Trojke

odgovora

Objavljeno

Zmaju bravo za vas...samo napred...ljubimo vas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, serija '' Tata Zmaj " svakog radnog dana od 14h na TV Bebac... Obavezno pogledajte :)

Sve najbolje u trudnoci, posle trudnoce i stalno :)

Dj.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim tati Zmaju srecan rodjendan i da uziva sa mama Zmajicom i 3 mala zmajcica u njoj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, hvala vam svima, hvala, hvala.... nisam ni video cestitke za rodjendan....

Hvala od srca. :lol:

Evo i vesti: bili smo na pregledu danas, tako su nam rekli na klinici, od poslednjeg susreta za 10-ak dana da dodjemo i mi odemo. I kako to obicno biva bude sve OK, daju nam belu listu (za neupucene, za svaki odlazak u Visegradsku na pregled po predaji knjizice se dobija beli papir sa generalijama na koji lekar upisuje sve sto treba a oni to onda zadrzavaju jedan u arhivi a drugi ide vama i procedura je da se prvo uzme lista sa saltera a onda ide dalje...), supruga ode na odeljenje gde je lezala, naidje na sestru, ona je odvede do lekara, lekar do onoga koji joj je rekao da dodje i onda ide konstatacija: a zasto ste dosli u ponedeljak? Ko vam je rekao? Samo ne ponedeljak jer imamo konzilijum itd. Dodjite sutra. Sve se desava jutros pre 8. Inace, mi se budimo za preglede u 6 kako bismo sigli pre 8 u Visegradsku.

Nasmejana koliko joj to stomak dozvoljava, moja draga izadje iz hodnika (nisam mogao sa njom do odeljenja, nesto su promenili rezim ulaska od pre 20 dana) i resi da ode do III sprata do dr Petronijevica. On joj odmah rece da sidje u ambulantu u prizemlju i dosao je bukvalno za 3 minuta. Pregledao je u ambulanti i rekao da dodjemo na redovnu kontrolu na odeljenje gde smo i bili i da ne dolazimo ponovo sutra da se maltretiramo jer je sve u redu. Bas je uvidjajan, ma nemam reci, pruzio je ruku supruzi da ustane sa kreveta, ono sto NIJEDAN lekar do sada nije uradio. Hvala Dr Petronijevicu.

Srecni i veseli dodjemo kuci da cekamo hladnije dane.

Nismo imali nove tezine decice, ali je sve u redu, rastemo i razvijamo se, ujednaceno rastemo i razvijamo se tako da smo bas srecni sto i vama zelimo.

Oprostite sto se ne javljam cesce ali imam gomilu obaveza...

Hvala svima koji misle na nas, pozdravljamo vas do sledece prilike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi bravoooooo, bas lepo napredujete, samo napred.... svaka cast i mami i tati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, hvala vam svima, hvala, hvala.... nisam ni video cestitke za rodjendan....

Hvala od srca. :lol:

Evo i vesti: bili smo na pregledu danas, tako su nam rekli na klinici, od poslednjeg susreta za 10-ak dana da dodjemo i mi odemo. I kako to obicno biva bude sve OK, daju nam belu listu (za neupucene, za svaki odlazak u Visegradsku na pregled po predaji knjizice se dobija beli papir sa generalijama na koji lekar upisuje sve sto treba a oni to onda zadrzavaju jedan u arhivi a drugi ide vama i procedura je da se prvo uzme lista sa saltera a onda ide dalje...), supruga ode na odeljenje gde je lezala, naidje na sestru, ona je odvede do lekara, lekar do onoga koji joj je rekao da dodje i onda ide konstatacija: a zasto ste dosli u ponedeljak? Ko vam je rekao? Samo ne ponedeljak jer imamo konzilijum itd. Dodjite sutra. Sve se desava jutros pre 8. Inace, mi se budimo za preglede u 6 kako bismo sigli pre 8 u Visegradsku.

Nasmejana koliko joj to stomak dozvoljava, moja draga izadje iz hodnika (nisam mogao sa njom do odeljenja, nesto su promenili rezim ulaska od pre 20 dana) i resi da ode do III sprata do dr Petronijevica. On joj odmah rece da sidje u ambulantu u prizemlju i dosao je bukvalno za 3 minuta. Pregledao je u ambulanti i rekao da dodjemo na redovnu kontrolu na odeljenje gde smo i bili i da ne dolazimo ponovo sutra da se maltretiramo jer je sve u redu. Bas je uvidjajan, ma nemam reci, pruzio je ruku supruzi da ustane sa kreveta, ono sto NIJEDAN lekar do sada nije uradio. Hvala Dr Petronijevicu.

Srecni i veseli dodjemo kuci da cekamo hladnije dane.

Nismo imali nove tezine decice, ali je sve u redu, rastemo i razvijamo se, ujednaceno rastemo i razvijamo se tako da smo bas srecni sto i vama zelimo.

Oprostite sto se ne javljam cesce ali imam gomilu obaveza...

Hvala svima koji misle na nas, pozdravljamo vas do sledece prilike....

Procitala sam sve tvoje postove, odusevljena sam pricom o mami zmaju, tati zmaju i tri bebe zmaja! :rolleyes: Predivno! Javljaj i dalje kako napredujete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sada videh ovu temu!Tata Zmaj rules!Zeljno iscekujem nastavak postova:)Samo napred Zmajcici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Zmaje! :)

Mislim da si nas sve odusevio sa svojim trojkama!

Cuvajte se,pazite,mazite i obavestavajte nas o svemu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sada videh ovu temu!Tata Zmaj rules!Zeljno iscekujem nastavak postova:)Samo napred Zmajcici!

:lol:

Samo naprijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow kakvi ste vi zmajevi, tata, mama i 3 bebe :)

Fenomenalno!

Moji prijatelji iz makedonije imaju trojke i sada su veliki, krecu u skolu, i uvek se setim njene price (mame) da se ne seca prve 3 godine,kao neki ludi film, kaze sva je bila kao masina,tacno u minut i ako se minut zakasni , ode mast u propast :lol::lol:

Ajde srecno i zeljno izcekujemo nove postove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaj, bas slatko i simpaticno pises..kao mini serijica:-) toliko si vedar i pozitivan. ocekujemo nastavak:-)

Ako zaboravis sve detalje oko vase trudnoce, moci ces ovde da svratis da se podsetis...Memoari Tate Zmaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata zmaj ti si divan suprug i cini mi se bices jos bolji tata. Zelim vam svu srecu i jedva cekam da se javis sa sledecim vestima.

E da moja baka se zvala Poleksija. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari,

evo i nas da se javimo. Idemo opet na 2 dana lezanja krajem nedelje, dotle radimo laboratoriju i briseve i to je standardna procedura.

Dobro smo, nemamo mukice vise, raste pupa kao da je zalivamo hektolitrima svakodnevno ali - ako mama moze da izdrzi onda mozemo i svi mi ostali.

Nego gledamo kako da resimo problematiku transporta bebaca. Nasli smo na netu PegPerego kolica za trojke, modularna su jer mogu da se stave sedista pa da budu kisobran a mogu umesto toga da se stave jaja koja su i jaja za nosenje i autosedista. E, ovde ih nema, zvacu uvoznika da vidim koja je cena, nasli smo u USA za nekih 600E kostur sa sedistima i po oko 200E izadje svako jajce.

Grad Novi Sad poklanja svojim trojkama ta kolica, Vojvodina daje 600.000 za trece dete a mi cemo u predalekom-od-civilizacije Mladenovcu dobiti 4.500 mesecno na 2 godine. Pa Palma daje 200E mesecno za trece dete do 18 godina zivota.

Teska tema za ovde, ali morate razumeti da mi MORAMO sve odjednom da imamo. Lakse je kada deca nasledjuju jedno od drugog, manja je investicija. Juce smo bili u robnoj kuci za decu na Novom Bgd i majcica jedna je 500 dinara. Sve ostalo je skuplje. Ne treba puno pameti da se izracuna da smo bankrotirali definitivno.

Necu da se zalim previse, ipak je to teska tema a mi zelimo da smo zdravi i veseli.

Nadamo se da ste i vi sto nas pratite zivko i zdravko i zelimo i vama srece koja se nama desava.

Pozdrav od Zmajske porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaju, drago mi je da ste super i da napredujete fino. Svaka cast!

Grad Mladenovac je beogradska opstina, zar ne? Onda za tu finansijsku pomoc najbolje je da se obratis gradonacelniku Djilasu direktno, napisi mu mejl, pa ces videti kakve imate finansijske dodatke. Mislim da roditeljski dodatak dobijate mnogo vise, za svo troje dece oko 300 000 na 2 godine. Ako je majka nezaposlena, postoji i jednokratna pomoc koja je 50000, sigurno postoji jos nesto. Zato je najbolje da se raspitas kod pravih ljudi da znas sta da ocekujes a i da na vreme spremite svu dokumentaciju!

Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve najbolje Zmajcici!

Da se ne sekirate sto niste u jagodinskoj opstini,Palma daje za cetvrto i svako naredno dete 200e do punoletstva,tako da ne ispunjujete uslove :lol: ,ali do sledece trudnoce preselite se u moje krajeve i eto!

Sto rece neko pozajmljujte sve sto mozete ili neka se rodbina dogovori sve razlicito da kupe.

Veliki pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas opet sa malim kasnjenjem...

Bili smo prosle nedelje na lezanju, nalazi su nam u redu svi, osim sto nam je malo holesterol uvecan (8,9 a gornja granica je 6) ali su nam lekari rekli da je to normalno jer svaka beba ima svoj holesterol i tako to, nisam beli mantil pa im verujem sta kazu. :-)

Sve drugo nam je potaman, kako treba. Gledali su nam ehokardiogram srca bebaca, svi su dobro sto nas vrlo raduje. OVo je bilo zakazano za kraj Oktobra ali su sa odeljenja insistirali da se uradi sada pa su nasli termin i uradili nam to, a mi smo lepo otkazali zakazan termin da neko drugi moze da upadne.

Imamo 670gr, 715gr i 746gr, zdravi smo bebci sto i vama zelimo. Mama izgleda kao da je pred porodjajem a tek smo u VI mesecu.

Sve u svemu, rodbini i prijateljima smo dali zadatke da nam spakuju garderobu sve sto imaju i da nam daju ako zele, konsultujemo se oko kolica, sedista, nosiljki i slicno, za kolica cemo tek na prolece da odlucujemo jer nam nece trebati dotle.

Zvali smo Bgd, nekoga pri skupstini grada ko je bio ljubazan i rekao da imamo pravo na nadoknadu do osnovne skole u iznosu od 2 prosecne plate jednokratno godisnje, ako se prijavimo do nove godine onda cemo tu pomoc dobiti vec! sledece godine, a onda kad krenu u osnovnu skolu imamo pravo na 3! plate godisnje jednokratno na istu foru, onda ako krenu na fakultet (nisam siguran za srednju) idemo na 4 plate jednokratno. Nije nesto, ali opet daj sta das, ni tome se nesto ne nadam.

Ali sve ovo treba uzeti sa rezervom jer na sajtu pise novcana pomoc ali ne pise ovo sto sam rekao. Verovatno je ovo sto smo saznali sklono promenama u skladu sa zeljama politicara i trendovima budzeta. Ali nema veze, samo da smo zivi i zdravi.

Izvinite sto nisam opsirniji, imam 100 obaveza.

Pozdravljaju vas maleni zmajevi i nas dva velika srecna zmaja.

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas lepo napredujete, samo tako napred... puno pozdrava zmajcicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada citam post od Zmaja

i te reci pune sjaja,

rasplinem se sva od srece

u meni se radost krece!

Zapamtimo ove brojke

na forumu prve trojke

s mladenovackoga kraja

porodica tate Zmaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pozdravima, Joku za predsednika!

Izmamila si nam osmehe na licima, i zmajceki su se obradovali stihovima.... Hvala ti!

Pozdrav.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na pozdravima, Joku za predsednika!

Izmamila si nam osmehe na licima, i zmajceki su se obradovali stihovima.... Hvala ti!

Pozdrav.

:lol:

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je ovo najpozitivnija tema na forumu.

prvi put postujem ovde, zmajevi zelim vam svu srecu!!!

ljubac od mene i mojih momaka :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajcici,bravo!Samo tako nastavite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi, i kad je tmuran dan ja znam koja ce tema da mi izmami osmeh. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Zmaje svaka čast na temi. Sad sam iščitala temu i slatko se nasmejala Jokinim stihovima a i suze su mi krenule. Sve najbolje vam želi Yora

i molim te stavi tiker da možemo zmajiće da pratimo koliko ste stari.

Ljubi ženu i želim vam svo dobro i da dogurate do 35 nedelje.

Roditeljski imate za II i za III dete na dve godine, iznos se menja od oktobra. A imaš i za prvo ali jednokratno. Inače je tačno za trojke što daje grad, obično mi to zapadne za oko, oko nove godine. Mada koliko daje vojvodina, nije loše da se tamo prijavite i ostvarite sve to i plus od republike. Trebaće vam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fantasticna tema , koja mi je izmamila suze radosnice, sva sam se najezila !

Joko svaka cast za pesmicu ! Imam jedan predlog , naravno ako tata i mama Zmaj prihvate .... Znamo svi koliko je tesko opremiti se za bebu , jednu a kamoli tri ... ako je tata zmaj raspolozen neka objavi neki ziro racun za nas clanice koje bismo zelele da uplatimo "povojnicu" za prve trojke na forumu! Pozdrav za zmajceke , divni ste !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.