Trojke

odgovora

Objavljeno

Nista novo za sada, pregledani smo danas UZ i receno je da je protok kroz pupcanu vrpcu OK, dobar nam je pritisak, grlic dobar, cvrst, sve u svemu mama Zmaj je mama Zmaj, nema sta...

Zavrsili smo primanje kortikosteroida sinoc i sada smo zreliji nego inace.....

Sve nam je tesnije i mama nam je sve veca i veca, ali za to smo se i borili :lol:

I dalje ostaje na snazi dogovor za ponedeonik, kada ocekujemo da nasi mali Zmajovi ugledaju svetlost dana i ukradu nam srca potpuno i bezrezervno....

... sto i svima vama zelimo... :rolleyes:

Pozdravi od Zmajova.......

Držimo vam palčeve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se samo setim kako mi je ponekad bilo tesko nositi jedno u stomaku, ona jeste ZMAJ. Drzim vam palceve i zelim svu srecu u ponedeljak. Cekamo lepe vesti.

potpisujem pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo novih vesti.... danas sam video mamu Zmaj, bebe su aktivne i stomak vrlo cesto dobije smesan oblik kada jedno ode u jednu a drugo u drugu stranu ali po dijagonali stomaka.... ali oni su mali i ne znaju da kada se odupiru mami o kuk da to nju boli i da joj je tesko.... sve u svemu, pregledana je opet jer je imala bol u krstima, bebe su dobro, grlic je cvrst, samo jos ovaj dan i po da izdrzi i tu smo...

Desila se jedna stvar koju se stvarno nisam nadao da ce se desiti, niti mi je padala na um. Naime, dr Petronijevic je juce poslao jednog drugog doktora da se upozna sa mamom Zmaj jer ce on raditi carski rez, Petronijevic je sprecen. ???

Bas pre neki dan smo komentarisali desavanja: stvarno je nekoliko puta porazgovarao sa mamom Zmaj i samnom u jednom navratu, i to onako dobrano detaljno. Onda je jednom mama Zmaj htela da se konsultuje sa njim oko zakazanog proslonedeljnog carskog reza i nije mogla da ga nahvata, odnosno nije se pojavio. Pojavio se valjda neki dan kasnije, vise se i ne secam da li je ili nije. A onda se setimo da je jedna nama draga prijateljica primljena na isto odeljenje, ona ide privatno kod Petronijevica godinama i on se nacrtao u ponoc kod nje u sobi pun izvinjenja sto nije ranije dosao jer je ona tu od 23h. E sada, on je njoj spasao glavu prosli put, ona je kod njega redovna, mi nismo, itd, itd, ali zar nije imao hrabrosti da dodje i kaze tako nesto, da je zauzet i da ga drugi menja, a ne ovako.... malo mi je "trulo" (da li se taj izraz jos upotrebljava???) da posalje nekog drugog.... opet sa druge strane dolazi neko drugi, dao nam je dva mobilna broja gde mozemo da ga nadjemo kada se zavrsi porodjaj sto meni drasticno olaksava zivot.... ne igra se "hard to get" igrica......

Sve u svemu, nece nas poradjati Petronijevic, njemu svaka cast i na ovome do sada, a novi je Vlada Milosevic i njemu zelimo da mu ovo bude jedan od najlaksih porodjaja....

Pozdravljaju vas Zmajovi.....

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju, ne brini, bice sve u redu :rolleyes:

Pozdrav za sve Zmajove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi tata Zmaju, istina je da ginekolog igra vaznu ulogu po pitanju porodjaja, ali carski rez moraju da potpisu najmanje 2 lekara i nacelnik. Sa druge strane, u toku samo porodjaja, kljucni lekar na porodjaju je i neonatolog.

Sve mi koje smo se poradjale, pred porodjaj smo jurile i pitale se ko ce da nas porodi,a u sustini, niko od nas nije svetan ko ce nam preuzeti bebu(bebe) i ko ce im pruziti sve neophodno sto je potrebno. To je ono sto zanemarimo,a nije zanemarljivo.Pricam iz licnog iskustva.

Moje misljenje je da zakazani carki rez nije isto kao i hitan, te sa te strane ne treba brinuti. Mozda je vazno raspitati se ko je u ponedeljak dezuran u neonatologiji.

Podseticu te da odmoris malo,bar fizicki jer ce ti trebati svaki atom snage uskoro.

Sve najbolje vam zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC , pocinjem da te se plasim :) Ima li nesto na sta ti nemas ovako smirujuc odgovor!? Gde si bila ceo moj zivot ? :D

Tata Zmaj , zelim da vam jos taj dan i po neizvesnosti brzo prodje i da vam srce ispuni toplina i sreca za koju nema mera i granica !!! Drzimo vam fige !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC , pocinjem da te se plasim :) Ima li nesto na sta ti nemas ovako smirujuc odgovor!? Gde si bila ceo moj zivot ? :D

Tata Zmaj , zelim da vam jos taj dan i po neizvesnosti brzo prodje i da vam srce ispuni toplina i sreca za koju nema mera i granica !!! Drzimo vam fige !!!

Draga, u kom si ti haosu zivela do sada? :lol:

Mene zivot ni malo nije mazio, ali sam zato ponosna na svoje iskustvo koje volim da podelim, prenesem... OT

A nista ne znam o trojkama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi nasi,

tata Zmaj je smiren i jos nije u euforiji, mami Zmaj je tesko tako da nema pojma da bude u euforiji, nijedno od nas se ne plasi, jednostavno ogromna je zelja da sve prodje na porodjaju kako treba, da su bebe Zmaj zdrave i da mama Zmaj bude dobro. Ja jednostavno nista vise od toga ne mogu da pozelim.

Na neonatologiji pojma nemam ko je dezuran, niti sam se raspitivao, jednostavno ne moze ziv covek sve ni da postigne pa ni o svemu da brine. Smatram da ima dovoljno dobrih lekara i dalje tako da ne sumnjam da ce deca biti zbrinuta kako treba.

I jedno pitanjce za sve vas: sta znaci to OT?

Hvala svima, podrska je najpotrebnija mami Zmaj koja, na zalost, ne moze trenutno da vidi ove redove ali joj citam kad stignem i kada nam od ostalih tema forum padne na um. Jednostavno, imamo i suvise drugih tema trenutno tako da, oprosticete nam, ne stizemo da razmatramo desavanja po forumu, ali sam tu ja svakoga dana da vas izvestim....

Hvala na neizmernoj podrsci, kada nema ko meni da kaze da ce sve biti u redu i kako treba, ja dodjem na forum i toliko energije pokupim odavde da jednostavno razmisljam samo pozitivno. HVALA VAM SVIMA!!!!!

Pozdravi od Zmajova........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dragi tata, srecno i polako..

ja sam imala hitan cr i dr koju sam samo mogla pozeleti. bez ikakvih veza, operaciju je uradila besprekorno, poznata je po najlepsem savu-mada meni to nista ne znaci, kako smo ostavljali maticne celije licno je zvala mm i cekala ga da mu preda set.. tih dana mi je dolazila dnevno 2 x da me obidje, gledala istoriju, raspitivala se za dete, dok je u sobi bila zena sa dogovorenim cr kod jednog dr gde je privatno vodila trudnocu i platila taj cr a njen se dr ni jednom za tih 4 dana nije pojavio..

ot ali, htedoh reci da ce mozda drugi dr biti jos bolji i .. ma bice vam najboloji jer ce upravo on da "donese" vasu decu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jedno pitanjce za sve vas: sta znaci to OT?

OT = off topic

ili sto bi po naski rekli, bezimo od teme jer pricamo nesto ne vezano za temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT = off topic

ili sto bi po naski rekli, bezimo od teme jer pricamo nesto ne vezano za temu ;)

Od sad te zovem Britanika :D Ot sam opet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT je u stvari moderan izraz za "da malo skrenem sa teme" ili "mala digresija".... aaaaaaaaaaa....... bas sam gloopy Zmaj.....

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT je u stvari moderan izraz za "da malo skrenem sa teme" ili "mala digresija".... aaaaaaaaaaa....... bas sam gloopy Zmaj.....

Pozz

Zmaju , nisam ni ja znala samo pssssst :D Cekala sam da neko pre mene pita :D Kad nismo iskusni forumasi :D ajd sad da me neko pita sta znaci OT,MM,TM, S&S ma sad mi nema ravne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT je u stvari moderan izraz za "da malo skrenem sa teme" ili "mala digresija".... aaaaaaaaaaa....... bas sam gloopy Zmaj.....

Pozz

:lol: Na ovakvom forumu, gde je vecina zena, ta varijanta "mala digresija" uopste nije u opticaju.

Vidis, sad NSanja zna sve forumske skracenice. Mozda i izda recnik. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Na ovakvom forumu, gde je vecina zena, ta varijanta "mala digresija" uopste nije u opticaju.

Vidis, sad NSanja zna sve forumske skracenice. Mozda i izda recnik. ;)

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju , nisam ni ja znala samo pssssst :D Cekala sam da neko pre mene pita :D Kad nismo iskusni forumasi :D ajd sad da me neko pita sta znaci OT,MM,TM, S&S ma sad mi nema ravne :D

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaju, znaci uskoro nam stizu zmajici. Divno.Nemoj da brines, sigurna sam da ce sve super proci, nego gledaj da odmaras sto vise. Jer sta si odmarao, odmarao si, uskoro kreca jedna lepa ali teska

avantura :rolleyes:

POzdrav veliki za porodicu zmajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce ti, ja prvi put na ovoj temi! Eto cisto iz radoznalosti, budala sto nisam ranije svratila. Ali tako sam se istopila citajuci postove. :wub: Toliko topline i ljubavi i brige u svakom napisanom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju :rolleyes: znam, dosadni smo al ... Ima li sta novo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako, polako, u red, bez guranja molim, ... sve u svoje vreme... strpljen spasen...

Malo se i ja salim.... sutra, dace dobri Bog, bice vesti... oprosticete mi sto cu javiti u "neko doba" jer ne verujem da cu do kuce stici pre kasnog popodneva - rane veceri... znaci informacije stizu sutra, najverovatnije, posle 19h.

Izvinjavam se na tome, sa posla ne mogu da pisem, posle cu verovatno do bolnice i dok se dogegam kuci autobusom i ovde prodje vidjanje sa novim/starim babama i ostalo - eto posle i mene....

Dotle ostajte nam zdravo i dobro, puni lepih zelja kao i do sada, drzite nam pesnice, oni koji veruju u Geometra neka se pomole zajedno sa nama da nas nacrta kako On zapoveda i mi cemo biti zadovoljni. Nemojte misliti iz ovoga da smo neki religiozni frikovi, ali se zapitajte koliko puta se zagledate u ikonu ili nebo pa cete shvatiti da nam tradicija dozvoljava taj luksuz da verujemo u dobro! Nadam se da nisam otisao predaleko...

No, mama Zmaj je u blagoj frci, deca Zmaj su super raspolozeni kao i uvek, malo se gurkaju, traze put napolje, tegle se i rastezu, sudaraju u maminoj pupi, sapucu kroz posteljice i dogovaraju se sta ce da nam rade kada izadju..... i neka ih, nek se dogovaraju, neka nas pojedu..... zlata mala....

Inace, koliko god do sada sam pominjao male Zmajove, ja ih zovem "pilici" od prvog dana, pevali smo im (doduse samo ja, ne i mama), mazili i pazili, razgovarali sa njima, zamisljali ih da su ispred nas, pored nas, na nama, u nasim rukama, na glavi, ramenu, ... svuda okolo.....

Posle 5 predugih godina braka sa zeljom za decom, posle 2 godine neuspesnih lecenja (preskupih, neprofesionalnih, sramotnih) i jedne i po godine pravog lecenja dolazi i taj trenutak: dolaze nam plodovi nase ljubavi, ostvarenja svih nasih snova u najludjim mislima i sve to u danu koji nikako da docekamo.... a vrlo je blizu.....

Hvala vam svima na podrsci, divni ste!!!

Zahvaljujem svima u ime malih Zmajova, mame Zmaj i svoje licno.

Pozdrav do sutra kada imate opsirnije informacije o desavanjima........

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako, polako, u red, bez guranja molim, ... sve u svoje vreme... strpljen spasen...

Malo se i ja salim.... sutra, dace dobri Bog, bice vesti... oprosticete mi sto cu javiti u "neko doba" jer ne verujem da cu do kuce stici pre kasnog popodneva - rane veceri... znaci informacije stizu sutra, najverovatnije, posle 19h.

Izvinjavam se na tome, sa posla ne mogu da pisem, posle cu verovatno do bolnice i dok se dogegam kuci autobusom i ovde prodje vidjanje sa novim/starim babama i ostalo - eto posle i mene....

Dotle ostajte nam zdravo i dobro, puni lepih zelja kao i do sada, drzite nam pesnice, oni koji veruju u Geometra neka se pomole zajedno sa nama da nas nacrta kako On zapoveda i mi cemo biti zadovoljni. Nemojte misliti iz ovoga da smo neki religiozni frikovi, ali se zapitajte koliko puta se zagledate u ikonu ili nebo pa cete shvatiti da nam tradicija dozvoljava taj luksuz da verujemo u dobro! Nadam se da nisam otisao predaleko...

No, mama Zmaj je u blagoj frci, deca Zmaj su super raspolozeni kao i uvek, malo se gurkaju, traze put napolje, tegle se i rastezu, sudaraju u maminoj pupi, sapucu kroz posteljice i dogovaraju se sta ce da nam rade kada izadju..... i neka ih, nek se dogovaraju, neka nas pojedu..... zlata mala....

Inace, koliko god do sada sam pominjao male Zmajove, ja ih zovem "pilici" od prvog dana, pevali smo im (doduse samo ja, ne i mama), mazili i pazili, razgovarali sa njima, zamisljali ih da su ispred nas, pored nas, na nama, u nasim rukama, na glavi, ramenu, ... svuda okolo.....

Posle 5 predugih godina braka sa zeljom za decom, posle 2 godine neuspesnih lecenja (preskupih, neprofesionalnih, sramotnih) i jedne i po godine pravog lecenja dolazi i taj trenutak: dolaze nam plodovi nase ljubavi, ostvarenja svih nasih snova u najludjim mislima i sve to u danu koji nikako da docekamo.... a vrlo je blizu.....

Hvala vam svima na podrsci, divni ste!!!

Zahvaljujem svima u ime malih Zmajova, mame Zmaj i svoje licno.

Pozdrav do sutra kada imate opsirnije informacije o desavanjima........

:rolleyes:

Divno svako dobro vam zelim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju jedva cekam. Ova me tema i ti sa svojim postovima tako oraspolozis, nateras osmeh na lice i bogami po neku suzu (da se razumemo radosnicu :) ). Jako se radujem zbog vas. Vase srecice stizu i samo mogu, a i jedva cekam, da zamislim kako ces nam onda pisati, iscrpljen, umoran i srecan. Onda cemo se druziti i na drugim temama, jer ces sigurno imati milion pitanja.

Zelim vam svu srecu ovoga sveta sutra i mislicu na vas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno! :)

Svakodnevno svracam ovde i citam temu sa velikim osmehom na licu.

Puno srece, hrabrosti i radosti zelim sutra mami i naravno tati Zmaju!!! :)

Cekamo lepe vesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj tata zmaju jedva cekamo. Ajde sutra sto pre kuci pa da cujemo vesti :lol:

Svaka cast i zmajicima, nije ni njima lako , njih troje u jednom stomaku, pilici mali :rolleyes:

Drzimo ti palceve, tacnije drzimo palceve mami zmaju jer njoj su najvise potrebni. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim vam da sve prodje brzo i lako.

Posalji mami Zmaj poljupce!!!

Cekamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.