Kada se razbolimo u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da znaš da sam se jedan dan uz pasulj i kiseli kupus "napucala" belog luka :lol: I ja i mm tako da niko nikome nije smetao :lol: A inače svaki dan iscedim jedan limun, kašikicu meda i sve to razmutim u čaši vode...Prava bombica zdravlja, tako da je sve prošlo posle nekoliko dana, pomoću domaće apoteke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po drugi put bolesna, prvi put je bilo u cetvrtom mesecu, sad u sedmom, grlo, kijanje, kasljanje, nos zapusen i ostalo, ali nikako da prodje, sad je ostalo na nosu i slajmu koji nikako da prestane, samo curi, a ja ne mogu da ga izbacim koliko se brzo stvara kao da me gusi. jel ima neko da mi kaze kako da to otklonim, pila sam samo cajeve sa limunom i medom, ali ovaj slajm nece da prestane, pliz help, poludecu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po drugi put bolesna, prvi put je bilo u cetvrtom mesecu, sad u sedmom, grlo, kijanje, kasljanje, nos zapusen i ostalo, ali nikako da prodje, sad je ostalo na nosu i slajmu koji nikako da prestane, samo curi, a ja ne mogu da ga izbacim koliko se brzo stvara kao da me gusi. jel ima neko da mi kaze kako da to otklonim, pila sam samo cajeve sa limunom i medom, ali ovaj slajm nece da prestane, pliz help, poludecu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da nisam jedina .... grlo me toliko boli da ne mogu da gutam ... katastrofa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo poludeh vise od kasljanja i iskasljavanja slajma, zapusenog nosa i punih sinusa, evo vec 5 dana sam ko pokisla, sve je pocelo od grla grebalo me i bolelo, a onda kao da je preslo na pluca, nocu mi je najteze, uzas.... bila sam bolesna u avgustu pa evo sad opet, nadam se da ce ubrzo proci, plasim se da nesto ne navucem na ova moja pluca :(

A beba kao da mi se malo spustila od silnog kasljanja, da li je to moguce???? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...i mene muci nos,kad je ivako zapusen nisam svoja :angry: Dva dana sam uspela da disem sa Operilom i onda procitah da ne valja da se koristi u trudnoci,sad koristim Marilsol ali nista mi ne pomaze..inhaliram se i sa kamilicom i nista :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske, čim krene da vas grebe u grlu - odmah krenite da ispirate sa hidrogenom od 3% - verujete da radi radnju 100%.

Pomaže i tako ćete u mnogome da sprečite nadraženo grlo....

Kamilica je ok, ali za inhaliranje vam treba nešto jače - majčina dušica i nana da vri. Ako imate domaće - to je super...

Za šlajm - skuvajte celu glavicu luka. Da vri 5 minuta, sklonite sa vatre i ostavit epola sata, posle procedite i popite. Gadno jeste ali deluje.

Čula sam da i odlično deluje na kašalj - čaj od lorbera, ali ne znam da li smeju trudnice da piju....

Želim da nam što pre prezdravite i prođete bez T :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, probacu sve, ionako se blize dve nedelje kako sam bolesna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A beba kao da mi se malo spustila od silnog kasljanja, da li je to moguce???? :huh:

Pa moglo bi biti, ipak se naprežeš... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet grlo, kasljanje, kijavica, slajm, bakterije u urinu, pijem palitrex, pala mi je krvna slika, gvozdje 5, hemiglobin 94, pijem tothemu, jedan dan zatvor, drugi dan dijareja, najgore mi je sto se naprezem konstantno, bojim se da ne ugrozim bebu. Kad ce to vise da prestane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet grlo, kasljanje, kijavica, slajm, bakterije u urinu, pijem palitrex, pala mi je krvna slika, gvozdje 5, hemiglobin 94, pijem tothemu, jedan dan zatvor, drugi dan dijareja, najgore mi je sto se naprezem konstantno, bojim se da ne ugrozim bebu. Kad ce to vise da prestane?

:( Tiniii :( ti si baš često bolesna :(

Ajde znači sad imaš terapiju ali na sve to čujem sa svih strana pohvale za proizvod Noni juice iz kolekcije Noni proizvoda koji je navodno na POTPUNO prirodnoj bazi. Ako si zainteresovana poslaću ti preko pp njihov sajt pa božeš nešto više da se informišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka:Autor NENNAZ...

Drage,u 9.nedelji trudnoce sam. Jos pocetkom trudnoce ne znajuci da sam trudna zapusi mi se levo uvo,pa sam stavljala kapi dekstametazon-neomicin.Na prvom pregledu kod gin.je bilo sve ok i dr.kaze da je to lokalna primena i da sadrzaj ne ulazi u krv,pa nema bojazni po beb.Ove sedmice mi se opet isto uvo zapusi,mada nemam nikakve bolove,pa mi je dr ORL prepisao upotrebu opet istih kapi 5 dana. Bas sam u strahu zbog njihove upotrebe,iako mi gin.tvrdi da bih smela da ih koristim... Da li je neka od vas imala slican problem i koristila ove kapi? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka:Autor NENNAZ...

Drage,u 9.nedelji trudnoce sam. Jos pocetkom trudnoce ne znajuci da sam trudna zapusi mi se levo uvo,pa sam stavljala kapi dekstametazon-neomicin.Na prvom pregledu kod gin.je bilo sve ok i dr.kaze da je to lokalna primena i da sadrzaj ne ulazi u krv,pa nema bojazni po beb.Ove sedmice mi se opet isto uvo zapusi,mada nemam nikakve bolove,pa mi je dr ORL prepisao upotrebu opet istih kapi 5 dana. Bas sam u strahu zbog njihove upotrebe,iako mi gin.tvrdi da bih smela da ih koristim... Da li je neka od vas imala slican problem i koristila ove kapi? Hvala unapred!

Hvala Filipa. Za malo da pejstujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Tiniii :( ti si baš često bolesna :(

Ajde znači sad imaš terapiju ali na sve to čujem sa svih strana pohvale za proizvod Noni juice iz kolekcije Noni proizvoda koji je navodno na POTPUNO prirodnoj bazi. Ako si zainteresovana poslaću ti preko pp njihov sajt pa božeš nešto više da se informišeš.

Hvala Ana, mozes to da mi posaljes, prestala mi je prehlada, u sredu vec imam prijem u bolnicu, nisam ugrozila bebu, tako kazu, sve je ok, bila i na CTG-u dva puta, sve fenomenalno, tako da se nadam da ce tako i ostati, nece me valjda vise ni jedna prehlada za ovih 5 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo izgleda sam zakacila neki virus, prehladu, sta li... :(

Grlo me ubija kako boli, znam da ne smem nista od lekova da pijem osim febriceta, nego me zanima za grlo jel smem septolete da uzmem, ili strepsils ili bilo sta za umirivanje grla, sirup..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.