Trojke

odgovora

Objavljeno

commi, draga dobro nam došla!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Commi, kako je bilo u ponedeljak?

Jekić, dušo javi nam se :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa vam svima na dobrodoslici :rolleyes:

Reserklaz kako ga doktori zovu je prosao bezbolnije nego prvi, kad sam se probudila iz anestezije nisam mogla ni sama da verujem.. Naravno imam kontrakcije povremeno, ali nista sto se ne moze izdrzati!

Trudnocu mi vodi prof.dr. Radunovic on je nacelnik odeljenja Humane reprodukcije, koje je skoro renovirano, sestre su jako ljubazne i nemam nekih zamerki sto se tice tih stvari.. Iako sam od nekih dr koji dolaze u vizitu cula razne komentare sto se tice trojki, vecina je negativna i odnosi se na to zasto nisam uradila embrio-redukciju, i da li ja znam koliko je to teska trudnoca,itd. Nekad se baaas iznerviram od toliko ne mogu vam opisati, ali se smirim jer znam da utice na moje bebice..

Cula sam za dr. Vranesa, Jully B jel znas mozda na kom je on odeljenju? (ako smo blizu sigurno cemo se videti:) )

A sto se tice lezanja pre porodjaja niko mi nista ne spominje, verovatno je to individualno koliko za trojke moze biti :) samo znam da svi kazu izdrzite do 32. ned sve preko toga je super!

Neno nemam reci za tebe, ti si stvarno zena zmaj, ja sam pocela tako aktivno kao ti iako su me odmah upozorili da moram da prestanem da radim, itd. Ja sam po onoj najvecoj zimi isla na posao,i ponasala se uobicajeno.. Medjutim prokrvarila sam negde u 10. ned, jer mi je jedna bebica smestena jako nisko, onda serklaz 'radi prevencije' iako nije bio toliko kratak grlic, a onda mirovanje.. Ja se za sad super osecam, ugojila sam se nekih 8, 9 kg, iako dosta jedem sve je otislo u stomak:)

Nadam se da ce me pustiti u toku ned. da jos koju nedelju budem kuci, a posle cu lezati koliko god da treba samo da moje srecice porastu i izdrze sto vise!

Jelena mnogo sam se raznezila kad sam videla tvoje slike, to zamisljam svaki dan :rolleyes:

Nadam se da je Jekic dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame moje 3+, navijam za vas :) definitivno ste jedna od najsvjetlijih tačkica ovog foruma :)

Znam da iz vaše perspektive komletno vođenje trudnoće i mirovanje ne djeluje kao najsvjetrlika tačkica ali ta tri zivota u jednom stomaku u isto vrijeme je za svaku pohvalu :)

Ljubim vas i mazite stomačiće onoliko koliko smijete :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno zašto dr posvećuju pažnju "negativizmu" :angry: To me malo nervira. U redu je na početku same trudnoće INFORMISATI trudnicu o riziku trudnoće ali ako već vide da je trudnica-majka odlučila šta dalje da čini, čemu dalja "presija" i drobljenje pameti ....

Commi, drago mi je da je ovaj put bilo manje bolno iskustvo. Iskreno se nadam da ostalih bar 7 nedelja će biti samo uživanje ;)

Još samo od Jekić da čujemo kako nam je ona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ne kontam što toliko insistiraju na tome da se smanji broj beba u stomaku :( .... pa milion je slučajeva da žene rode i petorke pa šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, hvala ti što si nam se javila. Odmaraj se i lezi koliko možeš. Veliki poljubac za vas četvoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Цоми добродошла, тако ми је драго да имам још једну триплицу, мислим да ћемо да постанемо форум са највише триплица :D мада толико то није ни битно, мени је и једна беба Божији дар и чудо.

И ти си приметила да се наше трудноће толико другачије воде него у иностранству, наши лекари нас доста плаше за разлику од иностранства, ја сам на лежању од 5 недеље, и ето полако сам прешла половину до сад, ја радим шта ми кажу и надам се најбољем, што је до мене учинићу све што је у мојој моћи, не бих могла да поднесем да се нешто деси због мене.

Ја сам била пре 3 недеље отприлике, дошла сам кући 30 маја, лежала сам у соби број 6 у којој вероватно и ти лежиш, цимерке су ми биле супер, можда и сад нека лежи са тобом била је Јелена, Суза и Милка све дуплице :D ако си случајно са њима баш бих волела да чујем неку информацију о њима.

Ја се иначе не јављам јер ми се контракције поприлично често јављају, отприлике кад год устанем да одем до вц, страх ме да се не отварам па чак и на компјутер не идем, прекосутра идем у БГ, Цоми можда се и сретнемо ако те не пусте до тад.

Све имам неки осеаћај да ће поново да ми ураде серклаж, мени је био добар грлић 35 мм кад су ми радили, исто из предострожности, али сад ме страх да није попустио :(

И тако, читала сам плусиће редовно али не могу да пишем јер се тамо баш задржим, само да кажем Сунцу без обзира на Пају овај пут има да изнесеш трудноћу до краја, повећаће ти дозе и готово.

Анчи мотрим на тебе, ја сам на оном тесту видела малу, малу цртицу.

:lol::wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic samo ti odmaraj mi mislimo na tebe :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su moje bebice-Lazar,Milica i Zorica

Medenjaci jedni :wub: :wub: divno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zenice, evo da vam se i ja malo javim..

Jekic, citala sam o onom tvom iskustvu sa dr i sta su ti sve nagovorili...ma strasno, to se ovdje svakako ne smije dogadjati, tako da ..svaka cast kako si to iznijela...bitno da je proslo. A ako se ponovi..ignorisi..ne vrijedi se zbog budala sekirati. Sto se tice ucestalih kontrakcija, meni su se sada pocele javljati pa su mi povecali dozu magnezijuma (3x150 mg). Drzim ti sve palceve ovog svijeta da sve u BG prodje dobro.

Neno, ma ti si strasna! Jos uvijek se penjes na treci sprat...svaka cast...ja ne mogu vise..Uh, kad samo pomislim da cemo za koju sedmicu vidjeti i tvoje bebice :wub: Drzi se tako hrabro do kraja!

Jelena777, bebice su ti medici :wub: :wub: :wub: Nadam se da ti je sa ocima bolje..i da ces uskoro imati malo vremena da nam opises kako ste se snasli u svakodnevnici..posebno me interesuje sve oko dojenja..

Commi, dobro nam dosla...divno je vidjeti da nam se broj uvecava...A o embrio-redukciji..poludim kad tako nesto tako procitam...Meni je niko nikada nije pomenuo, nego sam se ja izjasnila kod dr da me ne bi slucajno pitali...Pustii sve, uzivaj jos u ovim sedmicama...

Eh da, ja sam dobro...evo stigla iz setnje...dobila sam neki pojas za stomak tj. ispod stomaka da smanji pritisak pa isla podici. Ovih dana vise lezim, odmaram i uzivam dok mi je mama tu.

Radila sam onaj test tolerancije za glukozu i vrijednosti su mi bile bas na granici tako da sam bila kod nutricioniste, posavjetovali se, dobila onaj mjerac secera da pratim kuci i evo sad je hvala Bogu sve u granicama normale.

Grlic mi je jos uvijek stabilan oko 4 cm i to me bas raduje jer se bojim ako se skrati da me ne ostave u bolnici na lezanju, a ja prezirem bolnice. Tako da sam super disciplinovana :D

Bebice se super razvijaju...sad teze sve oko 1 kg i zivahne su pravo...svaki dan zurka u stomaku..ma neka ih srecice moje, samo da su unutra sto duze. Inace malena je najveci lupez za sad..svaki put na uz sakrije pupcanu vrpcu pa se muce doktori da uhvate djelic za doppler.

Sve vas puuuno pozdravljamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negra, super što si se javila :) Mazi stomačić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa vam svima na dobrodoslici :rolleyes:

Reserklaz kako ga doktori zovu je prosao bezbolnije nego prvi, kad sam se probudila iz anestezije nisam mogla ni sama da verujem.. Naravno imam kontrakcije povremeno, ali nista sto se ne moze izdrzati!

Trudnocu mi vodi prof.dr. Radunovic on je nacelnik odeljenja Humane reprodukcije, koje je skoro renovirano, sestre su jako ljubazne i nemam nekih zamerki sto se tice tih stvari.. Iako sam od nekih dr koji dolaze u vizitu cula razne komentare sto se tice trojki, vecina je negativna i odnosi se na to zasto nisam uradila embrio-redukciju, i da li ja znam koliko je to teska trudnoca,itd. Nekad se baaas iznerviram od toliko ne mogu vam opisati, ali se smirim jer znam da utice na moje bebice..

Cula sam za dr. Vranesa, Jully B jel znas mozda na kom je on odeljenju? (ako smo blizu sigurno cemo se videti:) )

A sto se tice lezanja pre porodjaja niko mi nista ne spominje, verovatno je to individualno koliko za trojke moze biti :) samo znam da svi kazu izdrzite do 32. ned sve preko toga je super!

Neno nemam reci za tebe, ti si stvarno zena zmaj, ja sam pocela tako aktivno kao ti iako su me odmah upozorili da moram da prestanem da radim, itd. Ja sam po onoj najvecoj zimi isla na posao,i ponasala se uobicajeno.. Medjutim prokrvarila sam negde u 10. ned, jer mi je jedna bebica smestena jako nisko, onda serklaz 'radi prevencije' iako nije bio toliko kratak grlic, a onda mirovanje.. Ja se za sad super osecam, ugojila sam se nekih 8, 9 kg, iako dosta jedem sve je otislo u stomak:)

Nadam se da ce me pustiti u toku ned. da jos koju nedelju budem kuci, a posle cu lezati koliko god da treba samo da moje srecice porastu i izdrze sto vise!

Jelena mnogo sam se raznezila kad sam videla tvoje slike, to zamisljam svaki dan :rolleyes:

Nadam se da je Jekic dobro!

commi draga, bas mi je milo da si dobro prosla i ovoga puta na reserklazu- drzi se! e bas se uvek iznova iznerviram kad cujem kako ti doktori uredno predlazu embrio redukciju! valjda ih tako uce u skolama a od prakse i iskistva nemaju verovatno nista! meni je ovde niko nije spominjao cak su me hrabrili i na klinici gde sam radila vestacku oplodnju i na ovoj gde mi vode trudnocu posto sam bila skepticna. stvarno ne poznajem nikog ko ima trojke. malo mi je sve izgledalo kao nemoguca misija! treba ih sve ignorisati! pozdrav i izdrzite sto vise!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednom da se javim danas, dr me je pregledao i pitao kako sam, ja mu kazem super se osecam i nemam nikakve bolove, a on se uozbiljio i namrstio i rekao mi da je stanje ozbiljno i grlic nije bas u najboljem stanju, i rekao pa dobro da izdrzis do 30. ned bice dobro :( Posle je dodao da ako mi se stanje 'stabilizuje' da ce me pustiti kuci bar malo, tako da verujem da je cela ta predstava bila da bih shvatila ozbiljnost situacije i da bih mirovala kao da to do sad i sama nisam shvatila!! Posle sam se sita isplakala zbog svega toga, u medjuvremenu sam se smirila i skupila svu pozitivnu energiju i odlucila da ga demantujem i izdrzim makar do 33. ned. molim se Bogu i verujem da ce tako biti!!!

Jekic nemoj unapred da se plasis i mislis negativno,uopste ne mora da znaci da ti je grlic los, naprotiv!!. Mi se vidimo sigurno, jer ja odavde jos ne mrdam! Soba br. 6 :) Milka sutra ide kuci( ovde je ravno mesec dana) ona te je spominjala kao neku devojku koja nosi prirodne trojke..... Tako nekako sam cudno povezala da si to ti :) a Suza se porodila ovde, tako mi kaze, detalje ne znam.. Devojke u sobi su za sad super, nadam se da ce i dalje biti ok ekipa, svakako puno znaci!

Negra i Neno tek sad vidim koliko se razlikuju dr u inostranstvu i ovde, iako ovaj prof dr vazi za bas ozbiljnog strucnjaka, kod njega sam dosla po preporuci, gledala sam mu biografiju na wikiju i stvarno uliva poverenje, ali eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, posle je jedna mlada doktorka dosla kod mene u sobu koja je bila prisutna dok mi je dr to govorio, valjda je videla koliko sam se potresla i smirila me, i rekla da dr zeli da izazove emociju (negativnu u ovom slucaju) da bih ja bas mirovala i da je mozda bolje da budem u bolnici, jer ovde nemam sta da radim osim da lezim, rekla sam joj da mi to ne predstavlja problem koliko cinjenica ako se bebe toliko ranije roditi... Rekla mi je da ne brinem i da je priroda uredila da blizanci i trojke ranije sazru u stomaku. Eto lepo od nje i stvarno me je na neki nacin i ona smirila,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, posle je jedna mlada doktorka dosla kod mene u sobu koja je bila prisutna dok mi je dr to govorio, valjda je videla koliko sam se potresla i smirila me, i rekla da dr zeli da izazove emociju (negativnu u ovom slucaju) da bih ja bas mirovala i da je mozda bolje da budem u bolnici, jer ovde nemam sta da radim osim da lezim, rekla sam joj da mi to ne predstavlja problem koliko cinjenica ako se bebe toliko ranije rode.. Rekla mi je da ne brinem i da je priroda uredila da blizanci i trojke ranije sazru u stomaku. Eto lepo od nje i stvarno me je na neki nacin i ona smirila,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Цоми добродошла, тако ми је драго да имам још једну триплицу, мислим да ћемо да постанемо форум са највише триплица :D мада толико то није ни битно, мени је и једна беба Божији дар и чудо.

И ти си приметила да се наше трудноће толико другачије воде него у иностранству, наши лекари нас доста плаше за разлику од иностранства, ја сам на лежању од 5 недеље, и ето полако сам прешла половину до сад, ја радим шта ми кажу и надам се најбољем, што је до мене учинићу све што је у мојој моћи, не бих могла да поднесем да се нешто деси због мене.

Ја сам била пре 3 недеље отприлике, дошла сам кући 30 маја, лежала сам у соби број 6 у којој вероватно и ти лежиш, цимерке су ми биле супер, можда и сад нека лежи са тобом била је Јелена, Суза и Милка све дуплице :D ако си случајно са њима баш бих волела да чујем неку информацију о њима.

Ја се иначе не јављам јер ми се контракције поприлично често јављају, отприлике кад год устанем да одем до вц, страх ме да се не отварам па чак и на компјутер не идем, прекосутра идем у БГ, Цоми можда се и сретнемо ако те не пусте до тад.

Све имам неки осеаћај да ће поново да ми ураде серклаж, мени је био добар грлић 35 мм кад су ми радили, исто из предострожности, али сад ме страх да није попустио :(

И тако, читала сам плусиће редовно али не могу да пишем јер се тамо баш задржим, само да кажем Сунцу без обзира на Пају овај пут има да изнесеш трудноћу до краја, повећаће ти дозе и готово.

Анчи мотрим на тебе, ја сам на оном тесту видела малу, малу цртицу.

Duso moja :wub: :wub: :wub:

Samo se ti cuvaj, ne brini za nas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo volim ovu temu, saljem vam svima puuuno poljubaca t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno, kako je drugačiji sam pristum prema trudnicama u inostranstvu.

Commi, svaka čast toj doktorki koja te je posle smirila.

Ne znam možda i ja grešim što smatram da ne treba da postoji taj negativizam kod dr a opet psiha je čudo i zašto stvarati neku atmosferu napetosti ako za tim nema potrebe. Pa valjda svaka trudnica će učiniti sve što je u njenoj moći da trudnoća prođe kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necete verovati dr je jutros dosao licno da pita kako se osecam, hm, mozda je i sam shvatio da je preterao juce sa negativizmom!! (konacno je poceo da mi vodi trudnocu :) )

Jekic sutra se vidimo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Commi drago mi je da ti je dobro prosao reserklaz. Koliko se secam procedura je da te zadrze oko tri dana nakon intervencije. Ne znam sta taj Dr. Radunovic ocekuje, bitno je da nemas komplikacije. Jeste da mora da se lezi, al nije morao bas toliko da te plasi. Ne vidim sto bi te dalje drzao na odeljenju, grlic ti se nece produziti a komotnije je lezati kuci.

Inace ja sam lezala na odeljenju C7 Ginekoloska endokrinologija u martu (1 sprat desno), i dole u suterenu na Kontroli Fertiliteta u maju, kad sam radila amnio kod Dr.Nemanje Stojanovica.

Meni je Vranes lepo objasnio da je jako vazno da lezim (ustajanje samo do WC-a i frizidera), al da sumnja da cu izgurati do mesec dana pre termina, sto naravno nije razlog da ne probamo.

A na kojem spratu je Humana Reprodukcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)-->

(Jully B @ 23.05.2012, 22:35)
Commi drago mi je da ti je dobro prosao reserklaz. Koliko se secam procedura je da te zadrze oko tri dana nakon intervencije. Ne znam sta taj Dr. Radunovic ocekuje, bitno je da nemas komplikacije. Jeste da mora da se lezi, al nije morao bas toliko da te plasi. Ne vidim sto bi te dalje drzao na odeljenju, grlic ti se nece produziti a komotnije je lezati kuci.

Inace ja sam lezala na odeljenju C7 Ginekoloska endokrinologija u martu (1 sprat desno), i dole u suterenu na Kontroli Fertiliteta u maju, kad sam radila amnio kod Dr.Nemanje Stojanovica.

Meni je Vranes lepo objasnio da je jako vazno da lezim (ustajanje samo do WC-a i frizidera), al da sumnja da cu izgurati do mesec dana pre termina, sto naravno nije razlog da ne probamo.

A na kojem spratu je Humana Reprodukcija?

Prizemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekić nam je u bolnici, sve je super, bebice super, kilaža super, oni magarci tamo je samo naplašili bezveze <_< sutra je možda puste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yora vas je posebno pozdravila u ovoj temi :):wub:

Sunce, pozdravi nam Jekič :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce pozdravi je i od mene,a gde je u bolnici,ovde kod nas ili u Nisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.