Nakon carskog reza

odgovora

Objavljeno

Drage mame, da li je carski rez osim oziljka ostavio jos neku posledicu???

Ja verujem veći stomak nego kod žena koje su se prirodno porodile... Ili se samo ja time pravdam... ;) Smršala sam a stomače i dalje vija preko rane.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja verujem veći stomak nego kod žena koje su se prirodno porodile... Ili se samo ja time pravdam... ;) Smršala sam a stomače i dalje vija preko rane.... :(

Da, to je verovatno posledica koja jako duuuuuugo traje. Ja sam posle prvog carskog imala kockact stomak posto me nisu stedeli sto se duzine reza tice (skoro preko ceog stomaka) a bogami ni sivenja, verovatno im je bilo mrsko da se malo vise pozabave time, no dobro, sredili su to sa drugim rezom, sad mi stomak normalnog oblika.

Vise me brinu hormonski poremecaji, ja sam trenutno poremecena :) i ginekolog kaze da je to posledica CR, a ne smem da pijem nikakve hormonske pilule posto dojim,

Jadan MM dok se ne sredim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je verovatno posledica koja jako duuuuuugo traje. Ja sam posle prvog carskog imala kockact stomak posto me nisu stedeli sto se duzine reza tice (skoro preko ceog stomaka) a bogami ni sivenja, verovatno im je bilo mrsko da se malo vise pozabave time, no dobro, sredili su to sa drugim rezom, sad mi stomak normalnog oblika.

Vise me brinu hormonski poremecaji, ja sam trenutno poremecena :) i ginekolog kaze da je to posledica CR, a ne smem da pijem nikakve hormonske pilule posto dojim,

Jadan MM dok se ne sredim :D

Ma neće ništa da mu škodi, oni su navikli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja verujem veći stomak nego kod žena koje su se prirodno porodile... Ili se samo ja time pravdam... ;) Smršala sam a stomače i dalje vija preko rane.... :(

Stomak ostaje i posle prirodnog... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, da li je carski rez osim oziljka ostavio jos neku posledicu???

Npr?

Ne razumem poremecaj hormona od carskog reza :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam cula za hormonske posledice posle carskog reza.

Ja imam problem sa stomakom zato sto je ukrivo usiven tako da je totalno nategnut i nemam nikakav osecaj na stomaku osim bola... utrnut je i boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr?

Ne razumem poremecaj hormona od carskog reza :blink:

Pa kod mene je bar tako, tj tako kazu doktori. Kazu da mi je materica zavaljena, da postoji zadebljanje, neke priraslice i sve je to dovelo do hormonskog poremecaja. Iskreno bas sam zabrinuta :unsure: i posle praznika idem na sve moguce analize, sa svaki slucaj sto je sigurno sigurno je ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam cula za hormonske posledice posle carskog reza.

Ja imam problem sa stomakom zato sto je ukrivo usiven tako da je totalno nategnut i nemam nikakav osecaj na stomaku osim bola... utrnut je i boli...

I meni je posle prvog carskog stomak bio krivo usiven, kao da sam bila kod kasapina a ne doktora. To sto te boli je normalno i sto imas osecaj kao je utrnut, ja i dan danas imam cudan osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila pre 5ipo meseci,carskim rezom. imala sam 3 nedelje krvarenje i posle toga uopste nisam dobijala.... jedino sto sam prvi put proslog meseca imala jake bolove jedan dan i nesto malo mi je islo,to je sve bila brlja ,nista vise...da li je to normalno?

i jos jedno pitanje?posto se bavim odbojkom 10 god rekreativno i ponovojako bi volela da se ponovo aktiviram,samo ne znam dali smem?kao sto rekoh,proslo je 5ipo meseci od carskog... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila pre 5ipo meseci,carskim rezom. imala sam 3 nedelje krvarenje i posle toga uopste nisam dobijala.... jedino sto sam prvi put proslog meseca imala jake bolove jedan dan i nesto malo mi je islo,to je sve bila brlja ,nista vise...da li je to normalno?

i jos jedno pitanje?posto se bavim odbojkom 10 god rekreativno i ponovojako bi volela da se ponovo aktiviram,samo ne znam dali smem?kao sto rekoh,proslo je 5ipo meseci od carskog... :rolleyes:

Mislim da bi trebalo da se posle cr napravi pauza oko godinu dana. Meni je to doktor rekao za voznju rolera, trcanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro ce tri meseca kako mi je uradjen carski rez.Od tada cesto imam mucninu u stomaku .Ne mora da znaci da je zbog carskog ,ali aj da pitam i ostale da li mozda imaju ovakav problem.Kada treba da dodje do promene vremena,kao neka baba sam,osecam ranu,al mi nije jasno zasto cesto imam te stomacne mucnine.Nemam zelju za hranom,mogu po ceo dan da ne jedem,tako da sam lako vratila kilazu koju sam i imala pre trudnoce.Jedem nazor,bas zbog te mucnine koja mi ubija svu zelju za hranom.Bas pocinje da mi smeta,uvek osecam stomak ...pre trudnoce nikada nisam imala problem sa stomakom,ali nikada.Ne znam sta se desava...kako se Vi osecate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam, mozda neko od vas zna, kada bi posle carskog reza trebalo dobiti menstruaciju? Imala sam carski pre skoro 6 meseci i jos uvek nisam dobila, a doktori mi se cude blink.gif prosto ne znam da li je to normalno. Da li ima veze s tim sto beba doji? Kada ste vi dobile prvu menstruaciju posle carskog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam, mozda neko od vas zna, kada bi posle carskog reza trebalo dobiti menstruaciju? Imala sam carski pre skoro 6 meseci i jos uvek nisam dobila, a doktori mi se cude blink.gif prosto ne znam da li je to normalno. Da li ima veze s tim sto beba doji? Kada ste vi dobile prvu menstruaciju posle carskog?

Isto kao i posle prirodnog - neke žene dobiju odma posle mesec dana, neke posle 9-10 meseci. To je jako individualno. Dojenje može da utiče na to, ali i ne mora. Opet je individualno. Ne treba da se brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nikakve posledice, a cula sam za priraslice. Da li bi neko hteo da mi objasni sta je to i da li steti organizmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam nikakve posledice, a cula sam za priraslice. Da li bi neko hteo da mi objasni sta je to i da li steti organizmu?

iskreno ne znam da li steti organizmu, meni je doktor rekao da je to normalno tj da moze da dodje do njihove pojave, ali me cudi jedna stvar, skoro sam bila ponovo na pregledu ali kod druge doktorke i radila sam i papa test a doktorka nije nista primetila i za razliku od proslog puta pregled nije bio bolan. Pa mi sad nista nije jasno. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam, mozda neko od vas zna, kada bi posle carskog reza trebalo dobiti menstruaciju? Imala sam carski pre skoro 6 meseci i jos uvek nisam dobila, a doktori mi se cude blink.gif prosto ne znam da li je to normalno. Da li ima veze s tim sto beba doji? Kada ste vi dobile prvu menstruaciju posle carskog?

[/quot

Ja sam posle oba carska reza dobila nakon mesec dana i dojila sam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam, mozda neko od vas zna, kada bi posle carskog reza trebalo dobiti menstruaciju? Imala sam carski pre skoro 6 meseci i jos uvek nisam dobila, a doktori mi se cude blink.gif prosto ne znam da li je to normalno. Da li ima veze s tim sto beba doji? Kada ste vi dobile prvu menstruaciju posle carskog?

Isto kao i posle prirodnog - neke žene dobiju odma posle mesec dana, neke posle 9-10 meseci. To je jako individualno. Dojenje može da utiče na to, ali i ne mora. Opet je individualno. Ne treba da se brineš.

MaraMo, kako ti Phoenix kaže bez brige. :) Sve je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je posle prvog carskog stomak bio krivo usiven, kao da sam bila kod kasapina a ne doktora. To sto te boli je normalno i sto imas osecaj kao je utrnut, ja i dan danas imam cudan osecaj.

A ti si imala 2 carska ili? Jesu li ti ispravili stomak posle drugog, ili ti se to samo sredilo pa nije bilo potrebe za ispavljanjem? Meni je jos uvek utrnut stomak, ne osetim nista osim bola na dodir...

Cak mi se desava da mi trnu noge, u pocetku mi je bilo sve jedno, ali sad se vec pitam dokle ce to da traje :( Kad sam to rekla doktoru, on mi je samo rekao da je to sve normalna posledica i da cu tek imati tegobe sa hladnim vremenom... uh sto me utesi! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti si imala 2 carska ili? Jesu li ti ispravili stomak posle drugog, ili ti se to samo sredilo pa nije bilo potrebe za ispavljanjem? Meni je jos uvek utrnut stomak, ne osetim nista osim bola na dodir...

Cak mi se desava da mi trnu noge, u pocetku mi je bilo sve jedno, ali sad se vec pitam dokle ce to da traje :( Kad sam to rekla doktoru, on mi je samo rekao da je to sve normalna posledica i da cu tek imati tegobe sa hladnim vremenom... uh sto me utesi! <_<

ispravili su mi stomak posle drugog, sad i lici na nesto :rolleyes:

Te tegobe sa hladnim vremenom ili promenom vremena ces imati dugo< ja sam ih imala dve godine>>>i ja sam te sad utesila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti si imala 2 carska ili? Jesu li ti ispravili stomak posle drugog, ili ti se to samo sredilo pa nije bilo potrebe za ispavljanjem? Meni je jos uvek utrnut stomak, ne osetim nista osim bola na dodir...

Cak mi se desava da mi trnu noge, u pocetku mi je bilo sve jedno, ali sad se vec pitam dokle ce to da traje :( Kad sam to rekla doktoru, on mi je samo rekao da je to sve normalna posledica i da cu tek imati tegobe sa hladnim vremenom... uh sto me utesi! <_<

Posle prvog carskog reza nisam osećala stomak čitavih devet meseci. Posle drugog sam imala osećaj od prvog trenutka posle buđenja iz anestezije ali sam imala stravične bolove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam, mozda neko od vas zna, kada bi posle carskog reza trebalo dobiti menstruaciju? Imala sam carski pre skoro 6 meseci i jos uvek nisam dobila, a doktori mi se cude blink.gif prosto ne znam da li je to normalno. Da li ima veze s tim sto beba doji? Kada ste vi dobile prvu menstruaciju posle carskog?

Nema pravila, čak nema veze ni sa dojenjem nego sa hormonima. Ja sam prvi put dobila posle 7 meseci, a dojila sam 10, a moja kuma je dobila jako brzo nakon porođaja. Ne znam zasto se čude, žene uglavnom dobijaju posle godinu dana, zato se i povezuje sa dojenjem, ali to je zapravo neki optimalni period za sređivanje hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti si imala 2 carska ili? Jesu li ti ispravili stomak posle drugog, ili ti se to samo sredilo pa nije bilo potrebe za ispavljanjem? Meni je jos uvek utrnut stomak, ne osetim nista osim bola na dodir...

Cak mi se desava da mi trnu noge, u pocetku mi je bilo sve jedno, ali sad se vec pitam dokle ce to da traje :( Kad sam to rekla doktoru, on mi je samo rekao da je to sve normalna posledica i da cu tek imati tegobe sa hladnim vremenom... uh sto me utesi! <_<

Mora da si se skoro porađala. Osećaj će da prođe vremenom, a pomoći će ti i vežbe. Ja sam jedno vreme išla na pilates i mnogo mi je značilo. Zategne se stomak, ne brini. Nama su ti mišići malo oslabljeni jer su sečeni pa moramo malo više da se potrudimo da ih vratimo u normalu. Meni je recimo beba bila teška pa mi se od nošenja spustio stomak, ali sam pilatesom to sredila. Sad sam doduše opet trudna, u 8.-om, pa ću tek da vidim šta me čeka ovaj put. :lol: Povedi malo računa i o ishrani, to takođe mnogo znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ispravili su mi stomak posle drugog, sad i lici na nesto :rolleyes:

Te tegobe sa hladnim vremenom ili promenom vremena ces imati dugo< ja sam ih imala dve godine>>>i ja sam te sad utesila :(

Ja sam ostala ponovo trudna kad mi je klinac imao 16 meseci i od tada nemam takve tegobe, mada sam ja reagovala samo na naglu promenu vremena. Eto, možda će to da pomogne. ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro ce tri meseca kako mi je uradjen carski rez.Od tada cesto imam mucninu u stomaku .Ne mora da znaci da je zbog carskog ,ali aj da pitam i ostale da li mozda imaju ovakav problem.Kada treba da dodje do promene vremena,kao neka baba sam,osecam ranu,al mi nije jasno zasto cesto imam te stomacne mucnine.Nemam zelju za hranom,mogu po ceo dan da ne jedem,tako da sam lako vratila kilazu koju sam i imala pre trudnoce.Jedem nazor,bas zbog te mucnine koja mi ubija svu zelju za hranom.Bas pocinje da mi smeta,uvek osecam stomak ...pre trudnoce nikada nisam imala problem sa stomakom,ali nikada.Ne znam sta se desava...kako se Vi osecate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre dva meseca i skoro sam vratila staru kilazu-s tim da sam se ugojila 28kg u trudnoci :lol: ; jedem normalno,cak i vise nego sto sam u trudnoci,ne oskudevam ni u cemu a kile padaju,tako to ide kad beba lepo siki :rolleyes: E sad,uvek sam imala izrazene trbusne misice,i stomak mi je sad jako mali iako sam mislila da ce ostati ogroman jer je i bio ogroman u trudnoci.E posto sam ranije imala savrsen stomak sad nisam zadovoljna sa ovim malim :lol: I cini mi se vraticu staru liniju kad pocnem da vezbam.Pa me zanima kad mogu poceti sa trbusnjacima,jer samo njih da radim bice mi dovoljno?Jako sam nestrpljiva,i ne ceka mi se jos par meseci :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.