Trojke

odgovora

Objavljeno

Имам трему, стално мислим како ће то да изгледа.

Растемо сваки дан, мало сам се уплашила само сам једном повраћала од суботе, не знам дал је нормално да престају сад мучнине.

Nemaš potrebe da imaš tremu jer ćeš dobiti totalnu anesteziju i lepo ćeš zaspati. Posle 10~ak minuta te bude i vode te na kolicima u tvoju sobu. Ako budeš imala bolove slobodno traži nešto protiv bolova. Ja nisam ništa dobila i bolovi su skroz prestali do uveče. Samo nemoj da se uplašiš ako budeš malo krvarila. To je normalno zbog intervencije na grliću. Meni to niko nije objasnio pre intervencije tako da sam pretrnula od straha dok mi posle nisu rekli da je to normalno. Ne brini, samo opušteno :rolleyes:

Što se tiče mučnina, sve je normalno. Ja nisam ni jednom povratila ali sam imala užasne mučnine i odjednom su prestale. Neke žene uopšte nemaju mučninu niti povraćaju,kao da nisu trudne.

Jedva čekam sredu da nam pišeš kako si prošla na pregledu ;)

:D:wub: :wub: :wub::D:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ух ја никад нисам хвала Богу била оперисана па никад нисам имала анестезију, па се мало због тога бринем, јуче сам питала мужа јел ја морам да будем скроз гола кад ми то раде :huh: мало ме и због тога срамота :unsure:

Па и ја нисам имала неке мучнине, сваки други дан бих повраћала и то је то. Само сад је скроз скоро престало, чини ми се да је можда што једем мало лакшу храну која се свари брзо али опет ето плашим се за свакакву глупост.

Значи нормално је да крварим, ако буде крви да се не секирам.

Ja ni sama ne znam koliko sam anestezija do sada dobila. Možda ćeš misliti da sam luda, ali ja obožavam da dobijam anesteziju. Nikada tako slatko ne zaspim.

Kada budeš išla za serklaž, vode te u salu u spavaćici. Ispod spavaćice moraš sve skinuti, znači oblačiš je na golo telo. Samo ti podignu spavaćicu i desnu ruku ti uvuku u donji deo spavaćice. Samo ti malo zadignu spavaćicu.Ha,ha,ha. Moraš skinuti sav nakit~prstenje, lančiće, šnalice za kosu... Ma biće ti super, videćeš.

Još jednom da ponovim da je malo krvarenja normalno.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јој :lol:

значи лепо се пајки :lol: :lol: :lol:

морам да се средим кад идем на сериклаж, ипак бићу скоро гола :lol:

Moraš biti skroz obrijana. Bolje se sama obrij kući nego da te briju u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sva se raznezim kad citam vase postove....

devojke nemojte brinuti ako vam nije muka, ni meni nije bilo uopste muka niti sam povracala, iako sam nosila "samo" blizance, bolje za vas tako... kasnije me je svaki put pitala jel povracam ako pocnem odmah da joj se javim, jako povracanje moze da izazove i kontrakcije...

ja sam do 5.meseca radila, stomak mi se nije ni poznavao, kada mi neko kaze ti u 5.mesecu sa blizancima, pa gde ti je stomak, opste ga nemas, ja odmah se razocaram i padnem u neku depresiju.... ludaca...

poucena iskustvima na ovom forumu slusala sam samo savete lekara, sve ostalo je ostalo po strani, sa recima aha dobro i hocu.... i dogurala do kraja...

puno pozdrava za vas osmoro od nas troje... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za mamu Ivanchicu koja je rodila “samo blizance“ :D:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za mamu Ivanchicu koja je rodila “samo blizance“ :D:wub: :wub: :wub:

mami ivancici koja je rodila :rolleyes:samo blizance pozdrav i od mene.....jekic sve najbolje u srijedu sretna si da imas jelenu777,ona može da te savjetuje iz prve ruke,slatke ste ,obožavam vas citati pusa x3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mami ivancici koja je rodila :rolleyes:samo blizance pozdrav i od mene.....jekic sve najbolje u srijedu sretna si da imas jelenu777,ona može da te savjetuje iz prve ruke,slatke ste ,obožavam vas citati pusa x3

I ja tebe baš volim i tvoje postove, i ako te ne znam. Vidi se da si mnogo dobra i draga osoba

:D:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е ја јутрос сва весела, међутим кад сам ишла у вц опет ми кренуло браон неколико капљица, ја сам одмах отишла код доктора, бебице су добро, једна је 11+4 и друга 11+4 а трећа је 11+6 да сте само виделе како се играју и гурају,м десна мрвица сиса руку, а лева удара овог у средину.

И тако погледала ме преко стомака каже да није баш сигуна али чини јој се да је од грлића, сад једва чекам да идем на сериклаж.

Иначе рекла ми је да ће вероватно да ми повећају дозу утрогестана на 200 мг по 4 пута дневно.

Сутра ако опет примет браон секрет да се јавим.

Jooj, pilići mali :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema, nikad žena u trudnoći ne može da bude mirna, taman se malo opustiš a ono cvrc, neki djavolak dodje i kaže "Aaa, nema opuštanja" Šalim se malo. Bitno da su bebuške dobro, jooj tri pilića :wub: :wub: :wub: kako se igraju :) To ti verovatno stara krv, ali, u svakom slučaju ćeš biti mnogo mirnija kad ti stave serklaž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е ја јутрос сва весела, међутим кад сам ишла у вц опет ми кренуло браон неколико капљица, ја сам одмах отишла код доктора, бебице су добро, једна је 11+4 и друга 11+4 а трећа је 11+6 да сте само виделе како се играју и гурају,м десна мрвица сиса руку, а лева удара овог у средину.

И тако погледала ме преко стомака каже да није баш сигуна али чини јој се да је од грлића, сад једва чекам да идем на сериклаж.

Иначе рекла ми је да ће вероватно да ми повећају дозу утрогестана на 200 мг по 4 пута дневно.

Сутра ако опет примет браон секрет да се јавим.

Joj, dusice :rolleyes:

Ne brini nista, sredice se i to za par dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da

Е ја јутрос сва весела, међутим кад сам ишла у вц опет ми кренуло браон неколико капљица, ја сам одмах отишла код доктора, бебице су добро, једна је 11+4 и друга 11+4 а трећа је 11+6 да сте само виделе како се играју и гурају,м десна мрвица сиса руку, а лева удара овог у средину.

И тако погледала ме преко стомака каже да није баш сигуна али чини јој се да је од грлића, сад једва чекам да идем на сериклаж.

Иначе рекла ми је да ће вероватно да ми повећају дозу утрогестана на 200 мг по 4 пута дневно.

Сутра ако опет примет браон секрет да се јавим.

Da nisi trudna, da li bi sada odprilike trebala da dobiješ? Ako bi, onda je to normalno. Kada je meni bio braonkast iscedak ja sam na svu terapiju primala injekcije PROGESTERON DEPO na treći dan, pa mi je dr kasnije ukinula, ali mi je rekla da uvek kod sebe imam te injekcije i ako opet to primetim ili me zaboli stomak da slobodno primim injekciju. Meni je mm davao kada me zaboli stomak. Te injekcije slobodno možeš da primiš jer su one čist progesteron ( hormon koji čuva trudnoću ) i ima isti sastav kao utrogestan.

Ne boj se, to je sve normalno. Opusti se sada kada si videla da su bebane super i lezi obavezno. Samo idi do wc~a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaV, ovo je fenimenalno!!! Jel ima negde da se naruče ili si videla u nekoj prodavnici.? Kada mi se najave “posebni gosti“ ja ću dečicu brzo da presvučem. Joj, ala ću kulturno da im zavučem!!! Jedva čekam da im vidim izraz lica kada ih vide u tim bodićima :wub: :wub: :wub:

IvanaV, divan ti je predlog ;)

http://www.coolbeba.com/cms/

Evo sajta sa bodićima :)

Јао Ивана боди је пресладак, морам да га купим, баш је нешто што свака мајка мора да има.

Slažem se, što reče Wida u svim bojama i veličinama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да нисам трудна, требало би сутра или прекосутра да добијем. Нисам добила инекције нити појачавање терапије, ух само да стане ово браон, иде ми помало кад мокрим. И ја се нешто мислим да није од тога што сам требала да добијем у овом периоду.

Eto, nemaš razloga za brigu. To je sasvim normalno. Meni bi to uvek trajalo po par dana, tj. dok bi mi trajala menstruacija. Ja sam bila malo mirnija i sa tim injekcijama koje bi bez ikakve bojazni smela da primaš. Ali to je tebi nezgodno bez mišljenja lekara, ni ja verovatno ne bih smela da primim na nečiji predlog a da to nije moja doktorka. Ne brini, to se čistiš kao kad bi dobila. To je zaostalo. Ja sam imala to prva tri meseca trudnoće. Kada ti rade serklaž? Koliko ti je milimetara grlić (cerviks)? Mislim da obeležavaju sa CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t4533.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić videla si svoje male mrvice :rolleyes: A za ovo ne brini, vidiš da je često da se ženama to dešava u trudnoći, mama mi je rekla da je i njoj tako bilo u prva tri meseca..bitno je da ti prestaje, kako kažeš sve je svetlije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mrvice male :wub: :wub: :wub: samo neka rastu

ja sam krvarila u 5.mesecu, nijedan lekar nije znao zasto :unsure: ali sam mirovala i sve se sredilo... a vaginalni pregled nisam imala nijedan u trudnoci, jedan vag. UZ na pocetku da utvrde da li srculenca kuckaju i jedan u nekom sestom mesecu da proveri duzinu grlica i to je to... vag. pregled je bio tek 8 nedelja posle porodjaja...

pozdrav za osam srculenceta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mrvice male :wub: :wub: :wub: samo neka rastu

ja sam krvarila u 5.mesecu, nijedan lekar nije znao zasto :unsure: ali sam mirovala i sve se sredilo... a vaginalni pregled nisam imala nijedan u trudnoci, jedan vag. UZ na pocetku da utvrde da li srculenca kuckaju i jedan u nekom sestom mesecu da proveri duzinu grlica i to je to... vag. pregled je bio tek 8 nedelja posle porodjaja...

pozdrav za osam srculenceta....

Hvala na pozdravima Ivanchice. Takođe pozdrav za tri srculenceta :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić i :wub: :wub: :wub: bebice, budite se. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Kako ste jutros Jelena i Jekic? :) puno ljubica za vas i vase bebe :******

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Kako ste jutros Jelena i Jekic? :) puno ljubica za vas i vase bebe :******

Anđelčiću, kao i svako jutro ~ sve je teže i teže. Ali moram još malo izdržati. Svaki dan odbrojavam dane. Lakše mi je bilo kada je vreme bilo hladno. Sada imam želju da izađem na ovo sunce ali nemam snage i ne mogu. Još samo 5~6 nedelja da izdržim i biće super. Ja to mogu, sigurna sam. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelčiću, kao i svako jutro ~ sve je teže i teže. Ali moram još malo izdržati. Svaki dan odbrojavam dane. Lakše mi je bilo kada je vreme bilo hladno. Sada imam želju da izađem na ovo sunce ali nemam snage i ne mogu. Još samo 5~6 nedelja da izdržim i biće super. Ja to mogu, sigurna sam. :wub: :wub: :wub:

mozes draga,a mi ti drzimo fige da izdrzis sto duze.....t4801.gift4801.gift4801.gift4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, šta li je sa Jekić? Nje nema celi dan a to je baš čudno. Da nije završila u bolnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelčiću, kao i svako jutro ~ sve je teže i teže. Ali moram još malo izdržati. Svaki dan odbrojavam dane. Lakše mi je bilo kada je vreme bilo hladno. Sada imam želju da izađem na ovo sunce ali nemam snage i ne mogu. Još samo 5~6 nedelja da izdržim i biće super. Ja to mogu, sigurna sam. :wub: :wub: :wub:

Evo da ti kazem nesto sto ce sigurno da ti bude tema za razmisljanje... :D

Ja imam sestru bliznakinju, ceo smo zivot provele zajedno i to ce mi biti najlepsi poklon od mame i tate dok sam ziva! icon12.gif

Sve one faze dece, pubertetlija... mnogo se lakse prevazidju kad vidis da i tebi neko mnogo blizak isto to prevazilazi u istom trenutku, imas sa kim da se utesis, pozalis, a da ZNAS da ce te razumeti. Ona mi je najbolja drugarica.

Moj Mika ima 6 brace i sestara od mojih rodjenih sestri. Cesto je sa njima, a vidja i drugu decu, danas smo celo popodne proveli sa Mackom mazom i njenom Nadjicom.

Poslednjih par puta se mnogo lepo igrao sa svojim starijim sestrama i bracom i kada smo se razilazili Milan je plakao za njima i posle je trazio drustvo. Meni je bilo toliko zao kada sam ga videla koliko zeli drustvo...

Danas je bas uzivao u Nadjinom drustvu. Gledali su se, pa se nesto cudili jedno drugom, drzali se za rukice, opipavali se da vide da li je to stvarno jos jedna beba, zajedno su plakali i pricali, igrali se sa istim igrackama (verovali ili ne), gledali jedno drugo kako jedu, iste su im stvari interesantne. Danas smo prvi put bili sa bebom koja je totalno istog uzdrasta nasem i oni su tako divni!

I sad kad bih znala da moram da lezim ako da bog 40nedelja u krevetu, a da moja deca budu uvek tako zajedno, bila bih presrecna.

Kratko receno, ne mogu ti opisati koliko je to blago i kolika je to sreca. Znam da si ti sada najsrecnija i da ti je zivot totalno ispunjen; ja sam imala sestre uvek uz sebe, gledala sam decu svojih sestara kako su uvek zajedno, ali TEK SADA kada moj mali mis uziva u drustvu beba prolaze mi neki leptirici u stomaku i zmarci kroz kicmu kao prva tinejdzerska zaljubljenost. Presrecna sam.

I zavidim ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, šta li je sa Jekić? Nje nema celi dan a to je baš čudno. Da nije završila u bolnici?

Ja se nadam da je imala drustvo, pa nema vremena za net! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.