Trojke

odgovora

Objavljeno

Juce nam je Milicici porastao crp i povecan je broj leukocita. Uveli su joj jos jedan antibiotik.... Doktorka koja je juce razgovarala sa suprugom je rekla da ni njoj nije jasno odakle sada to kada se sasvim normalno ponasa.... onda je neka druga doktorka natukla kako je moguce da je sada to od mleka, ali ne lezi vraze do zelene trave, uradila mama Zmaj bris pre 2 dana i sve je OK pa im je zapusila usta. Definitivno cekam dan kada ce da nam vide ledja..... Danas cemo imati vise informacija za nju.....

Danica i Miroslav su dobri, sisaju i spavkaju i rastu....

Toliko za sada, javljam detalje kada saznam.....

Pozdravi od nas.........

Meni su uvek govorili da CRP raste zbog neke infekcije. Da li su oni radili Milici sve briseve? Moj Petar je imao visok CRP koji je u jednom momentu pao, pa posle 2 dana opet porastao da bi na kraju,posle 3 dana pao skroz.Bila ifekcija uva u pitanju. Vrlo banalno, ali to mi nije smanjilo stres.

Da li oni spominju prebacivanje Milice na Institut za neonatologiju? Koliko je Milica sada teska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razgovarala je mama Zmaj sa jednom doktorkom sa poluintenzivne (divna doktorka) i ona joj je rekla da nije nista strasno ni alarmantno, jednostavno je moguce i nisu uopste zabrinuti za nju. Klinicka slika Milice je dobra, i to je to.

Miroslav ima 2370gr a Danica 2170gr i ta ista doktorka je rekla mami Zmaj da cim budu hteli da puste decu kuci da ih otimamo odande i nosimo, a Milicica da ostane dok ne ojaca dovoljno i ne poraste kao bata i seka. Nismo bas tako planirali tako da se sada lomimo da li da uzimamo ovo dvoje ili da cekamo da svi odu kuci zajedno......

Ali smo neuporedivo srecniji...................lalalala............................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ste mama Zmaj i ti mnogo mirniji. Bravo za Miroslava i Danicu :wub: a i mackica Milica ce ubrzo biti bolje pa cete uzivati u svom toplom domu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobre vijesti tata Zmaj... :wub: pretpostvljam da je teško, ali možda bi bilo najbolje za mamu Zmaj da bude kući...možda bi se bolje snašla...A Milica čim prizdravi da vam se pridruži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razgovarala je mama Zmaj sa jednom doktorkom sa poluintenzivne (divna doktorka) i ona joj je rekla da nije nista strasno ni alarmantno, jednostavno je moguce i nisu uopste zabrinuti za nju. Klinicka slika Milice je dobra, i to je to.

Miroslav ima 2370gr a Danica 2170gr i ta ista doktorka je rekla mami Zmaj da cim budu hteli da puste decu kuci da ih otimamo odande i nosimo, a Milicica da ostane dok ne ojaca dovoljno i ne poraste kao bata i seka. Nismo bas tako planirali tako da se sada lomimo da li da uzimamo ovo dvoje ili da cekamo da svi odu kuci zajedno......

Ali smo neuporedivo srecniji...................lalalala............................

Drago mi je zbog vas vas i želim vam od srca da što hitnije budete na okupu, kući ispod jelke sa sve poklonima i bebama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena dobrodošla :) :) :) Jako mi je drago što ćemo opet pratiti priču jedne triplice :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena,dobrodosla!Bas lepo sto cekamo jos jedne trojke!

tata Zmaju,grli mamu,i ljubni bebice...Veliki pozdrav za sve vas hrabrice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaju sve vas puno puno ljubimo i volimo,kako god da bude neka sve bude dobro i neka sva deca budu jaka i zdrava pa ce te lako kucici svojoj...ostalo je jos malo ...neka vas Bog sve cuva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

predivna tema, zmajevi drzite se :rolleyes: nadam se da cete uskoro svi biti na okupu ... jedan mali med kada dodje kuci je radost a kud i kamo tri u isto vrijeme. Želim vam svu srecu

Jelena, tako divno, jedna prica o trudnoci sa trojkama se uspjesno završila i taman nam pocinje nova .. izdrzi i dolazi nam cesce, obavjestavaj nas kako napreduju malisani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao društvo. Nije me bilo nekoliko dana jer sam imala problem sa internetom na telefonu,pošto vam pišem u ležećem položaju putem telefona. U četvrtak sam išla na kontrolu jer me je boleo stomak. Inače vodim trudnoću u Novom Sadu u bolnici Genesis. Moja doktorka je Zorica Crnogorac,ali idem kod Dr Mirjane Anđelić jer se moja doktorka porodila pre dve nedelje. I ova doktorka je o.k.

E sada najvažnije-bebice su Bog hvala super i baš su živahne. Imaju po 150 gr (što kaže sestra iz ambulante-po milka i po). To što me boli stomak to je normalno zbog rastezanja ligamenata materice. Kupila sam pojas koji moram da nosim kada šetam,a za tri nedelje počinjem sa lekovima protiv kontrakcija i sa bromazepanom 2X1,5mg što me je baš začudilo, ali dr kaže da bromazepan smanjuje kontrakcije. Ma piću šta god treba,samo da sve bude u redu. Za tri nedelje opet kontrola a do tada više mirovanja,bez saginjanja,istezanja i sa usporenim pokretima.

Toliko od nas četvoro,za sada. Idemo napred! :wub::rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kako su mali zmajići? Jesu li došli svojoj kući? Kako napreduju?

Pozdrav za sve,iz kreveta naravno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena777, samo ti uživaj u krevetu i pridržavaj se onoga što ti je doktorka rekla! Kad ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena777, samo ti uživaj u krevetu i pridržavaj se onoga što ti je doktorka rekla! Kad ti je termin?

Termin mi je 30.05.2011. a doktorka mi je rekla da je dobro sve od 20.04.2011. Daću sve od sebe da izdržimo što duže.Sada sam 16 nedelja i 4 dana.Već mi je teško da se namestim u krevetu i pri promeni položaja me boli stomak ali valjda tako treba.Potpomažem se jastucima iza leđa,između nogu i ispod nogu. Da mi je neko rekao da ću se ovako prenemagati ne bih mu verovala.Ali strah za bebe je jači od svega.Samo da budu dobro! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se ti, ime moje, prenemazi :) Vredi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 30.05.2011. a doktorka mi je rekla da je dobro sve od 20.04.2011. Daću sve od sebe da izdržimo što duže.Sada sam 16 nedelja i 4 dana.Već mi je teško da se namestim u krevetu i pri promeni položaja me boli stomak ali valjda tako treba.Potpomažem se jastucima iza leđa,između nogu i ispod nogu. Da mi je neko rekao da ću se ovako prenemagati ne bih mu verovala.Ali strah za bebe je jači od svega.Samo da budu dobro! :rolleyes:

Pa imaš tri dobra razloga za prenemaganje! ;)

Samo se ti, ime moje, prenemazi :) Vredi!

:lol:

Kao i obično, slažem se sa tobom! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena777 jesi li probala sa onim jastukom za trudnice? Možda ti pomogne. He he 150g sa karakterom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, Jeci treba neki lap top i odmah bi joj bilo udobnije :lol:

Sad bi ona vec bila u Kutku za caskanje i zaboravila bi na svoju muku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelenice samo se ti opusti i uzivaj koliko mozes...bitno je da sve ide kako treba...nosi pojas on jako pomaze i rasterecuje kicmu,nemoj preterivati sa setnjama i miruj koliko mozes...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao društvo. Nije me bilo nekoliko dana jer sam imala problem sa internetom na telefonu,pošto vam pišem u ležećem položaju putem telefona. U četvrtak sam išla na kontrolu jer me je boleo stomak. Inače vodim trudnoću u Novom Sadu u bolnici Genesis. Moja doktorka je Zorica Crnogorac,ali idem kod Dr Mirjane Anđelić jer se moja doktorka porodila pre dve nedelje. I ova doktorka je o.k.

E sada najvažnije-bebice su Bog hvala super i baš su živahne. Imaju po 150 gr (što kaže sestra iz ambulante-po milka i po). To što me boli stomak to je normalno zbog rastezanja ligamenata materice. Kupila sam pojas koji moram da nosim kada šetam,a za tri nedelje počinjem sa lekovima protiv kontrakcija i sa bromazepanom 2X1,5mg što me je baš začudilo, ali dr kaže da bromazepan smanjuje kontrakcije. Ma piću šta god treba,samo da sve bude u redu. Za tri nedelje opet kontrola a do tada više mirovanja,bez saginjanja,istezanja i sa usporenim pokretima.

Toliko od nas četvoro,za sada. Idemo napred! :wub::rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kako su mali zmajići? Jesu li došli svojoj kući? Kako napreduju?

Pozdrav za sve,iz kreveta naravno. :rolleyes:

Jao kako divno, trostruka sreca... :wub:

Inace sad sam tek procitala za Zoricu, i jako si me obradovala!! Ona je mojoj rodjenoj sestri vodila trudnocu, tj. prvo ju je lecila od steriliteta, jer sestra nije mogla 4 godine da zatrudni, pa kad je zatrudnela, dolazila je kuci da je pregleda, nosila UZ sa sobom, puno puta nije htela nista da joj naplati, ili bi joj naplatila samo deo... Ma divna, divna zena! Koliko znam, i sama je imala problema da zatrudni, tako da je ovo prelepa vest!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako divno, trostruka sreca... :wub:

Inace sad sam tek procitala za Zoricu, i jako si me obradovala!! Ona je mojoj rodjenoj sestri vodila trudnocu, tj. prvo ju je lecila od steriliteta, jer sestra nije mogla 4 godine da zatrudni, pa kad je zatrudnela, dolazila je kuci da je pregleda, nosila UZ sa sobom, puno puta nije htela nista da joj naplati, ili bi joj naplatila samo deo... Ma divna, divna zena! Koliko znam, i sama je imala problema da zatrudni, tako da je ovo prelepa vest!!

Zorica je divan čovek pa onda divan lekar. Ona je vlasnica cele bolnice a to po njenom ponašanju niko ne bi mogao da primeti. Prema zapislenima ima drugarski odnos a prema pacijentima je maksimalno posvećena i spremna da pomogne a u isto vreme opuštena i jako pristupačna. Meni je puno pomogla i jako je volim. Ona mi je radila vantelesnu sa stomakom do zuba i njen Nikolica mi je doneo sreću. I Zorica je radila vantelesnu i Bogu hvala predprošli petak je donela na svet Nikolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zorica je divan čovek pa onda divan lekar. Ona je vlasnica cele bolnice a to po njenom ponašanju niko ne bi mogao da primeti. Prema zapislenima ima drugarski odnos a prema pacijentima je maksimalno posvećena i spremna da pomogne a u isto vreme opuštena i jako pristupačna. Meni je puno pomogla i jako je volim. Ona mi je radila vantelesnu sa stomakom do zuba i njen Nikolica mi je doneo sreću. I Zorica je radila vantelesnu i Bogu hvala predprošli petak je donela na svet Nikolicu.

Sjajno, sad sam javila sestri, ne znam da li je ona znala, sigurno ce se obradovati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Zmajova....

@Jelena: samo hrabro i pitaj sve sto ti nije jasno, tu sam koliko mi vreme dozvoljava i rado cu odgovoriti na sva pitanja.

E, nove vesti. Milica nam je danas izasla iz inkubatora (jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii) i sisala!!!! Srce moje malo.... Sutra idem da dovedem kuci Danicu i Miroslava, a Milica ce ostati i dalje tamo. Kako su nam rekli, sada cekamo da nalazi budu OK, da ukinu sve antibiotike (ostao jos 1) i nakon 7 dana ako su nalazi dobri ide kuci.... dotle ce nam biti malo teze da dostavljamo mleko jer smo na 50km od bolnice, ostaje da ja pregovaram sa bolnicom da donosim svako jutro sveze mleko mame Zmaj kada idem na posao..... za nasu Milicicu, jer ce ovo dvoje starijih kuci vec da sisa....

Dolazimo kuciiiiiiiiii!!!!!!!!!!!! Uraaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

Jos samo i Milica da nam dodje, teska srca je ostavljamo tamo.

Poz od svih Zmajova.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno bi bilo da dostavljas mleko ujutro. Bas bi vam to znacilo. Mami Zmaj ce biti lakse da uspostavi laktaciju kad joj bebe budu tu, pa i sa izmuzavanje za Milicu, bice sve cool.

Drzi se tata Zmaju dobro, kreeeeceee akcija :D

Ljubi mamu Zmaj puno puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzite se Zmajevi nasi!

Ceo forum uz vas kao i uvek!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos jedne trojkice, prelepo, samo mazi stomacic i cuvaj se

pozdrav malim i veliki zmajevima, a bice i sa milicom sve u redu samo napred

puno pozdrava

Cestitam porodici Zmaj sa rodjenjem decice.I ja sam majka trojki samo sto mi vec imamo 3 godi :rolleyes: ne! :P :P :P I dok sam pratila sta se desava kod vas,mislila da li hoce i vasa decica da se pojave na svet istog dana kad i moji? kad sam procitala da su se rodili 28.11 nisam mogla da verujem.isto 28.11 su se rodile moje trojke!!!!!!!cestitam!cestitam!cestitam! Bravo mami koja je bila hrabra i izdrzala do kraja!razumem nju potpuno,posto sam prosla kroz sve ovo. A sto se tice cerkiei u inkubatoru ne brinite mnogo posto i nasa jedna cerkica bila je 2 meseca u inkubatoru na Institutu za Neonatologiju.Naravno da mi mnogo smo brinuli .Zadovoljni smo mnogo o brizi lekara prema bebama.Tako ne brinite sve ce na kraju biti u redu. A sto se tice druge 2 bebice moj predlog da ih vodite kuci .Dok se mama navikava sa 2 bebe, tata nek svaki dan obilazi bebicu.

Zelim vam puno srece i zdravlja i ako imate neko pitanje slobodno pitajte.

A tebi Jelena777 zelim strplenja pazise i cuvajse. I uzivaj dok nisu dosli na svet,a kad dogju pojesce vam usi.Uvek se toga setim kad sam bila na pregledu i doktorka nam je rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WOW :rolleyes: ...forum nam je baš "bogat" i uz svu ovu novogodišnju čaroliju našoj sreći nema kraja!

Zmajići :wub: :wub: :wub: ...drago mi je da ćete doći kućici i uživati ceo dan sa mamom i tatom...a Milici držimo palčeve da se što pre pridruži bati i seki.

Nađusa, sada i ti iz ugla majke možeš da opišeš svoje iskustvo...a to će našoj Jeleni...a nadam se i drugim majkama trojki puno značiti. Dobrodošla na Forum!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.