Položaj bebe u stomaku

odgovora

Objavljeno

cao! ja sam ivana. U 7-om sam mesecu trudnoce,tacnije u 30-oj nedelji. Nosim jednu malenu slatku devojcicu u stomaku. Juce sam bila na rutinskom pregledu i malo se zabrinula... Doktorka mi je rekla da mi je beba prenisko smesttena stomaku. Mislim i sama sam osetila da je tako. Rekla mi je da moram da lezim. Sad ja i lezim ne krecem se previse ali ne znam koliko je to ozbiljno do cega moze dovesti i tacno0 sta znaci "lezati" ne ustajati iz kreveta ili odmarati malo vise nego inace. Inace mnogo sam se uplasila obzirom da mi je ovo prva trudnoca i da sam imala vec bolove u stomaku i neopustenu matericu, sada niti mogu da spavam ako i spavam sanjam neke strahote uglavnom vezano za bebu. Tako da ako neko se razume malo vise cenila bih bilo kakav savet ili odgovor. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nosila nisko pa nemam neki savet, ali bar misljenje. Da ti je to bas strasno, Dr bi ti rekla ''strogo mirovanje'' sto podrazumeva samo odlazak to wc i slicno. Kod mene dve koleginice ''nose nisko'' pa obe jos uvek rade, jedna vozi auto svaki dan ( 30km udaljena od posla). Prema tome, smatram da nema potrebe da panicis, vec koristi svaku priliku da odmaras, ne radis nista tesko i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nosila nisko pa nemam neki savet, ali bar misljenje. Da ti je to bas strasno, Dr bi ti rekla ''strogo mirovanje'' sto podrazumeva samo odlazak to wc i slicno. Kod mene dve koleginice ''nose nisko'' pa obe jos uvek rade, jedna vozi auto svaki dan ( 30km udaljena od posla). Prema tome, smatram da nema potrebe da panicis, vec koristi svaku priliku da odmaras, ne radis nista tesko i slicno.

pa jeste rekla strogo mirovanje. Nije ni meni smetalo da sad ja nemogu da radim ovo ili ono pa me bas zato i zanima zbog cega i kakvi su rizici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav Nina...Nemoj da se brines,nije nista opasno.Ja nosim nisko od pocetka.Znaci da se ne truckas,vozis dugo,dugo sedis,dugo stojis.Ovo je sve meni smetalo.Leskari,pridvece prosetaj,i tako sta ces da radis u 8. mesecu trudnoce,nemas vise ni snage,neka rade drugi ;);) . Razmisljaj pozitivno,to je najvaznije.Kako rece Legenda,da je nesto mnogo opasno nisko,ostavila bi te u bolnici.Uzivkaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav Nina...Nemoj da se brines,nije nista opasno.Ja nosim nisko od pocetka.Znaci da se ne truckas,vozis dugo,dugo sedis,dugo stojis.Ovo je sve meni smetalo.Leskari,pridvece prosetaj,i tako sta ces da radis u 8. mesecu trudnoce,nemas vise ni snage,neka rade drugi ;);) . Razmisljaj pozitivno,to je najvaznije.Kako rece Legenda,da je nesto mnogo opasno nisko,ostavila bi te u bolnici.Uzivkaj!

i to sto kazes. Kao i da planiram klade da valjam. . . Dobro je, kakvim mi je tonoom doktorka rekla ja reko u jbt sta sad... no dobro. Samo neka ona meni raste kako treba nosicu je ako treba i na mesec :) hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hhehheh...na mesec.Bas se nasmejah slatko.Ma da,uzivancija jos malo,a posle ima da radimo,ko zmajevi ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i to sto kazes. Kao i da planiram klade da valjam. . . Dobro je, kakvim mi je tonoom doktorka rekla ja reko u jbt sta sad... no dobro. Samo neka ona meni raste kako treba nosicu je ako treba i na mesec :) hvala

Nina javi sta je reko doca.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prošlom i na ovom pregledu mi je dr rekla da je beba popreko tj da joj je guza prema dole .... Kontam da će valjda da promjeni položaj do sljedećeg pregleda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prošlom i na ovom pregledu mi je dr rekla da je beba popreko tj da joj je guza prema dole .... Kontam da će valjda da promjeni položaj do sljedećeg pregleda ...

jel ti beba celo vreme u tom polozaju ili menja polozaj?

meni curica nije menjala polozaj,kad god odem na kontroli videli smo samo guzu i svaki put samo guza :lol: jednom se bila okrenula malo pa smo je videli onako ne bas puno ali bar nesto malo i u 7mesecu smo je videli jos bolje jer me ondak udarala nisko dole pa sam otisla na kontroli preko hitne mislila sam da je krenula :lol: UZ je pokazao da jeste krenula,ali nisam imala kontrakcije niti je voda otisla pa su me pustili i rekli da mi torbica bude spremna jer je bebica zauzela polozaj za izlazak :o:blink: taj polozaj je drzala nekih 4-5 dana i vratila se u svoj prvobitni polozaj i tako ostala do kraja.Znaci stranicno,glavica gore,guza dole a nogice izmedju hehhe to je bio njen polozaj otkako se zivot poceo stvarati.Naravno porodila sam se carskim.

mozes raditi vezbe lagane su i pomoci ce da se beba okrene,jos uvek imas fore...legnes na krevetu,gledas neki film,legnes stranicno i tako lezis prvo na desnu stranu 15minuta pa se okrenes na levu stranu 15 minuta i tako tri puta za redom,ako imas vremena mozes to ponoviti par puta na dan i bar dva tri puta probaj da kleknes tako da ti stomak visi bar 1-2minute tako dajes bebici prostor da se okrene,srecno

meni je to uspelo ali sta cu kad mi dete gordo pa drzi glavu gore hehheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba prednjaci glavom(kako doca kaze) sto znaci da se sprema.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 8. mjesecu i od početka prednjači guza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.