Trojke

odgovora

Objavljeno

Andjelcicu, stvarno divna prica. Nije meni tesko da lezim zbog mene, vec nekada jednostavni nemam snage ni za sta jer lezim vec 6 meseci i sve me boli pa se onda javljaju strahovi da li je sve u redu sa bebama... Ma hiljadu stvari. Ali ja sam odlučna da izdržim što duže. Noćas sam ustajala 3 puta u wc i odmah mi bude lakse a oni se pocnu pracakati. Sta ce kada nemaju mesta za svoje akrobacije :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sva se raznezim kad citam vase postove....

devojke nemojte brinuti ako vam nije muka, ni meni nije bilo uopste muka niti sam povracala, iako sam nosila "samo" blizance, bolje za vas tako... kasnije me je svaki put pitala jel povracam ako pocnem odmah da joj se javim, jako povracanje moze da izazove i kontrakcije...

ja sam do 5.meseca radila, stomak mi se nije ni poznavao, kada mi neko kaze ti u 5.mesecu sa blizancima, pa gde ti je stomak, opste ga nemas, ja odmah se razocaram i padnem u neku depresiju.... ludaca...

poucena iskustvima na ovom forumu slusala sam samo savete lekara, sve ostalo je ostalo po strani, sa recima aha dobro i hocu.... i dogurala do kraja...

puno pozdrava za vas osmoro od nas troje...

:wub: :wub: :wub:

Draga, izdržaćeš ti nama još tih 6-7 nedelja. A lepog vremena će biti za vaše šetnjice iha-ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj gledala sam juče na TLC-u, onu emisiju "One born every minut" :rolleyes: bile trojke iz VTO, jooj kak'i su, tri dečaka, tri lutkice :rolleyes: Ranije su rodjeni, bili u inkubatorima, dve bebe su brzo otpuštene kući, a treća posle 5 meseci, sve se lepo završilo. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic kako glavica danas,nadam se da ti je boljet4815.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е боље сам, али јуче сам спавала цео дан, и успавала сам се синоћ у 8 сати колико сам била измучена главобољом, него Јелена ми дала добар савет за главобољу Божен капи које се мажу на болна места,а ја сад ништа нисам пила јер нисам знала шта смем да пијем, па док прошло природно :wacko:

jekić, mislim da možeš da mažeš mentino ulje na slepoočnice, onako blago da utrljavaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е и то могу да узмем, него ја реох да чекам сутра да питам доктора шта смем од лекова.

Jekic meni pomaze hladan oblog kad imam glavobolju, i nezna masaza glave, iza usiju i sinusa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekić, mislim da možeš da mažeš mentino ulje na slepoočnice, onako blago da utrljavaš.

Božen kapi su na bazi ulja mente i eukaliptusa. Zovu se Fresh kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je u drugoj trudnoci mucila obicna glavobolja i tu sam trpela,a u trecoj su me mucile migrene i dr mi je rekla da smem analgin,pa cak i novalgetol po potrebi..e sad ja sam i taj analgin po pola bas kad sam morala,ali mi nije pomagao...ali mislim da sve na bazi paracetamola,febriceta moze a da to smanjuje i bolove...Ali svakako svaki dr ima svoje tako da se posavetuj sa svojim doktorom i ako nije puno strasno probaj sa utrljavanjem tih prirodnih preparatica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сутра идем у БГ на сериклаж, умирем од страха искрено :( :( :(

јуче сам плакала и кукала, не знам што сам се оволико успаничила, муж ме храбри али мени је стварно фрка :(

Frka ti je od bolnice, od ležanja tamo, od anestezije, malo te i hormoni pucaju.... brzo će to sve proći ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Надам се, ваљда ће све бити ок :)

Hoće, što neće, samo imaj na umu da je to za dobrobit tvojih bebica ;) Nije ta anestezija strašna, to su one kratkotraje, videćeš kad budeš upadala u san kako je to divan osećaj, nirvana prava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А сви кажу да је много добро, мислим на анестезију, него ето ја нисам пробала па можда и паничим безвезе, него шта да радим кад сам плашљива :angry:

E pa super je anestezija, nemoj da imas frku od toga. :D A serklaz su ranije radili u lokalnoj pa su mi drugarice govorile da nije nista strasno. Bice sve ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Можда могу да их замолим за локалну :unsure:

Ej, ubiću te. Sve sam ti lepo objasnila i ti se opet plašiš! Jel vidiš kako se svima sviđa anestezija. I ti ćeš da se navučeš na nju, samo da je jednom primiš. Ma šalim se. Samo se opusti i prepusti. Bolje je što ti sada rade dok je manja trudnoća. Meni su radili u 22~oj nedelji. Baš sam pitala da li nije kasno, a oni kažu nije ali je bolje ranije. A zašto ne znam stvarno. Hoćeš li moći da nam pišeš iz bolnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, samo bez panike, nema razloga da panicis, bice sve u redu, bices mirnija kad se to zavrsi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic i jelenu777 sam hrabrila i tebe cu,meni su serklaz radili sa prvom trudnocom u 16 nedelji.Intervencija traje kratko 5-10 min,znaci to nije ona anestezija kao za carski rez,a ja sam ih vala 3 imala kada se budis u bolovima i totalno osamucen.Posle serklaza si samo lako HI kako se kaze moderno,malo se smejes i to je to,ja nisam imala nikakve bolove,a nisam ni krvarila,ali sam imala gazu u vagini jedno vreme pa su mi uvece izvukli.Malo je neprijatniji polozaj u koji te stavljaju u anesteziju sad ne znam da li je tako i sa jelenom777 bilo ja sam bila vise u sedecem polozaju sa nogama podignutim ka grudima i onda su me tako uvezali i opili..

Nema razloga za strah to je u pitanju konac dva,ali na zivo puno boli pa se zato radi u anesteziji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па вероватно хоћу преко мобилног.

Ево од суботе мере.

ЦРЛ 1

4,75ЦМ / 11+4

ЦРЛ 2

4,91ЦМ / 11+4

ЦРЛ 3

5,05ЦМ / 11+6

Дужина церв. 4,2 цм

Mačići mali, imaju po 5 cm. Grlić ti je super! Jeste nezgodan taj prvi dan kada dođeš u bolnicu, a posle se opustiš. A možda ćeš kući u četvrtak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала Брезо, значи није то нешто много страшно, а у седећем положају си вероватно јер им тако лакше.

Ју јо те и вежу, то ниси требала да ми кажеш :lol:

Pa to je normalna procedura prilikom uvodjenja u bilo koju anesteziju..posto ja tako opijena ne bih mogla noge da drzim tako podignute mora da se uvezu...a i kod carskih rezova kad su me uvodili u anesteziju ruke su mi obavezno vezibali kaisevima za sto..to svakog duso moja ne verujem da samo u mom gradu :lol:

p.s grlic ti je odlican moj je bio santimetar -1.5 zato je bilo stani -pani...tebi naravno zbog prevencije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сутра идем у БГ на сериклаж, умирем од страха искрено :( :( :(

јуче сам плакала и кукала, не знам што сам се оволико успаничила, муж ме храбри али мени је стварно фрка :(

Jao Jekić i ja sam paničar tako da bih verovatno kao i ti, ma ne brini proći će to brže nego što misliš :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić srećan ti put sutra i bez brige, biće sve ok i što je najvažnije, to je za dobrobit tvojih mrvica... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јао ја ћу да се шлогирам, јел те одвежу пре него што се пробудиш или се будиш везан :unsure:

Ма мени и рекли због превенције да ће да ми ураде сериклаж, да не би касније сад ће у 12 недељи.

Ma naravno...ja ti kazem posle ove kratke anestezije budis se nasmejan...ali nek pise jelena kako je ona mozda je od grada do grada stvarno drugacije mozda je kod mene zastareo metod...u Bgd je vec Evropa..jekice bez brige,a muzic moze da pripremi sladoled za posle..mnjac,mnjac...a posto ti je kablovsku kupio i nov tv..sad vidi sta da izvoljevas :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А сви кажу да је много добро, мислим на анестезију, него ето ја нисам пробала па можда и паничим безвезе, него шта да радим кад сам плашљива :angry:

Evo i ja da ti kazem da je mnogo dobro :) I ne lazem, ja sam imala 9anestezija, samo mi je od jedne bilo lose i to zato sto sam mnogo plakala pre anestezije (od straha) pa sam imala kosmare, ostale anesteszije su bile divne...

Za cr sam sanjala da sam se ponovo udala (za mm) i rodila mu blizance dvojcicu i decaka.

Posle kad sam se probudila rekli su mi "Mama rodili ste zivog i zdravog velikog decaka", a ja se u trenutku zapitala "wtf?! a gde je devojcica?!" :lol:

A anesteziju pre cr imala sam malo bezobrazne snove :lol:

Jelena kako si danas? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic...sta da trazis pa jel imas mobilni,laptop..uh da ne pucamo visoko ako ti je skromnost vrlina. :lol: ..onda nesto za jelo definitivno ili neke moderne trudnicke pantalone.. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da ti kazem da je mnogo dobro :) I ne lazem, ja sam imala 9anestezija, samo mi je od jedne bilo lose i to zato sto sam mnogo plakala pre anestezije (od straha) pa sam imala kosmare, ostale anesteszije su bile divne...

Za cr sam sanjala da sam se ponovo udala (za mm) i rodila mu blizance dvojcicu i decaka.

Posle kad sam se probudila rekli su mi "Mama rodili ste zivog i zdravog velikog decaka", a ja se u trenutku zapitala "wtf?! a gde je devojcica?!" :lol:

A anesteziju pre cr imala sam malo bezobrazne snove :lol:

Jelena kako si danas? :)

Andjelcicu, baš sam se nasmejala tvojim snovima a pogotovo ono a gde je devojčica? Pa nije loše , mada jedva ustajem i ležem. Bole me neke žile u stomaku i stalno mi se piški. Sada najviše rastu pa zato boli stomak. Za 7 dana idem u bolnicu pa ću videti, mada smatram da je to sve normalno. Ipak su to tri mamine bebane. Ni njima nije lako jer nemaju prostora. Neka se stisnu još malo a posle će se baškariti u svojim krevecima. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала ти Брезо, нема шта они су Европа за нас, можда ми на крају они донесу сладоле :lol: не знам шта више да тражим од мужа нестало ми инспирације <_<

Najbolje je kad imas i mnogo vise nego sto ti treba, a nude ti da biras sta ces :P Mene smaralo kad su mi svaki dan donosili u bolnicu po flasu rose, ceo L mleka i kutiju velike plazem "dobro jutro", kao da sve to mogu da pojedem/popijem... :D

Cigare? :P

хахаха јој дорбо је ово за близанце. Ја можда сањам како пушим, још увек патим за цигаретама :lol:

Kazu - ono o cemu razmisljas vecim delom dana, to sanjas. Ti ces sanjati puno cigara? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јуче муж цео град обишао да купи мојој сестри поклон, пошто јој сутра рођендан, и купио јој много лепу кошуљу, она опуштена варијанта испод кукова, карирарана одлична за фармерке. То могу и ја да тражим за мене, оне су супер мало широке испод груди се везује, тек сад ми пало на памет.

Јој што волим што са скромна :lol:

To jekic,to!!!Kad vec sad zna gde ima da se kupi..nece da luta...Jel zna on sta je serklaz uopste!!! Ja mislim bar na crveno i na zeleno da imas dve da menjas :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.