Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

Zenske aj neki savet,imam istu dilemu kao i mmoj,moja Nevena kaki i po 6 puta na dan,retkasto je,ne skroz ima sadrzaja.Vodila sam je kod pedijatra,posto sam paranoik tezak,radele analize,nema nista,sve ok.Pri tom glasno izbacuje stolicu,kroz gas.oni svi kazu da nema potrebe za brigom,a ja poludeh :/

Od cega polude, zeno? :) Ako dojis bebu, nemas nikakvu brigu. Tvoja beba je jako mala i trebace joj bar 2, 3 meseca da joj lepo crevca prorade, da profunkcionisu kako treba. To je sve sasvim normalno. Budi srecna ako ne budete imali grceve.

Beba koja sisa, moze da kaki posle svakog podoja, a moze i da ne kaki par dana. Sve to ide u rok sluzbe odrastanja i razvijanja organa. Opusti se! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, Maro, nemoj vuci bebicu po lekarima cesto. Tako maloj bebi trebaju setnje po prirodi, a ne po zdravstvenim ustanovama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, Maro, nemoj vuci bebicu po lekarima cesto. Tako maloj bebi trebaju setnje po prirodi, a ne po zdravstvenim ustanovama. ;)

e ako si mi rekla!! :lol: To mi svi kazu,nego ja pametnica.Da dojimo se samo.Hvala puno na odgovoru!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske aj neki savet,imam istu dilemu kao i mmoj,moja Nevena kaki i po 6 puta na dan,retkasto je,ne skroz ima sadrzaja.Vodila sam je kod pedijatra,posto sam paranoik tezak,radele analize,nema nista,sve ok.Pri tom glasno izbacuje stolicu,kroz gas.oni svi kazu da nema potrebe za brigom,a ja poludeh :/

Ma nemas brige, tvoja beba "savrseno funkcionise"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske aj neki savet,imam istu dilemu kao i mmoj,moja Nevena kaki i po 6 puta na dan,retkasto je,ne skroz ima sadrzaja.Vodila sam je kod pedijatra,posto sam paranoik tezak,radele analize,nema nista,sve ok.Pri tom glasno izbacuje stolicu,kroz gas.oni svi kazu da nema potrebe za brigom,a ja poludeh :/

Od cega polude, zeno? :) Ako dojis bebu, nemas nikakvu brigu. Tvoja beba je jako mala i trebace joj bar 2, 3 meseca da joj lepo crevca prorade, da profunkcionisu kako treba. To je sve sasvim normalno. Budi srecna ako ne budete imali grceve.

Beba koja sisa, moze da kaki posle svakog podoja, a moze i da ne kaki par dana. Sve to ide u rok sluzbe odrastanja i razvijanja organa. Opusti se! ;)

Bas kao sto ti Yelena kaze, ne brini, Elena je kakila prvih mesec-dva posle svakog sisanja - ili za vreme svakog sisanja, retkasto, prduckala po ceo dan, sve je to normalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske,smirile ste me puno...Pozdrav i poljubac od Nevene i mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima skoro 20 dana.Jel zna neko koju kolicinu vode on sme da popije na dan?Ja mu dajem veoma malo prokuvane rose,i to samo posle dohrane bebelca,jer mi je patronozna rekla da zbog mlecne kiseline moze da ga napadne kandida,i tada da mu dam malo vode,da spere mleko iz usta .Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima skoro 20 dana.Jel zna neko koju kolicinu vode on sme da popije na dan?Ja mu dajem veoma malo prokuvane rose,i to samo posle dohrane bebelca,jer mi je patronozna rekla da zbog mlecne kiseline moze da ga napadne kandida,i tada da mu dam malo vode,da spere mleko iz usta .Hvala

Ja nikada nisam merila, davala sam sat vremena posle obroka, pa koliko popije... Ne savetujem samo da popije odmah posle mleka, da sačeka pola sata sat, pa voda (ako jede na 3 sata)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada nisam merila, davala sam sat vremena posle obroka, pa koliko popije... Ne savetujem samo da popije odmah posle mleka, da sačeka pola sata sat, pa voda (ako jede na 3 sata)...

Super,hvala!Pokusacu tako danas.On se najede mleka,pa ga jos ja odmah forsiram sa vodom...tako da cu danas da napravim pauzicu mlekce voda .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,hvala!Pokusacu tako danas.On se najede mleka,pa ga jos ja odmah forsiram sa vodom...tako da cu danas da napravim pauzicu mlekce voda .

Malko da odmori, i da ne bljucne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 meseca i imamo malo problema sa bebinim kakenjem...

Beba je od pocetka kakila jednom u 5dana. Patronozna sestra i doktorka su mi rekle da je normalno da beba kaki cak i jednom u 7 dana. Danas je beban dobio temperaturu i odvela sam ga na kontrolu, doktorka je sve ispregledala i na kraju je rekla da beba ima spazam creva, i da je strasno to sto kaki jednom u 5 dana, iako sam mu u medjuvremenu promenila dohranu koju mu dajem pored dojenja. Hitno nas je poslala kod hirurga zabezeknuta sto ga nisam ranije odvela. Hirurg je pregledao bebana i kaze da je sve u savrsenom redu, da je totalno normalno da kaki jednom u 5 dana zato sto je iskoriscenost mog mleka i dohrane tolika da on nema sta da iskaki cesce. Posto piski jako cesto i jako puno, doktor kaze da je to zapravo ostatak od mleka koji nije iskoriscen, tj tecnost od mleka. Stavio mu je klizmu i kaze da mu struktura bebine stolice izgleda savrseno.

Za sutra smo dobili uput za laboratoriju, za krv i mokrecu, a hirurg kaze da to njemu lici na najobicniju prehladu ili virus. Temperatura mu je spala od paracetamola, pa videcemo sta ce sutra da se desi.

Kome da verujem sada sto se tice kakenja, da li je ozbiljno to sto ne kaki cesce od jednom u pet dana ili ne?

Da li da mu stavljam mikroklizme kao sto mi je doktorka rekla da bi kakio svaki dan, ili ipak da ne odmazem njegovim crevima nego da ostavim da bude tako kako je bilo do sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je u tom uzrastu da ne kake i do 7 dana. Tek posle sednog dana se smatra zatvorom, ali to ne znaci da je potreban uput kod hirurga :blink::blink:

Sto se klizmi tice, isto kao i cepica, mislim da nije dobro navikavati creva na takav vid praznjenja. Ako je sve ok sa bebom, stolica mu je u redu, onda nema razloga da brines. Ja bih probala da ga samo dojim, ili ako bas moras i dohranu, onda nadji neku koja mu prija crevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*andjelcic* kod tako malih beba postoji nesto sto su meni barem rekli da se zove "broj 7" a radi se o sledecem: beba moze da ne kaki 7 dana a isto tako moze i da kaki do 7 puta dnevno a da to uopste ne bude naznaka da sa bebom nesto nije u redu. Moguce je da joj dohrana ne odgovara. Koliko vode ti popije dnevno? Da li bebu jos uvek muce grcevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer osim sto je nezdrav potpuno, zna da napravi jos vec spazam creva. Ako je bebi pojacan spazam creva, moze da ima kontra efekat sa secerom.

Klizma ne dolazi u obzir. Pitanje je samo koliko se beba muci kad kaki inace?

Umesto zasladjenog caja od kamilice, bolje je davati bebi caj za probavu Hipp od kormoraca i kamilice, cak i caj od suvih sljiva-vodica iz kompota suvih sljiva.

Koliko je dohranjujes dnevno? Koje su to kolicine AD mleka? Kako beba napreduje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je imao problema sa kakenjem, dolazilo je cak do toga da place i vristi sve dok ne kaki, dva puta smo isli u hitnu jer nismo znali sta mu je. Bebi masiraj stomak, i ako nista ne pomaze a beba se muci, ja sam bar tako u nuzdi, kupi glicerinske cepice i stavi, olaksavaju muke. Luka je znao da ne kaki po 9 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo presli na AD mleko primetila sam da moj beban teze kaki i desilo se da 3 dana nije kakio i mene panika uhvatila, sta nam je pomoglo... Hipp caj od komorace da bude mlak i promenili smo mleko, koristimo aptamil comfort, ono je dobro i za grcice i za kaku. Sada kakimo ili jednom dnevno ili na dva dana...mene su isto savetovali da ne pomazem bebi da kaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo presli na AD mleko primetila sam da moj beban teze kaki i desilo se da 3 dana nije kakio i mene panika uhvatila, sta nam je pomoglo... Hipp caj od komorace da bude mlak i promenili smo mleko, koristimo aptamil comfort, ono je dobro i za grcice i za kaku. Sada kakimo ili jednom dnevno ili na dva dana...mene su isto savetovali da ne pomazem bebi da kaki.

hoce onda da se ulenje creva i da ne rade kako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno!

Beba danas nema temperaturu, stavljala sam mu cepice protiv temperature i od toga se vala lepo iskakio. Nocas sam mu skinula temperaturu i od jutros u 4 sata je vise nema. Samo sto sam ja sada toliko premorena od nespavanja da ne mogu ni da legnem da se odmorim...

Beban od rodjenja kaki na 5 dana. Prvog meseca je napredovao 900grama, drugog 1kilogram. Hirurg nam je rekao da je normalno da kaki na 5 dana, jer je iskoriscenost mog mleka i formule velika pa nema potrebe da cesce kaki. Ako je bas ozbiljno, onda cepici kao sto Mama Dy kaze.

Tako sam se isprepadala od doktorkine predpostavke da ima spazam creva da je to nenormalno... danas smo izvadili krv i u 1 sat idemo opet kod doktorke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzivaj, znaju oni da napricaju svasta. ;) Luka je kakio na 5 do 7 dana sve dok nije poceo da jede i cvrstu hranu pored sisanja. Do tada jeste bilo malo muke, ali prodje i to. Uglavnom uvek imaj te cepice i pri nuzdi stavi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka (kod koje smo naleteli juce, nije nasa doktorka) nam je rekla da kupimo Hip caj za grceve, od kamilice i komoraca. Taj caj je za bebe od 4 meseca, a moj beban ima 2 meseca i nedelju dana. Kupila sam i tek onda videla da je od 4 meseca. Ne znam da li da mu dajem taj caj ili da ipak kupim onaj od mesec dana? Je l' moze da bude strasno ako mu dam sa dva meseca caj koji se pije od 4 meseca? Hm... moram to sve da pitam doktorku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene utesite me.Nevena ima opet retku stolicu,otprilike svaki drugi dan.Danas retka,sutra normalna,i tako u krug vec 4 dana.Ovako mi je vesela,nikakve tegobe nebih rekla da ima.Dali da je povedem ipak kod lekara.Samo je na dohrani,i pije caj plantex i vodu sa kimom prokuvanu.Zna li neko nesto da mi kaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene utesite me.Nevena ima opet retku stolicu,otprilike svaki drugi dan.Danas retka,sutra normalna,i tako u krug vec 4 dana.Ovako mi je vesela,nikakve tegobe nebih rekla da ima.Dali da je povedem ipak kod lekara.Samo je na dohrani,i pije caj plantex i vodu sa kimom prokuvanu.Zna li neko nesto da mi kaze?

Mislim da nema potrebe da pije i Plantex i kim. Daj joj samo kim. ;)

Pošto je sve drugo uredno, i boja kake ok (da li je?) ne brini. Proći će.

Ja verujem da nije ni toliko retka (tečna) samo da je ređa nego inače......?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma boja je boja senfa,a tecna je bas sa sadrzajem jeste ali je tecna,i ima sluzi,ali mislim da joj je to iz nosica,stavljam joj fizioloski svakog dana.Tako je imala u pocetku retku stolicu,radeli smo sve zive analize,sva bilo ok,i proslo je samo od sebe.Ne znam dali da je opet vodim kod dokt pa da opet dajemo analize...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.