Trojke

odgovora

Objavljeno

Cao svima evo mene posle duzeg vremena mi smo HVALA BOGU dobro samo sto moramo da se odmaramo sada se trenutno nalazimo u bolnici od 13.10.2012 zato sto su bebci teski i pritiskaju mi matericu,i da nebi bilo kakvih problema sada smo u bolnici na mirovanju.Inace smo jutros bili na ultrazvuku i bebice su super sve trojice su bate i teski su jedan 825grama drugi 778grama i treci 727grama kao sto doktori i kazu bebani su super veliki za 24nedelji i 3 dana tacnije u 25 nedelji trudnoce.Veliki pozdrav svima i da li moze neko od mama koje su rodile trojke da mi kazu u kojoj su se nedelji porodile i kolike su bebice bile na porodjaju.VELIKI POZDRAV SVIMA OD NAS CETVERO. :) :) :)

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo,

Nova sam ovde i jedva uspeh da skapiram forum :)

Kada sam saznala da sam trudna na prvom uz.su mi rekli da su blizanci.

Posle petnaest dana se poja ila jos jedna beba :) malo je reci da sam bila u soku...jos uvek sam.

Posto nismo bas ni planirali bebu...nismo se bas ni branili :)

Sada moram jednom mesecno u bolnicu na par dana da prate i u visegradskoj smo cudo

jer su prirodne trojke jako retke. Jako sam uzbudjena i zbunjena...

Sada sam u 14.nedelji, stomak vec uveliko vidan. Sve je ok.secer, krvna slika..

Rh -, sto je bljak :(

Imponuje mi sto me svi gledaju sa odusevljenjem ali me brine sto stvari a ne poznajem

nikoga sa trojkama :(

M@r@, takica, Ana* i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Ivana :wub:

Mnogo volim ovu temu :rolleyes::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj trojcice :wub: uzivaj u trudnoci i opusti se, svaka vam vast! :wub:

Shveco, kada sam videla da si pisala ovde, ja rekoh - neko iz okoline ceka trojke! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo,

Nova sam ovde i jedva uspeh da skapiram forum :)

Kada sam saznala da sam trudna na prvom uz.su mi rekli da su blizanci.

Posle petnaest dana se poja ila jos jedna beba :) malo je reci da sam bila u soku...jos uvek sam.

Posto nismo bas ni planirali bebu...nismo se bas ni branili :)

Sada moram jednom mesecno u bolnicu na par dana da prate i u visegradskoj smo cudo

jer su prirodne trojke jako retke. Jako sam uzbudjena i zbunjena...

Sada sam u 14.nedelji, stomak vec uveliko vidan. Sve je ok.secer, krvna slika..

Rh -, sto je bljak :(

Imponuje mi sto me svi gledaju sa odusevljenjem ali me brine sto stvari a ne poznajem

nikoga sa trojkama :(

joj, to je vest, covece. kad saopstavas bliznjima da cekas troje dece! super! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, to je vest, covece. kad saopstavas bliznjima da cekas troje dece! super! :)

A oni nisu ni znali da pravis bebu....zapravo nisi ni ti! :lol: Nama je dr na UZ jednom rekao: "Cestitam, sve troje su dobro!" :o Saljivdzija neki :)
Cipelic i ivanaa84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao, doca je car. to su one fore koje svima prosipa na prvom pregledu i uvek pale. :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo,

Nova sam ovde i jedva uspeh da skapiram forum :)

Kada sam saznala da sam trudna na prvom uz.su mi rekli da su blizanci.

Posle petnaest dana se poja ila jos jedna beba :) malo je reci da sam bila u soku...jos uvek sam.

Posto nismo bas ni planirali bebu...nismo se bas ni branili :)

Sada moram jednom mesecno u bolnicu na par dana da prate i u visegradskoj smo cudo

jer su prirodne trojke jako retke. Jako sam uzbudjena i zbunjena...

Sada sam u 14.nedelji, stomak vec uveliko vidan. Sve je ok.secer, krvna slika..

Rh -, sto je bljak :(

Imponuje mi sto me svi gledaju sa odusevljenjem ali me brine sto stvari a ne poznajem

nikoga sa trojkama :(

Cao Ivana! Mogu misliti koliko si bila iznenadjena predivnom vescu da je tu i treca beba! :wub:

Nista ne brini za Rh, doktori sve to prate.

Ovde je bila clanica jekic, koja je kao i ti ostala prirodno trudna sa trojkama i sada ima dva decaka i devojcicu! :wub: Tako da nisi sama! :P

Sve savete ce ti dati druge trojkasice, tako da nista ne brini... :)

Zelim ti svu srecu i laku trudnocu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala punoo :)

Kada sam saznala da su trojke, niko mi nije verovao..mislili su da ih zezam jer su prvo bile dvojke. A doktorka koja je videla nas je stalno cimala da budemo dobri inace ce nam videti i cetvrtu bebu :) a inace, kada mi je stavila "ono" na stomak, gledala je u mene i nesto mi pricala. A mm je prvi video tri kruzica i kaze da je pomislio da se tripuje ali posto je video dvojke znao je da taj kruzic ptredstavlja trecu bebu :)) i bio je u soku. A tek ja :) Rekla sam doktorki da me zajebava :)

Frka mi je sto ne mogu nista od onih testova da radim, samo se prati uz. Tako su mi rekli.

.Naja., jelena777 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala punoo :)

Kada sam saznala da su trojke, niko mi nije verovao..mislili su da ih zezam jer su prvo bile dvojke. A doktorka koja je videla nas je stalno cimala da budemo dobri inace ce nam videti i cetvrtu bebu :) a inace, kada mi je stavila "ono" na stomak, gledala je u mene i nesto mi pricala. A mm je prvi video tri kruzica i kaze da je pomislio da se tripuje ali posto je video dvojke znao je da taj kruzic ptredstavlja trecu bebu :)) i bio je u soku. A tek ja :) Rekla sam doktorki da me zajebava :)

Frka mi je sto ne mogu nista od onih testova da radim, samo se prati uz. Tako su mi rekli.

DIVNOOOOOOOOO

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav! Javlja vam se jedna buduca mama trojki. Juce mi je bio prvi ekspertski ultrazvuk, srecom sve je u najboljem redu. Nadam se da  ce se javiti jos koja trudnica sa trojkama pa da razmenjujemo iskustva. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav! Javlja vam se jedna buduca mama trojki. Juce mi je bio prvi ekspertski ultrazvuk, srecom sve je u najboljem redu. Nadam se da  ce se javiti jos koja trudnica sa trojkama pa da razmenjujemo iskustva. :D

Videla sam tvoj tiker na nekoj temi pa zelim samo da te pozdravim. I da ti pozelim puno, puno srece :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice cestitam na bebicama, divno :wub:

Ja sam bila trudna sa trojkama, ako imas neko pitanje ja sam tu.

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam tvoj tiker na nekoj temi pa zelim samo da te pozdravim. I da ti pozelim puno, puno srece :wub:

Hvala Bubu 2! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice cestitam na bebicama, divno :wub:

Ja sam bila trudna sa trojkama, ako imas neko pitanje ja sam tu.

Saptacice, vidim po tvom tikeru da su tvoji klinci vec veliki! Cestitam ti! :baby:

Imam jedno pitanje. Naime, juce ujutru oko pet sati kada sam se ispravila u krevetu osetila sam nesto cudno, odem do toaleta i vidim krv. Prepala sam se samo tako! Uopste me nista nije bolelo. Ta krv je bila bas svetle boje i retka tj vodenasta. Vratila sam se u krevet i nakon pola sata sam opet osetila krv medju nogama, ali ovaj put je bilo oskudnije. Nakon toga krvarenje je prestalo. Nisam htela odmah da zovem kliniku, sacekala sam popodne da vidim hoce li se krvarenje vratiti. Ali nije bilo vise ni kapi. 

Negde predvece sam nazvala kliniku i objasnila situaciju. Receno mi je da povecam utrogestan na 3x200 mg i da mirujem i ako se krvarenje pojaca ili pocnem da osecam bolove da im se odmah javim. Nema potrebe da sada idem na pregled jer ce mi za neke dve nedelje staviti serklaz. 

Jutros isto krenem u toalet i naravno opet ista prica, krv. Ovog puta bas u mnogo manjoj kolicini i samo jednom. Pitam se od cega ovo moze biti? Oslabljen grlic materice ili sta? Napominjem da sam u subotu ceo dan provela na nogama i mozda je od toga. Sta ti mislis? Hvala unapred na odgovoru! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice, izvini sto upadam i ne bih da te plasim ali ja bih ipak otisla na pregled. Sto da se stresiras i stalno zagledas i strepis, bolje idi nek te neko pregleda, bices mirnija. A i krvarenje u trudnoci svakako nije uobicajena stvar, ja nikako ne bih cekala, ni sa jednom bebom a posebno ne sa tri. Drzim fige da sve bude u najboljem redu :babymommy:

BubiBi i Sanja 79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vaspitacice idi sto pre na pregled, moze da bude nesto bezazleno, eto i ja sam krvarila ponovo bas izmedju 11 i 12 nedelje, kada su se posteljice odvajale medjusobno izmedju njih je napravljen mali hematom pa je pukao tad. Imala sam nedelju dana krvarenja.

Ali obavezno na pregled sto je hitnije moguce, kod trojki svaka promena koja se primeti mora da se proveri. Necu da te plasim mozda je nesto skroz benigno kao kod mene sto je bilo, ali krvarenje nije bas uobicajeno u trudnoci ni kod jedne bebe a kamo li kod tri, sto kaze Amorfati.

Ne znam kakve savete imas za odrzavanje trudnoce, moras sto manje da budes na nogama da bi grlic sto duze ocuvala, ja sam prelezala celu trudnocu i pored toga mi je uradjen serklaz u 17 nedelji.

 

Izmenjeno od strane Šaptačica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci! Bila sam na pregledu u Zrenjaninu kod doktorice kod koje idem vec godinama unazad na redovne preglede. Napominjem da sam VTO radila u NS. 

Sve je u redu sa bebama.:baby: Pao mi je ogroman teret sa srca! Od sada strogo mirovanje. Do krvarenja je doslo jer sam bila previse aktivna u poslednje vreme.  :mellow:

Sutra idem da vadim krv za serklaz. Opet putovanje, ali sta cu kad je i ZR na sat vremena od mog sela. Bitno da vise ne vozim.  

 

BubiBi, *TJ*, Пилче i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da maksimalno mirovanje, samo do wc i bice sve ok. Bitno je da su bebice dobro, ja sam se sve vozila kolima tako sto legnem na zadnje sediste i muz vozi. Kad su stigla deca kupili smo minivan, e ja sam uvek govorila da mi je to bilo u trudnoci i da poskidamo sedista pozadi i stavimo dusek, da se vozim samo i uzivam.

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, da vam javim da nosim dva decaka i jednu devojcicu. Ovoj kombinaciji sam se najvise nadala! :P

Otkad mi je uradjen serklaz mnogo mi je lakse. Smem da setam i to je to sta se tice fizickih aktivnosti. Moji kuvaju, dragi radi sve ostalo.... meni ostaje samo da uzivam i odmaram. :D

Saptacice, do serklaza mi je bilo bas tesko sedeti, tako da sam i ja lezala na zadnjem sedistu. Sada vec mogu bez problema da sedim napred, malo spustim sediste i tako. Mislim da cemo i mi trebati menjati auto kada deca stignu. :baby:

Izmenjeno od strane vaspitacica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Vaspitacice, odlicno sto si dobro podnela serklaz. Kombinacija kao i kod mene, dva decaka i devojcica. Meni se grlic smanjivao tako da sam ja prelezala celu trudnocu, nisam smela ni u setnju. Ali to je sve od slucaja do slucaja, bila je jedna mama trojki ovde koja je celu trudnocu sve normalno radila i izdrzala duze od mene, u 37 nedelji se porodila. 

Auto smo kupili kad su imali 6 meseci, nismo vise mogli da se maltretiramo sa dva automobila, mi ih nismo vozili u autosedista nego u korpe gde su lezali, Tako da smo posle presli u nas bebomobil ^_^ i sve je bilo mnogo, mnogo lakse.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grlic mi je u redu za sada, za 4-5 nedelja cu imati sledecu kontrolu.

Pod tim korpama mislis na ona auto sedista od 0 do 13 kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, mi smo nasli korpe auto sedista Romer je proizvodjac, bebe su u njima bile skroz u lezecem polozaju i vezivale se u 5 tacaka, u njima se vozili prva 4-5  meseci pa su posle presli u auto sedista 0-13 kg a od 9 meseca u sedista od 9-18 kg jos uvek se voze u njima jer jos niko nema 18 kg :D.

Evo kako izgleda to prvo njihovo autosediste, nasla sam na netu iste kao nase.

 

rucna i auto nosiljka za bebe do 10 kg

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako nesto jos nisam videla. :P

Mi cemo najverovatnije prvo uzeti autosedista od 0 do 13 kg, jer se isto mogu koristiti i kao nosiljke. 

Toliko je bebi opreme da se covek naprosto pogubi sta i kako. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je mm insistirao da kupimo, nisam ni ja nista znala dok on nije satima i satima citao po netu, i posle smo ih jedva  nasli u Bg u Kiki, narucivali jos jedan komad. Njega je bilo strah posto su pilici imali ceste kontrole do 1 godine u BG, da se voze u autoseditima, duze od 2 sata nisu smeli da se voze, rekao mu je jedan dr, a  posto nama treba tri sata u jednom pravcu do BG, on je jedva nasao sta mu odgovara, ne znam ni da li tako jos nesto ima, posto je Romer sada Britax. 

Posle su se i oni vozili u 0-13 kg sedistima nekoliko meseci. A ne pricaj mi o bebi opremi :mellow:, imam punu garazu tih cudesa, polako se svega resavam. 

Bubu 2 i vaspitacica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.