Braca i sestre

odgovora

Objavljeno

Nedostaje mi jako sestra pa me je to podstaklo da otvorim ovu temu.

Moja sestra je mladja od mene 2 godine jako smo vezane i nerazdvojne, dok je kod mm razlika izmedju brata i njega 7 godina i izmedju sestre i njega 10, i kod njih se ne oseti mnogo ta vezanost, cuju se kad se cuju, vide se jednom, dva puta mesecno.

Interesuje me da li je to inace slucaj (kad je veca razlika u godinama) zahladjenih odnosa ili je sve to stvar ljudi ili pak vaspitanja?

I koliko se vas odnos sa sestrom/bratom promenio posle udaje/zenidbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmedju mog brata i mene je 9 god. razlike, ja sam starija. Obozavam ga, iako znamo da se sporeckamo i ispsujemo najstrasnije, ali ono sto nas jos vise vezuje je to sto smo ostali jako rano bez oca, ja 16, on 7 god. I nije nam se nimalo promenio odnos posle moje udaje, cak sta vise, postali smo bliskiji, sad imam jos vecu potrebu da ga vidjam, kao i mamu, bas zbog toga sto ne zivimo vise zajedno. On jako lici na oca,preslikan je, kad njega gledam kao da gledam tatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlična tema :)

Imam brata blizanca.

Bili smo vezani ko creva.

Sad je sve mnoogo drugačije.

Imamo svoje porodice, i važno mi je da smo zdravi, ali mi nekad baš nedostaje ta naša vezanost...

Pisala sam skoro - mislim u ž. pričama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 3god mladju sestru, dok smo bile male i zivele sa roditeljima

"tukle smo se "

svaki bozji dan, svadjale za sitnice ...strasno

sve se promenilo kada sam ja otisla u drugi grad na studije, tek onda se videla ona prava ljubav izmedju sestara,

a tek kada je ona dosla na faks zivele smo zajedno nekoliko godina,

i vrlo tesko je prihvatila moju ozbiljnu vezu (sa danasnjim muzem mojim ),

kada smo nas dvoje odlucili da pocnemo zajednicki zivot , nasli smo slucajno stan na 200m od stana gde sam zivela sa sestrom, i opet smo nas dve stalno bile zajedno.....

velika mi je podrska i jedina osoba koja zna apsolutno sve o meni, prvo nju ujutru zovem pa mamu .....

mnogo joj je tesko pala nasa selidba u SD, a jos teze u BOR, jer se retko vidjamo zbog njenih obaveza, mnooogo voli moju decu, Jokija najvise na svetu celom :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: vise i od mene cini mi se :D :D

umemo mi i sad da se sporeckamo ali to kratko traje , i vrlo retko, jer smo dosta zrelije, pa to bude samo malo ozbiljniji razgovor

mm ima 3 mladje sestre, uopste nisu vezani, cuju se 1-2 mesecno, o vidjanju da ne pricam, ali takav odnos imaju i prema roditeljima tako da je to njima normalno, :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj brat je 4 godine stariji od mene. Nismo bili bas vezani kao mladji- stalno smo se tukli i tuzakali mami. :lol: Kada je otisao u Beograd na studiranje, mislila sam da je kraj svijeta- mnogo mi je nedostajao. Sada zivi blizu mene, vidjamo se skoro svakodnevno. Otkako sam se udala, nasa povezanost se samo produbila. Stvarno volim svog brata, divna je osoba, najbolji drug kojeg sam ikada imala... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 6 godina mladju sestru, ona je sad upisala faks i glavna je tetka-bebisiterka! Obozava moje klinke i uvek hoce da ih pricuva, pomogne i bas lepo se igra sa njima.

Dok se nisam udala bile smo u ok odnosu, kao male smo se svadjale dosta jel je ipak to velika razlika, uvek mi je smetala! Zato je sad kod mojih cerkica mala razlika, znam kako je meni bilo sa velikom razlikom! Kad je ona porasla, a i dan danas razmenjujemo stvari, garderobu, nakit, ma sve zivo. Ona mi je velika podrska ali i ponekad realna strana, uvek sve sagleda iz neke druge perspektive, sto me ponekad i nervira ali zbog toga je volim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam starijeg brata od mene 2 godine kao da ga i nemam :( srce me moje boli al jednostavno ga boli zamnom i mojom decom rodila sam sina jos ga nije dosao ni videti niti me nazvao da cestita ....a nekad bavno srce bi mi dao e to ti je kad se ozeni

:( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam dve starije sestrice.Jedna je starija 10 a jedna 8 godina od mene.Jedna ima dva sina od 4 i 2 godine,a druga jednog od 5 godina.Starija je srecno razvedena.Obe su medicinske sestre,samo razliciti smerovi.

Kad smo bile male,tacnije ja,a one devojke,one su me pored mame i tate odgajale.I svasta si sa mnom radile.Stave me u putnu torbu i vozaju po dvoristu :lol: .

Znam da bi za mene zivot dale,pogotovo ova starija.Radile su za mene koliko i mama i tata.Volim ih beskrajno,one su deo mene.Ja ih stalno nerviram,al to nema veze,nisam za dzabe najmladja. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 4 god.starijeg brata i nismo vezani,nikad nismo ni bili.

Vidim da se kod mnogih situacija promenila kad su im se braca ozenila,a moj jos nije ozenjen i ja mislim da zbog toga nema osecaj ni za decu ni za mene.Dolazi on cesto,odrzava mi klimu,sve sto se tehnike tice,pa ga stalno zovem za popravke,i hoce,ali sto se tice nekog dubljeg intimnijeg razgovora nikada i nije bilo.

Prosle godine kad sam lezala u bolnici u borbi za zivot nije me ni pozvao ni jednom,a ni dosao,tek deseti dan kad sam ga pozvala da mi neku hranu donese svratio je,kad mu rekoh gde si ti,sestra ti umire ti nista,a on -radi se ,nemam kad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sestru stariju 6 godina od mene... Kad smo bile mlađe nismo bile nešto preterano vezane i ja sam uvek za nju bila dete... ( i sad mi stalno govori gde sam poletela da se udam i da rodim dete ) :D

Međutim,prošle godine smo saznale u 7 dana da smo obe trudne,u 3 meseca smo se obe udale,ona se porodila 2 dana posle mene i sad kad imamo svoju decu,baš smo se zbližile... Mnogo je volim i viđamo se skoro svaki dan... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 4,5 godina mladju sestru.Cesto se vidjamo i bas smo vezane jedna za drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zato ja moju decu ucim da su jedno drugom sve i da jednog dana kad mene i mm nebude imaju bar jedni druge :( :(

Ucim i ja moju,ali moji sinovi se nikako ne trpe,sve se nadam promenice se s godinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sestru stariju 6 godina od mene... Kad smo bile mlađe nismo bile nešto preterano vezane i ja sam uvek za nju bila dete... ( i sad mi stalno govori gde sam poletela da se udam i da rodim dete ) :D

Međutim,prošle godine smo saznale u 7 dana da smo obe trudne,u 3 meseca smo se obe udale,ona se porodila 2 dana posle mene i sad kad imamo svoju decu,baš smo se zbližile... Mnogo je volim i viđamo se skoro svaki dan... :wub:

Ovo je bas super :D jel kod nje decak ili devojcica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je bas super :D jel kod nje decak ili devojcica :)

Hehehe... dečak...Baka i deka su presrećni jer su dobili i unuku i unuka... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam starijeg brata od mene 2 godine kao da ga i nemam :( srce me moje boli al jednostavno ga boli zamnom i mojom decom rodila sam sina jos ga nije dosao ni videti niti me nazvao da cestita ....a nekad bavno srce bi mi dao e to ti je kad se ozeni

Imam 4 god.starijeg brata i nismo vezani,nikad nismo ni bili.

Vidim da se kod mnogih situacija promenila kad su im se braca ozenila,a moj jos nije ozenjen i ja mislim da zbog toga nema osecaj ni za decu ni za mene.Dolazi on cesto,odrzava mi klimu,sve sto se tehnike tice,pa ga stalno zovem za popravke,i hoce,ali sto se tice nekog dubljeg intimnijeg razgovora nikada i nije bilo.

Prosle godine kad sam lezala u bolnici u borbi za zivot nije me ni pozvao ni jednom,a ni dosao,tek deseti dan kad sam ga pozvala da mi neku hranu donese svratio je,kad mu rekoh gde si ti,sestra ti umire ti nista,a on -radi se ,nemam kad :(

Tuga......... :(<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedostaje mi jako sestra pa me je to podstaklo da otvorim ovu temu.

Moja sestra je mladja od mene 2 godine jako smo vezane i nerazdvojne, dok je kod mm razlika izmedju brata i njega 7 godina i izmedju sestre i njega 10, i kod njih se ne oseti mnogo ta vezanost, cuju se kad se cuju, vide se jednom, dva puta mesecno.

Interesuje me da li je to inace slucaj (kad je veca razlika u godinama) zahladjenih odnosa ili je sve to stvar ljudi ili pak vaspitanja?

I koliko se vas odnos sa sestrom/bratom promenio posle udaje/zenidbe?

Mislim da je to stvar vaspitanja.

Imeđu moje sestre i mene ima 5god,ona je mlađa.Nismo preterano bliske,volimo se i pričamo i viđamo se (moji su kuća iza nas) ali mislim da bismo mogli biti u mnogo boljim odnosima da su nas vaspitavali u tom smeru.Zato se ja sad trudim iz petinih žila da se moja deca vole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj brat je stariji sedam godina od mene....dok smo bili manji stalno me je zadirkivaoo i plasio i cackao...a onda nas je rat razdvojio..kao 17 godisnjak je otisao u rat....kad se vratio imao je 21 a ja sma vec bila devojka.....tada je pocela nasa bratska i sestrinska ljubav..mnogo smo vezani i dan danas..i uvek kad imamo problem pozalimo se prvo jedno drugom...uveo me je u svoje drustvo,zajedno isli na igranke ,u diskoteke,sa njim sam zapalila prvu cigaru, njegov drugar je bio moj prvi momak,zajedno smo delili sobu..ma svasta nesto....sad se redje vidjamo jer ja vise ne zivim u bg ali zato postoji skajp pa se siti ispricamo...ne mogu da zamislim da nemam brata,ne znam kako bi bilo da sam samaefc-198445.jpgovo smo mi sta reci...

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam brata (9 godina stariji) i sestru (7 godina starija)...kao deca smo bili bliski, mazili su me i pazili, čuvali, i nikad se nisamo svađali. Godinama smo se udaljili, sa bratom se baš retko čujem, možda 1-2x godišnje, a sa sestrom svakodnevno, ali iako živimo blizu retko se viđamo. Meni je to sasvim ok, jer znam da bilo šta da mi treba mogu nijma da se obratim i istog momenta bi pomogli, a tako i ja njima. Takođe imam brata i sestru od strica, kojii su mi kao rođeni, tj. ne pravim razliku između njih i ovo dvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to stvar vaspitanja.

Imeđu moje sestre i mene ima 5god,ona je mlađa.Nismo preterano bliske,volimo se i pričamo i viđamo se (moji su kuća iza nas) ali mislim da bismo mogli biti u mnogo boljim odnosima da su nas vaspitavali u tom smeru.Zato se ja sad trudim iz petinih žila da se moja deca vole...

I ja se trudim iz petnih zila da se moja deca vole,ali ne ide,jako su ljubomorni jedan na drugog i ne trpe se...Mozda kad odrastu sve ce se promeniti,mozda ce ta netrpeljivost nestati.

Ali ja se pitam da li je stvarno do roditelja ili do karaktera dece.

kada sam se obratila psihologu sa pitanjem zasto se moja deca ne vole kad im mm i ja svakodnevno pricamo o ljubavi i potrebi da se vole,medjusobno cuvaju,receno mi je da bas to insistiranje na ljubavi moze da bude kontraefekat,da oni iz neke obaveze ili zato sto im mi pricamo imaju presiju da mora da se vole,a to ne zele..

Zato pitam kako-jer moji sinovi su trenutno na putu da postanu prava srpska braca koja ne govore kad odrastu(sto je u nasim krajevima tako cest slucaj),znaci kad se jedan povredi,drugog nije briga,bilo je tu i guranja na kuce,ne obavestavanja da dolazi auto,glava u pod pa treskaj i sl

Nadam se da je faza i da cu za koju godinu biti ponosna na njihov dobar odnos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam brata 3 godine mladjeg i obožavam ga. Ne bih mogla da zamislim svoj život bez njega. Igrom slučaja, udaljeni smo ali se čujemo 2-3 puta nedeljno, vidjamo se jednom u 2 meseca, kad dodje ovde ili kad ja odem u NS. Ali tad smo skoro po 24h zajedno. Mnogo se volimo, puno pričamo i puno se zezamo. Nekada smo izlazili, zajedno po koncertima i žurkama, sad znatno redje, ali su okolnosti takve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lili, ti i tvoj brat ste super! :wub:

Ni ja ne bih mogla zamisliti zivot bez svog brata, velika mi je podrska u zivotu. Pored mm-a, on je osoba kojoj bih mogla povjeriti sve sto me tisti, i znati da me razumije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 4 god.starijeg brata i nismo vezani,nikad nismo ni bili.

Vidim da se kod mnogih situacija promenila kad su im se braca ozenila,a moj jos nije ozenjen i ja mislim da zbog toga nema osecaj ni za decu ni za mene.Dolazi on cesto,odrzava mi klimu,sve sto se tehnike tice,pa ga stalno zovem za popravke,i hoce,ali sto se tice nekog dubljeg intimnijeg razgovora nikada i nije bilo.

Prosle godine kad sam lezala u bolnici u borbi za zivot nije me ni pozvao ni jednom,a ni dosao,tek deseti dan kad sam ga pozvala da mi neku hranu donese svratio je,kad mu rekoh gde si ti,sestra ti umire ti nista,a on -radi se ,nemam kad :(

a, onda moram da pohvalim mog, ja kad sam ležala na poluintezivnoj došao je jednom u posetu i to je to. A jednom sa rođendana svoje ćerke je hteo da mi spakuje jedan ipo ćevap koji nisam pojela da ponesem kući. Moje dete takoreći i ne pogleda a ja njegovu obožavam.

Nikad se nismo slagali a tek kad se oženio to je katastrofa.

Kad sam rekla da hoću da zidam potkrovlje sa tadašnjim dečkom rekao je da ne može. Tako nije dozvolio da se udam i da ranije rodim decu.

Stariji je 7 godina od mene i kad sam se ja rodila on je pobegao od kuće.

Ranije sam mnogo patila što imamo takav odnos ali sad sam oguglala i boli me uvo.

Tako je on hteo pa eto mu.

Bitno da ja imam moje dve bratanice koje obožavam, moju Mariju i Ivanu i baš sam ponosna tetka

Imam sestru stariju 6 godina od mene... Kad smo bile mlađe nismo bile nešto preterano vezane i ja sam uvek za nju bila dete... ( i sad mi stalno govori gde sam poletela da se udam i da rodim dete ) :D

Međutim,prošle godine smo saznale u 7 dana da smo obe trudne,u 3 meseca smo se obe udale,ona se porodila 2 dana posle mene i sad kad imamo svoju decu,baš smo se zbližile... Mnogo je volim i viđamo se skoro svaki dan... :wub:

što mi je ovo lepo čuti

ja imam brata 9 god je mladji od mene mnogooooo smo vezani sad je vec kod nas 1,5 mes i ovih dana bi trebao da ide meni vec nedostaje :( imala sam jos jednog brata izemdju nas tj ovaj se nije ni rodio, ali umro je grskom lekara, pa su se moji u prilicno kasnim godinama odlucili za jos jedno da ja ne bi bila sama :) mnogoo im hvala na tome...

joj grozno, mukica mala. Čuvajte se i negujte vašu ljubav

Ja imam brata (9 godina stariji) i sestru (7 godina starija)...kao deca smo bili bliski, mazili su me i pazili, čuvali, i nikad se nisamo svađali. Godinama smo se udaljili, sa bratom se baš retko čujem, možda 1-2x godišnje, a sa sestrom svakodnevno, ali iako živimo blizu retko se viđamo. Meni je to sasvim ok, jer znam da bilo šta da mi treba mogu nijma da se obratim i istog momenta bi pomogli, a tako i ja njima. Takođe imam brata i sestru od strica, kojii su mi kao rođeni, tj. ne pravim razliku između njih i ovo dvoje.

blago tebi koliko braće i sestara imaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam 3 brata i 1 sestru :rolleyes: Braca se od malena drze zajedno, tu su jedan drugom do uveta :lol: a razlika izmedju sestre i mene je 10 godina i nismo se nesto druzile, tj bile bliske. Pazila sam ja na nju, kao i na sve ostale dok smo bili klinci. Ne mogu bas sve da im kazemm a ni oni meni, ali smo uvek tu jedni za druge!

P.S. Moj brat cuva Pavla od kako sam ja pocela da radim i ima vise strpljenja za njega od mene :lol:

p.p.s. Ako ima neka slobodnu sestru mozemo da se dogovorimo :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto dodala bih nesto jos po pitanju mog brata,mozda me malo pece savest sto sam navela njegovo ponasanje ovde.

On je dobar i posten i nikako nije ni problematican i svi ga uvek samo hvale,ali taj emocionalni deo mu manjka.Kad god sam se zalila mami,ona ga je branila kao pa on je takav,voli on tebe nego ne ume da pokazuje...E u tome je stvar,sto ljubav mora da se podrazumeva,pravis takve bezveze gestove-koji pokazuju da te i nije bas briga,a ja to treba da tumacim,ma voli me on,ali je takav :blink:

A za utehu,takav je i prema roditeljima,a mozda zato i nije u emotivnoj vezi ni sa kim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam starijeg brata od mene 2 godine kao da ga i nemam :( srce me moje boli al jednostavno ga boli zamnom i mojom decom rodila sam sina jos ga nije dosao ni videti niti me nazvao da cestita ....a nekad bavno srce bi mi dao e to ti je kad se ozeni

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.