Porodilište - Sremska Mitrovica

odgovora

Objavljeno

Cao,

Razmisljam o porodjaju u S.Mitrovici, te mi znace sva vasa pozitivna, a i negativna iskustva...

Koliko pre porodjaja ste otisle na prvi pregled u porodiliste? Da li ste trudnocu vodile kod njihovih doktora?

Prvi porodjaj mi je bio pre sest godina, carski rez u opstoj anesteziji, te ocekujem da ce i drugi porodjaj biti na carski rez... Koju anesteziju preferiraju kod carskog reza?

Cula sam da se beba po izlasku iz porodilista mora ponovo odvesti posle par dana u porodiliste radi vadjenja krvi iz pete... Da li je to i dalje praksa ili sve analize bebi urade dok lezimo jos u bolnici?

Moja drugarica se porodila pre 4 godine kod njih i relativno je zadovoljna, osim infekcije bebinog pupka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u februaru ove godine u Sremskoj Mitrovici. 

Trudnoću sam vodila na privatnoj poliklinici u Sremskoj Mitrovici, a na prvi pregled u bolnici otišla sam otprilike 20ak dana pre porođaja. Sestre su mi uradile ctg i karlične mere, a doktor je obavio pregled uz ultrazvuk. 

Što se tiče anestezije, mislim da je epidural. Ja sam porođena isto carskim rezom i taj dan je bio još 5 sekcija osim mene, sve žene su dobile epidural. 

Ja sam 4. dan otpuštena kući ali sam bebu dovela nakon desetak dana da primi bsg vakcinu. Ako nemaju dovoljno beba u porodilištu da potroše celu dozu otvorene vakcine onda to urade kad se nakupi dovoljan broj beba. Kažu ti pri otpustu kada da pozoveš porodilište i zakažu vakcinisanje. Tada jos jednom izmere težinu bebe, mislim da je i doktorica malo pregleda, kao reflekse kontroliše, nista mnogo.

Sa bebom i sa mnom je sve prošlo u najboljem redu. Prezadovoljna sam timom koji je radio operaciju na čelu sa doktorom. Nezadovoljstvo mogu da iskažem prema pojedinim sestrama i babicama. 

Nadam se da sam pomogla :-)

ukoliko imaš još pitanja tu sam da odgovorim, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lili,

Hvala ti na odgovoru :) Kako vreme prolazi meni sve više pitanja prolazi kroz glavu.. :D

Koji dr te je porodio? Čula sam pohvale za dr Malobabića i za dr Madžića. Jel' si sama birala koji dr da te porodi na tom pregledu 20ak dana pred porođaj ili su ti sami dodelili doktora? Koliko ranije od termina praktikuju da zakažu carski rez. Meni je termin 3. septembra, te očekujem da bi me porodili krajem avgusta... Jel' bebama i dalje praktikuju da stavljaju štipaljkicu na pupak ili vezuju gazom?

Kada i kako suprug može da vidi bebu? Da li odmah po završenom carskom rezu? I da li dozvoljavaju da deca vide bebe barem kroz staklo? Imam devojčicu od 6 godina koja će da svisne od muke ako tata vidi bebu pre nje :D

Interesuje me i šta si trebala poneti sve za sebe i bebu u porodilište, a šta si naknadno mogla da poručiš po svojima da donesu?

Jel' od papira dovoljan samo uput ili trebaju još neke analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, da li ima nekog da podeli iskustva sa porodjaja u vreme korone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Evo sa vama da podelim svoje iskustvo iz porodilista u Mitrovici!

Malo je reci da sam prezadovoljna! Od sestara koje su i vise nego pazljive, preko doktora koji je profesionalan i pre svega covek, do higijene same bolnice koja ni u jednom momentu nije bila upitna.

Porodila sam se u februaru ove godine, zbog prenesene trudnoce sam odmah ujutru stavljena na indukciju ali kako se nisam ceo dan otvarala uradjen je carski rez. Ceo dan sam provela sa sestrama koje su toliko strpljive i fine da sam se osecala kao da ih znam ceo zivot . U nekim momentima, moram da naglasim, nisam zvucala ni malo prijatno :) . Doktor koji me je porodjao je fenomenalan! Uz redovno obilazenje i pracenje,  kada je doslo do carskog reza, uradio ga je savrseno! Ne postoje reci kojima bih nahvalila coveka! Ceo tim lekara koji su bili za vreme operacije su svoj posao uradili perfektno, zamerka nijedna ne postoji! Ni u jednom momentu mi nije bilo neprijatno da pitam ili trazim nesto. Ne kazem da je bilo lako i lepo iskustvo ali je svakako pozitivno sto se bolnice i osoblja tice. :)

Toliko od mene. :) Nadam se da ste i vi imale ili cete imati :) slicno iskustvo sto se tice Mitrovice !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.