i voda koju pije. Probaj da promeniš vodu koju joj daješ jer znam da je Tronoša voda jednoj maleckoj regulisala stolicu skoro odmah i više nemaju nikakvih problema sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li si probala sa masažama, toplim oblogama? Ovo bi trebalo da da efekat već u toku dana eventualno sutra dan. Ovo je nama pomoglo kada smo jednom imali "zatvor" od 4-5 dana (do duše samo je dojena beba). Dosta utiče i voda koju pije. Probaj da promeniš vodu koju joj daješ jer znam da je Tronoša voda jednoj maleckoj regulisala stolicu skoro odmah i više nemaju nikakvih problema sa tim.

Probala masaže i opet ništa. Probaću danas sa čajićem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.