Trojke

odgovora

Objavljeno

Е Казабланка све би било ок да се до сад ја нисам угојила 6 кила :( од почетка трудноће :(

да додам још 8 кила то је већ 14 кг због тога је она мени рекла до 70 кг, јако се плаше од високог притиска да не добијем, кажу да је много опасно за мене и за бебице, кад буде касније одмицала трудноћа, због притиска могу раније да се породим а већ имам индиције за то, па се тако борим да бебице што буду дуже у стомаку. Једем сад све немасно и доста воћа. Кувано или печено у фолији што се тиче меса.

Draga moja,razumijem brigu oko pritiska,vjerujem da ces voditi racuna kako ,sto i kada jedes,bitno je da ne gladujes jedi vise puta na dan manje obroke,nemoj se opterecivati s tom granicom od 70 kg,ako ces se hraniti kvalitetno bebci ce sebi uzeti sve sto poruckas i taj dobitak na kg nije opasan za pritisak,opasan je onaj + koji ide na nase masno tkivo zbog neumijerenosti i losih navika u prehrani,ti si samosvijesna i ja ne sumnjam da ces ti to odraditi kako treba pa ako i prijeđes tu granicu može bit bebci vole papiti ....dok god ti sve ide u trbuh,ide na pravo mjesto.SVE CE BITI OK.. KISSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, a jesi li ti pre trudnoće imala neki višak kilograma? :huh:

Pitam zato što mi ovih 14kg izgleda nekako malo... :unsure:

Čini mi se da je u slučaju jedne bebe normala 10 do 14 kg, pa mi je logično da za trojke treba da bude više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јелена како си, надам се да је прошао притисак, јави се кад можеш.

Nemogu da te uhvatim, ali čitam šta pišeš. Nemam više pritisak, ali mi mm neda da jedem jaku hranu, da pijem gazirano, da jedem slatko. Daje mi samo po trunčicu a meni se onda još više jede. Pa zašto da ne kada nemam pritisak?

Pročitala sam da si ti dve bebe jednojajčane. To je super, biće istog pola i isti ! Kada ideš opet na pregled? Verovatno će ti sada reći pol. Možda budu dva dečaka i devojčica pa da upoznamo decu kada dođe vreme :rolleyes::wub: :wub: :wub:

Kako si ti? Kako ti prolaze dani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е Казабланка све би било ок да се до сад ја нисам угојила 6 кила :( од почетка трудноће :(

да додам још 8 кила то је већ 14 кг због тога је она мени рекла до 70 кг, јако се плаше од високог притиска да не добијем, кажу да је много опасно за мене и за бебице, кад буде касније одмицала трудноћа, због притиска могу раније да се породим а већ имам индиције за то, па се тако борим да бебице што буду дуже у стомаку. Једем сад све немасно и доста воћа. Кувано или печено у фолији што се тиче меса.

Pa jesu oni ludi? 14 kg do kraja trudnoce na 3 bebe :blink:

Koliko znam 10-15 kg je optimalan dobitak tezine za jednu bebu, nemoguce mi je da ocekuju da za tri bebe isto toliko dobijes..svasta

A da potrazis drugo misljenje u vezi toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali lepo je Jekic sto imas nekog ko ti kuva :))

Tu ti zavidim..ja nemam ovde nikog, jedino da cekam muza da se vrati sa posla a to je vec 17 sati i prekasno mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, draga moja...ti se sasvim ok hraniš, a s obzirom da moraš mirovati teško da ćeš uspeti da "staneš" u ovaj okvir gojenja u trudnoći od 10-15kg. Nadam se da će sve biti ok, i da se pritisak neće pojaviti. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jesu oni ludi? 14 kg do kraja trudnoce na 3 bebe :blink:

Koliko znam 10-15 kg je optimalan dobitak tezine za jednu bebu, nemoguce mi je da ocekuju da za tri bebe isto toliko dobijes..svasta

A da potrazis drugo misljenje u vezi toga?

e pa to i ja mislim ma ludi su ti doktori,nemoguce je to izvesti s 14 kg,ja sam bila luda jer sam dobila cak 23 kg a na porodu mi s njih dvoje nestalo 20,kud ce jekic s 3 bebe,treba svakako traziti drugo misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj vas dve...kakva milina striju ovde... :wub: :wub: :wub::wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јесте код нас две куца 8 срца, запањујуће јел да :wub:

Neverovatno stvarno :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna tema! I što je još divnije kao da je Tata zmaj povukao nogu, posle otvaranja teme su nam došle nove trojke i to dve Jelene :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јао и мој муж је терориста :angry: ја само цедевиту понекад попијем од сокова и то је то. Идем у среду за БГ, тад ћу да будем 12 недеља пуних, мислим да је рано да ми тад виде пол. Код тебе су две девојчице и дечак колико сам разумела, немам ништа против да их упознамо ако се потрефи код мене обрнуто, јој јесмо смешне ми већ сад уговарамо упознавање :wub: :wub: :wub::lol:

Ja hoću na vreme da rezervišem zetove i snahu. Valjda nas dve najbolje znamo šta je dobro za našu decu! Ma šalim se. Sutra će biti 29n+1d što znači da ulazimo u 30~u nedelju. Ja samo odbrojavam dane i radujem se svakom novom danu. Moramo što duže nas dve izdržati !!! Kako si ti? Jel ležiš? Javi čim dođeš sa kontrole. Nije rano da se vidi pol. Meni je dr videla u 11~oj nedelji. A ustvari to nije ni bitno. Mene nije interesovalo, ali ona mi je rekla bez pitanja da li želim da znam. Važno je da su živi i zdravi :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna tema! I što je još divnije kao da je Tata zmaj povukao nogu, posle otvaranja teme su nam došle nove trojke i to dve Jelene :wub:

E baš si u pravu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па ни мене нешто неинтересује пол, нешто имам осећај само да је ова трећа мрвица што се изборила женско, а муж за њу мисли да је мушко, али стварно ми није битно.

Свеки ми рекла, волела бих да су три женска, она има само мушку децу, а воли женску.

Наравно јавићу се са прегледа, чим будем дошла кући, ја и даље лежим по цео дан, приметила сам чим станем мало почну ноге да ме боле, па ми је мама масирала ноге вечерас.

Како да се не радујеш сваком новом дану, само да издржиш до краја, мени је др у београду рекао да је то могуће, тешко али је могуће, значи сваки дан у мамином стомаку.

Moraš raditi vežbice za noge i ruke da ne atrofiraju mišići. Ja sam na početku imala bolove u zglobovima na nogama a sada imam bolove u zglobovima na rukama. Što se tiče moje sveki ona ima samo jednu unuku za kojom je luda i kad me pita šta rade moje devojčice u stomaku ja se u momentu ospem od nervoze. Dobro zna koliko se godina mučimo i sad je njoj bitno da li su devojčice. Kaže meni ćeš dati devojčice. a ja na to kažem kako da ne. Može samo da dođe u goste da se malo poigra sa dečicom i ćao. Ne treba nam ničija pomoć, sve će mo sami mm i ja. :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage clanice, primecujem da nasa Jekic pise na dve teme iste postove. Ako nemate nista protiv, mi bi spojili ove dve teme da zena ne mora da se obavezuje.

Izjasnite se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage clanice, primecujem da nasa Jekic pise na dve teme iste postove. Ako nemate nista protiv, mi bi spojili ove dve teme da zena ne mora da se obavezuje.

Izjasnite se.

Neka ona odluči...mada je sasvim dovoljna jedna tema Trojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka ona odluči...mada je sasvim dovoljna jedna tema Trojke.

Takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spajamo onda. Hvala devojke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš raditi vežbice za noge i ruke da ne atrofiraju mišići. Ja sam na početku imala bolove u zglobovima na nogama a sada imam bolove u zglobovima na rukama. Što se tiče moje sveki ona ima samo jednu unuku za kojom je luda i kad me pita šta rade moje devojčice u stomaku ja se u momentu ospem od nervoze. Dobro zna koliko se godina mučimo i sad je njoj bitno da li su devojčice. Kaže meni ćeš dati devojčice. a ja na to kažem kako da ne. Može samo da dođe u goste da se malo poigra sa dečicom i ćao. Ne treba nam ničija pomoć, sve će mo sami mm i ja. :P :P :P

Mislim da će tu biti raznih polova :) Ja ti preporučujem ovaj bodić, ja ga meni kupujem čim zatrudnim :D

dugizelenipaspul-saveti.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao IvanaV sto sam se nasmejala. Ovo ne treba skidati detetu, narocito kad dodju babe. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da će tu biti raznih polova :) Ja ti preporučujem ovaj bodić, ja ga meni kupujem čim zatrudnim :D

dugizelenipaspul-saveti.jpg

ja sam vec rekla muzu da poruci u svim velicinama...kako dete raste.. poruka je za svaki uzrast jer su uvek nadje neko pametan da te savetuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da će tu biti raznih polova :) Ja ti preporučujem ovaj bodić, ja ga meni kupujem čim zatrudnim :D

dugizelenipaspul-saveti.jpg

Bas ce lepo da ti stoji. Kupi jedan i za bebu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ce lepo da ti stoji. Kupi jedan i za bebu :lol:

Ljubinka bitan je bodić a ne moje umeće izražavanja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da će tu biti raznih polova :) Ja ti preporučujem ovaj bodić, ja ga meni kupujem čim zatrudnim :D

dugizelenipaspul-saveti.jpg

IvanaV, ovo je fenimenalno!!! Jel ima negde da se naruče ili si videla u nekoj prodavnici.? Kada mi se najave “posebni gosti“ ja ću dečicu brzo da presvučem. Joj, ala ću kulturno da im zavučem!!! Jedva čekam da im vidim izraz lica kada ih vide u tim bodićima :wub: :wub: :wub:

IvanaV, divan ti je predlog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јао Ивана боди је пресладак, морам да га купим, баш је нешто што свака мајка мора да има.

Da, x3 :rolleyes: kako se osećaš? Je l' rasteš? Imaš tremu pred serklaž?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.