Trojke

odgovora

Objavljeno

Ево и мене, дала сам брисеве, крв, урин видела бебице :wub: :wub: :wub:

Бебице су сад порасле, имају око 350 гр, није ми рекла сад свака колико тачно има него ми је рекла да су просечно све око 350 гр. Једино сам запамтила за девојицу да има 360 гр, она је и даље најкрупнија :lol:

Иначе било је то непријатно искуство, ја се таман обукох кад сам завршила са брисевима а др и сестра кад ме нападоше, шта си се нагојила толики, погле каква си, сестра добацује ја сам таква отишла на порођај, др каже ја сам таква била у 9 месец, ево на дијету одмах да будеш, др прича како је она некој пацијенткињи написала дијету па после порођаја била је та жена још мршавија. Ја им кажем да ми се од лежња само лепе киле, и да сам ја одаво на дијети него ми се једноставно лепе килограми, сестра а што ти мало не би шетала, једно сат времена дневно :blink:

И сада долазим до најгоре реченице која ме је изнервирала само тако, др. ми каже ако се угојиш још само два-три килограма ништа нећемо моћи да урадимо за тебе, нећемо моћи да те спасимо ни ми, ни ови др из Београда :o

Мислим који је то начин, тако нешто да ми каже, ја сам у првој трудноћи, носим тројке, високо ризична трудноћа, све је и онако компликовано још она ми на крају каже да ћу ја фактички да умрем на порођају од неких компликација изазваних високим притиском који је узрокован килажом :huh:

А ја се стварно придржавам упуства о исхрани, чак је и мојој свекрви жао па ме тера некад да поједем нешто калорично и слано, каже ми жељна сам свега па јој жао, а ја сам стварно максимално дисциплинована.

После сам била код интернисте, показала му дневник, он каже да је засад притисак ок и да пијем метилдопу по потреби, Верапамил 3/1 али да је за пулс нормално да је убрзан мало јер срце сад више ради.

:o :o :o Pa ovo je vrh bezobrazluka!!!! Seljančurine nekulturne, sram ih bilo, šta to pričaju bre??? Pa normalno se porodi žena od 150 kg, što ne bi i ti sa 70-80kg?? Ništa ti to ne uzimaj za ozbiljno, teraj ih u onu stvar, nemaju pojma, jedeš zdravo i dijetalno, pritisak ti je normalan, ne vidim zašto bi nešlo pošlo naopako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam, bitno da su bebcice zdrave i napredne, srca mala, ljubi ih puno teta Sunce :wub: :wub: :wub: Imaš li sličice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažu da šetaš?! E pre koliko ti rekli strogo mirovanje? :angry: Jel imate u DZ nutrucionistu? Ako imate da odeš da se posavetuješ.

Ali bitno je da su pilići napredovali i da rastu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić moja, one su samo ljubomorne na tebe...3 odjednom ;) Ništa ti ne brini...

A duše male samo neka rastu...

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и мене, дала сам брисеве, крв, урин видела бебице :wub::wub::wub:

Бебице су сад порасле, имају око 350 гр, није ми рекла сад свака колико тачно има него ми је рекла да су просечно све око 350 гр. Једино сам запамтила за девојицу да има 360 гр, она је и даље најкрупнија :lol:

Иначе било је то непријатно искуство, ја се таман обукох кад сам завршила са брисевима а др и сестра кад ме нападоше, шта си се нагојила толики, погле каква си, сестра добацује ја сам таква отишла на порођај, др каже ја сам таква била у 9 месец, ево на дијету одмах да будеш, др прича како је она некој пацијенткињи написала дијету па после порођаја била је та жена још мршавија. Ја им кажем да ми се од лежња само лепе киле, и да сам ја одаво на дијети него ми се једноставно лепе килограми, сестра а што ти мало не би шетала, једно сат времена дневно :blink:

И сада долазим до најгоре реченице која ме је изнервирала само тако, др. ми каже ако се угојиш још само два-три килограма ништа нећемо моћи да урадимо за тебе, нећемо моћи да те спасимо ни ми, ни ови др из Београда :o

Мислим који је то начин, тако нешто да ми каже, ја сам у првој трудноћи, носим тројке, високо ризична трудноћа, све је и онако компликовано још она ми на крају каже да ћу ја фактички да умрем на порођају од неких компликација изазваних високим притиском који је узрокован килажом :huh:

А ја се стварно придржавам упуства о исхрани, чак је и мојој свекрви жао па ме тера некад да поједем нешто калорично и слано, каже ми жељна сам свега па јој жао, а ја сам стварно максимално дисциплинована.

После сам била код интернисте, показала му дневник, он каже да је засад притисак ок и да пијем метилдопу по потреби, Верапамил 3/1 али да је за пулс нормално да је убрзан мало јер срце сад више ради.

Nemoj da se sikiraš ja sam na porod sa jednom bebom otišla +35 kg na pordu imala oko100 sada imam 78 i meni su davali djetu zbog rizične trudnoće ,ali mi smo stalno jeli :lol: bili smo gladni :rolleyes: ja sam imala nizak pritisak srčani 60 a krvni100 :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic nemoj da se nerviras to su stvarno seljancure nevaspitane i bez imalo takta.Cak i da je tako,a nije,svesna si i sama,takve stvari se ne govore tako.Ma ne slusaj ih uopste,nastavi kako si i do sad,mazi bebice i sve ce biti ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ma svasta ces jos cuti koje gluposti ne mogu da verujem, na takav nacin da ti to kaze. A ti ni nemas veliku kilazu, vec si na pola puta, imas 3 bebe, sta bi oni da se ugojis samo koliko su bebe teske, daj molim te kakvi su... a pritisak ti je super i sto kazes dobro se osecas, i sama zbog beba i sebe pazis kako jedes, a to sto moras da lezis je vec drugo, normalno da ces malo vise dobiti nego trudnica koja se krece pola dana. Mada sam se ja kretala pa se opet ugjila 22kg, tako da nema tu nekih pravila, na mene se jednostavno sve lepilo sta god da sam jela ili radila. Samo ti mazi pilice tvoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ја сам притисак изрегулисала само мало пулс повишен, али то је нормално по речима интернисте.

А у БГ ми рекли да сам витка трудница с обзиром на тројке :blink:

Ма нећу више да идем овде у болницу, све анализе око крви и брисева могу и приватно па ћу да идем код приватника, овде ем сам чекала у чекаоници сат и нешто,па сам морала да стојим и појавиле ми се јаке контракције, па сам цео дан имала контракције после једва ми се смирило, ем ме испрепадала др а притисак ми је добар.

Ма могла си и прошли пут да дођеш, стварно, ја сам мислила да смо ја и ти решиле наше неспоразуме раније.

Jesmo, jesmo... :) Oooodavno :) Eto mene sledeći put :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duso moja,jekic draga,pa mi sa jednim smo se ugojile po 22 i vise kg,a ti sa trojkama trebas skolski 12.U sto su oni pametni :blink:

Eto opet nimalo takta za trudnicu kojoj je razumljivo izrazena osetljivost i emocije na visokom nivou.

Ne brini i deli brige ovde sa nama!

ljubimo te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga Jekic,doktori su budale i u to smo se vec svi uverili,ali ovo je vrhunac....plasiti trudnicu?oni nisu normalni....mozda nisu nikada ni imali trudnicu koja nosi trojke pa ni ne znaju....slusaj samo ove iz BG i mazi tomacic i uzivaj..... :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic ti doktori koji su ti to rekli izgleda da nisu videli ni blizanacku a kamo li trudnocu sa trojkama. Ja nosim dvojke, trudnoca mi jenedelju dana mladja od tvoje i vec sam se ugojila 7kg, imam 74kg. I niko od doktora (ni privatnih ni u Visegradskoj) mi nije spomenuo da brzo dobijam na tezini, a od dijete ni pomena. Gledala sam potabelama dobijanja na tezini za blizance i to je u granicama normale za moju nedelju. Dok je normalan dobitak na tezini za jednu bebu oko 12-13kg, za blizance je 17-22kg, a za trojke cak 23-27kg!

U prvoj trudnoci (sa 1 bebom) ugojila sam se 27kg, i porodila sam se prirodno, brzo i lako.

Mozes naci na netu pregnancy weight gain tablice za visestruke trudnoce, unese se visina , , pocetna kilaza i broj beba i dobije se po nedeljama dobitak na tezini, tako da mozes sebe da pratis.

Naravno niko ne voli da se ugoji vise nego sto je to potrebno, al kad se stalno lezi ugojio bi se covek i da nije trudan.

Drzi se Jekic, i ne daj da te iznerviraju neprofesionalni komentari. Inace samo kod nas lekari, a pogotovo sestre tretiraju pacijente kao stoku. U inostranstvu bi neko za takav komentar dobio otkaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, najbitnije je da su bebe dobro i da se ti lepo osecas. Pritisak ti je super, puls normalan za trudnocu (ja sam imala neki dan preko 100, juce 84).

Ljubim vas, ne nerviraj se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Jekic, kakvih si se ti gluposti naslusala juce, pa to niko normalan ne bi smeo tako da ti kaze, cak i da jeste istina a nije ;)

One se poradjale sa tom kilazom, pa naravno da jesu kad su imale po jednu bebu, a kako ti sa tri da se ne ugojis vise od toga :angry: Gluposti... Zaobilazi ih u sirokom luku. Ljubim tebe i bebice :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebala si im reći "ne skače meni pritisak od kilograma nego od ovakvih izjava!" Stoka nekulturna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko - to su bezobrazne, nekulturne, nevaspitane, zavidne, neprofesionalne!!!!! Mislim stvarno. 'Bem ti nase zdravstvo!!!!

Nemoj da se nerviras zbog takvih individua!!!! Mazi trbic! Najbitnije je da su bebironi dobro, ljubi ih teta Luna. Jedva cekamo slicice :wub: :wub: :wub: :wub:

Jelenu777 puuuuuuuuuuuuno pozdravi i neka ljubne bebice za mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и мене, дала сам брисеве, крв, урин видела бебице :wub: :wub: :wub:

Бебице су сад порасле, имају око 350 гр, није ми рекла сад свака колико тачно има него ми је рекла да су просечно све око 350 гр. Једино сам запамтила за девојицу да има 360 гр, она је и даље најкрупнија :lol:

Иначе било је то непријатно искуство, ја се таман обукох кад сам завршила са брисевима а др и сестра кад ме нападоше, шта си се нагојила толики, погле каква си, сестра добацује ја сам таква отишла на порођај, др каже ја сам таква била у 9 месец, ево на дијету одмах да будеш, др прича како је она некој пацијенткињи написала дијету па после порођаја била је та жена још мршавија. Ја им кажем да ми се од лежња само лепе киле, и да сам ја одаво на дијети него ми се једноставно лепе килограми, сестра а што ти мало не би шетала, једно сат времена дневно :blink:

И сада долазим до најгоре реченице која ме је изнервирала само тако, др. ми каже ако се угојиш још само два-три килограма ништа нећемо моћи да урадимо за тебе, нећемо моћи да те спасимо ни ми, ни ови др из Београда :o

Мислим који је то начин, тако нешто да ми каже, ја сам у првој трудноћи, носим тројке, високо ризична трудноћа, све је и онако компликовано још она ми на крају каже да ћу ја фактички да умрем на порођају од неких компликација изазваних високим притиском који је узрокован килажом :huh:

А ја се стварно придржавам упуства о исхрани, чак је и мојој свекрви жао па ме тера некад да поједем нешто калорично и слано, каже ми жељна сам свега па јој жао, а ја сам стварно максимално дисциплинована.

После сам била код интернисте, показала му дневник, он каже да је засад притисак ок и да пијем метилдопу по потреби, Верапамил 3/1 али да је за пулс нормално да је убрзан мало јер срце сад више ради.

Pusti budale nek pricaju, ti sama znas da se zdravo hranis i da ne preterujes, kilogrami moraju da rastu polako, pogotovo za tri bebice...ja sad imam vise kilograma sa jednom bebom nego ti sa tri, jer sam i pre trudnoce imala neki visak kilograma..a ona prica kao da imas 150kg

Samo ti pozitivno razmisljaj i ne opterecuj se negativnim pricama...vidis kako fino napreduju bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem kakvih dr ima!!!! da te tako preplase!!!! krajnje neprofesionalno!!! :angry: ma nikad nisu oni vodili trudnocu ni sa dve bebe a kamoli sa tri! Draga samo ti uzivaj i ne slusaj te glupe komentare,to je van svake pameti!!! bitno je da tvoje bebice super napreduju i da se ti lepo osecas :wub: a to sto od njih cujes na jedno uvo udje na drugo izadje!! ljubac za vas cetvoro!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Jekić, pa meni je sada pritisak skočio od takvih gluposti i saveta tih medicinskih radnika... :blink: Bože dragi! Ljubim tebe i bebice...a ti radi po svom osećaju i biće sve ok...a Jecu i njene bebice puno pozdravi! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма у иностранству је све другачије, ја тек сам почела да водим трудноћу видела сам како су они неосетљиви, јуче кад ми узимала брисеве у соби отвореној до мене, нема врата, једна женица лежи само што јој завршили киретажу, била сам унутра пола сата, нико је није ни погледао ни ништа, она се јадна згрчила и ћути и плаче.

Иначе била сам на овом сајту, пише да сам се нормално раширила :lol:

Мејби сад сам јој захвална што ме послала одмах горе, ко зна шта бих ја све овде доживела да ме они воде, тек сад видим, мада и тад је сваки пут молила Бога да ми оде трећа бебице, а то је моја ћеркица, сад је напреднија од њих и саветовала ми обавезно ембриоредукцију, и ето ја сам могла моју ћеру да се нисам распитала мало боље да убијем, колико ме је она испрепадала.

:( :(

:( :(

Samo ti slusaj ove odozgo koji znaju sta rade, i nemas brige! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма да, нећу да их слушам, мени је битно да су бебице ок и да су напредовале.

Видим почела си са боцкама, још само мало и ти ћеш да ми правиш друштво овде, има по цео дан да оговарамо др :lol::wub:

Uffffffffff bas bih volela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekć, gde su obećane sličice? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekć, gde su obećane sličice? <_<

Jao daaa. Sunce, svaka čast na memoriji!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево и мене, дала сам брисеве, крв, урин видела бебице :wub: :wub: :wub:

Бебице су сад порасле, имају око 350 гр, није ми рекла сад свака колико тачно има него ми је рекла да су просечно све око 350 гр. Једино сам запамтила за девојицу да има 360 гр, она је и даље најкрупнија :lol:

Иначе било је то непријатно искуство, ја се таман обукох кад сам завршила са брисевима а др и сестра кад ме нападоше, шта си се нагојила толики, погле каква си, сестра добацује ја сам таква отишла на порођај, др каже ја сам таква била у 9 месец, ево на дијету одмах да будеш, др прича како је она некој пацијенткињи написала дијету па после порођаја била је та жена још мршавија. Ја им кажем да ми се од лежња само лепе киле, и да сам ја одаво на дијети него ми се једноставно лепе килограми, сестра а што ти мало не би шетала, једно сат времена дневно :blink:

И сада долазим до најгоре реченице која ме је изнервирала само тако, др. ми каже ако се угојиш још само два-три килограма ништа нећемо моћи да урадимо за тебе, нећемо моћи да те спасимо ни ми, ни ови др из Београда :o

Мислим који је то начин, тако нешто да ми каже, ја сам у првој трудноћи, носим тројке, високо ризична трудноћа, све је и онако компликовано још она ми на крају каже да ћу ја фактички да умрем на порођају од неких компликација изазваних високим притиском који је узрокован килажом :huh:

А ја се стварно придржавам упуства о исхрани, чак је и мојој свекрви жао па ме тера некад да поједем нешто калорично и слано, каже ми жељна сам свега па јој жао, а ја сам стварно максимално дисциплинована.

После сам била код интернисте, показала му дневник, он каже да је засад притисак ок и да пијем метилдопу по потреби, Верапамил 3/1 али да је за пулс нормално да је убрзан мало јер срце сад више ради.

Draga Jekić,samo ti 'guraj' a oni neka 'lupetaju'..... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сличице сутра, данас сам имала мало јаче контракције па нисам смела да се напрежем уопште, ни комп нисам палила а сад се ништа неће види ако будем сликала.

draga samo se ti pazi,kad budes dobro ti ces nam pokazati svoj slikice....mazi tibu.... :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, opušteno. Bitnije je da ti nama odmaraš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.