Visoko rizična trudnoća

odgovora

Objavljeno

uf!... ne znam odakle da pocnem posto moja trudnoca spada pod vise vrsta visoko rizicnih.....

zato cu ispricati svoju pricu i zamoliti za bilo kakav savet

imala sam abortus jer sam pila pilule jutro posle i ipak zatrudnela pa mi je doktorka rekla da je to jedino razumno resenje (tako sama sebe tesim) posto sam A- grupa mm B+ trebala sam da primim rogan ili rohan ali nisam jer je bila nestasica u Bg-u

nakon godinu dana mi je dijagnostikovan sistemski lupus i depresija i sada sam neplanirano zatrudnela

dakle ja sam trudnica koja:

imala abortus nije primila rogan negativna je rh

ima sistemski lupus i pije antidepresive (svi lekovi koje pijem su jako stetni za bebu)

i na sve to kao slag na tortu imam slomljenu repnu kost zbog koje MORAM da se porodim carskim rezom

i sada panicim i trazim bilo kakve informacije jer stvarno zelim ovo dete vise nego ista na svetu, i sve bi dala da ga rodim

molim vas ako je neko imao neka iskustva ili prosao kroz jednu od mojih muka molim da pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega DOBRODOŠLA na forum i mislim da si potpuno jedinstvena sa ovim tvojiim "tegobama"...ali ne sekiraj se puno...verovatno će se već neko javiti da ti da neki savet u vezi tih problema o kojima trenutno misliš. Ja lično nemam iskustva ni sa jednim, ali ti šaljem pozdrave i sve najbolje u daljnjem održavanju trudnoće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Sto se krvne grupe tice, tu ti je verovatno dr objasnila kakve posledice ima.

2. Da panicis je normalno, to radi svaka trudnica cak i ako nema razloga. Ako imas depresiju verovatno stvari vidis jos losije od nas. Verujem da ce trudnoca pomoci da ti bude bolje. Antidepresivi nisu uobicajeni u trudnoci ali se cesto daju sedativi koji su isto opijati. Tvoj psihijatar treba da zna sta smes da pijes. Jesi li se posavetovala sa njim?

3. Lupus koliko ja znam ne bi trebao da ti skodi u trudnoci?!

4. To sto moras da se porodis carskim rezom nije nista strasno, videces. I ja moram ali kad vec znam da tako mora da bude ne razmisljam o drugoj soluciji.

Zelim ti od srca sve najbolje. Ova tvoja pitanja najbolje postavi u Forumu u poverenju ginekologu. Klik ovde

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=2104

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRODOSLA na forumu.ja nisam imale takve probleme kao ti ali i ja sam imala visoko rizicnu trudnocu tj obe trudnoce.moj ti je savet da imas dobrog doktora i tamo gde ces se poroditi jer ti on zna i moze u svemu i bilo kada pomoci.

panika je sascim ok to je kod nas zena trudnica sasvim normalno. sto se porodjaja tice,sto ces morati na carski nebrini,nije to toliko strasno.ja sam moju decu carskim donela na svet.u sebi moras biti jaka i cvrsta zbog deteta.to je neko moje licno iskustvo,jer sam u decembru kada mi se sin rodio prosla pakao,a tek posle porodjaja sam morala biti jaka i cvrsta zbog cerke koja me cekala kuci,i sina koji se borio za zivot....................U GLAVI BUDI JAKA I CVRSTA JER STO JEDNA ZENA MOZE DA PREZIVI I ISTRPI NIKO NEMOZE.!!!!

jecana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRODOSLA na forumu.ja nisam imale takve probleme kao ti ali i ja sam imala visoko rizicnu trudnocu tj obe trudnoce.moj ti je savet da imas dobrog doktora i tamo gde ces se poroditi jer ti on zna i moze u svemu i bilo kada pomoci.

panika je sascim ok to je kod nas zena trudnica sasvim normalno. sto se porodjaja tice,sto ces morati na carski nebrini,nije to toliko strasno.ja sam moju decu carskim donela na svet.u sebi moras biti jaka i cvrsta zbog deteta.to je neko moje licno iskustvo,jer sam u decembru kada mi se sin rodio prosla pakao,a tek posle porodjaja sam morala biti jaka i cvrsta zbog cerke koja me cekala kuci,i sina koji se borio za zivot....................U GLAVI BUDI JAKA I CVRSTA JER STO JEDNA ZENA MOZE DA PREZIVI I ISTRPI NIKO NEMOZE.!!!!

Ovo potpisujem...

I moje iskustvo sa visokorizicnom je takvo... Dobar dr koji ce ti biti 24h na raspolaganju je najvazniji... Moja trudnoca je bila visokog rizika iz nekih drugih razloga, pa ti na pitanje ne mogu bas direktno odgovoriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.