Trojke

odgovora

Objavljeno

Joj jekic bas mi je zao :(

A to sto su ti reki da si panicarka - nisu notmalni. Meni od 6. meseca na uz je redovno pozlilo, jer je beba nezgodno lezala i bila prema unutra, pa mi pritiskala prsljen na kicmi. Znam i par zenica koje su sa mnom lezale na patologiji koje su zbog istog gubile svest od lezanja na ledjima. To nema veze sa panicenjem.

Ti si jako hrabra, tp i sama znas, a to sto oni vole da pametuju njihov je problem.

Zao mi je zato sto te setaju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto super je jos proslo,kako si se bila uplasila

Jekic utrogestan imas u BG u drzavnim apotekama od 100mg,ja kupila prosle nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па вероватно хоћу преко мобилног.

Ево од суботе мере.

ЦРЛ 1

4,75ЦМ / 11+4

ЦРЛ 2

4,91ЦМ / 11+4

ЦРЛ 3

5,05ЦМ / 11+6

Дужина церв. 4,2 цм

Divota :wub: jos malo p puna saka 5mj-bih2.jpg

Ма већ сам му објаснила да је то грлић, мада ни ја не знам тачно како се ради ако ћу да будем искрена.

Досад ми је куповао само тренерке, ред је трудничке ствари, искрено једва чекам, штета што не могу да шетам, не знам што имам жељу да се показујем :unsure:

Razumljivo sto to zelis. Nema veceg ponosa za buducu majku od njenog stomacica :wub:

Е да вам се јавим, свратили смо у Ниш код моје сестре да нађемо Утрогестан, углавном отишла горе др Радуновић је на одмору и прегледао ме неки лекар из његовог тима. Каже да ме не дирају сад са серклажом јер је грлић добар, почеле су постељице да се формирају и одвајују једна од друге и сад ту између крварим између левог и средњег плода, и имам српасти хематом, опет!!! бебице су ок, макар ме овај пут дуго гледао ако ништа друго, сигурно 25 минута а то ми је за сад рекорд, дао ми је дуплу дозу утрогестана, сад сам дневно на 1200 мг, а нема га нигде, у БГ ми тражи свекар а сад смо стали и у Ниш и отишао ми муж да ми тражи овде по апотекамо, нашла ми тетка на Косово од 100мг и узела 10 кутије. И Еритромицин ми је дао да пијем седам дана, у следећу среду идем опет горе па ми је тад рекао да ћемо да поновимо брисеве и да видимо шта ћемо. Ух они ко да сам на 5 минута од њих Иначе позлило ми у ординацији, и једва ме повратили, па ме опет напали да сам панчарка

Pa jel ti to nisi ni stigla do BG, nego si pregled obavila u Nisu :huh: Mozda sam pogresno skapirala, ali bi tako bila manja gnjavaza. Samo reci pre nego sto ti isteknu zalihe Utrogestana, u Bg ga sigurno ima, ima da te snabdemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е да вам се јавим, свратили смо у Ниш код моје сестре да нађемо Утрогестан, углавном отишла горе др Радуновић је на одмору и прегледао ме неки лекар из његовог тима. Каже да ме не дирају сад са серклажом јер је грлић добар, почеле су постељице да се формирају и одвајују једна од друге и сад ту између крварим између левог и средњег плода, и имам српасти хематом, опет!!! бебице су ок, макар ме овај пут дуго гледао ако ништа друго, сигурно 25 минута а то ми је за сад рекорд, дао ми је дуплу дозу утрогестана, сад сам дневно на 1200 мг, а нема га нигде, у БГ ми тражи свекар а сад смо стали и у Ниш и отишао ми муж да ми тражи овде по апотекамо, нашла ми тетка на Косово од 100мг и узела 10 кутије. И Еритромицин ми је дао да пијем седам дана, у следећу среду идем опет горе па ми је тад рекао да ћемо да поновимо брисеве и да видимо шта ћемо. Ух они ко да сам на 5 минута од њих :angry: Иначе позлило ми у ординацији, и једва ме повратили, па ме опет напали да сам панчарка :blink:

Jao Jekić šta ti rade, ali dobro ajde makar su te lepo pregledali i rekli ti šta da piješ..Baš mi je žao što ti je pozlilo :( a makar si im odmah pokazala da si paničar pa te više neće smarati na tu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, Utrogestan ide na recept i plaća se 50% učešće. Baš mi je žao što ti nisu uradili serklaž kada si se već psihički pripremila za to. Mada je i meni bilo čudno da ti rade jer ti je grlić super. Verovatno će ga pratiti pa ako počne da se skraćuje onda će ti uraditi serklaž.

Jesu li dve bebe jednojajčane? Kolike su sada? :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е да вам се јавим, свратили смо у Ниш код моје сестре да нађемо Утрогестан, углавном отишла горе др Радуновић је на одмору и прегледао ме неки лекар из његовог тима. Каже да ме не дирају сад са серклажом јер је грлић добар, почеле су постељице да се формирају и одвајују једна од друге и сад ту између крварим између левог и средњег плода, и имам српасти хематом, опет!!! бебице су ок, макар ме овај пут дуго гледао ако ништа друго, сигурно 25 минута а то ми је за сад рекорд, дао ми је дуплу дозу утрогестана, сад сам дневно на 1200 мг, а нема га нигде, у БГ ми тражи свекар а сад смо стали и у Ниш и отишао ми муж да ми тражи овде по апотекамо, нашла ми тетка на Косово од 100мг и узела 10 кутије. И Еритромицин ми је дао да пијем седам дана, у следећу среду идем опет горе па ми је тад рекао да ћемо да поновимо брисеве и да видимо шта ћемо. Ух они ко да сам на 5 минута од њих :angry: Иначе позлило ми у ординацији, и једва ме повратили, па ме опет напали да сам панчарка :blink:

:( Zao mi je sto ti je pozlilo... Cuvaj se.. A bas te briga sto misle da li si panicarka! :angry: Sve ce biti u redu!

Mislim na tebe!

I saljem poljupce za tvoje i Jelenine bebice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, bas te setaju... :( Potrazicu i ja Utrogestan ovde, mozda ima :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Jekić baš si se iscimala. A to što neće da ti napišu recept je samo foliranje. Uh što sam besna na te lekare, grrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е Анчи, погледај кад идеш у град па ми јави, нема везе ако је и од 100 мг.

Hocu, videcu i sa sestrom da li ima kod nje u apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se jekić prijavljujem za Utrogestan, da pomognem ako ti zafali. "Opljačkaćemo" svaku apoteku u gradu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao jekic, a ja luda bacila 4 kutije utrogestana :(

nemoj da brines ako u srbiji ne nadjes, ovde ga ima u dovoljnim kolicinama, potreban je recept moze i iz srbije(kupovala sam lekove za moju mamu), pa cemo da ti posaljemo, vazno je da bebice budu dobro...

sto se kolicine tice ja sam pila 900mg dnevno, bez ikakvih nuspojava...

pozdrav :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ви бебац девојке сте змајеви, много ми је драго што вас овако знам. Много њих ми се понудило да ми нађе, и баш сте ме дирнуле :wub:

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ви бебац девојке сте змајеви, много ми је драго што вас овако знам. Много њих ми се понудило да ми нађе, и баш сте ме дирнуле :wub:

Pa je l' smo porodica il' ne? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić draga pod budnim okom si stalno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ви бебац девојке сте змајеви, много ми је драго што вас овако знам. Много њих ми се понудило да ми нађе, и баш сте ме дирнуле :wub:

Draga i ja sam tu, kuma radi u apoteci pa samo reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, kod nas mislim da može da se nađe, pa ako zatreba ja sam relativno blizu, poslaću, samo kaži... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е нашла сам у Крагујевцу, рођака ми нашла има 30 кутија од 200 мг и Анчи ми нашла још 5 па сам подмирена за неко време. Тетка ми нашала од 100 мг 10 кутија, и имаћу за месец дана, а дотле ће ваљда да се реши питање несташица.

Е одлично што си ми рекла, ја се баш бринула за дозу да није превисока.

Nije ni cudo sto je nestasica, kad si sve pokupovala :lol:

Pa ako je maximalna doza 400 pa x3 za svaku bebicu i to je bas kako su ti i prepisali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa je l' smo porodica il' ne? :rolleyes:

:wub: :wub: :wub: Porodica nego sta, brate moj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa je l' smo porodica il' ne? :rolleyes:

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila moja Suncokretic, kako me ovo dirnulo :)) Nego sta smo nego porodica! Sve sto bude trebalo nacicemo, samo da nase bebane budu dobro.

potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, kako si? Jesi li se odmorila od jučerašnjeg cimanja. Mislim da tog hormona nikad nije previše. Jesu li ti rekli da piješ ili da stavljaš vaginalno? Ja stavljam vaginalno samo uveče i to tek posle serklaža a do tada sam samo pila. Meni je dr rekla da sama odlučim kako ću ih koristiti a negde čitam da je bolje vaginalno. Ma ja ne mogu tri puta dnevno da se perem jer stvarno nemam snage. Nešto nisam raspoložena za pisanje. Danas sam tri puta prespala i sva tri puta sanjam kako sam ostala u bolnici a nalaze nisam uradila. Sutra idem da vadim krv a u utorak odoh u bolnicu.

Moramo da se pohvalimo da nam je danas punih 30 NEDELJA. A oni se ceo dan igraju. I oni su srećni, moje sreće najveće. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, kako si? Jesi li se odmorila od jučerašnjeg cimanja. Mislim da tog hormona nikad nije previše. Jesu li ti rekli da piješ ili da stavljaš vaginalno? Ja stavljam vaginalno samo uveče i to tek posle serklaža a do tada sam samo pila. Meni je dr rekla da sama odlučim kako ću ih koristiti a negde čitam da je bolje vaginalno. Ma ja ne mogu tri puta dnevno da se perem jer stvarno nemam snage. Nešto nisam raspoložena za pisanje. Danas sam tri puta prespala i sva tri puta sanjam kako sam ostala u bolnici a nalaze nisam uradila. Sutra idem da vadim krv a u utorak odoh u bolnicu.

Moramo da se pohvalimo da nam je danas punih 30 NEDELJA. A oni se ceo dan igraju. I oni su srećni, moje sreće najveće. :wub: :wub: :wub:

Pa da cestitam ulazak u 31. nedelju. Boga mi , izdrzali ste dobro, sad jos samo malkice i uskoro cete da se mazite :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da cestitam ulazak u 31. nedelju. Boga mi , izdrzali ste dobro, sad jos samo malkice i uskoro cete da se mazite :wub: :wub: :wub:

E hvala. Trudimo se. Kao što kažeš, još malo pa se mazimo. Uh, svaki dan maštam o tome :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena...i ja sam uzbuđena, a mogu da zamislim tebe... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajmo svi u potragu lekica za Jekic! Masovno obilazenje apoootekaaaaa! :lol:

jao jekic, a ja luda bacila 4 kutije utrogestana

nemoj da brines ako u srbiji ne nadjes, ovde ga ima u dovoljnim kolicinama, potreban je recept moze i iz srbije(kupovala sam lekove za moju mamu), pa cemo da ti posaljemo, vazno je da bebice budu dobro...

sto se kolicine tice ja sam pila 900mg dnevno, bez ikakvih nuspojava...

pozdrav

Jaaaaoj ja za ovo nisam znala! :o Pa to je super!

Uzgred, ja sam vaginalno uvece dve tabletice, i jos dva puta po dve tabletice pila dnevno. To je ukupno bilo 600mg, za jednu bebu. Pa kontam da 1200 na tri bebe nije puno :unsure:

Jekić, kako si? Jesi li se odmorila od jučerašnjeg cimanja. Mislim da tog hormona nikad nije previše. Jesu li ti rekli da piješ ili da stavljaš vaginalno? Ja stavljam vaginalno samo uveče i to tek posle serklaža a do tada sam samo pila. Meni je dr rekla da sama odlučim kako ću ih koristiti a negde čitam da je bolje vaginalno. Ma ja ne mogu tri puta dnevno da se perem jer stvarno nemam snage. Nešto nisam raspoložena za pisanje. Danas sam tri puta prespala i sva tri puta sanjam kako sam ostala u bolnici a nalaze nisam uradila. Sutra idem da vadim krv a u utorak odoh u bolnicu.

Moramo da se pohvalimo da nam je danas punih 30 NEDELJA. A oni se ceo dan igraju. I oni su srećni, moje sreće najveće.

:wub: :wub: :wub:

Srecnih 30nedeljaaaaa! :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.