Trojke

odgovora

Objavljeno

Super super, bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitačice gde si nam ti? Kako su bebaći? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dj.mama javi se nadam se da imas puno lepih vesti. Vaspitacice kako si kako si klinci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tu sam, tu sam......samo nemam vremena. 

Danas smo napunili tri meseca, rastemo...jedino nas ovi grcevi muce.... Sta ste vi davali svojim bebama protiv grceva?

Dosta sam umorna, ali da se izdrzati.

 

Izmenjeno od strane vaspitacica
Kikiriki, pupsik i Šaptačica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve i svasta, probiotik Linex, to su im davali u bolnici pa sam i ja kuci, pa smo presli na biogaju, davala sam im i espumisan, i grejala stomacic sa onim termoforima, nista im nije pomoglo, imali su paklene grceve do 3,5 meseca i do 4 kako koje dete. Znam da si sad umorna ali polako grcevi kad prodju bice posle lakse. Jel bebci dobro napreduju, ti kako si, jesi li uspela da se organizujes i naviknes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su prvo preporucili Probiotic drops...pa smo probali Espumisan.....sada smo na Biogaji. Termofore smo koristili u pocetku, sad nam vise nisu potrebni.

Bebci napreduju.... Dejan sada ima 4600gr, Damir 3900 gr, Ana 3300 gr. Idemo na redovne kontrole (kod fizijatra, neonatologa, ocnog, na uzv mozga).....srecom sve je u redu. Malo su malokrvni, ali kazu to je normalno posto su prevremeno rodjene bebe, pijemo Referum i krvna slike se popravlja. Ana ima preponsku kilu pa cemo na operaciju krajem avgusta.

Danju mi pomaze majka, a nocu svekrva....sa tim da nocu jedan dan ustajem ja, a drugi dan muz.....tako da mogu da prespavam noc svako drugo vece.

Na osnovu cega si odlucivala koliko mleka treba bebi? Posto je meni prvi neonatolog rekao da dajem koliko popije, nece da skodi.....pa je Dejan bas imao jake grceve i brzo dobijao na tezini..... na sledecoj kontroli mi je drugo neonatolog rekao da obavezno smanjim kolicinu jer ako brzo dobija na tezini imace meke kosti i stradace mu bubrezi od velike kolicine mleka (zbog proteina). Tako da po savetu ove poslednje doktorice dajem 160ml po kilogramu deteta i to podelim sa brojem hranjenja, toliko trebaju da popiju po obroku.

Isto tako prvi doktor mi je rekao da odmah bez ikakvog prelaska mogu da predjem sa ad mleka za prevremeno rodjene bebe na jedinicu... sta je meni bilo cudno, pa sam na kontroli uzv mozga pitala drugu doktoricu i ona mi je rekla da se prelazi postepeno....prvi dan jedan obrok, drugog dana dva obroka sa jedinicom i tako redom..... i da ga ni slucajno ne pocinjem davati dok ne predju 4 kg....tako da mi jos uvek samo Dejan pije jedinicu, a ovo dvoje jos uvek za prevremeno rodjene bebe.

Malo me nervira sto doktori imaju razlicita misljenja u vezi mnogih, po meni osnovnih stvari.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, devojke! Vaspitacice, prvo da ti cestitam na tim tvojim andjelcicima i da vam pozelim sve najbolje, a zdravlje na prvom mestu. Imas pravo bogatstvo pored sebe. :wub::wub::wub: Sto se tice grceva, mi ih nismo nesto imali, ali kada jesmo, pomagale su nam kapi Enterokind. A za kolicinu hrane se nemoj opterecivati, jer su mene moje uglavnom zezale, ali su, hvala Bogu, napredovale svaki mesec od 1.200g do 1.500g. Koliko se secam, sa 3 meseca su mi pile oko 120ml po obroku (naravno, nekad' manje nekad' vise). :) Ljubim vas sve puno! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam do 4 kg bila na mleku za prevremeno rodjene bebice, a davala sam po savetu dr koliko hoce da popiju, mada nikad mi nisu popili vise od 150 ml po obroku, za bubrege mi niko nije rekao da mogu da stradaju ako popiju vise nego sto treba. I mene su saveti doktora zbunjivali, i dan danas, dva razlicita doktora a imaju tri misljenja, ponekad mi je dokotor koji mi je skroz nesto drugo pricao kad bi dosli na kontrolu posle toga rekao suprotno od onoga sto je prosli put rekao. I  moji su bili dugo malokrvni skoro do dve godine,  i pored bezbroj sirupa za anemiju, ali eto kad su sve projeli njima je krvna slika super. A ja koliko se secam sam isto postepeno uvodila novo mleko, sad sam bas pitala muza, i on je potvrdio, mesali smo u pocetku dok se ne naviknu, tako smo kasnije i sa svim mlekcima posto su oni do 2 godine pili AD. Malo smo kasnije probali i sa bademovim i sojinim ali nije im se dopalo, i dan danas popiju solju mleka pred spavanje, mada sad su skoro sve mlecne proizvode izbacili, ali vole tu solju mleka pred spavanje.

Uglavno super sto mozes da odmoris, kad prohodaju tek tad krece avantura, meni je iskreno najgori period bio od kad su prohodali a prohodali su svi troje sa 12 meseci do 2,5 godine, to je jurnjava bez prestanka, mada su moji i dan danas i previse aktivni, Ma samo nek su zdravo sve polako prolazi, na svaku promenu naviknes se brze nego sto mozes da zamislis. Evo ja moje upisujem u vrtic u septembru, pa cu napokon nakon 4 godie imati malo vremena i za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se Đ mama nije javljala - porodila se pre mesec dana, dva divna dečaka i jedna prelepa devojčica, svi zdravi, pravi, napredni i me de ni. Ona je hrabrica, lavica, sve ih isključivo doji i razbija koliko je dobra i jaka mama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno, sve cestitke Dj, mami. Bas sam se pitala sta je sa njom, drago mi je da su svi dobro i da uzivaju. Pozdravi je i cestitaj na bebcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Dj mamu i njene bebice!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da su zivi i zdravi 100 godina! Srecan vam rodjendan dragi drugari:wub::wub::wub:

Šaptačica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitamo rođendanko!!! Velika deca :) rastuuu

Šaptačica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan rodjendan drugari! :wub::wub::wub:

Šaptačica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dj mama cestitam od srca!  :wub:

Srecan rodjendan tvojim klincima Saptacice! :rolleyes:

Ana mi u petak ide na operaciju preponske kile....mislite na nas! Ljubim vas sve!

broccoli, Vuciguraj i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se evo vučem po kući kao puž, teška sam sama sebi a nosim dve bebe, iskreno skidam vam svima kapu! Ne mogu ni da zamislim kako je vama bilo sa po tri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame trojkica, javite se, kako su decica, kako napreduju. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo javljam se! :-D Moji pilici napunili godinicu....sad vec sve manje imamo kontrole. Ana je prava mala harambasa, Dejan ozbiljan na tatu, a Damir je bas kratkog fitilja - voli da histerise kad nije po njegovom. Sve u svemu, tri razlicita karaktera.

E da, dosta mama trojki imam i na fb medju prijateljima.....ko zna sa kim sam sve prijatelj od vas sa foruma. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama i mamama trojki. Vidim da se u ovoj temi nije odavno pisalo, pa bih volela da malo oživi...

Mi smo nedavno saznali da smo konačno trudni, nakon 8 godina borbe, 2 inseminacije i jedne neuspešne VTO. Ovo nam je bila druga, i sva 3 embriona su se usadila (kod nas je bio idiopatski sterilitet, sve je bilo u redu, ali nas nije htelo iz nekog razloga) Inače, u novembru sam napunila 31 godinu, visoka sam 170 i doktorka mi je rekla da imam visinu i šansu da iznesem trojke bez problema, iako nisam baš krupna, mada sad imam 62kg. Dok ne počnem da se gojim.

Srećni smo naravno, mada malo imam i straha u smislu da sve to prodje ok. (Pošto su mi dva lekara odmah sugerisala da razmislim o embrio redukciji jer su trojke visokorizična trudnoća, meni je to nekako neprihvatljivo, ako svi budu lepo napredovali... Ležim, mirujem, pazim se, muž se maksimalno trudi da ne radim ništa, imam podršku i od njegove i od svoje majke. Hranila sam se dobro i zdravo do pre 10ak dana dok mi nisu počele nenormalne mučnine, juče sam i povraćala, pa sad nekako gledam da pojedem bilo šta umesto da gladujem, jer mi se većina hrane gadi. Tešim se da će to proći krajem prvog tromesečja, sad sam inače 6+5. (6 nedelja i 5 dana). Ono čega se i sa ovim mučninama pridržavam je da obavezno pojedem 2-3 voćke dnevno (jabuka, pomorandža, ponekad mandarina ili ananas), 1,5l limunade plus voda svaki dan, trudim se da uvek pojedem bar malo povrća i malo mesa za ručak,  a za doručak uvek jedem tost, on mi najviše prija (iako to baš i nije zdravo). Od vitamina pijem elevit, d3, magnezijum - po preporuci lekara.

Imam milion pitanja, ovo mi je prva trudnoća i ne znam ništa - blago rečeno. Svaki savet mi je dobrodošao. 

Kakve ste nalaze radile, kako ste održavale trudnoću, da li ste ležale u bolnici pre porođaja, da li su vam bebice bile u inkubatoru, kako ste se vi hranile, kako ste izlazile na kraj sa mučninama (ako ste ih imale, ja sam negde pročitala da mirišem limun, i moram priznati da meni to pomaže donekle). U kojoj nedelji ste se porodile? Imamo li kakve povlastice, mimo roditeljskog dodatka?  Da li, i kad vam je radjen serklaž i da li je bolno, da li ste radili amniocintezu i jel bilo bolno, pošto su mi rekli da nikakvi genetski testovi kod trojki nisu merodavni, i da je to jedina opcija, i tako..

Zaista svaki savet mi je dobrodošao.

Izvinite na podugačkom postu, ali sve me zanima. Unapred hvala na odgovorima i savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.