kolutanje ociju kod bebe

odgovora

Objavljeno

Pozdrav mame :)

Ja imam problem pa me zanima da li neko ima slicno iskustvo i kako ga resiti!

Naime, imam bebu od 6 meseci, rodjen je dan posle termina i super je bebac! Vec sa 2 meseca sam je drzao glavicu, poceo da sedi sa 5 meseci, sve sto spremim on lepo rucka... Sve u svemu super beba, ja sam prezadovoljna! Reaguje normalno na zvukove, normalno vidi... Ali pre jedno mesec dana krenulo je to famozno kolutanje ocima! Kada je nezadovoljan onda krene da se buni i ako to potraje par minuta odmah krene da okrece oci prema gore, beonjace se potpuno vide! To izgleda jako strasno, ali su mi svi pa cak i dr. rekli da je to faza i da to treba pripisati njegovom glupiranju! Ja sam i dalje malo skepticna, kao i svaka mama :) jer stvarno izgleda jako strasno! Da li se to jos nekome desilo, da li je to samo faza, da li neko ima neki savet? Hvala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda ne bi bilo lose da konsultujete nekog oftalmologa,ali ako je dr.rekao da je to ssamo faza,verovatno ce proci..ne brini imaju bebice faze koje mi ne mozemo ni da zamislimo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame :)

Ja imam problem pa me zanima da li neko ima slicno iskustvo i kako ga resiti!

Naime, imam bebu od 6 meseci, rodjen je dan posle termina i super je bebac! Vec sa 2 meseca sam je drzao glavicu, poceo da sedi sa 5 meseci, sve sto spremim on lepo rucka... Sve u svemu super beba, ja sam prezadovoljna! Reaguje normalno na zvukove, normalno vidi... Ali pre jedno mesec dana krenulo je to famozno kolutanje ocima! Kada je nezadovoljan onda krene da se buni i ako to potraje par minuta odmah krene da okrece oci prema gore, beonjace se potpuno vide! To izgleda jako strasno, ali su mi svi pa cak i dr. rekli da je to faza i da to treba pripisati njegovom glupiranju! Ja sam i dalje malo skepticna, kao i svaka mama :) jer stvarno izgleda jako strasno! Da li se to jos nekome desilo, da li je to samo faza, da li neko ima neki savet? Hvala.....

Potpuno razumem tvoj strah. Iskreno, nikad nisam cula za to. Moj mali se zacenjivao. Probaj da pitas babicu, mislim da one imaju najvise iskustva, cuju puno toga. Javi sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da treba da pitaš oftamologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cetvrtak idemo kod moje dr pa cu je pitati! Nadam se da ce me ona uputiti negde jer on to radi svakodnevno... I deluje sve vreme kao da privalci paznju ali to izgleda strasno! Mnogi su rekli i da je to normalno ali ja nikad nisam cula da to neko dete radi! Znam za svakakve nacine da se privuce paznja ali za ovaj ne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo juce kod dr, babac super napreduje i ona je bas zadovoljna! Sto se kolutanja ocima tice nije mogla to da vidi jer on to ne radi stalno ali je i dalje misljenja da je faza i da samo privlaci paznju! Ostaje mi samo da cekam da ta "faza" prodje..... Bar da neko ima iskustvo sa tim ali nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da treba da pitaš oftamologa.

Ja mislim da je pitanje pre za neurologa, no, verovatno nije ništa bitno u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je pitanje pre za neurologa, no, verovatno nije ništa bitno u pitanju.

I ja sam za to, sto je sigurno-sigurno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame :)

Ja imam problem pa me zanima da li neko ima slicno iskustvo i kako ga resiti!

Naime, imam bebu od 6 meseci, rodjen je dan posle termina i super je bebac! Vec sa 2 meseca sam je drzao glavicu, poceo da sedi sa 5 meseci, sve sto spremim on lepo rucka... Sve u svemu super beba, ja sam prezadovoljna! Reaguje normalno na zvukove, normalno vidi... Ali pre jedno mesec dana krenulo je to famozno kolutanje ocima! Kada je nezadovoljan onda krene da se buni i ako to potraje par minuta odmah krene da okrece oci prema gore, beonjace se potpuno vide! To izgleda jako strasno, ali su mi svi pa cak i dr. rekli da je to faza i da to treba pripisati njegovom glupiranju! Ja sam i dalje malo skepticna, kao i svaka mama :) jer stvarno izgleda jako strasno! Da li se to jos nekome desilo, da li je to samo faza, da li neko ima neki savet? Hvala.....

Gorana i moja bebica ume da okrece okice kao da gleda svoj nos. To traje par sekundi, mozda malo vise. Ume i da ponovi opet. Nekad pokusava da vidi i usta i jezik.. Inace ima skoro 3 meseca. Ja mislim da samo istrazuju svoje telo i da nije problem u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, definotivno je bila samo faza jer bebac to vise ne radi, sad je presao na novi nacin privlacenja paznje :)

Poslusala sam moju doktoricu pa sam ga pratila i stvarno je to radio samo kad se buni zbog necega! U sustini kod takvih stvari te salju na neka ispitivanja ako ima jos nekih promena, ako je beba pocela da se trza kad spava a do sad to nije radila, ako se primeti da ne prati predmete kao pre i sl.

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?90067af840f64a44da89dc158fe33041

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, definotivno je bila samo faza jer bebac to vise ne radi, sad je presao na novi nacin privlacenja paznje :)

Poslusala sam moju doktoricu pa sam ga pratila i stvarno je to radio samo kad se buni zbog necega! U sustini kod takvih stvari te salju na neka ispitivanja ako ima jos nekih promena, ako je beba pocela da se trza kad spava a do sad to nije radila, ako se primeti da ne prati predmete kao pre i sl.

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?90067af840f64a44da89dc158fe33041

To je i moj luka radio i znam jos masu dece koja su to radila kao bebe. A onda mi je i dr potvrdila da je to cesta pojava i da je to faza.

Zapravo njima ocni misic nije toliko cvrst koliko znam ne znam do kod meseca. Mozda i zbog toga .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.