AD kapi

odgovora

Objavljeno

Ja ne znam razliku, ali moja bebana je prva 3 mjeseca pila AD kapi, KRKA, vodene, poslije uljane i jos uvijek ih pije. Taman si me podsjetila da pitam pedijatra do kad, mozda bi trebalo da prestanemo sad, sa godinu.

Problem je sto ja i zaboravim nekad da mu dam, pa se plasim da li moze nesto da mu smeta??? Doktori ne pricaju cemu sluze, samo da mora da ih pijeee :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je sto ja i zaboravim nekad da mu dam, pa se plasim da li moze nesto da mu smeta??? Doktori ne pricaju cemu sluze, samo da mora da ih pijeee :unsure:

Ne smeta. Ništa strašno. :)

A piju ih deca preventivno zbog rahitisa i kostiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam razliku, ali moja bebana je prva 3 mjeseca pila AD kapi, KRKA, vodene, poslije uljane i jos uvijek ih pije. Taman si me podsjetila da pitam pedijatra do kad, mozda bi trebalo da prestanemo sad, sa godinu.

I mis mo rođeni u februaru, ali smo ih pili do 14 meseci... Jer je bilo zima, pa nam je pedijatar rekao da mu neće smetati i da valjda da pije do sunčanih dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se bas i ne svidja onaj sastav ad kapi al ajd...ako svi, moramo i mi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su u porodilištu i u DZ rekli otprilike isto što piše na sledećim linkovima. Kada se Aleksa rodio nije bilo Vigantola, ali čim se pojavio, mi smo počeli da ga koristimo.

Zimsko sunce nije dovoljno, pa se zato dodaje vitamin D3 i u drugoj godini.

http://www.mojpedijatar.co.rs/sr/vase-pitanje/ad-kapi/1654

http://www.mojpedijatar.co.rs/sr/vase-pita...ebe-ad-kapi/553

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li D3 kapi drzite u frizideru, na njima pise da se skladiste na temp. od 8-15 stepeni C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li D3 kapi drzite u frizideru, na njima pise da se skladiste na temp. od 8-15 stepeni C.

Mislim da bi trebalo, ako vec to pise. U vratima od frizidera. Mada neka kaze neko ko ih koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo D vitamin do dve godine,po 5 kapi dnevno.Ove nase kapi ne treba drzati u frizideru vec samo na mracnom mestu zasticeno od sunceve svetlosti.Ja ih drzim u kuhinjskom delu,bas pored kafe,da ih stalno vidim :rolleyes: ali se i tako desi da zaboravim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kad su vase bebe pile ove kapi, mi jos pijemo i to 8 kapi AD3, ne dajem joj sad bas svako vece, ali po dr bi trebala..

Ne drzim ih u frizideru jos da tamo stoje onda se tek nikad ne bih setila da joj trebam dati :D

Do godinu dana. Vise ih ne pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ljudi, ne znam da li sam vec pitala,ali ajd opet... Do sada smo pili AD3 kapi Loznica. Posto sam resila da ih promenim, kupila sam vigantol. Da li mogu da predjem sa jednih na druge? Farmaceutkinja mi je rekla da nisu dobili nikakvu informaciju da Ad3 ne valjaju, ali i da to nije lek i da nije pod strogom kontrolom kvaliteta kao Vigantol i da je bolje davai njega pa sam ga uzela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli D3 infant, proizvodjac Pharmanova. Te nam je savetovao pedijatar.

Miva, a zasto menjate kapi?

I kako je to Vigantol lek, a Ad3 kapi nisu?!

Vigantol ti je samo cist vitamin D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi redovno zaboravljamo da damo Aniti te kapi... Veceras sam se setila, i ovako smotana ispustim ih na pod i razbije se bocica...grrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti kazem; nama je dr. rekla da leti uopste ne moramo da dajemo D vitamin. I nismo. Mislim da ta preventiva dobro dodje u prvih 6 meseci odnosno da prodje prva zima ili period sa malosunca. bar vi vijate napolju. uopste ne treba da se nerviras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam ja , miva <_< nesto se desilo sa mojim nalogom :angry:

Kamilice, ne znam, tako mi je rekla. da je ad3 suplement, da nije lek i ne prolazi strogu kontrolu kao vigantol, eto bas tim recima. Ja sma par puta dr napomenula da mislim da nema potrebe za ad kapima, a ona je bila izricita, do godine dana da se koriste <_< uopste ne znam da li da mu dajem vigantol ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dajemo Plivitov D3, dam mu kad se setim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.