Trojke

odgovora

Objavljeno

tata Zmaj svaka cast...svaki put nas obradujes lepim vestima i svojom pozitivnoscu i duhom!!!! volim da citam tvoje postove i zelim vam da sve ide kako treba pa da se zajedno radujemo malim zmajicima!!!!ljubni zenu Zmaja u stomak od teta sa Bebca

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamu Zmaja stišću bebe,

tata Zmaj nam rime piše,

ko će mislit sad na sebe

od ove teme šta ćemo više!

Danima se svi nadamo

tata Zmaj da češće svrati,

izgleda da emocije će

kroz pesmu on sad pakovati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo čitam ovde redove i topim se... Ostanem bez teksta na redove tate zmaja, a i ove pesmice samo za njih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi naši,

zahvaljujući prijateljici sa foruma "buhla" danas smo došli u posed jednog lepog "jaje"-ta koje je njen Pavle prerastao.

I ovako javno želim da se zahvalim.

Saška, hvala ti od srca.

Pozdrav od Zmajeva......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo buhla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi naši,

zahvaljujući prijateljici sa foruma "buhla" danas smo došli u posed jednog lepog "jaje"-ta koje je njen Pavle prerastao.

I ovako javno želim da se zahvalim.

Saška, hvala ti od srca.

Pozdrav od Zmajeva......

071e2699c23491723554b3a5d7eab210.gif

Bravo buhla.

To je najmanje sto sam mogla da uradim...

Veliki pozdrav i od Pavla i mene za zmajOve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao hvala tata Zmaju za ovu divnu pesmicu , velika mi je cast sto sam je dobila od vas ! Divni ste stvarno , inspirisete svojim dobrotom i pozrtvovanoscu za porodicu !!! Bravo buhla ! Moja ponuda za jaje i dalje stoji , pa ako se snadjete i smislite kako da vam posaljem imate moj br ! Pozdrav za tatu i mamu Zmaja a za zmajice jedan veliiiiikiiii poljubac !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prelepa tema, ma uvek se raznezim kad citam...

puno pozdrava zmajevima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi nasi,

evo da se javim posle krace pauze. Jutros smo imali alarmirajuca desavanja, naime, pojavilo se blago krvarenje pa smo jutros odleprsali na kliniku pod hitno. Tamo nas je pregledala jedna teta koja nas je umirila i rekla da nije opasno nista, da su mali zmajevi u redu (pregledala je srculenca UZ) i da dodjemo sutra ujutru na odeljenje. Kako smo se smirili, krenuli smo kuci i jako brzo smo stigli. Krvarenje je bilo blago, relativno mala kolicina i na klinici ga nije bilo.

Dogovoreno je da sutra idemo na kliniku i javimo se pravom lekaru. Ova danasnja teta je napisala, kada smo malo bolje pogledali, i da nas je pregledala spekulumom (a nije) i ovo i ono i svasta je ona pregledala i videla. A da li treba da naglasim da je sa dva prsta pregledala da li ima krvi u vagini, da je napisala da je grlic 1cm a prethodni nalaz je 34mm i da ima nokte duze van prsta nego sto su joj prirodno od korena nokta do vrha prsta? I to ginekolog? Hvala joj sto nas je umirila ali mi ovo lici na "otaljavanje" posle i "skidanje s grbace". Muko moja predji na drugoga, eto takav nam je bio pregled.

Primetili smo i da namsje stomak malo spustio ali ne znamo razloge. Sve u svemu sutra cemo imati vise informacija.

Malo smo smireniji nego jutros, odnosno mnogo smo smireniji ali opet brinemo pa cemo se sigurno sutra javiti. Dotle nam ostajte zdravo i dobro...

Pozz od Zmajeva.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi zmaju nemojte preterano brinuti, to se desava. Ja sam prokrvarila, malo lezala u bolnici davali mi neke infuzije... Zelim vam srecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi zmaju nemojte preterano brinuti, to se desava. Ja sam prokrvarila, malo lezala u bolnici davali mi neke infuzije... Zelim vam srecu.

I kod mene je bio isti slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim je normalno da se stomak spustio malo jer vam je trudnoca usla u zavrsnu fazu. Nadam se da je upravo to 'spustanje' uzrok tog malog krvarenja, odnosno da je pritisak na grlic napravio pucanje nekog kapilarcica i da se to tako pokazalo.

U svakom slucaju, tata Zmaju, nemoj slucajno da se ne javis sutra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim je normalno da se stomak spustio malo jer vam je trudnoca usla u zavrsnu fazu. Nadam se da je upravo to 'spustanje' uzrok tog malog krvarenja, odnosno da je pritisak na grlic napravio pucanje nekog kapilarcica i da se to tako pokazalo.

U svakom slucaju, tata Zmaju, nemoj slucajno da se ne javis sutra. :)

potpisujem :) Cekamo javljanje !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekamo, čekamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ste dobro zmajcici. Javljaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sada sam stigao kuci....

Dobro smo, hvala na pitanju. Eh da smo znali ovo sto znamo lakse bismo podneli.

Jutros smo otisli na zakazani pregled, nas dragi Dr Petronijevic je opet (a kada nije) ekspeditivno izvrsio ambulatni pregled i napisao hitan prijem. Primetio je male kontrakcije i predlozio terapiju sa nekim lekom na slovo p (zena Zmaj zna kako se zove jer je farmaceut ali ja ne znam), i pod pretpostavkom da se ubaci i neki drugi koji sprecava drhtanje ruku (nuspojava koriscenja ovog leka na p) a koji se zove na v. Uglavnom primljeni smo na odeljenje. Kasnije je dosla jedna doktorka sa odeljenja da pregleda mamu Zmaj i mama je to odbila sa gnusanjem i nije dozvolila pregled jer je draga nam doktorka imala opet vece nokte van jagodica nego sto ima sirinu prsta, i to one lepo oblikovane u cetvrtasti oblik pa sve ojacane gelom. Htela je da izvrsi vaginalni pregled tako a mama Zmaj nije dala pa je pregledao neki cika koji nije imao ni kosu ni nokte, pa samim tim ni kompleksa. On nije video te kontrakcije tako da cekamo sutrasnji pregled koji ce se obaviti.

Uglavnom, mami Zmaj je tesko i dosadno, nismo poneli knjige (ali sutra ce da dojase tast sa paketom), al sa druge strane neka je tamo u bolnici, tamo je za ne daj Boze makar pola sata blize lekarima nego iz Mladenovca.

Mali Zmajevi imaju dva po 1300gr a jedan 1500gr (to je glavonja Nicifor, garantujem) i vrlo sam srecan zbog toga. Mama Zmaj je, sto bi rekli u nama susednim zemljama POGOLEMA, svi nas pitaju da li smo dosli na porodjaj a nama termin 08. januara!!!

E pa da nam se ne sekirate, to su vesti od danas, sutra cemo vec imati nove informacije pa se javljamo.... Ne zamerite ako me nema do kasno, javicu se sigurno....

Hvala na brizi drage mame, svima se hvalim kakvu podrsku imam ovde.....

Hvala..... pozdravi od svih malih i velikih Zmajeva.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro je. Samo kad ste dobro, a lekovi su sigurno partusisten i verapamil. Ljubi veliku tibu :) sa najvecim blagom na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za tatu Zmaja kad je stigao sve da nam napise da ne brinemo. I dobro je sto su je zadrzali u bolnici, mada ja mislim da su ovi lekovi ipak preventive radi, a ne terapija. Ubedjena sam da je pukao neki kapilarcic, pa je to bilo to krvarenje ukoliko ga nije imala danas.

Pozdravi nam mamu Zmaja i reci joj da je svi ovde grlimo, kao i tebe. Oboje ste velike hrabrice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako volim ovu temu. Tata Zmaju bas je uzivanje citajuci te.

A kako vam je termin 8. januara, kad se zna da se trojke radjaju u 32. nedelji???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravi od nas...

Termin je zvanicno 08. januar, a trojke mogu da izdrze i 40. nedelja po planu i programu, a zabelezeno je i da "prebace" termin. retko ali se desava. Tako da se drzimo zvanicnog termina. Receno nam je da bi bilo odlicno da izdrzimo 34, 35, 36 nedelja pun plafon...

Danas sam bio kod mame Zmaj, lekovi jesu ti koji su napisani ali ih ne prima jos. Danas je bila super raspolozena, malo melanholicna jer nije kuci ali to je valjda normalno. Popodne ima bolove u krstima, nema nikakvu terapiju, ujutru joj vade krv za analizu pa cemo videti sta ce reci na dalje. Sutra posle posla joj nosim stvari pa cu znati kako je...

Ovo je cisto da ne brinete, dobri smo mi Zmajevi.....

Pozdravi za sve.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro se mama nosi, mama je zmaj- nije sala :D. Zmaju moja jovana je imala 1570g kad se rodila u 34/1 nedelji. Znaci tvoji zmajcici su super napredni za trojke i jos u 31-voj. Zelim vam da ostanete sto duze u stomaku, oporavice se ona brzo po porodjaju....

Samo tako napred i pisi kad mozes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa danas sam dobio i definitivnu potvrdu o kakvom coveku i lekaru se radi. Odem do bolnice, mama Zmaj javila da nas pustaju kuci (jupiiiiiiiiiiiiiii) jer smo dobro i zdravo. Cekajuci iza zgrade da se oslobodi neko parking mesto izadjem iz kola. Pored mene prodje lep crni auto i u njemu Dr Petronijevic sa suprugom. Doktori imaju poseban deo parkinga sa rampom, i on ode tamo na kraj zgrade (ja sam bio pre pocetka sa ove strane). Parkira, gospodja ode na sluzbeni ulaz a on podje na ovu stranu. Gledam gde moze da ide, vidim ulaz u zgradu gde djaci ulaze i pomislim da ce tamo. Kad, dodje do mene, pruzi ruku i pita: kako je gospodja? Video sam vas da cekate parking pa da vidim kako ste... Zanemeo sam u trenutku, ispricao sve sto znam (naravno da mu je sve bilo poznato), sta su nam rekli o sledecem dolasku i slicno. Odusevio me covek.

LM, rezultati su nam odlicni, danas su nam radili dopler (valjda se tako zove), odnosno protok kroz pupcanu vrpcu, dobri smo svi, kontrolni u utorak pa ako je i taj u redu onda smo zakazani za 14.11. i idemo na lezanje do porodjaja.

Uglavnom, super je sto smo kuci i nismo u bolnici, opet smo srecni sto smo dobro. Kuka mama i dalje, tezak joj stomak na bilo koju stranu da se okrene i to je to. Ma super smo!!!

Pozdravi od svih Zmajova......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :) :):wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZmajOvi, veliki pozdrav i od nas za vas!

s0819.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.