odgovora

Objavljeno

E da, jedno pitanje: da li oblacite klincima kupace gace kad idu u bazen? Ja sam svoju pustala golisavu, ali mi se ukakila par puta, pa smo morali svu onu vodu da menjamo <_< Posle sam joj oblacila sortsice, ali iz toga opet sve iscuri kad se ukaki. Jednom se ukakila dok je imala kupace gacice, i nista nije izaslo, pa smo posle samo dezinfikovali vodu hlorom, nije bilo potrebe da je menjamo, i otad ne ulazi bez gacica.

Obavezan kupaći...ne volim da vidim golu decu van kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odnosilo se na dvorisni bazen, ali u svakom slucaju mislim da ce ih uvek nositi. Kao da bas u bazenu dobije inspiraciju <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odnosilo se na dvorisni bazen, ali u svakom slucaju mislim da ce ih uvek nositi. Kao da bas u bazenu dobije inspiraciju <_<

Znam da misliš na dvorišni...vire komšije...a da staviš one pelene-gaće za kupanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odnosilo se na dvorisni bazen, ali u svakom slucaju mislim da ce ih uvek nositi. Kao da bas u bazenu dobije inspiraciju <_<

Ja baš ne volim da je golišavo i da tako i trčka po dvorištu ili kupa se u bazenu, pa tako je uvek u gaćicama. :)

Mm ga pustio pre neki dan kad se upiškio na dvorištu i odma sam ga obukla - ne volim - podseti me na decu na ulici, i nekako mi ne godi...

A ako ona već ima inspiraciju u bazenu - onda obavezno kupaći.

Za pelene za kupanje evo sad čujem, ako ima - super - uzmi njih, tako ćete da uživate maksimalno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je zao da je ne pustam golisavu, jer se secam koliko sam ja uzivala u golisavosti (o, da, bila sam dovoljno velika da mogu da se setim kako je to...), ali opet znam koliko je opasno-da sedne dole pa da joj nesto udje u genitalije, da se inficira, sve me to plasi i strasno mi je... Tako da je uvek u gacicama ili sortsu, samo je toliko pustim da bude golisava kad izadje iz bazena, pa dok se malo prosusi. Zasad nam gacke odradjuju posao sto se tice kakenja u bazenu, a ako i one zakazu, verovatno cu uzeti te pelene. Najvise volim da mi uopste ne nosi pelene po ovoj vrucini, taman koristim i da joj nudim nosu, pa nekad nesto tamo i odradi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je zao da je ne pustam golisavu, jer se secam koliko sam ja uzivala u golisavosti (o, da, bila sam dovoljno velika da mogu da se setim kako je to...), ali opet znam koliko je opasno-da sedne dole pa da joj nesto udje u genitalije, da se inficira, sve me to plasi i strasno mi je... Tako da je uvek u gacicama ili sortsu, samo je toliko pustim da bude golisava kad izadje iz bazena, pa dok se malo prosusi. Zasad nam gacke odradjuju posao sto se tice kakenja u bazenu, a ako i one zakazu, verovatno cu uzeti te pelene. Najvise volim da mi uopste ne nosi pelene po ovoj vrucini, taman koristim i da joj nudim nosu, pa nekad nesto tamo i odradi ;)

Pa super. Nemoj prefiše brinuti za infekcije ako sedne dole u bazen, neće da joj fali samo će imati bolji imunitet :). Ipak je to vaš bazen, nije javni i nema potrebe da brineš - ako voliš da je golišava - neka je... :) Na mamu je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, ma ne mislim na infekcije iz bazena, njega redovno dezinfikujemo, a i sto kazes, nas je, samo se mi tu kupamo pa mi i nije frka (uostalom, vodim je i na javni bazen, ne mogu dete da drzim pod staklenim zvonom). Vise sam mislila na to da je pustam po dvoristu da bude golisava, samo sto po dvoristu ima peska i blata, pa me to vise brine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, ma ne mislim na infekcije iz bazena, njega redovno dezinfikujemo, a i sto kazes, nas je, samo se mi tu kupamo pa mi i nije frka (uostalom, vodim je i na javni bazen, ne mogu dete da drzim pod staklenim zvonom). Vise sam mislila na to da je pustam po dvoristu da bude golisava, samo sto po dvoristu ima peska i blata, pa me to vise brine...

Aha... Pa devojčice su sklonije, ako su golišave, al bože moj - ne držiš je pod staklenim zvonom, na mesta gde će da bapne guzom - kao što su pesak, blato - navučeš joj gaćice i nek šparta...

Ja znam i da oni najviše trče na ta mesta, umesto da uživaju u trvnjaku... ;)

Moje dete u dvorištu uživa da skuplja grančice, kamenčiće (nemamo pesak inače bi bilo svašta), travu kad se pokosi obožava da skuplja i baca preko glave... Show sa njima... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila nam baka onaj bazenčić sa krovićem - idemo večeras kod nje da ga vidimo...

:) :)

Samo da mu se dopadne, ima da pijem kafu na tenane, dok bebac uživa u njemu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mu je kupila moja mama, pre par dana je bio napolju u njemu, i uživancija.

Sad stoji na sred dnevnog boravka i on uživa da se igra u njemu i ako je prazan... Gura tamo igračke, ulazi i izlazi... :D Ove pečurke se mogu izvaditi, a sa stubića se skidaju ovi leptirići... :)

Sad popijem kafu bez ustajanja kad dođem sa posla... :)

bazenpecurka12089v.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo isti takav i ona ga obozava igra se u njemu i sa vodom i bez vode :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovih dana nam je glavna atrakcija da svoj bazen prevrne na krov i da se baci odozgo preko njega....

Pa onda legne i uživa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bazencic je presladak... Mi imamo ali obicam i nesto ne voli da je u njemu vise voli da baca sve zivo unutra ili da prosipa vodu iz bazencica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mu je kupila moja mama, pre par dana je bio napolju u njemu, i uživancija.

Sad stoji na sred dnevnog boravka i on uživa da se igra u njemu i ako je prazan... Gura tamo igračke, ulazi i izlazi... biggrin.gif Ove pečurke se mogu izvaditi, a sa stubića se skidaju ovi leptirići... smile.gif

Sad popijem kafu bez ustajanja kad dođem sa posla... smile.gif

bazenpecurka12089v.gif

Ovakav je i nas bazen.Obozava ga,ne bi izlazila iz vode.A kad je hladnije,onda nam sluzi za kupanje "na suvo" sa igrackama. :)Stavljala sam je i proslog leta,tad joj je bilo zanimljivo da cacka pecurke i pcelice i onda bi se igrala sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo narucili tu pecurkicu nikako da stigne,a Strahinjina kadica za kupanje je u obliku skoljke veca od tog bazencica i za sada se dobro vlada u njoj,nadam se da ce i u bazencicu uzivati.

Ja nigde ne mogu da nadjem te pelene za kupanje,kupila bih da imamo za leto.

Inace Strale nema strah od vode,proslo leto smo ga vodili na bazen,bez problema je usao,a ove godine je sam usao u jezero do butinica,da smo mu dopustili usao bi i dublje,sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ce ti te pelene? Ja mislim da one samo smetaju, mi smo nosili kupace gace i letos sa sest-sedam meseci :) pustis ga golog u vodu, taman mozda ostavite pelene ko zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dozvoljavaju svi bazeni da dete udje golo unutra,da se ne bi pokakilo i sl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dozvoljavaju svi bazeni da dete udje golo unutra,da se ne bi pokakilo i sl. ;)

Zezas? Kod nas nije bio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Realno ni ja ne bi volela da plivam pa da mi necije govance uleti u usta ili na nos,jos ako je prolv....(bas sam odvratna) :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ovde na bazenima je isto strogo zabranjeno da deca koja koriste pelene ulaze u bazen bez njih, mi smo prosle godine isli s A tek da vidimo kako reaguje ali imamo one pelene za kupanje sto se navlace kao gacice, one imaju veliki raspon kilaze i rastegljive su pa ce mu moci i ove godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.