Pomoć trudnicama od strane države

odgovora

Objavljeno

Да ли (незапослене) труднице имају право током трудноће да бесплатно од државе добију нове наочале, или да купе а да им Социјално рефундира новац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли (незапослене) труднице имају право током трудноће да бесплатно од државе добију нове наочале, или да купе а да им Социјално рефундира новац.

Tek sada odgovaram na ovu temu, ali nadam se da cenekome pomoci.

Bez obzira da li si zaposlena ili ne, imas pravo na socijalnu zastitu u sta se ubrajaju i nove naocare. Mozda ne 100%, ali neki procenat od socijalnog sigurno da. Idi sa uputom za naocare u socijalno da ga overis, ja sam to radila za kontaktna sociva, a predpostavljam da je ista situacija i za naocare, ili bar slicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sada odgovaram na ovu temu, ali nadam se da cenekome pomoci.

Bez obzira da li si zaposlena ili ne, imas pravo na socijalnu zastitu u sta se ubrajaju i nove naocare. Mozda ne 100%, ali neki procenat od socijalnog sigurno da. Idi sa uputom za naocare u socijalno da ga overis, ja sam to radila za kontaktna sociva, a predpostavljam da je ista situacija i za naocare, ili bar slicna.

Za neke okvire se vrši refundacija skoro i do 100%. Jeste da nisu baš nešto estetski lepe ali su funkcionalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za neke okvire se vrši refundacija skoro i do 100%. Jeste da nisu baš nešto estetski lepe ali su funkcionalne.

Ja sam mislila da je to 100% samo do odredjene starosti, tipa 18god... :) Mada meni generalno nije ni bitno kakav je okvir sudeci da ga nosim samo po kuci, a uglavnom sociva (bar bi trebalo)...

A sto se stakla tice, znam da sam ja svoja morala ja mislim 60% da platim zato sto tu vrstu mojih stakala socijalno "ne pokriva" 100%. Ali i tih 40% je super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nisam omašila negde na forumu o besplatnom prevozu za trudnice, pa reko da pitam ovde..znam da treba da se odnese potvrda od lekara sa terminom porođaja,kopija lične karte i 200 i nešto dinara, pa se dobije kartica koja vazi do porođaja..mene interesuje da li može potvrda od privatnog lekara? Pošto još nemam knjižicu, a moja doktorka mi je otkucala potvrdu na kojoj piše termin i da mi treba za gsp.Da li je neko od vas imao iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nisam omašila negde na forumu o besplatnom prevozu za trudnice, pa reko da pitam ovde..znam da treba da se odnese potvrda od lekara sa terminom porođaja,kopija lične karte i 200 i nešto dinara, pa se dobije kartica koja vazi do porođaja..mene interesuje da li može potvrda od privatnog lekara? Pošto još nemam knjižicu, a moja doktorka mi je otkucala potvrdu na kojoj piše termin i da mi treba za gsp.Da li je neko od vas imao iskustva sa tim?

Možeš i sa tom potvrdom. Mojoj drugarici nisu pravili problem. Dobila je karticu za besplatnu vožnju.To je bilo početkom prošle godine. Valjda je sad isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diivno!

Hvala puno za brzom odgovoru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam bila juce u gsp-u sa potvrdom od privatnog lekara i prihvatili su bez problema, tako da je sigurno da moze! Dobila sam kartu koja mi traje do novembra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam bila juce u gsp-u sa potvrdom od privatnog lekara i prihvatili su bez problema, tako da je sigurno da moze! Dobila sam kartu koja mi traje do novembra :)

Odlično :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam bila juce u gsp-u sa potvrdom od privatnog lekara i prihvatili su bez problema, tako da je sigurno da moze! Dobila sam kartu koja mi traje do novembra :)

Super! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš i sa tom potvrdom. Mojoj drugarici nisu pravili problem. Dobila je karticu za besplatnu vožnju.To je bilo početkom prošle godine. Valjda je sad isto.

Pozzz... Da li se moze dobiti kartica za besplatnu voznju samo za GSP ili to vazi i za Lastu koja saobraca na teritoriji grada Beograda (Mladenovac, Lazarevac, Obrenovac...)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz... Da li se moze dobiti kartica za besplatnu voznju samo za GSP ili to vazi i za Lastu koja saobraca na teritoriji grada Beograda (Mladenovac, Lazarevac, Obrenovac...)?

Važi i za Lastu, ja nisam znala pa sam im plaćala (Lasti)... <_<

Odnese se potvrda na stanicu i tamo dobiješ potvrdu, ili šta već sad (na znam šta daju za ove nove sisteme) i voziš se za dž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da nisam omašila negde na forumu o besplatnom prevozu za trudnice, pa reko da pitam ovde..znam da treba da se odnese potvrda od lekara sa terminom porođaja,kopija lične karte i 200 i nešto dinara, pa se dobije kartica koja vazi do porođaja..mene interesuje da li može potvrda od privatnog lekara? Pošto još nemam knjižicu, a moja doktorka mi je otkucala potvrdu na kojoj piše termin i da mi treba za gsp.Da li je neko od vas imao iskustva sa tim?

Treba ti samo potvrda o terminu porodjaja i 250 kinti i vazi do termina porodjaja ili godinu dana. Meni su u korisnickom servisu rekli godinu dana a kad sam otisla da izvadim busplus rekli su da mi vazi do termina porodjaja. Nadam se da sam pomogla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, mene zanima da li kao nezaposlena trudnica imam prava na neku pomoc? Suprug je zaposlen i zdravstveno mi ide preko njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, mene zanima da li kao nezaposlena trudnica imam prava na neku pomoc? Suprug je zaposlen i zdravstveno mi ide preko njega.

  • Pravo na jednokratno novčano davanje nezaposlenoj porodilji – grad Beograd

Pravo na jednokratno novčano davanje ima nezaposlena porodilja za svako dete rođeno u jednom porođaju u iznosu od 50.000,00 dinara, bez obzira na broj prethodno rođene dece.

Pravo može ostvariti nezaposlena porodilja sa prebivalištem na teritoriji grada Beograda prijavljenim zaključno sa 31. decembrom 2010. godine, odnosno nezaposlena porodilja, interno raseljeno lice sa Kosova i Metohije, sa prijavljenim boravištem zaključno sa 31. decembrom 2010. godine.

Ovo pravo ostvaruje se na osnovu zahteva podnetog u roku od tri meseca od dana porođaja Sekretarijatu za socijalnu zaštitu, Beograd, 27. marta 43-45

Uz zahtev se prilaže:

- fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih za dete – decu za koji se traži naknada;

- izvod iz matične evidencije Republičkog fonda penzijskog i invalidskog osiguranja za podnosioca zahteva, Beograd, Nemanjina 30.

O pravu se odlučuje rešenjem.

Sa primerkom rešenja i ličnom kartom nezaposlena porodilja podiže novac sa namenskog tekućeg računa kod Poštanske štedionice, koji će biti otvoren po službenoj dužnosti.

Zahtevi se podnose preko pisarnice svakog radnog dana od 8 do 17 sati.

_____________________________________________________________

Nadam se da sam bar malo pomogla. Evo i linka gde mozes saznati vise informacima.

http://www.roditelj.org/korisni-linkovi/korisne-informacije/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • Pravo na jednokratno novčano davanje nezaposlenoj porodilji – grad Beograd

Pravo na jednokratno novčano davanje ima nezaposlena porodilja za svako dete rođeno u jednom porođaju u iznosu od 50.000,00 dinara, bez obzira na broj prethodno rođene dece.

Pravo može ostvariti nezaposlena porodilja sa prebivalištem na teritoriji grada Beograda prijavljenim zaključno sa 31. decembrom 2010. godine, odnosno nezaposlena porodilja, interno raseljeno lice sa Kosova i Metohije, sa prijavljenim boravištem zaključno sa 31. decembrom 2010. godine.

Ovo pravo ostvaruje se na osnovu zahteva podnetog u roku od tri meseca od dana porođaja Sekretarijatu za socijalnu zaštitu, Beograd, 27. marta 43-45

Uz zahtev se prilaže:

- fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih za dete – decu za koji se traži naknada;

- izvod iz matične evidencije Republičkog fonda penzijskog i invalidskog osiguranja za podnosioca zahteva, Beograd, Nemanjina 30.

O pravu se odlučuje rešenjem.

Sa primerkom rešenja i ličnom kartom nezaposlena porodilja podiže novac sa namenskog tekućeg računa kod Poštanske štedionice, koji će biti otvoren po službenoj dužnosti.

Zahtevi se podnose preko pisarnice svakog radnog dana od 8 do 17 sati.

_____________________________________________________________

Nadam se da sam bar malo pomogla. Evo i linka gde mozes saznati vise informacima.

http://www.roditelj.org/korisni-linkovi/korisne-informacije/

Daaaa, hvala puno. Pogledacu i link. Ljubaac

Mimimimi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Novom Sadu trudnice plaćaju prevoz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Novom Sadu trudnice plaćaju prevoz.

Ja jesam postavila ovo pitanje, ali ubrzo sam dobila odgovor u autobusu. Trudnice u NS ne plaćaju prevoz, ali pošto to nije regulisano nikakvim pokaznim kartama, morate imati stomak da se jasno vidi da ste trudni. Ja samo vozaču kažem - Dobar dan- i prođem, a kad uđe kontrola ne traže mi kartu, samo me prođu.

Maki-D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Поздрав свим мамама, садашњим и будућим! :)

Пошто сам незапослена, живим сама и плаћам станарину, интересује ме каква права могу остварити? Наиме, никад нисам била на бироу, а сад ми кажу да ми не треба пријава на биро рада јер и тако још дуго не могу да се запослим. Да ли се преко бироа, социјалног и сл., за незапослене труднице, може остварити нека новчана помоћ?

Живим у Сремским Карловцима, и не налазим јасне податке у закону за Војводину.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.