Porodjaj=Vojska

odgovora

Objavljeno

Svakome je svoja muka najteza..ali mislim da je stvarno zenama teze...vojska je nesto muskarcima sto je zenama od kako se udaju i rode decu svakodnevnica....tako da oni to prozive par meseci..a mi to prezivljavamo ceo zivot!!!

Ja mislim da bi mi žene trebalo da na udaju i rađanje gledamo kao na dar(rađanje)....ja nemislim da je nama ženama mnogo teže....evo napr. ja nerazmišljam(to sam prepustila mm) kako ću stvoriti pare za sve naše potrebe i prohteve krećući od hrane,garderobe,raznih aktivnosti,sportova,jezika,garderobe,putovanja....i joooooooš mnogo što-šta.....ej "brate" treba sve to platiti.... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da im nije bilo lako u vojsci nije, mislim prvenstveno na one koji su sluzili do pre par godina a ne sada na ovu vojsku. Ali NARAVNO nikako ne moze da se poredi sa porodjajem, mislim da su oni toga i svesni, jer vecina od njih to ne moze da gleda ni na TV a kamoli da dozivi! Ali sta ce, moraju i oni da imaju neku zajednicku "bolnu" temu za razgovor! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Како се они само знају ухватити тих дебилних тема...наравно да се не може поредити, поготово ова сад војска.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovu sada vojsku ne smatram kao vojsku vec kao radno vreme na poslu od 8 ili 9 sati...

Jeste muskarcima mozda teze u psihickom smislu vise zato sto brinu o tome da treba zaraditi i odgajati decu....a sto se tice drugih stvari mislim da kada se sve sabere da smo ravnopravni...ispravite me ako gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma njima je sve najteze

i kad malo zasline oni se bacaju u krevet LOSE MI JEEEE LOSEEE

Umireeeem daj fervex ne moguuuu ne moguuu

;)

Kad neko to kaze, ja kazem, zamisli da pokusavas lubenicu da iskakis???? Pa kad budes to uspeo, javi se :)

Jedino da prisustvuju porodjaju :) Da bar malo dozive to :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad neko to kaze, ja kazem, zamisli da pokusavas lubenicu da iskakis???? Pa kad budes to uspeo, javi se :)

Ovo mi se svidja kako je receno! hahahahhahah.. a030.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma njima je sve najteze

i kad malo zasline oni se bacaju u krevet LOSE MI JEEEE LOSEEE

Umireeeem daj fervex ne moguuuu ne moguuu

;)

Kad neko to kaze, ja kazem, zamisli da pokusavas lubenicu da iskakis???? Pa kad budes to uspeo, javi se :)

Jedino da prisustvuju porodjaju :) Da bar malo dozive to :))

c008.gifc008.gifc008.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra ima srece sto je njen muz prisustvovao porodjaju, pa sad on, umesto nje prepricava njen porodjaj. Secam se bas kad se moj muz sastao sa njenim, on je poceo o vojsci a zet je samo rekao:" Ma sacekaj da ja tebi kazem kroz sta je Dragana prosla dok mi je radjala sina..." Ja sam stala i zinula... Napokon muskarac koji ceda prizna da je porodjaj mnogo "gori"!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da bi mi žene trebalo da na udaju i rađanje gledamo kao na dar(rađanje)....ja nemislim da je nama ženama mnogo teže....evo napr. ja nerazmišljam(to sam prepustila mm) kako ću stvoriti pare za sve naše potrebe i prohteve krećući od hrane,garderobe,raznih aktivnosti,sportova,jezika,garderobe,putovanja....i joooooooš mnogo što-šta.....ej "brate" treba sve to platiti.... :o

Slazem se!I moj muz je zaduzen za sve gore navedeno.I nikada nije omalovazavao moju pricu o porodaju,mozda sam mu nekada i bila dosadna,jer ju je po ko zna koji put slusao,ali je nikada nije poredio sa vojskom.O vojsci slabo prica,pomene nekada neko lepo secanje a one ruzne slabije jer je prosao pakao-rat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da svakoj zeni koja je radjala treba dati orden za hrabrost!
jelenaaleksa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koja vojska,to se ni blizu ne moze porediti.Nije to samo porodjaj,prvo se mucis devet meseci,pa onda porodjaj,pa odgoj deteta. Jer sva ta briga padne uglavnom na mamina ledja tate se uvek izvuku pod nekim dobrim izgovorom.Ali uvek kukaju kako je njima najteze.Zato ja mislim da su muskarci teske kukavice i pre bi beba rodila njih nego oni bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, meni je porodjaj bio toliko lak da sam se pitala da li se i sta se tacno dogodilo! E sad,kao sto nekome porodjaj bude tezak tako neki muskarci dobiju komandira voda sadistu i moraju da ga trpe narednih 9 meseci ili koliko vec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to su dve neuporedive stvari. Sasvim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste primetili da kada se sastanu dve zene pricaju o porodjaju ili o deci a dva muska kad se sastanu o dozivljajima iz vojske(mislim na redovnu ne civilnu, jer tamo nema sta da se dozivi) Da li mogu a se porede te dve stvari? Mislim da je za muskarce vojska trauma koliko za zene strah od porodjaja. <_< <_<

jao kada je meni brat rekao "Nama je teze, mi imamo vojsku" doslo mi je da ga zadavim :lol:

pogotovo sto je on svoju vojsku odsluzio sedeci sa pivom u jednoj i pljugom u drugoj ruci...i isao je u grad kad je hteo <_<

Al eto,njemu je bilo teze nego meni svih 9 meseci,na porodjaju i sada kao mami koja je po ceo dan sama sa bebom :lol: siroma' co'ek

(ne zalim se,nego samo kazem,coveku je teze,misim...) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, setila sam se jednog vica:

Crnogorcu se zena poradjala a on sedeo ispred. Cuje vrisak, on se pojede... Posle po dosta piva i dosta cigara, i mnogo vise vriske, ugledao je sestru kako nosi bebu i kaze novo pecenom tati:"Cestitam, dobili ste devojcicu." A on ce na to:"Hvala Bogu da nije decak, da se ne muci k'a ja!"

Te i to... Ja bih takve muskarce sa zenama u salu, pa da se vidi sta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porođaj definitivno, svaka žena može da odsluži vojsku i da izdrži do kraja, ali ni jedan muškarac ne bih mogao da izdrži porođaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pomislim na to da je moj dever bio u vojsci 9 meseci u ratu, sa puskom i poginulim vojnicima oko sebe, ipak pomislim koliko li je njemu bilo teze. Mojih 9 meseci je proslo razmisljajuci kako cu na svet doneti jos jedno bice, a njegovih 9 meseci je proteklo u strahu hoce li tih 9 meseci ostati ziv...

A sto se samog porodjaja tice, sigurna sam da bi ga svaki muskarac podneo, ali postporodjajni period ne bi mogao da prezivi ;)

EricaAstronomica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno ne znam šta je teže...

Porođaj i vojska su mi dve različite stvari i ne bih mogla da poredim. Daleko je lakše i lepše misliti na porođaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.