Trojke

odgovora

Objavljeno

Draga Jekic,

bas dobro da je cerviks stabilan!A sto se tice bakterije, nadam se da ces je se sto prije rijesiti...Ja nemam nikakvo iskustvo sa hemoroidima pa ti po tom pitanju nista pametno ne mogu savjetovati...Drzi se..Pusa tebi i mrvicama :wub:

Kako li nam je Nena? Sve nesto kontam da se mozda porodila..Ima li neko neki privatni kontakt s njom?

Commi se isto ne javlja vec nekoliko dana...Da joj se bar zelja ispunila pa da su je pustili kuci....

Kod mene uglavnom ok...Na zadnjem pregledu u ponedeljak se doktorici nije svidjela jedna od vrijednosti dopplera kod jednog djecaka...Slabije je snabdjeven krvlju od ostalih i malo se slabije razvija od drugo dvoje..Ako u sljedeci pon bude opet isto, najvjerovatnije ce me ostaviti u klinici i vec dati spricu za sazrijevanje pluca. Drzite palceve da se to jos ne desi...I secer mi se pokvario...Pa se samo brinem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е само да напишем извештај и овде, ја и даље одмарам, на прегледу цервикометрија грлић ми је био 35 мм, није се повећао али није се ни самањио. Пијем Хеферол за гвожђе, хемоглобин ми је 97, па ми га увели и Синацилин јер су ми нашли бактерију Ентерококу у вагиналном брису, то сам зарадила од крема за хемориороиде из црева прешло у вагину <_< увече ја намажем и ставим Нистатин, цури ово, цури оно и то се помешало и сад имам бактерију <_< и даље имам хемороиде али сад ништа не мажем, па се надам да ћу да се излечим, у понедељак дајем опет брис, па се надам да је неће наћи. И то је то од мене.

U bre, Jekic, znam da se vec hranis zdravo, ali mozda da uzimas jos vise tecnosti, da pijes cajeve i supice, trebalo bi da ti onda bude lakse da obavljas te fizioloske potrebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene uglavnom ok...Na zadnjem pregledu u ponedeljak se doktorici nije svidjela jedna od vrijednosti dopplera kod jednog djecaka...Slabije je snabdjeven krvlju od ostalih i malo se slabije razvija od drugo dvoje..Ako u sljedeci pon bude opet isto, najvjerovatnije ce me ostaviti u klinici i vec dati spricu za sazrijevanje pluca. Drzite palceve da se to jos ne desi...I secer mi se pokvario...Pa se samo brinem...

Drži se žeMska :)

Šaljem biiig kiss za svo četvoro :wub:

Šećer raste, jel? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to su "čari" trudnoće :( Jedino da probaš sa ishranom da bar ublažiš tegobe od šuljeva. A baš nisam expert za to, znam samo da se predlaže izbacivanje ljutog i začinjenog a posle svake nužde da se pere i ne koristi wc papir ili vlažne maramice.

Da, da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, zatvor ti je mozda i zbog toga sto pijes gvozdje. Probaj da uzimas neki drugi preparat sa gvozdjem, mozda ce ti biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić dosetih se :) Čaj od suvih šljiva odlično deluje :)

Znam i za surutku, al ne znam jel to smeš da piješ... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Jekic,

bas dobro da je cerviks stabilan!A sto se tice bakterije, nadam se da ces je se sto prije rijesiti...Ja nemam nikakvo iskustvo sa hemoroidima pa ti po tom pitanju nista pametno ne mogu savjetovati...Drzi se..Pusa tebi i mrvicama :wub:

Kako li nam je Nena? Sve nesto kontam da se mozda porodila..Ima li neko neki privatni kontakt s njom?

Commi se isto ne javlja vec nekoliko dana...Da joj se bar zelja ispunila pa da su je pustili kuci....

Kod mene uglavnom ok...Na zadnjem pregledu u ponedeljak se doktorici nije svidjela jedna od vrijednosti dopplera kod jednog djecaka...Slabije je snabdjeven krvlju od ostalih i malo se slabije razvija od drugo dvoje..Ako u sljedeci pon bude opet isto, najvjerovatnije ce me ostaviti u klinici i vec dati spricu za sazrijevanje pluca. Drzite palceve da se to jos ne desi...I secer mi se pokvario...Pa se samo brinem...

evo me negra jos sam tu! borim se jos! posto sam izabrala kliniku na kojoj cu da se porodim bila sam vec par dana tamo da se upoznam s osobljem, doktorima i da uradimo neke pripreme za porodjaj. i njima je cudno sto sam evo vec 34 nedelja a da jos sve podnosim kako treba. kazu da se obicno ove visestruke trudnoce zavrsavaju od 30 do 33 nedelje, bar oni imaju takva iskustva! ne znaju oni koliko su nase zene jake, kao mama Zmaj ili Jelena 777, koje su junacki izdrzale 34, 35 nedelje! elem merili su mi grlic koji mi je 36mm, zatvoren, kontrakcije nema niti sam ih do sad imala,krvna slika odlicna, bebe su dobro i imaju 1 kg 700 gr po svako sto znaci da podjednako napreduju.dali su mi dve injekcije kortizona (na 24 sata po jedna od 12 ml) za slucaj da porodjaj krene pluca ce im biti vec zrela za disanje,pratili im rad srca(ctg)koji je odlican, oni su aktivni i nemirni, uradila sam i pripreme kod anesteziologa i na osnovu svega toga zakazali su mi carski rez za 25 jun a tada cu biti vec 37+1 naravno ako sve bude bilo ok. kazu da sve podnosim odlicno i da probamo da ih ostavimo u stomaku dok god je njima tamo dobro. imam naredni UZ zakazan za 11 jun. nadam se najboljem! molim te misli samo pozitivno i bice sve ok! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ја се одувек после нужде увек перем, јер сам и пре закасивала али повремено са хемороидима, љуто и зачињено од кад сам трудна не једем, проблем је због тврде столице од тога ми излазе :(

Него овај гел ми се ноћу кад га ставим пред спавање, разлио и доспео у вагину и тако сам зарадила бактерију :(

jekic probaj s kompotom od suvih sljiva, odlican je za te stvari, cak i samo ako jedes suve slive, onda seme lana pospi po salati ili dodaj jelu, dva sasvim zrela kivija dnevno pomaze ili bilo koji jogurt probiotik svaki dan. ja pijem i Donat vodu koja je inace odlican laksativ a i sadrzi mnogo magnezijuma tako da casa dnevno je sasvim ok. i naravno sto vise svezeg voca i povrca i integralnih zitarica uvesti u ishranu! ja inace imam tih problema ali odkad sam trudna bogu hvala, stanje se regulisalo samo pa svako jutro u isto vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me negra jos sam tu! borim se jos! posto sam izabrala kliniku na kojoj cu da se porodim bila sam vec par dana tamo da se upoznam s osobljem, doktorima i da uradimo neke pripreme za porodjaj. i njima je cudno sto sam evo vec 34 nedelja a da jos sve podnosim kako treba. kazu da se obicno ove visestruke trudnoce zavrsavaju od 30 do 33 nedelje, bar oni imaju takva iskustva! ne znaju oni koliko su nase zene jake, kao mama Zmaj ili Jelena 777, koje su junacki izdrzale 34, 35 nedelje! elem merili su mi grlic koji mi je 36mm, zatvoren, kontrakcije nema niti sam ih do sad imala,krvna slika odlicna, bebe su dobro i imaju 1 kg 700 gr po svako sto znaci da podjednako napreduju.dali su mi dve injekcije kortizona (na 24 sata po jedna od 12 ml) za slucaj da porodjaj krene pluca ce im biti vec zrela za disanje,pratili im rad srca(ctg)koji je odlican, oni su aktivni i nemirni, uradila sam i pripreme kod anesteziologa i na osnovu svega toga zakazali su mi carski rez za 25 jun a tada cu biti vec 37+1 naravno ako sve bude bilo ok. kazu da sve podnosim odlicno i da probamo da ih ostavimo u stomaku dok god je njima tamo dobro. imam naredni UZ zakazan za 11 jun. nadam se najboljem! molim te misli samo pozitivno i bice sve ok! :D :D :D

Kako je divno cuti ovako lepe vesti. Uliva mi nadu da cu mozda i ja uspetida se priblizim 36oj - 37oj nedelji.

Samo napred Neno1975, drzimo ti palceve. Bravo i za mamu iza bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno1975, carice :rolleyes: Nisam skontala jel su te već hospitalizovali?

Negra, iskreno se nadam da će sa drugarom gosin mrvicom sve biti kako treba. Jel sledeća kontrola sad u ponedeljak 4. juna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene:) kod mene nema puno novosti, UZ mi nije radjen uopste u toku prosle nedelje, samo vag. ispiranje, gde je prof. rekao da mu grlic izgleda dobro, i bio je bas zadovoljan:)

Neki dr u viziti je hteo da me pusti kuci, medjutim prof je rekao da jos ne idem! Prilagodila sam se vec na ove uslove, i necu da insistiram da idem kuci, ipak sam nekako sigurnija ovde dok prof ne odobri!

Neno stvarno svaka ti cast!!!!! Da znas da sam pricala sa mamom petogodisnjih trojki koja je imala trudnocu poput tvoje i porodila se u 37 ned, grlic joj je i dalje bio super, nije se ni otvorila, tako da drzim palceve i bilo bi fenomenalno da izdrzis do tad!!!

Negra samo misli pozitivno i veruj i verujem da ce se situacija popraviti i da ce se to srediti sve!

Jekic dobro je da si na vreme otkrila(znas i sama koliko insistiraju na urednim brisevima), bice sve to dobro u ponedeljak, trebalo je da pitas sta je najbolje sad da mazes i stavljas! Ja sam zadnji put kad nisam mogla u wc stavila one glicerinske cepice( to su mi dali i u bolnici pred serklaz), ali naravno ne treba se navikavati na njih nego bas kad nista drugo ne pomaze! A da, ovde mi svi govore pa jel znas da ima jos jedna devojka sa prirodnim trojkama koja dolazi ovde, ja kazem znam, znam sve :lol:

Jully ovde sam se tek uverila koliko su sve zene i trudnoce prica za sebe! Juce je u sobu dosla zena sa blizancima koja je 39.nedelja :o tako da ti sigurno mozes do 36., 37.ned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno1975, carice :rolleyes: Nisam skontala jel su te već hospitalizovali?

Negra, iskreno se nadam da će sa drugarom gosin mrvicom sve biti kako treba. Jel sledeća kontrola sad u ponedeljak 4. juna?

hvala ana! nisu me zadrzali u bolnici,mada je mozda bilo bolje da jesu posto sam provela dva prepodneva i dva druga popodneva obilazeci odeljenja, doktore i sestre... kod kuce sam i sad cekam 11 jun kad su mi zakazali sledeci UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze, ovo je... nemam reci!Kada vidis ovako nesto, ostanes bez teksta! Ti si jekic prava srecnica. :wub: :wub: :wub:

Htela sam da ti kazem-citam ove tvoje postove o hemoroidima zatvoru, brisu i tako to i sve mislim u glavi kako si slatka! Eh sta su ti trudnice, pa jos one koje nose trojke! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јесмо све труднице слатке, али некад много бринемо, ја понекад имам утисак да ћу да полудим колико се бринем за сваку ситницу, шта ћу тек да радим када се роде :unsure:

Ja sam vise brinula u trudnoci nego sada, tako da, uzivaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic prelepo :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic divnooooooo :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno, Jekic, ovo je samo za pozeleti :rolleyes:

Sva sam se istopila :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, stvarno da se covek istopi... Kako bih volela da vidim tvoju decicu kad se rode :wub: Kako ce oni samo biti voljeni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала девојке пуно, него ја не знам која је која беба, само знам да је на задњој слици девојчица, јер није хтела да се слика па немамо ни једну слику где јој се види лице :rolleyes:

Ženska posla, neće da se pokaže dok se ne našminka :D

Jekić stvarno nemam reči, raspilavila sam se :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub::wub::wub::) šta drugo reći nego PRESLATKO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и нас ми били на 4Д УЗ данас, сви смо порасли, за 11 дана смо набацили преко 100 гр, сада моје бебице имају мало преко 500 гр.

И тако, видели смо прстиће, ногице, ручице, девојчица није хтела да се слика, заклонила је рукама главу, показао нам др висуљке и рибицу, овај средњи дечак само удара девојчицу ногама у главу, не знам дал то шкоди :huh: др нам је рекао каква је то борба унутра, сви се удрарају и свађају, ја рекох знам докторе осећам како се бију. И тако, сад морам на брзину да се искључум, дошао је деда да нас види.

jao jekic ovo je nesto neopisivo :wub: :wub: :wub: Tri mala srca ispod maminog jednog veeeelikog ... Boze dragi kakva lepota !!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јекић :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и нас ми били на 4�” УЗ данас, сви смо порасли, за 11 дана смо набацили преко 100 гр, сада моје бебице имају мало преко 500 гр.

И тако, видели смо прстиће, ногице, ручице, девојчица није хтела да се слика, заклонила је рукама главу, показао нам др висуљке и рибицу, овај средњи дечак само удара девојчицу ногама у главу, не знам дал то шкоди :huh: др нам је рекао каква је то борба унутра, сви се удрарају и свађају, ја рекох знам докторе осећам како се бију. И тако, сад морам на брзину да се искључум, дошао је деда да нас види.

u3j-PANTOV.jpg

hl8-PANTOV.jpg

i1h-PANTOV.jpg

k22-PANTOV.jpg

g9g-PANTOV.jpg

Jekic,bas mi je drago da je sve u redu i da bebice lepo rastu.Vec se sada vidi da ce ti decica biti lepa :):):) Kada sada pogledam slike sa UZ tacno znam ko je ko na slici.Nemam vremena da se dopisujem a nisam mogla da shvatim kako Zmajevi ne mogu cesce da se javljaju.Sada ih razumem.Puno pozdravi sve mame a posebno mame koje ocekuju trojke.Vidim da se Bogu hvala spisak prosiruje.

Postavila bih vam neku sliku ali ne znam kako pa ako budes imala vremena ti mi napisi kako to da uradim.

Puno,puno pozdrava od mene,Lazara,Milice i Zorice. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.