Trojke

odgovora

Objavljeno

Dragi Zmaju bas mi je zao sto vam se to sve desava,ali tako je to u Srbiji,na zalost nisu svi zdravstveni radnici onakvi kakvi treba da budu!!!

Za krvnu sliku se nemojte bojati u trudnoci se pomeraju mnogi parametri tipa leukociti,eritrociti,gvozdje i ematokriti,a pogotovo kad nosi tri deteta,rezultati moraju da budi losiji!!!!

nadam se da cete brzo kuci i da ce vam mucnina i povracanje brzo prestati!!! ako je za utehu ja sam povracala do kraja sestog meseca,a mucnine i poneko povracanje do imala do 8...izdrzite!!!!

pozzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju,nažalost tako je to kod nas. :( I ja sam zdr.radnik (bivši),i baš iz istih razloga (uostalom) sam i napustila struku. Danas su uglavnom zdr.radnici operisani od saosećanja i nežnosti,koji bi bar oni trebali imati na pretek...

Ja vam savetujem da posetite nekog privatnika koji radi i u bolnici,neće vam biti garancija ni za šta (znam iz mog iskustva),ali ćete bar imati na koga da se pozovete,a znate da kad su pare u pitanju odmah svi skaču.Ipak su u pitanju trojke,nije to obična trudnoća,sigurno ćete više visiti po bolnici,već i blizance više prate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci svima. Radosne vesti: DOSLI SMO KUCI!!! :D

Procedura je sledeca: za mesec dana idemo ponovo u bolnicu na par dana lezanja, analize, brisevi, .... sve urade i pustaju kuci ako je sve OK. I tako do porodjaja. Jedna zenica koja je bila sa mojom dragom u sobi je usla u 8 mesec, dolazi za mesec dana i ona i ostaje do porodjaja. Tako su joj rekli.

Nama su rekli da samo dodjemo i zakazali dolazak. Najvaznije je da je sve u redu i sa mamom i sa nasom decicom.

Sto se tice tih "privatnika": dosta smo se nadavali para i para dok nismo dosli do pravih ljudi za VTO! Nema nista vise, dali smo i previse. Od kako smo resili da ne dajemo nikome nista - nista nam ni ne fali, malo su odnosi ovakvi-onakvi, prezivecemo. Juce je moja draga pitala jednu sestru za ime, ona se trgla i posle treceg ponavljanja pitanja je rekla svoje ime. Ta sestra je bila posle ljubazna preljubazna. A samo je pitala za ime....

Ima jedna sestra u Visegradskoj kod koje smo dosli po preporuci njenog supruga (takodje zdravstveni radnik u drugoj instituciji). Necu da otkrijem ime dok nam ne prodje porodjaj iz opravdanih razloga. Toj sestri smo donosili kese i kese svaki put! kada smo dolazili na kliniku pre nego sto smo se obratili na pravu adresu. Insistirala je da nas ona vodi kod lekara, uvek kod drugog, nije nam bio potreban uput i slicno. Jednog dana nismo doneli kesu. Zavrsili smo preglede kao i obicno. Sledeci dolazak (da napomenem da se tamo odlazi u 7 ujutru a i pre toga, a mi smo iz Mladenovca, znaci ustajanje u 5-30 najkasnije, kafa, spremanje, odlazak...) mi stigli, pozovemo, NE JAVLJA se na mobilni. Zovemo ponovo - nista. Zovem ja sa svog broja - nista. Ode supruga i nadje je na njenom odeljenju: SOK! Nije mogla da veruje da je nasla. Jao, pa ja ne smem, ne mogu, vise to tako ne ide... A kad god sam doneo kesu otimala je iz ruke i govorila: niste trebali.... Objavicu ovde ime i odeljenje gde je, mozda je i znate a mozda ste je i sreli. Samo da nam prodje sve kako treba. Nisu ni svesni koliko je cudo ovaj internet i koliko znaci preporuka i lepa rec.

Ako nekoga davim, recite, samo pokusavam da predocim sta sve mozete naci pa da se ne iznenadjujete, a i da sprecimo svi zajedno ponavljanje ovakvog nedolicno ponasanja prema svima!

Decica i mama spavaju. Odmaraju. Kuci su!

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago zbog vas,uzivajte... :)

I mi smo samo sa 1.bebom isli kod privatnika,na kraju je ispalo da smo nista platili skupo.U pravu ste,i dobra ideja da se napisu imena,tako cemo svakako bar nesto postici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zmaj prekrasno e toa sto ke imate trojka vi cestitam od srce pozdravij ja tvojata draga trudnica pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj, divno pises... Jos kada procitam "moja draga" i "nasa djecica", srce mi se istopi. :wub:

Tesko da ikoga davis svojim postovima, jer ce sigurno mnogim buducim mamama biti od koristi da znaju sa cime se sve mogu susresti.

Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj jako se radujem sto ste kuci,sad uzivajte jedno u drugom i u trudnoci!!! :rolleyes:

ne davis nikoga,samo nam pisi radujemo se da cujemo jedno tako divnog supruga i buduceg tatu!!! pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno sam sigurna da nikog ne davis, meni gotovo suze polaze kad procitam svaki post! Koliko ljubavi i srece sija iz svake poruke, neverovatno, to se oseca! Mnogo mi je drago zbog vas, svu srecu ovog sveta vam zelim, da se cuvate i volite! Eh koliko ce tu mazenja biti kad vas je petoro, hehe.. A i tebi skidam kapu, nisu tako cesti ovako pozrtvovani i angazovani ocevi, odusevim se kad vidim ovako nesto! I mi cemo za nekih mesec dana najvise dobiti naseg malog andjela i nije potrebno reci koliko smo presrecni! A vi imate 3 razloga za radovanje, kako malo pre rece moj suprug zavrsavate sav posao odjednom, hehe... Veliki pozdrav od nase malene porodice za vasu malo vecu! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj

Kako ide trudnoca? Nema vas da se javite pa malo brinem.....

Poz za tebe i 4u1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Izvinte sto nas nema, ali smo imali obaveze.... moramo da se nahranimo, napojimo, naodmaramo, ....

Dobro smo, sto je vazno, imali smo malo bolova u predelu levog jajnika pa nismo spavali. Na pregledu je sve bilo OK, takodje i sutradan smo isli na pregled i opet je bilo OK tako da je opsti zakljucak da je doslo do nagnjecenja zivca (verovatno isijadikus) ili istezanje ligamenata koji drze matericu za karlicu i to je bio bol.

Radosna vest je sledeca: imamo naseg ginekologa, odnosno posle svih peripetija uspeli smo da se dogovorimo da nas preuzme Dr Petronijevic, valjda nacelnik porodilista u Visegradskoj. Svi imaju samo reci hvale za njega, a takodje i mi. Lepo nas je pregledao, zadovoljan je rezultatima i razvojem i rekao nam nekoliko bitnih stvari:

blizanci uvek brze sazrevaju od jedne bebe, a trojke uvek brze od blizanaca, tako da je najdalje sto mozemo da ocekujemo i da vicemo uraaaaa 35. nedelja. Po UZ nalazu kod njega imamo bioloski 18 nedelja a uz pokazuje 18.0, 18.3 i 18.4 tako da smo napredniji skoro svi. Ovo je bila potpuno nova informacija za nas, tako da ... za nauk svima.

Sve u svemu jako malo povracamo poslednjih dana, mozda jednom oko vikenda da smo povratili i od onda sve OK (pu, pu), bolovi jenjavaju a i mirniji smo psihicki tako da smo jedna vesela trudnoca ovih dana, sto i vama zelimo.

Sledeci pregled nam je 24.08. u bolnici, ostajemo par dana pa cemo videti sta kazu.

Dotle se radujemo svakom trenutku. Barem ja. Imamo 220, 240 i 260 gr, i kako rece Dr Petronijevic najverovatnije se radi o dve seke i jednom bati! Kako smo tako nesto slutili jos od UZ pregleda za tripple test, ja sam nadenuo radna imena: Jevdokija (ili Evdokija), zatim Poleksija i Nicifor. Za sada svi misle da sam potpuno lud (sto i nije daleko od istine) ali su to definitivno imena koja ne mogu da povezem ni sa jednim likom koga poznajem (a znam mnoooogo naroda) te samim tim ne mogu ni nista ruzno da pomislim o tom imenu.

Nadamo se da ste nam i vi svi zdravo i nasmejano, razigrano i veselo pa ako niste onda da vam pozelim upravo to.

Pozdrav.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaje, svaka cast... drago mi je zbog vas koliko vas ima... Imena su luda skroz, nesto slicno smo i mi zvali dok su bile bebe u stomaku! :lol:

Jel ste osetili bebe, jel su nemirne?

Moram odmah da te pitam, jel ste razmisljali ko ce da vam pritekne u pomoc kad bebe stignu iz porodilista? To ce biti jedna luda i vesela zurka, ali odmah da ti kazem da vredi svaki neprospavani minut, sat, dan... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ami se zabrinuli,a oni se hrane,poje i odmaraju :lol:

Drago mi je da napredujete.Ti si divan muz i bices odlican tata zmaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj,divno bas se radujem zbog vas....uzivajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaje..baš si me nasmijao...samo rastite, volite se i mazite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super da ste se javili, radujemo se napretku.... Javi posle pregleda koliko ste narasli.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaj pa ti si genijalac, bas si me nasmejao i uverena sam da ces biti divan tata, a do tada..... Uzivajte, mazite se i pazite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se dogovorimo nesto: nemojte da me hvalite toliko.

Pronasli smo da je prevod imena Jevdokija (Evdokija) na srpski u stvari Dunja. Znamo dve Dunje, menjamo ime u Trivuna.

Znaci: Trivuna, Nićifor i Poleksija.

Javljam dešavanja svakako.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necemo da te hvalimo,ali evo -Svaka cast tvojoj zeni,ona je zena Zmaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj javljaj sta se desava,kako napredujete????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, evo, javljam....

Odlicni smo, super se drzimo, usli smo u 21. nedelju i imamo 380, 385 i 427gr, lepo napredujemo, ujednaceno, sve po propisu. Brisevi su nam u redu, urin i krv takodje. Sve u svemu ja sam happy people....

Sve se teze krecemo, poveliki smo sa otezanim i spavanjem i u potrazi smo polozaja za miran san i izgibosmo sa ovim komarcima.... a i pakao u kuci od temperature ne pomaze spavanju pa tako...

Danasnja doktorka nam je saopstila da ocekujemo realno tamo maksimalno 34-35 nedelju za porodjaj i da je to super.

Osecamo se po stomaku kako mrduckamo (slovo M a ne P) :P tako da smo bas bas dobri i veseli... sto i vama zelimo....

Ostali smo u bolnici danas, nadamo se sutrasnjem vracanju kuci, u najgorem slucaju u petak pa se javljam po povratku...

Pozdrav svima... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Zmaju samo gurajte.Drago mi je da ste veseli i pozitivni jer je to jako vazno.drzite se,pred vam je tezak put do kraja.sto se polozaja za spavanje tice pokusajte da stavite jastuk izmedju nogu,iza ledja....to zna da pomogne u zauzmanju pravog polozaja.....

zelim vam brz izlazak iz bolnice i uzivanje......ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, mi smo kuci od juce ali nismo mogli da se javimo... Crkla klima u kolima pa smo se vozili po onom najvecem kijametu, cak ni pauza na Avali nam nije pomogla da se rashladimo... onda smo se uvukli u kucu i nismo izasli iz klimatizovanog prostora ceo dan do uvece....

Inace smo dobro i zdravo, lepo rastemo, i dalje smo napredniji nego inace tako da sve ide kako treba.

Za 15 dana idemo opet na pregled, pa za mesec opet na lezanje na 2 dana.

Receno nam je da ne mazimo stomak jer to moze da izazove kontrakcije tako da ga sada samo ljubkamo i pevamo mu....

Spavanje: ubacujemo jastuke gde god stignemo, i medj kolena i iza ledja i lakse je malo.... malo i ova vrucina nas ubi tako da smo nocas ostavili klimu ukljucenu, ja jutros otvorio malo prozore pred zoru kad tamo: 300 stepeni napolju u zoru. Taman sam ostavio prozore toliko da sam vijao komarce do 7:30. Od sada smo blindirani. Ne otvaram nista! ;)

Salim se, normalno, otvoricu da izluftiram ali za viking nema mrdanja od kuce.

Pozdravi svima koji nas pratite. Javljam se sa svezim informacijama kada bude nesto vredno pomena...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo...kako mi je super ova tema i javljanje tate Zmaja..samo naprijed! Čekamo dalje vijesti.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, Zmaju, i ne mora da budu vesti vazne pomena,dovoljno da nam prepricavas kako mazuljkate,ljubkate stomacic i ja se topim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.