odgovora

Objavljeno

Pošto moje dete ovih dana kad god prođe pored bazena traži da se bućne, reših da podelimo iskustva.

Sve je počelo ovako:

Bazen pun vode već duže vreme, ja ga donesem do bazena a on neće da čuje ni da pipne vodu... Ne teram ga, samo mi je čudno što neće i kmeči, kad obožava da se kupa... :blink: :blink:

Pre četir dana dođe mu stric i ubaci ga u vodu, bilo je nagovaranje: ajde, i čiča će i vako i nako... Pri tome je bazen veliki i za nas, pa je zgodan da se svi kupamo i rashlađujemo zajedno... Od tada - više neće da izađe kad ga unesemo.

Praćaka se ko riba... :lol: :lol:

Mm oće da mu kupi mišiće i da ga učimo da pliva... Ja se dvoumim - da nije malo rano? Nema još 1,5god... Ruke mi odpadoše, al ga ne bi pustila da uči već sad... :mellow:

Ne znam... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ja bih kupila ali ne sa namerom da nauči da pliva već jednostavno da se navikava na neke stvari (šlauf, rukavi i sl.) a i vama će malo biti lakše.

Možda da kupite šlauf pre nego nešto drugo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Anom. Iskreno, pa ko bi bio u nekom malom beznačajnom bazenčiću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šlauf je super stvarčica...probajte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto rešenja... Dobro ste me podsetile...

Uzećemo šlauf... Sad ću zovem muža da kupi, i onako je na terenu u gradu... :rolleyes:

Ruke me bole celo pre podne :lol:

Da bar natežem sa stomačnim mišićima, pa da se zategnem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naši bazeni nisu tako tako duboki ali sam ja za svaki slučaj uzela Ani šlauf,čisto da ne moramo stajati pored nje u svakom minutu.A ona neće ni da vidi šlauf! :lol: Tako da je ne silimo,sipali smo toliko vode da joj ne bude preduboko-do pazuha oj je-i ona "guzoplivi" tj.pomera se guzicom svuda,uživa.Sin takođe ima šlauf ako je u dubljoj vodi,on ima 2,5god i mislim da je još mali za mišiće (a i plašljiv je po prirodi(na tatu :rolleyes: ) pa ne bih da slučajno bućne i da se preplaši).Učićemo ga da pliva sledeće godina,sa 3,5god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naši bazeni nisu tako tako duboki ali sam ja za svaki slučaj uzela Ani šlauf,čisto da ne moramo stajati pored nje u svakom minutu.A ona neće ni da vidi šlauf! :lol: Tako da je ne silimo,sipali smo toliko vode da joj ne bude preduboko-do pazuha oj je-i ona "guzoplivi" tj.pomera se guzicom svuda,uživa.Sin takođe ima šlauf ako je u dubljoj vodi,on ima 2,5god i mislim da je još mali za mišiće (a i plašljiv je po prirodi(na tatu :rolleyes: ) pa ne bih da slučajno bućne i da se preplaši).Učićemo ga da pliva sledeće godina,sa 3,5god.

Stefi ima 16,5 meseci i ne zna da se boji - pa me to najviše plaši - da se ne prestravi - pa posle da neće... Razumete me :)

A njemu je voda do pazuha, i on oće sam, i vrti se... oooo, ruke me bole sve više i posle bazena... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slauf-bebe-slika-7058473.jpg Mi smo Stasi kupili ovakav al ga nesto bas i ne voli dosta upadne u njega

sad smo joj uzeli ovakav slican i u njega hocemzc-1.jpg

to kad idemo u vece bazene, a kupili smo njoj njen maleni bazencic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slauf-bebe-slika-7058473.jpg Mi smo Stasi kupili ovakav al ga nesto bas i ne voli dosta upadne u njega

sad smo joj uzeli ovakav slican i u njega hocemzc-1.jpg

to kad idemo u vece bazene, a kupili smo njoj njen maleni bazencic :D

mzc-1.jpg

DIVAN JEEEE!!!

Ovaj naš vragić neće u mali, samo u naš veliki... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti mu onda kupis neki slauf koji ce mu biti zanimljiv i neka se dete kupa :lol: :lol: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefi ima 16,5 meseci i ne zna da se boji - pa me to najviše plaši - da se ne prestravi - pa posle da neće... Razumete me :)

A njemu je voda do pazuha, i on oće sam, i vrti se... oooo, ruke me bole sve više i posle bazena... :lol:

I mene isto plaši sa sinom,zato bolje šlauf za sad nego mišići.

I ti ga držiš celo vreme dok je u vodi ili?

Ja Anu pustim,sama se snalazi(voda do pazuha),izvadim je na površinu ako se prevrne ali to je retko jer je nekako "uhvatila ritam vode" i balansira vrlo dobro. :)

PS:ja sam Ani kupila šlauf sa volanom i trubom ali džabe.Teodor sedne u na šlauf(pošto ne može unutra da stane) pa kao vozi... :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene isto plaši sa sinom,zato bolje šlauf za sad nego mišići.

I ti ga držiš celo vreme dok je u vodi ili?

Ja Anu pustim,sama se snalazi(voda do pazuha),izvadim je na površinu ako se prevrne ali to je retko jer je nekako "uhvatila ritam vode" i balansira vrlo dobro. :)

PS:ja sam Ani kupila šlauf sa volanom i trubom ali džabe.Teodor sedne u na šlauf(pošto ne može unutra da stane) pa kao vozi... :rolleyes::)

Ja njega POKUŠAVAM da držim, on stoji 3 sekunde jer dodiruje dno i taj fazon ko kod vas - voda mu do pazuha, al on počne da skače i da isplivava na površinu - toliko je opušten... Kad je na površini pršti voda na sve strane... I gucne vode... Moram da ga pazim, inače haos napravi. :)

Tako da - uglavnom ga držim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili bazen pre dve nedelje 4mX76cm i uzivamo u dvoristu svaki dan , Marko obozava vodu , gume i camce smo razne isprobali ali najvise voli da ga drzimo u rukama ... Sve pljuska rucicama po vodi od srece ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili bazen pre dve nedelje 4mX76cm i uzivamo u dvoristu svaki dan , Marko obozava vodu , gume i camce smo razne isprobali ali najvise voli da ga drzimo u rukama ... Sve pljuska rucicama po vodi od srece ! :)

Mi imamo isti i tako neće da izađe iz vode, dramu je juče napravio što sam ga izela... :rolleyes:

Plakao, savija se i gura oće nazad... A ja ne mogu da ga držim... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mali bazencic namenjen bebama,stane samo ona i dosta je plitak.A sad ssam joj kupila šlauf jer u ponedeljak idemo na more,videcemo da li ce hteti da sedne u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Stefan voli da se kupa :) obozava :) mada i meni ruke odpadose :P

U svakom slucaju kupila sam mu zuti i stavila u njega ali vise voli da je na rukama :) ... toliko se opusti kada ga stavim na ledja da imam osjecaj da bi komotno mogao da pluta kada bi ga pustila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Stefan voli da se kupa :) obozava :) mada i meni ruke odpadose :P

U svakom slucaju kupila sam mu zuti i stavila u njega ali vise voli da je na rukama :) ... toliko se opusti kada ga stavim na ledja da imam osjecaj da bi komotno mogao da pluta kada bi ga pustila :)

Isto... Mislim i da bi plutali jer su mali, ne plaše se i opušteni su skroz... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, moja cerka je taman tolika kao i tvoje dete, i imamo isto taj veliki bazen, u kom se svi kupamo :) U pocetku je samo hodala kroz vodu, a sad se toliko opustila da se bacaka na sve strane, gnjura se, onda ispliva sa sve onim ogromnim okicama, i smeje se, a meni srce da stane svaki put, mislim da ce se udaviti :unsure: Medjutim, ona to toliko voli da ne mogu da je ne pustim, ne bih da joj usadjujem neki strah od vode, kad je vec ona toliko opustena. Sad joj je glavno da stavi ruke na dno, a nogice digne na povrsinu i pracaka se! I ja je stalno hvalim kako lepo pliva, pa je presrecna :D Naravno, ne skidam pogleda s nje, i akd se desi da duze ostane pod vodom, izvlacim je napolje, ali mislim da nema potrebe da im se kupuju misici i slauf ako vec vole sami da se igraju. Ja sam uvek za sto vecu samostalnost kod dece ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, moja cerka je taman tolika kao i tvoje dete, i imamo isto taj veliki bazen, u kom se svi kupamo :) U pocetku je samo hodala kroz vodu, a sad se toliko opustila da se bacaka na sve strane, gnjura se, onda ispliva sa sve onim ogromnim okicama, i smeje se, a meni srce da stane svaki put, mislim da ce se udaviti :unsure: Medjutim, ona to toliko voli da ne mogu da je ne pustim, ne bih da joj usadjujem neki strah od vode, kad je vec ona toliko opustena. Sad joj je glavno da stavi ruke na dno, a nogice digne na povrsinu i pracaka se! I ja je stalno hvalim kako lepo pliva, pa je presrecna :D Naravno, ne skidam pogleda s nje, i akd se desi da duze ostane pod vodom, izvlacim je napolje, ali mislim da nema potrebe da im se kupuju misici i :rolleyes: slauf ako vec vole sami da se igraju. Ja sam uvek za sto vecu samostalnost kod dece ;)

Danas je počeo da se izvlači i oće sam, a ja u grču - ne mogu da se opustim... :)

A on ništa... Mm danas nije stigo da nam kupi gumu, ni mišiće, tako da će još ruke da bole... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je počeo da se izvlači i oće sam, a ja u grču - ne mogu da se opustim... :)

A on ništa... Mm danas nije stigo da nam kupi gumu, ni mišiće, tako da će još ruke da bole... :rolleyes:

Pa probaj da ga pustis da se igra sam. Jos bolje ako ima vise odraslih u bazenu, moja se tako i pustila, jer je isla od jednog do drugog, a tako si sigurna da u svakom trenutku moze neko da ga prihvati ako potone. Videces, to i nije nista tako strasno kao sto se nama cini, jos su oni dovoljno mali da umeju instinktivno da zatvore usta i da ne gutaju vodu. Najbolje je, po meni, da se sto ranije navikavaju na vodu, da im se kasnije ne bi razvio strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa probaj da ga pustis da se igra sam. Jos bolje ako ima vise odraslih u bazenu, moja se tako i pustila, jer je isla od jednog do drugog, a tako si sigurna da u svakom trenutku moze neko da ga prihvati ako potone. Videces, to i nije nista tako strasno kao sto se nama cini, jos su oni dovoljno mali da umeju instinktivno da zatvore usta i da ne gutaju vodu. Najbolje je, po meni, da se sto ranije navikavaju na vodu, da im se kasnije ne bi razvio strah.

Probaćemo... Tačnije ja, jer malom to nije problem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mali bazencic namenjen bebama,stane samo ona i dosta je plitak.A sad ssam joj kupila šlauf jer u ponedeljak idemo na more,videcemo da li ce hteti da sedne u njega.

Srećno!!! Nadam se da hoće - mislim samo ne treba da se prisiljavaju da idu u vodu ako neće... To još više natera dete da se plaši.

Ranije sam gladala kako roditelji sile decu, pa vrište, dok su drugi opušteni - uđu u vodu, pa dete damo dođe za njima i polako, polako... :)

Sad pričam šta sam gledala na odmorima... Moj ne znam kako bi reagovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo isti i tako neće da izađe iz vode, dramu je juče napravio što sam ga izela... :rolleyes:

Plakao, savija se i gura oće nazad... A ja ne mogu da ga držim... :blink:

E, i ti kasniš sa vaspitanjem... :lol:

Srećno!!! Nadam se da hoće - mislim samo ne treba da se prisiljavaju da idu u vodu ako neće... To još više natera dete da se plaši.

Ranije sam gladala kako roditelji sile decu, pa vrište, dok su drugi opušteni - uđu u vodu, pa dete damo dođe za njima i polako, polako... :)

Sad pričam šta sam gledala na odmorima... Moj ne znam kako bi reagovo...

Eto, moj Aleksa prošle godine 10 dana nije ušao u more...sedeo na obali, čekao nas, igrao se i bilo mu zanimljivo...malo brčne noge.....imao je 22 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, i ti kasniš sa vaspitanjem... :lol:

Pa kažem ti, i ja imam slabosti... :rolleyes:

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, jedno pitanje: da li oblacite klincima kupace gace kad idu u bazen? Ja sam svoju pustala golisavu, ali mi se ukakila par puta, pa smo morali svu onu vodu da menjamo <_< Posle sam joj oblacila sortsice, ali iz toga opet sve iscuri kad se ukaki. Jednom se ukakila dok je imala kupace gacice, i nista nije izaslo, pa smo posle samo dezinfikovali vodu hlorom, nije bilo potrebe da je menjamo, i otad ne ulazi bez gacica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.