Kada se razbolimo u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li imas i temperaturu? Ako imas, obavezno idi do lekara opste prakse.

Ako ne, kreni sa nekim streptoletama, oribletama ili sl. Ako ti je nos zatvoren probaj sa inhalacijom...

Nemam temperaturu mama BOjana, sto je dobro. Nos mi curi ko blesav i danas je cak i bolje nego juce. Kljukam se supicama i cajevima za sada ali je dosadno do izbezumljenja (spava ti se a ti ne mozes da dises pa se i beba uznemiri) i samo da jednom prodje....Nadam se da ce proci sto pre :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je virus,prolazi za otprilike 7 dana.Nadam se da se neces poroditi u tom periodu,jer verujem da bi ti bilo teze,ali i ako krene nista strasno.Ti respiratorni virusi deluju samo lokalno,tako da sto se bebca tice sve je ok

.Jedino ako se porodis,a budes jos smrcava,trazi da ti daju masku,ako imaju eppidemiolosku,da se bebac ne bi zarazio.Puno srece na porodjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

jako sam zabrimuta-prehladila sam se pred sam porodjaj. Zapusen mi je nos i grlo zeza...KUpih Marisol rastvor za nos na bazi morske soli i pijem cajeve. NOs mi je u sve gorem i gorem stanju i sad je poceo da curi. Da li neko moze da mi pomogne i kaze sta da radim? Da li se nekome vec desilo? Posto trebam da se porodim svakog dana koliko to moze da utice na sam porodjaj i moju spremnost? Da li postoje problemi usled prehlade?

HVala unapred :unsure:

Meni se dešava od samog početka trudnoće da mi na promjene vremena nos procuri,ali na svu sreću ništa pretjerano,ne traje dugo.Isto kao i ti,uzimala sam MARISOL rastvor i doktor mi je dao zbog grla da sisam PANTENOL oriblete,kao i vitamin C (tablete od 500mg,njega smiješ dvije dnevno))P.S.,brzo me je prošlo.Bilo bi super kad bi mogla i sam limun da jedeš,ili sa malo šećera da ga kombinuješ.I ja sam ga,pa i na silu jela,samo da prođe prehlada.Srećno,ako se već nisi porodila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dve nedelje mi se upalile desni oko jednog umnjaka - izgleda da imam neki dzep. Cekam da samo prodeje 4-5 dana, ono nece. Odem kod stomatologa - ona nece da mi da antibiotike nego mi samo ispere hidrogenom. Nastavim da ispirem hidrogenom sama i nista... Vec dve nedelje muku mucim...

Otisla mi upala dalje prema uvetu - bas me boli... i bas se bojim jer uvo moze da bude zeznuto. Sutra cu kod lekara pa cu da vidim sta dalje da radim.

Da li je neka medju vama imala probleme sa usima u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li smem da koristim fiziološki rastvor za otpušavanje nosa? računam ako smeju bebice da ga koriste, smem i ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smes Claro. :) Inace,i meni je vec jedno vreme zapusen nos,ali nije ono kao kad se prehladim,neznam,kao da su mi se suzili nosni kanali,nocu normaln spavam samo ispod otvorenog prozora... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smes Claro. :) Inace,i meni je vec jedno vreme zapusen nos,ali nije ono kao kad se prehladim,neznam,kao da su mi se suzili nosni kanali,nocu normaln spavam samo ispod otvorenog prozora... <_<

To nam je neki nedostatak vazduha hehe..ja nekad osetim kao da ne mogu da dišem uopšte, a nekad me preseče, kao da je vazduh oštar.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nam je neki nedostatak vazduha hehe..ja nekad osetim kao da ne mogu da dišem uopšte, a nekad me preseče, kao da je vazduh oštar.. :rolleyes:

E Claro,svasta nesto nama fali... :lol: :lol: :lol:

Neka,jos malo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Claro mozes bez problema a mozes i Marisol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam..probala sam fizioliški i hvala bogu sada je mnogo bolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li temperatura majke da naskodi bebi u stomaku?

Kolika temperatura treba da bude da bi se počela skidati. U normalnim uslovima do 38,5, važi li to i za trudnocu ili treba ranije?

Može li viroza (virusna upala grla ili pluca) da naskodi bebi u stomaku?

... Grlo me boli, povracam, stolica mi je neregularna a uz sve to i pluca su krenula da me bole. Nisam isla kod ljekara jer mi nije bilo toliko lose do prije 2-3 sata. Inace cerka je imala virisnu upala ugrla, pa onda muz a evo i mene je zakacila?

Kako da se postavim prema tome sada u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da je skidas cim predje 38.Febricet mozes da pijes slobodno,a i diklofen i brufen,osim u zadnjem trimestu.Srecno sa brzim ozdravljenjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da je skidas cim predje 38.

a moze li visoka temperatura da naskodi bebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 38,5 ne bi trebalo.Znam da kazu da je obavezno treba skidati,ali ne znam zasto.Ja bih ,za svaki slucaj,skidala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nani ne zezeaj se nego idi kod lekara. Nadam se da ti je danas bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, veliki rizik po trudnocu ima ako je u prvom trimestu trudnoca. Imajuci u vidu da si u drugom trimestu, ne postoji veliki rizik, ali napominjem veliki ( u prevodu nije pozeljno da imas visoku temperaturu) to sve moze uticati na brzinu razvoja bebe (moze da bude sitnija).

Ali bila visoka t ili ne, imajuci u vidu da je virus u pitanju, moras otici kod lekara i obavezno na prvom ginekoloskom pregledu naznaci doktorki sta se desilo i sta si sve pila od lekova.

Nadam se da si danas vec bolje i da si ipak odlucila da odes do doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod doktora nisam isla jer sam se osjećala MNOGOOO bolje nego juce, nisam imala temperaturu a i prestao mi je kasalj, dakle drzalo me je samo tu jednu noc (dan). Medjutim prije 1-2h sam malo prokrvarila, bukvalno "u tragovima". Sada je normalno, nema krvi, razmisljam da mi je sada dostupna samo hitna a nisam sigurna paranoisem li s obzirom da je u pitanju par (vecih) kapljica blijedo roze boje.

Sta bi vi uradile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod doktora nisam isla jer sam se osjećala MNOGOOO bolje nego juce, nisam imala temperaturu a i prestao mi je kasalj, dakle drzalo me je samo tu jednu noc (dan). Medjutim prije 1-2h sam malo prokrvarila, bukvalno "u tragovima". Sada je normalno, nema krvi, razmisljam da mi je sada dostupna samo hitna a nisam sigurna paranoisem li s obzirom da je u pitanju par (vecih) kapljica blijedo roze boje.

Sta bi vi uradile?

idi kod lekara ako mozes odmah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idi kod lekara ako mozes odmah

Mogu jedino u hitnu, oni mi samo daju uputnicu za patologiju na ginekologiji (a koja je katastrofalna), tamo me pregledaju i/ili me ostave u bolnici ili salju kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, ipak bi mozda trebala otici. Ali naravno ako se ti ok osecas, mozes i sutra nazvati svoju doktorku pa videti i sa njom da li ima mesta panici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, ipak bi mozda trebala otici. Ali naravno ako se ti ok osecas, mozes i sutra nazvati svoju doktorku pa videti i sa njom da li ima mesta panici.

"caka" je u tome sto se ja trenutno uopste ne osjecam lose, ne boli me nista, ne krvarim, nemam temperaturu

Vidjecu, vjerovatno cu otici ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi nam sta je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga nadam se da ti je sad vec dobro i da je taj virus ili sta je vec prosao.

Samo jedan savet na temu brufena- najbolje bi bilo da ga ako mozes izbegnes skroz...

On se do 14 nedelja ne preporucuje UOPSTE (moze da izazove pobacaj ako se uzima duze od nedelju dana, a takodje i da osteti plod- srcani problemi, problemi sa nepcem i abdominalnim zidom), od 14-28 sme se uzimati povremeno (sto ne znaci par doza dnevno nego par u tih 14 nedelja) i posle toga tek ako je apsolutno neophodno (ako bas-bas ne mozes temperaturu da skines dozama paracetamola na po 4h) ali tek posto lekar odobri. Znaci ako imas ikakav problem sa kolicinom plodove vode nikako ne smes, a rizik je za bebina pluca i srce takodje veliki od njegovog koriscenja. Takodje ti moze i odgoditi porodjaj...

Ovde brufen ne daju trudnicama uopste i pre ce te u bolnicu na posmatranje dovesti i ukljuciti ti infuziju nego da ti daju bilo sta na bazi brufena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"caka" je u tome sto se ja trenutno uopste ne osjecam lose, ne boli me nista, ne krvarim, nemam temperaturu

Vidjecu, vjerovatno cu otici ....

Kako si danas? Kakvo je to krvarenje u tragovima? Koje boje? Da li mrda beba?

CUVAJ SE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju je nadrazaj sluznice i zbog toga je doslo do krvarenja usled viroze i temperature (svjetlo roze boje malim kolicinama), trebala bi apsolutno da mirujem preko vikenda i u slucaju da se pojavi samo i naznaka da se obavezno javim u hitnu ....

Od lijekova NISAM AMA BAS NISTA PILA .... caj, limunada, vitamin C i evo prolazi ... jos mi je samo ostao zacepljen nos.

Hvala na brizi i savjetima, ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.