Kada se razbolimo u trudnoći

odgovora

Objavljeno

U pitanju je nadrazaj sluznice i zbog toga je doslo do krvarenja usled viroze i temperature (svjetlo roze boje malim kolicinama), trebala bi apsolutno da mirujem preko vikenda i u slucaju da se pojavi samo i naznaka da se obavezno javim u hitnu ....

Od lijekova NISAM AMA BAS NISTA PILA .... caj, limunada, vitamin C i evo prolazi ... jos mi je samo ostao zacepljen nos.

Hvala na brizi i savjetima, ljubim vas

Onda APSOLUTNO MIRUJ! Ja sam citala da je mirovanje najbolji lek za odrzavanje trudnoce. Cak je dejstvo progesterona manje u odnosu na delovanje napora/mirovanja....

Organizuj mamu i muza oko kucnih poslova dok si rovita... Zeno, ulazis u sedmi mesec i ne igraj se. Nekoliko dana odmaraj, a onda opet promrdaj.

Apsolutno mirovanje znaci NIŠTA OD KUĆNIH POSLOVA.

Poljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIŠTA OD KUĆNIH POSLOVA.

Poljubac

:) :) :)

i pored svega ova mi recenica fenomenalno zvuci :D

Moram da mirujem, to znam, samo cakak je u tome sto mi danas dolaze majstori i namjestaj u stan .... jedva cekam da vidim muza sa dzogerom u ruci dok ja iz fotelje govorim da je propustio jedan cosak ili da ugaona ipak najbolje odgovara u onoj prvoj varijanti

hi hi hi

bas sam zlocesta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha...

Samo da ti kazem, prosle nedelje je mm "instalirao" francuski u spavacoj, i zove mene da usisam i prebrisem pre nego sto on postavi dušek. Ja pocnem, ali pocne i stomak da me boli...

Da vidis cuda - zna i da usisava i da brise parket!

Uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha

sve se moze kada se MORA :)

Tako cu ovih dana i ja MORAM da mirujem, ali kuca ne moze da ceka ... ipak mislim da ce sve spasti na moju mamu i svekrvu, ali nema veze, danas cu da uzivam u prizoru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, drago mi je sto nije puno opasno ali cim ti je rekla strogo mirovanje znaci da nije za salu. Zato samo uzivaj i bic u ruke i pocni da diktiras sta treba da se radi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene bas juce steglo grlo i glava.Definutivno je neki virus.Lekar opste prakse mi je dala palitrex,a apotekarka mi je rekla, da posto sam u 10 nedelji trudnoe, nikako ne pijem nist na bazi penicilina.I sta sad?septolete i cajevi bas nesto i ne pomazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene bas juce steglo grlo i glava.Definutivno je neki virus.Lekar opste prakse mi je dala palitrex,a apotekarka mi je rekla, da posto sam u 10 nedelji trudnoe, nikako ne pijem nist na bazi penicilina.I sta sad?septolete i cajevi bas nesto i ne pomazu.

E nemoj. Uzmi c vitamin, caj, spinovano mleko (ili karamel, kako ko zove) a za nos Marisol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obloge od loze rakije na grlo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obloge od loze rakije na grlo!

Ovo pod obavezno, ovo je cudo kako pomaze.... Ali samo za spoljnu upotrebu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala tu nesreću da se razbolim u trudnoći, ali ja bih u veliki količinama pila čaj od šipka sa limunom i medom, karamelisano mleko, obloge od rakije na vrat, a ako imaš šlajm-onda obloga od dinstanih pečuraka sa lukom na vrat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene bas juce steglo grlo i glava.Definutivno je neki virus.Lekar opste prakse mi je dala palitrex,a apotekarka mi je rekla, da posto sam u 10 nedelji trudnoe, nikako ne pijem nist na bazi penicilina.I sta sad?septolete i cajevi bas nesto i ne pomazu.

Pantenol oriblete su sasvim bezbedne za primenu u trudnoci i meni bas pomazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ja sam u 3.mesecu pokupila neki virus, dodsue bez temperature,ali sasviom dovoljno smrcanja i slabosti da se zabrinem. Ali sve u svemu, dobro sam prosla posto radim u skoli, ucenici su bili kulturni i uvodjavni pa nisu dolazili kad su bolesni :) (svi osim jedne,kako da se izrazim hmmm...domace zivotinje na k, koja je dosla slinava i nikakva i jos izjavila kako su kod njih kuci svi bolesni...). Ono stoje mene mucilo u trudnoci je umnjak,ali paracetamol me je spasio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj mene je spopao neki kasalj(suv)i uzela sam neki sirup od belog sleza da bi se to smirilo.. kad se nakasljem, sto se desava cesto imam utisak kao da ce bebili da krene :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se prehladila... Drzi me vec nedelju dana... Nervira me ovaj kasalj. Kad se jace zakasljem zaboli me donji deo stomaka... Valjda ce brzo da prodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 19oj nedelji trudnoce i prehladila sam se :( Grlo me jako boli i imam kijavicu, temperaturu nemam. Pijem cajeve, limun, vitamine a zanima me da li su pastile za grlo dozvoljene u trudnoci, da li neko zna.. Uglavno mi neo angin uvek pomaze u ovim situacijama ali ne znam da li smem da ga uzmem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam ne sme se... imaju neke na bazi belog sleza koje se smeju koristiti, ali meni lično nisu delovale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 19oj nedelji trudnoce i prehladila sam se :( Grlo me jako boli i imam kijavicu, temperaturu nemam. Pijem cajeve, limun, vitamine a zanima me da li su pastile za grlo dozvoljene u trudnoci, da li neko zna.. Uglavno mi neo angin uvek pomaze u ovim situacijama ali ne znam da li smem da ga uzmem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, idi kod lekara i vidi s njim sta smes i sta treba da uzmes. Ili pij cajeve i gotovo. Nemoj nista samoinicijativno da uzimas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tokom trudnoce cesto me mucio kasalj i jak bol u grlu, nema sta nisam probala od prirodnih lekova, koliko znam neoangin i sl. ne treba koristiti, a spasila sam se od kaslja na neverovatan nacin - bombone dr nero koje proizvodi svisliontakovo, kesica kosta oko 30 dinara, a ja para i para potrosila na razne biljke i cajeve, a o danonocnom mucenju da ne pricam i strahovanju kako ce sve to uticati na bebu. bombone sam sisala svakih put kad me spopadne kasalj, po nekoliko dnevno, neces verovati od prve mi je kasalj stao, a za dan dva i prestao. a probala sam i negro pre toga nije imalo efekta. posle neka dva meseca krene kasalj ponovo, ja odmah bombone i opet se pokazu efikasne. ne znam u cemu je stvar, ali meni je definitivno pomoglo. ne znam odakle si, ove bombone u novom sadu ima jedino slatka kuca. vredi pokusati, mozda i tebi pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obloge od rakije i par puta isperi grlo sa rakijom nikako da gutas vec samo "iskrkljaj".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GRLOOOOOOOO boliiiii!!! :( Jel smeju Tantum Verde ili Strepsils? Rakija ne pomaze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GRLOOOOOOOO boliiiii!!! :( Jel smeju Tantum Verde ili Strepsils? Rakija ne pomaze :(

Pokušaj da ispereš grlo hidrogenom 3%. Meni obično pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GRLOOOOOOOO boliiiii!!! :( Jel smeju Tantum Verde ili Strepsils? Rakija ne pomaze :(

nikakve oriblete..

to sam bas pre neki dan citala na uputstvu za strepsils..

caj, vitamini, caj, vitamini.. med..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na brzim odgovorima :) Valjda ce nesto pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tantum verde moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.