Trojke

odgovora

Objavljeno

Samo vi lepo napredujte nama...A sto se pacova tice imam iskustva..u nasem vrticu licno jednog sredila (ima tome desetak godina,ali znanje je valjda jos tu)..pa ako vam zatrebam po tom pitanju dolazim i golim rukama resavam situaciju! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma oni su Zmajevi u svakom smislu te reci tako da ce oni to brzo pregurati , bez brige . Mi smo rodjeni sa 4.500 kg pa smo ipak imali i zuticu i ostali 6 dana u porodilistu dok su neke zene koje su porodjene uvece ujutru vec isle kuci jer je takva guzva bila u vreme naseg rodjenja da su porodilje stajale u hodniku cekajuci da se oslobodi krevet ... Bez brige , brzo ce to proci , bolje je da su tamo dok god ne budu skroz dobri nego da se patite kuci . A pacovi ... ma ko sisa pacove ... oni ne mogu da se popnu do beba oni pice samo po zemlji ... A verujem da vam i podrska joke the terminator znaci tako da bez brige :D Zelim vam sto pre da se "udebeljite " i picite kuci da kitite jelku sa svojom Danicom , Milicom i Miroslavom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo vi lepo napredujte nama...A sto se pacova tice imam iskustva..u nasem vrticu licno jednog sredila (ima tome desetak godina,ali znanje je valjda jos tu)..pa ako vam zatrebam po tom pitanju dolazim i golim rukama resavam situaciju! :rolleyes:

Ma oni su Zmajevi u svakom smislu te reci tako da ce oni to brzo pregurati , bez brige . Mi smo rodjeni sa 4.500 kg pa smo ipak imali i zuticu i ostali 6 dana u porodilistu dok su neke zene koje su porodjene uvece ujutru vec isle kuci jer je takva guzva bila u vreme naseg rodjenja da su porodilje stajale u hodniku cekajuci da se oslobodi krevet ... Bez brige , brzo ce to proci , bolje je da su tamo dok god ne budu skroz dobri nego da se patite kuci . A pacovi ... ma ko sisa pacove ... oni ne mogu da se popnu do beba oni pice samo po zemlji ... A verujem da vam i podrska joke the terminator znaci tako da bez brige :D Zelim vam sto pre da se "udebeljite " i picite kuci da kitite jelku sa svojom Danicom , Milicom i Miroslavom !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako sam se obradovala kad sam čula da su se mali zmajići rodili.

Sve najbolje od mene

i ja jedva čekam slikice da vidim tri pileta mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi nasi,

evo novih informacija. Mama Zmaj je danas ustala, odvezao sam je do beba da ih vidimo zajedno. Bebe su dobile imena, i redom idu Danica, Miroslav i Milica. Nismo jos sigurni koja seka ce biti sa kojim imenom, ali to je to.

Miroslav je danas bio u inkubatoru, malo je pozuteo, doktorka je resila da ga ubaci tamo bez kiseonika, ali da mu da neku infuzijicu. Kako nam rece sestra tamo nista strasno. Kaze da je decak uvek nezniji od devojcica, a izgleda da je i jedna seka pozutela pa cu sutra videti da li je ili nije. Sestra je stavila presavijenu pelenu oko Miroslava da mu stvori otpor ka okolnoj sredini kako bi on mislio da nije sam (jer je navikao da se gura sa sekama), kad covek se zaplaka, odupre se nogama o pelenu i poskoci 5cm unazad..... ludilo.....

Seke su dobro, spavale su lepo kad smo bili kod njih, malo su se meskoljile ali to je to.

Sve u svemu, mama Zmaj izlazi verovatno u petak, deca Zmaj ostaju dok ne budu pregrmeli 2200 ili 2300gr, ni ja ne znam sve detalje..... uglavnom mami Zmaj krece mleko pa cemo biti u Bgd dok su deca u bolnici radi dojenja, a kada rese da ih puste onda cemo srecni ici kuci....

Upravo mi je mama Zmaj javila da je videla, verovali ili ne, pacova!!! u hodniku na IV spratu!!!!! Neverovatno!!!!! sada se plasi za bebe, hodnik tog odeljenja i odeljenja sa bebama je otvoren..... uzas........ ocekujem da mi javi sta su uradili......

Pozz

Divno, imena su fenomenalna! :wub:

Sto se pacova tice, nemam rijeci! Samo cu da prepisem od mama maze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi moji, dragi nasi, dragi svi!!!

Jutros u 09:55 se rodila prva beba Zmaj u obliku seke sa 1950gr i ocenom 6-7, zatim u 09:56 druga beba Zmaj u obliku bate sa 2200gr i ocenom 7-8 i u 09:57 treca beba Zmaj u obliku seke sa 1950gr i ocenom 6-7. Sve su bebe zaplakale jedro (kako mi je dr Vlada Milosevic koji je obavio carski rez rekao) i prodisale samostalno, bice smestene na IV spratu, mama Zmaj je probudjena iz anestezije i prebacena na intenzivnu negu na III spratu i do sutra joj nema pristupa.

Danas idem u 14h da vidim decu Zmaj (valjda ce mi dozvoliti), ocene su takve jer su trojke i fali nam 1 nedelja do IX meseca ali je doktor zadovoljan, a samim tim i ja.

Hvala svima, dalje informacije veceras kako sam i ranije nagovestio.....

Pozz

:lol:

Cestitam od srca vama Zmajovima :) Neka ste nam svi zivi i zdravi. Zaista divna novost na Bebcu. Sve najlepse vam zelim, i da se ubrzo svi okupite kuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke i od mene : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju sta ima novo ? Kako su nam Zmajici i mama Zmaj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi moji dragi drzite se...kako i Millar rece nista se ne bojte zutice i to ce da preguraju,bolje dok su tamo!!!!samo neka nam oni lepo napreduju pa cete sve lako!!!!ljubim vas sve i batu i seke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene malo i kod vas, svaki dan sam kod mame Zmaj i dece Zmaj.....

LM, sto se pacova tice, uhvatili su ga sutradan u sestrinskoj sobi, a onda je nacelnica odeljenja dosla kod mame Zmaj i 15 minuta je ubedjivala da nije videla zivotinju.... samo da se ne procuje...... ma strasno.....

Juce dodje sestra kod mame Zmaj da potpise tamo neke papire da mogu decu da lece i rade intervencije bez dodatne saglasnosti, mama Zmaj htede da potpise, to je procedura, ali uze istoriju kod bate Zmaj i poce da cita: rasekotina iznad guze, ... pita sta je to, sestra kaze ma nema to veze, samo potpisite. Ponovo je pita kakva rasekotina, a sestra odgovara ma sta citate to, to ne treba da citate, samo potpisite i mama Zmaj digne frku da dodju doktorka, nacelnica odeljenja i ubedjivase je 5 minuta da potpise i svadjaju se sa njom. Ona me pozove, ja istrcim sa posla i odem tamo. Na odeljenju nas saceka nacelnica, natera ih mama Zmaj da vidimo svu decu tako sto ce da ih raspakuju iz pelena i da ih detaljnije pogledamo. Ustanovi se da mali Zmaj ima jamicu iznad guze za koju oni pretpostavljaju da je zavrsetak kicmene mozdine ali do snimanja nisu sigurni. To je tzv. spina bifida na sta smo se i mama Zmaj i ja odsekli. U kancelariji nam je onda nacelnica rekla da je mali Zmaj imao tretman infuzijom sa Longacefom, a nama je sestra rekla da je u pitanju fizioloski i glukoza jer je malo slabasniji od sestara... strasno. Uglavnom, razlog davanja longacefa ne znamo, pitali smo ali je izuvijano maksimalno nacelnica izbegla odgovor. I onda nam je rekla da bi trebalo da se snimi rentgenom i uradi ultrazvuk kod malog Zmaja da se vidi sta je konkretno u pitanju, ali to da bude posle otpusta. Insistirali smo da to urade dok smo jos u bolnici, ko ce da tegli dete 50km na pregled, a druga dva da ostavi bez nas dok smo na pregledu, a pregledi kod nas mogu da traju i ceo dan...... Na izlazu iz bolnice sretnem Vladu Milosevica koji nas je porodio, ispricam mu sve i on me prvo pita da li mali Zmaj mrda nogice, ja mu kazem da se odgurnuo u inkubatoru jednog dana nogama i poleteo 5cm u vis, onda je on rekao da je to dobro, i da 10% ljudi ima skrivenu tu bifidu koja se ili ne otkrije ili otkrije u nekom periodu snimkom, ali nema uticaja na coveka, pa me to kao malo smirilo. Uglavnom, meni je boljka da kada se nasekiram (ranije padnem ispit i slicno) da onda spavam popodne. Juce sam zaspao u 18:30 i probudio se u 22 da jedem, zaspao u 22:30 i spavao do jutros u 9. Pojedoh se... a ne smem mami Zmaj da kazem koliko. I danas mi kaze doktorka koja je dezurala kod dece na moje pitanje kako je mali Zmaj da je, eto, on imao samo tu jednu epizodu pre par dana ali je od onda stabilan i tako dalje i tako dalje..... pa ljudi ljudski, niko nista da mi ne kaze.... mami Zmaj opet nisam nista pominjao.... stvarno su dzukci....

Juce je mama Zmaj pocela da ih doji, nisu vicni da njupaju ali ce da se nauce. Izmuza se tako da ima mleka za svu decu, Zmajovi mali.....

Danas takodje primetim da na kartonima koji su na krevetima beleze uredno sve, pa provalim da postoje papiri za svaki dan na odeljenju za svaku bebu. U kartonu rubrika urin, stolica, povracanje i stoji + ili - i ukapiram da su to termini povijanja dece. Uglavnom sva deca imaju na svakom povijanju urin, a makar dva puta dnevno imaju stolicu sto je super. Ono sto nije super je to sto su mi trazili pakovanje Pampersa za svako dete za nedelju dana, odnosno pakovanje od 40+ komada (dal bese 42, 43) ide sa 6 prepovijanja dnevno. Oni prepovijaju decu u 8, 16 i 23-24h i to je sve! Tri puta dnevno!!! Covece..... znaci ako se ukake u 9 ujutru do 16h ih ne diraju? Ne mogu da verujem i potpuno sam razocaran... osim nekoliko finih ljudi - dzabe njima zakletva (i Hipokritova i sestrinska....). Stvarno dzaba.

Juce opet dodje dr Milosevic oko 14:50 da poseti mamu Zmaj, dodje covek sa svog odeljenja na IV sprat... ma divan covek, nemam reci..... HVALA DR MILOSEVICU I DR PETRONIJEVICU!!!!

Uglavnom, mama Zmaj ga ispita ono sto je tisti, odgovori joj sve sto je trebalo, .... a i meni koji minut posle.... pravi doktori..... retkost...... opet napominjem da se ogresih o Petronijevica nevidjeno, srljao sam....

Sve u svemu, mami Zmaj polako spadaju otoci sa nogu, ceo dan se zanimala dojenjem, posmatranjem malih Zmajova, cudo jedno..... svaki dan sam tamo i svaki dan se iscudjavam kolika nas je sreca snasla odjednom i svima vam isto zelim.......

Dragi nasi, oprostite sto sve vreme posvecujem mami i deci Zmaj, malo ste u drugom planu, ali javljacu se cim budem mogao ili imao nove informacije.....

Mama Zmaj je OK, verovatno ce je u ponedeljak otpustiti kuci (kreteni, a deca ostaju) tako da cemo naci smestaj blizu bolnice jer je dojenje u 9, 13, 16 i 17h (sto mu dodje ceo dan skoro, a oni je pustaju kuci a deca ostaju tamo..... ma nemam reci). Verovatno ciljaju da platimo apartman od 4500 dinara dnevno! E ne moze. Snaci cemo se drugacije. Pa garnisera u blizini je mesecno 300E sto je 6 dana bolnice! Ne dam! Sve vise sam razocaran.... deru nas ko majmune a tretiraju kao stoku..... i da, nacelnica pomenu u razgovoru kako eto ona ne radi privatno.... pa verovatno treba da joj donesemo neku kintu, a? Mala li im je plata? Gde ce im dusa........ Gleda Geometar odozgo i zapisuje sve.......

Izvinite na ovolikom pesimizmu, navikli ste na drugacije ali jednostavno ne moze, a i treba se pripremiti na ono sto sleduje... mi smo znali da je lose ali da je ovoliko lose nismo ni sanjali....

Da ne pricam, uzmem drugi dan po porodjaju da pomognem mami Zmaj da ustane, rana boli, da se opere, da pokusa da ode u toalet, da opere zube, sebe, .... da se obuce.... i kada sam zavrsio uzmem krvav carsav sa kreveta i odnesem sestri i trazim cist. Ma sto ste to dirali? To nije vas posao, .... ma drvlje i kamenje na mene... nema novih carsava.... i na kraju uz svadju mi dadose cist carsav uz upozorenje da to vise ne radim. E rekoh da necu da radim ja kada oni budu radili svoj posao, a dotle me ne interesuju na sta nisu imali sta da odgovore. Ili da sestra tera mamu Zmaj da posalje kuci pakete koji smo dobili kao BG bebi klub..... pa autobusom da nosim 3 paketa.... oni stvarno nisu normalni, smatraju da svi imaju novac da idu kolima u bolnicu..... kreteni jedni.... naravno, ostaje sve dok ne odemo kolima (sutra idemo da odvedem babe da vide decu, deda ih je video danas i plakao kao dete..... naravno od radosti).

Bebe Zmaj su najlepse sto mi se ikada dogodilo u zivotu! Ne mogu opisati recima...... i dalje letim oko Zemlje bez ateriranja........ sto i svima od srca zelim.......

Dragi nasi svi koji citate, pozdravljaju vas deca, mama i tata Zmaj!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj proci ce i to i bicete svi kuci ubrzo... Bolnice ko bolnice, lekari, osoblje, isto je to svuda, nekad naletis na dobre ljude, nekad na one nezainteresovane... Samo nek su oni dobro, a i ti se naspavaj pa kad ti tvoji najmiliji stignu kuci da pomognes mamici, mada verujem da ces svakako, jednostavno se vidi da si takav covek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao tata Zmaj nagledacete se tog bezobrazulka jos puno ali kad vase srecice podele vama po jedan osmeh samo, sve se to zaboravi . Gledala sam davno u Zvezdara teatru pozorisnu predstavu "Dobro dosli u Srbiju" I sve je tako kako je prikazano , glumi sjajni Dragan Jovanovic izmedju ostalih likova i doktora , suze su mi isle na oci a sad vidim da je sve stvarno tako , tragi-komicno ... Umesto da im budete dika klinike , tri bebe ejjjj , njima je tesko jedan carsav da promene ... Ufff ... Leti Zmaju , i uzivaj u svom letu a te gavrane i lesinare ce kako ti kazes geometar da aterira kad tad :) Pozdrav veliki za Zmajove male i mamu Zmajicu !

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://html.expresso.me/smileys

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi Zmaju vi ste jedna divna porodica i bas ste Zmajevi u pravom smislu te reci....sto se tice uslova u bolnicama o pacovima,carsafima i ostalim bolje i da ne komentarisem...samo sto pre da sve bude ok i da idete kuci odatle u vase Zmajevo gnezdo!!!

Drzite se nije lako pred vama je tezak posao,Ljubi nam mamu Zmaj i male Zmajice....za Decaka nemoj previse brinuti znas kad se bebe dosta ranije rode onda neke stvari na telu kao i organi ne zavrse svoj potpuni ras i razvoj...ali veruj mi sve to dodje na svoje,ako je on pokretan i zivahan kako ti kazes nema tu straha...videces sve ce biti ok....veliki kisss za sve vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sve sam navikla sto se tice bolnice i doktora, ali se uvek iznova iznenadim. Tako smo i mi prosli, beba nije ok ne vade ga iz inkubatora a niko da ti da pravu informaciju sta se desava i sta da ocekujes. Ma uf. Kad sam ja za mog Luku pitala sta da ocekujem sto se njegovog oporavka tice, jedna doktorka ni je rekla pa ocekujte malo duzi boravak u bolnici. :blink: Zeno pitam kako mi je dete i kako ce biti.

Zmaju, bice to sve ok, samo da ti skupis svoje zmajcice kuci i da uzivate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proci ce sve to...mali Zmajevi ce ojacati i to ce kod kuce biti potpuno druga prica.

Nazalost, svakakvih ljudi ima...i medju lekarima i uopste. Danas pare vrte, sve je vise neljudi, ali neko to od gore gleda i dobro mora pobediti...zato, samo hrabro, sa ljubavlju i strpljenjem!

Saljem milion zagrljaja za male bebce! t4579.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemate pojma koliko mi znace ove reci ohrabrenja, nema pored mene mame Zmaj i nasih malenih Zmajova koje bih gledao i ne bih skidao osmeh sa lica... jednostavno mi nedostaju.... a oni kojima je tesko da manje spavaju zbog svoje dece (a poznajem podosta takvih) ili da nesto zrtvuju - samo mogu da porucim da mi uopste nisu jasni.

Najvise mi nedostaje moj alter ego, glas razuma, moja druga polovina (i vise od toga) - mama Zmaj! I sada nasi maleni Zmajovi......Jedva cekam da ih dovedemo sve kuci pa da svijemo pravo gnezdo kako dolikuje a da se potrudimo maksimalno da nam budu zdravi, veseli, rumeni, razdragani i srecni.....Eto, toliko.....

Hvala vam svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast! Tako divno pises o svojoj supruzi i djecici, prosto mi suze same naviru...

Ne brini puno... U bolnicama ili pretjeruju ili zavlace i uvijaju, vi cete sve najbolje znati kada budete kuci, svi zajedno. Po ponasanju svojih malisana vidjecete da je sve u redu. A sve te doktore, babice, sestre, cistacice i ostale kada ostavite iza sebe, nista vam nece biti bitno, jer ste imali zbog koga da istrpite te (ne)ljude. Svaka cast doktorima koje si pomenuo, jer je zaista rijetkost nabasati na takve. Umjesto da to bude normalno, mi njihove lijepe rijeci i dobra objasnjenja slavimo kao neko cudo... Sta cemo kada nam je tako... <_<

Puno pozdrava za tebe i ostale Zmajeve! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put ostanem bez teksta kad cujem sta se desava u srbiji, strasno...

i malim i velikim zmajevima zelim puno snage i da se sto pre nadju kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,Zmajevi nasi,pljusnula vas sada nasa surova realnost,ali ne posustajte!

I nemoj da ti je neprijatno sto nam se zalis ,pa mi smo tu da se radujemo sa vama i da saosecamo sa nekim manje lepim situacijama.

Tu smo 24h za nase trojke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi tata Zmaj, zato sam i napomenula da treba videti kakva je neonatologija. Ne bih sada da zvucim u fazonu: "lepo sam ja rekla..." :rolleyes: nikako, vec pisem i za neke buduce mame i tate ovde. Ginekolozi se ne bave decom, osim pri porodjaju...i to za toliko da stave svoju ocenu za porodjaj. Ocena dece ide po odluci neonatologa, a taj neonatolog je odgovoran da roditeljima ukaze na sve sto se dece tice i pri porodjaju i kasnije dok su bebe kod njih na nezi.

Ja vama svima ovo pricam iz iskustva jer sam ,ocigledno, imala tu srecu da su me doktori obavestavali o svakom detalju vezanom za moje dete. Po izlasku iz bolnice nisam morala da citam otpusnu listu...sve mi je bilo potanko objasnjeno.

No. mali Zmajici su dobro, to je najvaznije, mama Zmaj je Zmaj sto doji vec :wub: ,a sve ostalo cete brzo zaboraviti.

Saljem vam jedan veliki zagrljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vi ste svi pravi Zmajevi...bravo tata,uživam da čitam tvoje postove! Biće to sve u najboljem redu,puno pozdravi mamu Zmaj od nas tetki sa foruma!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dragi tata Zmaju, stvarno volim da citam tvoje postove. sva se nekako raznezim.

sto se tice bolnica i njihovog skrivanja cinjenica, tu covek stvarno mora biti bezobrazan. mein su posle prvog porodjaja dete drzali danima na poluintenzivnoj, niko mi nije govorio zasto, kad odemo gore kod beba dr ne bude tamo, setre nemaju pravo da daju informacije, sve dok se treci dan gotovo nisam srusila pored bebe na odelenju i onda mi jedna sestra donese i procita sta je do tada pisalo.. dan pred otpust su nam radili UZ mozga i rekli ako je sve ok sutra kuci- i tako nas i puste. na kontrolnom uz posle 3 meseca dr mi kaze "dobro je, nema vise mozdanog krvarenja" ja u soku.. pa to je bas sitnica koju su propustili da mi kazu.

zato, posle drugog porodjaja sam digla i nacelnicu-koja je i vodila dete i ostale tamo prisutne da mi se sve jasno kaze i objasni. necu ja otpusnu listu da tumacim na sto nacina..

super sto je mleko krenulo, to je takav blagoslov za jednu majku.

puno vas sve pozdravljam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pridruzujem cestitkama porodici Zmajeva!!!! Ziveliiiiiiiiiiiiii :)

Tata Zmaj, uzivala sam citajuci tvoje poruke, od prve do poslednje...... Blago mami Zmaj i malisanima pored tebe!

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi tata Zmaju, zao mi je sto morate da prolazite kroz takve bezobrazluke u bolnici. Nadam se da ce malom Zmaju ubrzo raditi analize i reci vam da je sve ok. Drzim vam palceve.

Ako nemate pumpicu za mleko rado cu vam postom poslati, ja imam 2. Ovu sto sam kupila u bolnici nisam ni raspakovala. Ukoliko ste zainteresovani napisi mi adresu na pp. Znam da to nije neka stavka i ne kosta puno ali dinar po dinar....

Poljubi mi male Zmajove i pozdravi mamu. Prava je Zmajovica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima jos jednom i nebrojano puta.....

Danas sam bio kod njih skoro 45 minuta, pevao im, pricao, svi misle da je tata Zmaj lud, ali to je najmanje sto mogu da ucinim za njih.

Mama Zmaj je dobro, sutra je najverovatnije pustaju kuci tako da ide u prinudni smestaj blizu bolnice kako bi mogla da ih doji. Kreteni, drugo resenje je da platimo apartman od 4500 dinara dnevno i moze da ostane. Sramota, a posle pricaju o malom natalitetu..... Uglavnom snasli smo se.

Hvala za pumpicu, kupio sam je prekjuce, cim su mi rekli koja je dobra i koja valja. Hvala u svakom slucaju na dobroj nameri.

Pozdrav do utorka kada cemo dobiti blize informacije o malom Zmaju.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.