Doterivanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li imate vecu ili manju zelju za doterivanjem, ili je mozda uopste nemate? Meni je zelja veca, sminkam se, kupujem garderobu, feniram se vise nego obicno itd... Od onih sam koje ne vole preterano doterivanje, ali sam sada bas "damica" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pre trudnoće nisam znala da hodam u ravnom, ni leti ni zimi.

A kad sam ostala trudna - ja lepo kupim patike posle sto godina i jedne lepe bele japanke za haljinice preko leta.

Ja sam baš bila u fazonu, lepršavo i opušteno...

Šminkanje sam u trudnoći batalila, kosa uvek u repiću, i štrafta na poso.

Sad bi se vratila u štikle, al mi kilaža ne da.Tačnije pupa mi, bre ostala velika, ostalo je i ok.. ... :D

Ja se zainatila sa farmerkama i pantalonama - ne kupujem dok ne uđm opet u svoje stare :)

Srecna Zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pre trudnoće nisam znala da hodam u ravnom, ni leti ni zimi.

A kad sam ostala trudna - ja lepo kupim patike posle sto godina i jedne lepe bele japanke za haljinice preko leta.

Ja sam baš bila u fazonu, lepršavo i opušteno...

Šminkanje sam u trudnoći batalila, kosa uvek u repiću, i štrafta na poso.

Sad bi se vratila u štikle, al mi kilaža ne da.Tačnije pupa mi, bre ostala velika, ostalo je i ok.. ... :D

Ja se zainatila sa farmerkama i pantalonama - ne kupujem dok ne uđm opet u svoje stare :)

Ja sam celu trudnocu prelezala i odrzavala, ali mi je kosa uvek bila lepa, isfenirana, a ja nasminkana kao i uvek, a i oblacila sam se lepo... Ja sam imala jako mali stomak, dobila sam oko 7 i po 8 kg u trudnoci, tako da sam nosila vecinu stvari koje i inace nosim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam se osisala na celavo :blink::lol: Tako da sam morala da se sminkam i kitim, da ne bih izgledala kao Cica Glisa :D Cim je malo izrasla kosa, i to sam prestala. Sad u drugoj mi ne pada na pamet da se sredjujem, kao sto se nsiam ni ranije sredjivala, uvek samo opusteno... Ni obrve vise ne cupkam, ne mogu da nadjem pincetu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam se osisala na celavo :blink::lol: Tako da sam morala da se sminkam i kitim, da ne bih izgledala kao Cica Glisa :D Cim je malo izrasla kosa, i to sam prestala. Sad u drugoj mi ne pada na pamet da se sredjujem, kao sto se nsiam ni ranije sredjivala, uvek samo opusteno... Ni obrve vise ne cupkam, ne mogu da nadjem pincetu :unsure:

Opušteno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas uhvatilo neko doterivanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas uhvatilo neko doterivanje ;)

Ma samo uživancija u trudnoći - ako ti godi da se ulepšavaš i prija ti - gou.

Kome u trudnoći nije do ulepšavanja, nego do opuštanja - opet gouu...

Kažem ti ja nisam silazila sa štikli (napolju -20, a ja u 12ticama), posle bilo kontra.

Al valjda to tako ide, ili baš imaš želju da se doteravaš, ili se opustiš skorz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su bile one vrucine nosila sam leprsave haljinice, pa me je to vuklo i da se doterujem, sminkam...ali moja sminka se sastoji od korektora za podocnjake, maskare i sjaja za usne, ali i to je nesto :D . Ali sada kada je kao zahladnelo i kada sam uglavnom u trenerci, jedino sto se feniram. Inace ne volim kada je kosa zapustena. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su bile one vrucine nosila sam leprsave haljinice, pa me je to vuklo i da se doterujem, sminkam...ali moja sminka se sastoji od korektora za podocnjake, maskare i sjaja za usne, ali i to je nesto :D . Ali sada kada je kao zahladnelo i kada sam uglavnom u trenerci, jedino sto se feniram. Inace ne volim kada je kosa zapustena. :D

Da,i ja najvise mrzim kada mi je kosa zapustena.Neka je ona cista,a feniracemo se kada imamo vremena.Ja se sredjujem uglavnom uvek,kuci naravno opustena varijanta.Obzirom da kada su velike vrucine noge mi oteknu,ne nosim stikle,ali sandalice ravne i fensy su ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inace opsednuta kosom. Perem je nekada i svaki dan :blink: (naravno, pod tim podrazumevam i feniranje i peglanje posto imam kovrdzavu kosu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imate vecu ili manju zelju za doterivanjem, ili je mozda uopste nemate? Meni je zelja veca, sminkam se, kupujem garderobu, feniram se vise nego obicno itd... Od onih sam koje ne vole preterano doterivanje, ali sam sada bas "damica" :)

:) Super je sto nisi izgubila volju za sredjivanjem,tako i treba da bude... Ja sam sto se doterivanja tice zadrzala i dalje svoje stare navike,redovno posecujem kozmeticki salon,naravno sminkam se i brinem o kosi...samo sto sam izbacila upotrebu solarijuma,a ostalo radim sve kao i ranije i uzivam u tome,jer me opusta i osecam se lepse i zadovoljnije,a i komplimenti prijaju ;) ... Samo nastavi tako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Super je sto nisi izgubila volju za sredjivanjem,tako i treba da bude... Ja sam sto se doterivanja tice zadrzala i dalje svoje stare navike,redovno posecujem kozmeticki salon,naravno sminkam se i brinem o kosi...samo sto sam izbacila upotrebu solarijuma,a ostalo radim sve kao i ranije i uzivam u tome,jer me opusta i osecam se lepse i zadovoljnije,a i komplimenti prijaju ;) ... Samo nastavi tako... :)

Naravno, valjda se necu "opustiti" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kosa je kod mene bila uvek vazna i uvek lepo sredjena i mirisljava :rolleyes: sad u trudnoci mi je postala tako isusena i ne znam sta vise da koristim,krajevi mi pucaju pa moram opet malo da je skratim...jel ima jos neka problem sa tim? i da li je dobro sad da se farbam (u trecem sam mesecu),ne bih zelela da zapustim kosu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kosa je kod mene bila uvek vazna i uvek lepo sredjena i mirisljava :rolleyes: sad u trudnoci mi je postala tako isusena i ne znam sta vise da koristim,krajevi mi pucaju pa moram opet malo da je skratim...jel ima jos neka problem sa tim? i da li je dobro sad da se farbam (u trecem sam mesecu),ne bih zelela da zapustim kosu...

Svi govore da je smesno ne farbati se i zapustati se na taj nacin. Pa cak i lekari, a njima je za verovati, zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kosa je kod mene bila uvek vazna i uvek lepo sredjena i mirisljava :rolleyes: sad u trudnoci mi je postala tako isusena i ne znam sta vise da koristim,krajevi mi pucaju pa moram opet malo da je skratim...jel ima jos neka problem sa tim? i da li je dobro sad da se farbam (u trecem sam mesecu),ne bih zelela da zapustim kosu...

Sve mame koje poznajem a koje su se i pre farbale, ni u trudnoći se nisu odricale istog i sve ok.

Za suve krajeve preporučujem Avonov serum za suve krajeve kose - odličan je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi govore da je smesno ne farbati se i zapustati se na taj nacin. Pa cak i lekari, a njima je za verovati, zar ne? ;)

hahahahah u pravu si ni doktorima ne mozes puno ni verovati... :rolleyes: joj samo da mi se frizerka vrati sa odmora i odoh na sredjivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mame koje poznajem a koje su se i pre farbale, ni u trudnoći se nisu odricale istog i sve ok.

Za suve krajeve preporučujem Avonov serum za suve krajeve kose - odličan je. :)

moracu da kazem da mi naruce i posalju,cula sam da je dobar,a mozda bi bilo dobro da promenim malo i sampon...ah hormoni su cudo samo luduju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imate vecu ili manju zelju za doterivanjem, ili je mozda uopste nemate? Meni je zelja veca, sminkam se, kupujem garderobu, feniram se vise nego obicno itd... Od onih sam koje ne vole preterano doterivanje, ali sam sada bas "damica" :)

Nikada me nije napuštala želja za doterivanjem...u svakoj trudnoći a i posle svakog porođaja (čak i u bolnici :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada me nije napuštala želja za doterivanjem...u svakoj trudnoći a i posle svakog porođaja (čak i u bolnici :P )

[/quo

Evo,ja sam juce bila kod frizera da izvucem pramenove,tj.sredim izrastak.Bolje se osecam kad mi je kosa sredjena ,a i hocu da budem lepa za mog bebca :wub: .Bas me interesuje sta ce biti sa mojom kosom posle porodjaja(...opadanje ...:(),ali kakva mi je u trudnoci ,zadovoljna sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u trudnoci kosa bila fenomenalna,sjajna,bujna,nisu mi 3 dlake sa glave otpale tokom trudnoce,ali dva meseca posle porodjaja je krenula strasno da mi opada kosa,kad je perem dva puta moram da otcepim slivnik za vodu,katastrofa....probala sam razne sampone-nista,pa sam 6 meseci posle porodjaja dosla do kratkorocnog resenja-zatrudnela sam opet :lol: ,tako da sad nemam problem sa opadanjem,kosa mi je predivna,a sta cu posle,nemam pojma..

Inace nisam menjala navike u trudnocama,sredjujem se kao i uvek-mackam se losionima,kremama,stavljam maske,pakovanja,depiliram se,sminkam se umereno kad sam kuci-maskara,labelo u boji,a kad je neka posebna prilika tu se top sminka podrazumeva.U porodiliste sam nosila dnevnu i nocnu kremu,Striet,losion za telo,maskaru,rumenilo,krejon za oci,sjaj za usne,tako da sam i tamo lepo izgledala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i veću želju za sređivanjem nego ranije. Oduvek sam uživala videti doteranu ženu bilo u prodavnici za kasom, u banci, u butiku, na ulici ili autobusu...a sad mi je baš simpatično kada vidim sređenu i doteranu trudnicu. Pa se i ja vodim tim principom, na posao sam išla sređena i našminkana, a pošto sad odmaram kod kuće gde god da krenem malo šminke, sređena frizura, lepa garderoba...U prodavnicu po hleb - može trenerka i patike, ali sjaj za usne i maskara su obavezni, korektor za podočnjake i rumenilo po potrebi :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto i kod mene

imam povecanu zelju za sredjivanjem nego ranije, jer mi je oduvek bilo jako simpaticno kad vidim lepu i sredjenu trudnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kuci se ne sredjujem, naravno :D

ALi kad idemo negde u grad ili medj' ljude, da, lepo se obucem, bitno da mi je kosa ok, stavim korektor za podocnjake i maskaru..inace se nisam nikad sminkala vise od toga osim u nocnim izlascima ili nekim spec prilikama..al preko dana maskara i korektor

A nokti mi nikad lepsi, jedino mi se to prolepsalo u trudnoci..tacnije ranije su mi bili bas lomljivi i mekani, pa sam nosila malte ne kratke..sad su lepi i dugi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,da li je dozvoljeno da se u trudnoci radi gel na noktima? U prvom sam tromesecju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.