Zavisni od Interneta

Da li ste zavisni od interneta?   34 votes

  1. 1. Da li ste zavisni od interneta?

    • Da
      23
    • Ne
      11

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ajd sad realno, jeste zavisne od Interneta?

Jel vas baš briga kad ga nemate (zbog prekida veze)?

Ili nervozite, palite komp svaki čas, refresh-ujete stranu i virite dok kuvate da vidite jel ga opet ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne! Koristim ga kada mi treba da pogledam nesto i ne "blejim" bezveze. Nikada vise nisam bila nigde prisutna nego na Bebcu, ali nikada nisam imala ni vise vremena. :lol: Mislim da se dragoceno gubi vreme, ako smo preokupirani kompjuterom uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uff.. i jedno i drugo :)

DOk sam ovde , gledam da sto manje koristim .. da se malo odmorim .. sad sam na netu samo da bi ubacila neke slicke a i dosadno mi ........ ocu napolje , a em pao dim em nemam s kim i gde :(

A u Swiss.. hm .. pa sta znam .. tamo nemam nikog.. i jedini nacin da komuniciram sa nekim jeste net... skype, forum , msn .. A kad nam iskljucili net.. ono , bilo mi dosadno bas... Jbg... mozda spadam u ovu grupu zavisnika... a mozda i ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam zavisna od interneta ja sao ne mogu bez mojih zena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam zavisna od interneta ja sao ne mogu bez mojih zena :D

E toooooo sestrooo :):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E toooooo sestrooo :):lol:

Bez tebe nikako :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez tebe nikako :wub: :wub:

Ni ja bez vas .. ja sam zavisna od vas :) ili kako se vec kaze :lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daleko sam od zavisnika. Prije sam bila "zavisna" od Bebca (najvise dok sam trudnicila, i kada sam se tek porodila- puna pitanja i nedoumica, a ovdje je najlakse i najbrze dobiti prave informacije).

Inace, tu sam kada Miha spava, a nekada to vrijeme provedeno na netu podredim kuvanju, spremanju stana itd.

I da, mogla bih bez interneta, ali mi je jako drago sto postoji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, mogla bih bez interneta, ali mi je jako drago sto postoji. :)

Takodje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posao Internet, i nekako sve mi je dosadilo odavno :lol: a onda sam se navukla na bebac. :lol:

FB otvorim za po neku sliku i vidim jel ima neki rođendan...

I to je sve na poslu...

Kući, možete da primetite se posle podne uopšte ne kačim (kad nisam na poslu) pa smatram da nisam zavisnik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biti offline, kao ostaviti pušenje

Britanska kompanija Intersperience objavila je rezultate istraživanja na temu emocionalne zavisnosti ljudi od tehnologija.

Istraživanje, koje je obuhvatilo hiljadu Britanaca između 18 i 65 godina starosti, podrazumevalo je pitanja na temu svakodnevnih navika vezano za korišćenje interneta, kompjutera i smartfona, ali i eksperiment - 24 sata bez pristupa tim tehnologijama. Ispitanicima je bilo dozvoljeno da koriste samo fiksi telefon, a pored toga mogli su čitati knjige.

Kao rezultat ovog eksperimenta više od polovine ispitanih reklo je da se osećalo uznemireno bez interneta, 40 posto njih je kao svoj primaran osećaj navelo usamljenost, dok su mnogi apstiniranje od tehnologija uporedili sa ostavljanjem cigareta ili pića.

Jedan od učesnika rekao je da se osećao "kao da mu je neko odsekao ruku", dok je drugi ovaj eksperiment nazvao "svojim najgorim košmarom".

Očekivano, mlađi učesnici su znatno teže podneli ovaj eksperiment, dok je starijima isključivanje iz digitalnog sveta lakše palo. Neki od ispitanika su i nenamerno kršili pravila uključivši radio ili televiziju, nesmatrajući ih "tehnologijom".

Ipak, Britanci nisu izuzetak, već više primer koji potvrđuje pravilo. Slična istraživanja već su sprovođena i u drugim delovima sveta, između ostalog i u Americi, gde se došlo do zaključka da su korisnici, već u nekoj meri zavisni od interneta, sve više opsednuti svojim smartfonima.

"Posmatrajući ljudi koji nabave svoj prvi smartfon može se zapaziti veoma brz razvoj situacije od one u kojoj posedujete običan telefon o kome ne pričate sa drugim ljudima, do ljudi koji vole svoj iPhone, daju mu nadimke, ili mu kupuju dodatke u vidu različitih futrola", rekla je klinički psiholog Lisa Merlo sa Univerziteta Floride.

Psiholozi smatraju da činjenica da smartfoni zamenjuju više različitih uređaja i na mnogo načina olakšavaju svakodnevni život, utiče na to da ljudi postaju zavisni od njihovog korišćenja.

Merlo je rekla i da primećuje sve više znakova problematičnog ponašanja među korisnicima smartfona, navodeći da se neki od njenih pacijenata prave da razgovaraju telefonom ili prelaze prstom po ekranu kao da koriste neku aplikaciju, kako bi izbegli kontakt sa drugim ljudima, dok su neki toliko opsednuti svojim uređajima da u potpunosti ignorišu ljude oko sebe.

Nedavno istraživanje sprovedeno od strane Ericsson ConsumerLaba pokazalo je da 35 posto korisnika aplikacije koristi i pre nego što ujutru ustane iz kreveta, a američki istraživački centar Pew došao je do podataka da dve trećine vlasnika smartfona dok spava obavezno mora imati svoj uređaj u blizini kreveta.

U Americi je sprovedena i anketa na temu da li bi se i za koliko novca ljudi odrekli interneta do kraja života, a svoje mišljenje na ovu temu dali ste nam i vi u komentarima.

Preuzeto sa b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta ja znam...svaki dan ga koristim samo zbog bebca i fb,a nekad i procitam vesti,ili sta me vec zanima..ipak mislim da nisam zavisna od interneta vec od bebca... :lol: kao i vecina nas ovde... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, od tehnike nikako nisam zavisna...kod kuće nemam internet, a komp uopšte i ne koristim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, od tehnike nikako nisam zavisna...kod kuće nemam internet, a komp uopšte i ne koristim...

Malo se promenilo... ;) Mislim sad imaš net ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kratko i jasno, moj konacan odgovor je: DA!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, baš sam zavisna! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam zavisna. Volim kad imam dovoljno slobodnog vremena za internet, ali nije strašno ni kad ne stignem da sednem ispred kompjutera ili kad se kida veza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zavisna od Bebca i Farme na FB, ali ako nema, pa ne sekiram se bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biti offline, kao ostaviti pušenje

............

Preuzeto sa b92.net

:D:D:D ma, pusenje je mala maca...ja sam ostavila cigarete bez nekih vecih problema, a racunar palim kad se probudim i gasim kad lezem...e, jedini je problem sto od dece i obaveza ne stignem bas da sednem za isti. :D

Salu na stranu, internet koristim mogu reci svakodnevno, za gomilu stvari...od fb-a, foruma, za citanje novina, za vremensku prognozu, youtube, skype...da ne nabrajam...ali ne mislim da sam zavisna, jednostavno kad imam slobodnog vremena i u nekoj pauzi rado ga konzumiram...naravno, deca, muz, rucak, posao, kuca...sve mora biti obavljeno i "namireno", a onda gustiram moje omiljene sajtove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je zavistan od interneta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ne lazemo, svi smo mi ovde zavisni od interneta manje ili vise. Samo kad uzmem u obzir koliko postova dnevno ko napise, pa se onda presaberem koliko vremena je na to utroseno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iznenadili su me rezultati :)

Ja sam zavisna od interneta ali ne bi krizirala bez njega lično zbog mene nego zbog posla .... Sa netom mogu da radim posao i od kuće, u toku noći, u pidzami ... ovako bi morala da idem na posao svaki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste zavisne od Bepca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko i od svih ostalih zanimacija na internetu :) Ali nikada ni od cega nisam bila zavisna kao svojevremeno od irc-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste zavisne od Bepca?

t1811.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.