Problemi sa stolicom kod beba

odgovora

Objavljeno

Konkretno, u nasem slucaju, to je bila akutna upala creva prouzrokovana prekomernom upotrebom antibiotika zbog cestih upala grla i uvecanog treceg krajnika....a jadnicak je i vrlo slabo jeo zbog toga, uglavnom pio mleko...

Ubrzo posle toga smo operisali krajnik i sve se sredilo. 

Dakle, ne mora biti nista tako strasno, ali bitno je ispitati stvar do kraja. 

Srecno, i da brzo sve regulisete! Nama su rezultati bili posle 2-3 dana, koliko se secam. 

 

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4,5 meseca..nije kakio vec 7 dana..dala sam mu milupine zitarice pirincane i od tad nije kakio..da li je od toga...sta ciniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

ne znam jer se dohranjujete ali ono sto vazi za bebe koje doje je da je normalno i do 7 dana ako ne kaki jer u majcinom mleko ima malo neiskoristivih materija pa ako beba lepo napreduje a ne kaki redovno znaci da maksimalno sve iz mleka iskoristi- ovo je slucaj kod nas i to mi je tako dr rekla. isto mi je bilo i sa prvim detetom i sad sa ovim malcem.

MMoje bebule iima 3 meseca i nije kakila 5 dana ali ssrecna je i iiispusta gasove ne plače sasvim se normalno ponaša  

 

Izmenjeno od strane Ena2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega zelim da vas pozdravim,nova sam u grupi :-) moja beba ima 4+ meseca i ima problem sa stolicom. Zapravo stalno se muci da se iskaki pa i gasove da pusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sada ima 4+ meseca. Od nepunih 2 sam joj uvek pomagala da se iskaki. Toplomerom,cajevima,savijanjem nozica..da li sada ceka da joj ja pomazem jer nikako iskaki sama? :-( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba sada ima 4+ meseca. Od nepunih 2 sam joj uvek pomagala da se iskaki. Toplomerom,cajevima,savijanjem nozica..da li sada ceka da joj ja pomazem jer nikako iskaki sama? :-( 

Jel beba iskljucivo dojena? Ili je na adaptiranom mleku? Za dojene bebe je ok ako ne kake i po 10 dana, jer je majcino mleko skoro 100% iskoristljivo... Ne treba da pomazete bebi da kaki, posebno ne toplomerom, mozete joj povrediti zidove debelog creva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je iskljucivo dojena. Par puta sam napomenula nasem pedijatru da ima problem da se iskaki. Stalno se grci i napinje. Toda traje danima i kad vidim da vise ne moze da izdrzi ja joj pomognem to nekad bude i 10 dan.nekada je stolica tvda a nekad ne. Ali primetila sam da bez pomoci ne moze. Toplomer iskljucivo kad ne pomogne nista. Samo se plasim da se nije navikla. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je moj sin, oko petog meseca je proslo. Kada uvedete čvrstu hranu, regulisaće se samo, ne brini, nisi “pokvarila” bebu. :) 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj davati nista, jos je rano. Kad budes resila da uvedes cvrstu hranu, polako kreni sa kasicama, nemoj samo zbog stolice davati bebi krusku. Budi strpljiva i resice se problem sam. Stvarno to nije nista strasno i mnogima se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto i i moji... Bice to ok... A bebe se inace muce sa stomacicima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On za 9 dana puni 5 meseca. Hvala mame na odgovorima. A sta da radim dok mu ne uvedem hranu :-) on se jadnicak muci stalno ne mogu ni da opisem koliko :-( zaista sam ocajna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On za 9 dana puni 5 meseca. Hvala mame na odgovorima. A sta da radim dok mu ne uvedem hranu :-) on se jadnicak muci stalno ne mogu ni da opisem koliko :-( zaista sam ocajna

Ja sam zbog istog problema krenula malo ranije sa ch. I regulisalo se posle nekih mesec dana... Znam da se muci... I meni je to strasno bilo.. ja sam i svoju ishranu menjala i nista pomoglo nije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam zbog istog problema krenula malo ranije sa ch. I regulisalo se posle nekih mesec dana... Znam da se muci... I meni je to strasno bilo.. ja sam i svoju ishranu menjala i nista pomoglo nije..

sta si radila dok se nije sredilo? 

Izmenjeno od strane Natasajovanovic2505@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pomagala masaža stomačića (kružni pokreti, u smeru kazaljke na satu). Pa naizmenično masiraš i savijaš kolenca ka stomačiću. Tako se lakše izbace gasovi a sa njima i stolica. I možeš da masiraš stomačić u obliku naopačke okrenutog latiničnog slova U - s leva na desno. U tako stimulišeš debelo crevo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda neces verovati ali nama to odavno ne pomaze. Na početku je pomagao planteks  ili kamilica sada sto se tice gasova ima ih ali stolica dok ne pomognem ne..

Koristila sam mikrolaks,masirala  otvor pavlovicevom,u toku kupanja obavezno  masaza stomaka.

Cak sam jednom dala i sirup. :-(

Problem je sto se ja ne secam kada se on iskakio sam :-( uvek ga raspovijem, dam nesto da pomogne i sa savijenim nozicama cekam da krene 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je zato sto mu nisi dozvolila da sam kaki. Nego si mu uvek pomagala svim i svacim. Moj je savet - pusti ga i cekaj, ili idite kod lekara. Sve drugo je na silu i pogresno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to sto Marg rece... Nista posebno nam nije pomoglo, a opet koliko toliko je ublazavalo tegobe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to maki ublazavalo je tegobe. Jednostavno nisam mogla bez pomagala.

To sto ja nocima nisam spavala nema veze ali i on jadnicak stalno se napreze,grci,stenje. 4 dana je u redu.i onda krenu tegobe. 

Kako gledati i slusati svoje dete dok se muci i ne pomoci mu. Mada zapravo sad vidim koliko sam jos vecu muku napravila i njemu i sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to maki ublazavalo je tegobe. Jednostavno nisam mogla bez pomagala.

To sto ja nocima nisam spavala nema veze ali i on jadnicak stalno se napreze,grci,stenje. 4 dana je u redu.i onda krenu tegobe. 

Kako gledati i slusati svoje dete dok se muci i ne pomoci mu. Mada zapravo sad vidim koliko sam jos vecu muku napravila i njemu i sebi

Probaj sada da ga pustis da vidis kada ce kakiti... Masiraj mu stomacic i nogicama ka napred, nista vise.. ako bas bude jako dugo, obrati se dr. A ako i uvedes ch nista strasno, pet meseci iskljucivog dojenja je super.. mada ne znaci ni to da ce pomoci, zato prvo sacekaj da vidis kako ce biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, samo da dodam da ne oslonis na  davnje kruske kao resenje, ona kod mog malise napravi katastrofican zatvor iako nema problema sa praznjenjem... Kod kumice ista situacija, znaci da nije usamljen slucaj... 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, samo da dodam da ne oslonis na  davnje kruske kao resenje, ona kod mog malise napravi katastrofican zatvor iako nema problema sa praznjenjem... Kod kumice ista situacija, znaci da nije usamljen slucaj... 

Citala sam bas da ono sto nama pomogne kod zatvora ne pomaze i i bebama... Zato se ni ja ne bih oslanjala na uvodjenje ch kao resenje problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anica ima zatvor vec sedam dana. Eto ni kruska nam ne pomaze. Ja se ne sekiram jer znam da je prolazno, ali da potvrdim da kruska nije magicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam mu izmasirala stomacic i okupala. U roku od pola sata probudio se 3 puta uz plac i grcenje. 

Inace gasove ima ali stomak mu je jako tvd a on se napinje.

Verujem da nije nista strasno ali strasnije je sto ga moram gledati kako se muci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.