7. godina zajedno

odgovora

Objavljeno

Nisam našla temu,admini premeštajte ako već posotji slična. ;)

Da li verujete u to da je 7.godina braka kritična?Naučnici kažu da zaljubljenost može trajati najduže 7 god. zato je i ta godina najteža za partenere (mada sam nedavno čitala da su promenili mišljenje i da je to 4. godina).Da li se slažete sa ovim,kako ste "preživeli" vašu 7.godinu?Šta i kako posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh....ne znam koja je nama bila,mislim da ih je bilo više...razne turbulencije...vruće-hladno...definitivno ne verujem da je u pitanju ta '7.god' nego jednostavno navikavanje na nove obaveze,navike,raspoloženja...okolnosti itd.....sve u svemu,treba proći neko vreme dok sve dođe na svoje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobra tema,

ne verujem da je 7. godina tako kriticna...

mm i ja smo 12 godina u braku, najveca kriza je bila posle nekih 4,5 godine, ali smo ipak shvatili da ne mozemo jedan bez drugog, sve sto nam se desilo samo nas je jos vise ujedinilo tako da sada mogu da pevam "mogu samo da nas mrze oni sto nas ne vole :P"

sada cekamo blizance i mislim da nema srecnijih ljudi na ovom svetu od nas...

na kraju sve zavisi od nas samih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti naučnici malo preteruju i da je sve to individualno! ;)

Verujem da ako se par dovoljno potrudi može da održi zaljubljenost mnogo duže od 4 ili 7 godina! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh....ne znam koja je nama bila,mislim da ih je bilo više...razne turbulencije...vruće-hladno...definitivno ne verujem da je u pitanju ta '7.god' nego jednostavno navikavanje na nove obaveze,navike,raspoloženja...okolnosti itd.....sve u svemu,treba proći neko vreme dok sve dođe na svoje ;)

Vidim svi čitaju a niko da odgovara,baš sam htela napisati Mna bar ti odgovori,kad ono vidim,već pišeš... :D:wub:

Nama je ova godina 7. i mogu reći da nam je i krizna (bila).Primetila sam da mi mngoo više stvari smeta kod njega,mnogo sam nervoznija i baš nemam za njega strpljenja.Sad da li je zbog 7.godine ili zbog toga što radim/imam 2 dece/obaveze,... ne znam.Na svu moju sreću,primetila sam na vreme.Postala sam baš odvrana prema njemu,a to svakako nije poboljšavalo situaciju,na sreću skontala sam da je do mene pa sam se obuzdala malo.Sada nam je bolje,čak što više možda i bolje nego ranije ali dosad ovakvu krizu još nismo imali.Trduim se da se ne nerviram zbog gluposti,i ako nisu gluposti ipak pokušavam da zaboravim jer se džabe nerviram zbog nečeg što već ne mogu promeniti,čak imamo i branje u istoj meri kao pre dece,ali ipak nisam mogla da se ne zapitam (pošto je stvar definitivno u meni,on se nije promenio) da li mene prolazi zaljubljenost ?! A volim ga istom merom... :blink: Prolupala sam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da zamislim vecu krizu nego sto smo mi imali u prvoj godini braka :unsure: A sigurna sam da ce ih biti... Onda pomislim, ako smo ono pregurali, nista nas nece radvojiti, mada me sve plasi, vidim zbog kakvih se gluposti ljudi razvode, i ne mogu sebe da zamislim da bih tako lako pustila da mi se raspadne brak, ali opet... Nista se u zivotu ne moze predvideti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to i najbitnije:truditi se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem u krizu sedme ili cetvrte ili bilo koje godine, vise verujem u krizu koju moze zivot da nam postavi. I kako cemo mi na nju reagovati. Da li dolazi do neke vrste zasicenja u braku - dolazi, ali s druge strane se prave sve jace veze izmedju dvoje ljudi koji su u bracnoj zajednici.

Sto se samog odnosa tice treba imati medjusobnog kompromisa ali ne na ustrp same pojedinacne licnosti. A sto se tice kriza koje nam zivot pruza , mislim da se tu najvise vidi koliko se dvoje ljudi medjusobno razume i podrzava, i naravno nalazi izlaz iz toga. Nekako se na kraju sve to zove - ljubav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem u krizu sedme ili cetvrte ili bilo koje godine, vise verujem u krizu koju moze zivot da nam postavi. I kako cemo mi na nju reagovati. Da li dolazi do neke vrste zasicenja u braku - dolazi, ali s druge strane se prave sve jace veze izmedju dvoje ljudi koji su u bracnoj zajednici.

Sto se samog odnosa tice treba imati medjusobnog kompromisa ali ne na ustrp same pojedinacne licnosti. A sto se tice kriza koje nam zivot pruza , mislim da se tu najvise vidi koliko se dvoje ljudi medjusobno razume i podrzava, i naravno nalazi izlaz iz toga. Nekako se na kraju sve to zove - ljubav.

Jako lepo napisano... :) Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to i najbitnije:truditi se!

Definitivno... A tebi svaka cast sto si se potrudila ;) Mislim, nije lako coveku da primeti kad je on taj koji gresi, i jos posle da ispravi sve svojim naporima, treba biti veliki covek! Sigurna sam da je i tm to primetio i da zna da ceni! A sto se tice zaljubljenosti-mislim da je oko nje dignuta prevelika fama, kao kad prodje ljudi ne mogu vise da zive zajedno... Po meni posle nje dolazi nesto jos lepse, prava ljubav :wub: A to je ona smirena, bez hirova i previranja, iskonska ljubav koja vise ne trazi nikakvo dokazivanje.. Nisam je jos dozivela, ali iskreno joj se nadam! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da je svaka kritična na svoj način, svaka ima svoje uspone i padove, tako da je suština u tome u usponima znati uživati, a u padovima ostati pribran očekujući uspon. Mislim da je stvar psihe, odnosno, u toj famoznoj sedmoj godini naš razum vodi ta crna statistika, te sami sebe unaprijed osudimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da je svaka kritična na svoj način, svaka ima svoje uspone i padove, tako da je suština u tome u usponima znati uživati, a u padovima ostati pribran očekujući uspon. Mislim da je stvar psihe, odnosno, u toj famoznoj sedmoj godini naš razum vodi ta crna statistika, te sami sebe unaprijed osudimo.

Apsolutno se slazem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.. da li mene prolazi zaljubljenost ?! A volim ga istom merom... :blink: Prolupala sam... :lol:

nisam malo pre rekla da mi je ovo preslatko :lol:

Definitivno... A tebi svaka cast sto si se potrudila ;) Mislim, nije lako coveku da primeti kad je on taj koji gresi, i jos posle da ispravi sve svojim naporima, treba biti veliki covek! :lol:

Da, ovo si u pravu. Treba imati visoku samosvest da sebi priznas gresku, a i da delujes da je ispravis.

Smatram da je svaka kritična na svoj način, svaka ima svoje uspone i padove, tako da je suština u tome u usponima znati uživati, a u padovima ostati pribran očekujući uspon. Mislim da je stvar psihe, odnosno, u toj famoznoj sedmoj godini naš razum vodi ta crna statistika, te sami sebe unaprijed osudimo.

Da, bas tako. Ljudi su nekad skloni sujeverju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno... A tebi svaka cast sto si se potrudila ;) Mislim, nije lako coveku da primeti kad je on taj koji gresi, i jos posle da ispravi sve svojim naporima, treba biti veliki covek! Sigurna sam da je i tm to primetio i da zna da ceni! A sto se tice zaljubljenosti-mislim da je oko nje dignuta prevelika fama, kao kad prodje ljudi ne mogu vise da zive zajedno... Po meni posle nje dolazi nesto jos lepse, prava ljubav :wub: A to je ona smirena, bez hirova i previranja, iskonska ljubav koja vise ne trazi nikakvo dokazivanje.. Nisam je jos dozivela, ali iskreno joj se nadam! :lol:

Hvala,i te kako zna da ceni... :):wub:

Siveluke nisam sujeverna,samo sam se uplašila malo,da je to istina izgubila bih nešto što mi je najvažnije u životu( u stvari nekog)... Prošlo mi kroz glavu u momentu i već sam otvaral i temu... :unsure: Znam dosta parova kod kojih ta sedma godina bila i zadnja.Verovatno to nije bilo to i nisu se dovoljno potrudili da vezu održe,ipak,da ja budem sigurna... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,i te kako zna da ceni... :):wub:

Siveluke nisam sujeverna,samo sam se uplašila malo,da je to istina izgubila bih nešto što mi je najvažnije u životu( u stvari nekog)... Prošlo mi kroz glavu u momentu i već sam otvaral i temu... :unsure: Znam dosta parova kod kojih ta sedma godina bila i zadnja.Verovatno to nije bilo to i nisu se dovoljno potrudili da vezu održe,ipak,da ja budem sigurna... :D

:( uopste nisam mislila na tebe kad sam to napisala. Zaista! Prosto znam da je vecina ljudi sklona da veruje necemu drugom umesto samom sebi. A ti svakako nisi osoba koja spada u tu grupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siveluke je mislila na mene, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( uopste nisam mislila na tebe kad sam to napisala. Zaista! Prosto znam da je vecina ljudi sklona da veruje necemu drugom umesto samom sebi. A ti svakako nisi osoba koja spada u tu grupu.

Nisam se uvredila,ništa slično,samo kažem kako i zašto... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siveluke je mislila na mene, zar ne?

Jel si ti sujeverna? :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si ti sujeverna? :blink::blink:

Pa da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siveluke je mislila na mene, zar ne?

Nisam se uvredila,ništa slično,samo kažem kako i zašto... ;)

:(:( sta je vama??? Nisam ni na koga uprla prstom! To ne volim da radim, niti na to imam prava.

Samo sam rekla da su neki ljudi skloni sujeverjiu, nasuprot onima koji nisu. Prosto da ima dve vrste ljudi po toj osnovi ...

Izgleda da je bolje da se drzim Zenskih prica i kuvanja kafe.. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma daj Siveluke, zezamo se malo...niko nije ništa zlo pomislio....možemo mi kafu i ovdje popiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislite da je cela godina krizna? Ja nikad ne bih rekla da je cela godina krizna, mi imamo krizne periode, koji nekad traju dan, dva, nedelju dana...ali nikako celu godinu! Mozda zato sto nismo dugo u braku, tek 3-4 godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(:( sta je vama??? Nisam ni na koga uprla prstom! To ne volim da radim, niti na to imam prava.

Samo sam rekla da su neki ljudi skloni sujeverjiu, nasuprot onima koji nisu. Prosto da ima dve vrste ljudi po toj osnovi ...

Izgleda da je bolje da se drzim Zenskih prica i kuvanja kafe.. :mellow:

Ja sam stvarno mislila ono što sam napisala,nisam se uvredila! :lol: Ja kad stavim ;) onda mislim opušteno,a ne da nekog fino podj**vam... Tako da-opusti se,ja se nisam uvredila,niti sam mislila da govoriš za mene jer zaista nisam sujeverna...

Filipa,ti sujeverna? :unsure::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, svašta neću pročitati... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama tj meni je 7. godina bila itekako krizna. Ne znam kako, ne znam zasto, ali bilo je puvuci , potegni. I to sa moje strane. ALi prodje ta sedma (daleko joj lepa kuca) i ja skontah sta i kako hocu.

I cica mica i gotova prica. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.