Apetit

odgovora

Objavljeno

Kakav apetit imaju vasi trogodisnjaci?Da li jedu sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako se mucim s cerkinim jelom,probirljiva je,u stvari i ne toliko,nego mi se cini da uvrti sebi u glavu da nesto ne voli,nego se "zalepi" za nesto i to mi stalno trazi.Zivo je i zdravo dete,samo sto je bas mrsavica.Tek tek kad se popravi,ode u visinu.Al da nema od cega da se i ugoji-- nema.Njeni obroci su za smejanje.Mozda neko ima slican problem ili neku ideju,da probam nesto sto mozda nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo mi ne pominjite apetit :(:( I ja isti problem imam, jurim je po stanu sa zalogajem. jeste da to nije ispravno, ali zao mi je da nista ne jede. Kad bi joj dopustila zivela bi na pavlaci i parizeru. Muka mi je od njenog jela. Cesto joj dajem vitaminske sirupe, tad se projede, ali sto prestane da ih pije, stara prica. Jedno vreme sam joj kuvala caj od koprive i hajducke trave, ali na kraju svega - ista prica. Nije previse mrsava jer je tutkamo svaki cas, ali mogla bi da bude i ugojenija. Sa starijim imam drugaciji problem, on ne vadi glavu iz spajza i buckastiji je nego sto bi trebalo za svoje godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta je sa ovom decom generalno sto nece da jedu,i ja ove moje hranim uglavnom sve na silu.Mada moram priznati da im se apetit poboljsao od kako im dajem riblje perlice za decu, i propolis kapi.Probajte i vi,jako su dobre za imunitet i za apetit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je jednostavno ne zainteresovana hranom,kao da gubi vreme sedeci za stolom.Sedne,posebno kad joj tata dodje s posla,kao jesce sa njim,isprica se,sve sta je radila,koga je videla,ne zaklapa,kad zavrsi s pricom,gotovo je i jelo,znaci tri zalogaja.

Pila je puno soka,pa sam joj dobro smanjila,skoro ga uopste ne pije,sad tuce po mleku.Od jela ne znam sta voli,sta ne,sve je probala i onda samo kaze da nece.Kao manja bila je mesaros,sad retko da ce uzeti.A sto se tice dorucka i vecere,zalepi se za jedno.Jedan period uz sve je isao kecap,mada sam izbegavala,zbog stolice,onda je na red dosla pavlaka i onda to non stop,sad je pastete akltuelna.

Ja ne znam kako da se postavi,da je teram,da opale ili jednostavno da joj ne dam do sl obroka???Mada mi se cini da joj to ne bi smetalo.Ne volim da trcim za njom po kuci,da joj tako udovoljava,mislim da bi trebala na za stolom da se nauci da jede.Davala sam joj pikovit sirup,nisam primetila neko veliko poboljsanje.Sad cu da probam s tim ribljim,cula sam za to davno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve su to riblje perlice? Moji propolis nece ni da omirisu... Ja sam im prosle godine davala maticni mlec pomesan sa medom i sad cekam prolece pa da opet pocnem da im dajem. A moja meso ni da omirise nece...jedno vreme sam joj ga miksala sa vocem pa bude kao sok, al sad ni to nece. Desi se da ga sitno iseckam i napravim supicu, ali ga ona oseti i izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Propolis kapi se stavljaju u sok ili sta vec...Kad sam ih u apoteci trazila,apotekarka me posavetovala da uzmem tabletice za decu,ona to daje svojima.Imaju ukus bombona,sisaju se,ja sam cula da je dobro za imunitet.Nisam joj davala tri na dan,kako pise,vec po jednu,desavalo se i da zaboravim.Ta kutijica nam se razvukla i na mesec i po-dva i nije mi tad bila ni bolesljiva,slinava,to za zimsko vreme za nju je cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za Propolis, ali sam pitala za te riblje perlice? Jesil joj to davala? To mene interesuje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojim klincima dajem riblje perlice,zovu se AD vit a proizvodjac je anafarm beograd,dajem im skoro 6 meseci svaki dan po jednu uz dorucak.Ta kutija sadrzi 100 mekih kapsula,i jako su male,kao zrno soje.Tako da oni ne osete sta i da su ih progutali.Moram priznati da sam jako zadovoljna.

A kako se zovu te propolis tabletice????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja o perlicama :mellow::mellow::mellow: .

Uticu li one samo na apetit ili i na imunitet? Zapisala sam kako se zovu, kupicu, pa cu ih devojcici davati, a ne znam da li sinu smem da ih dajem, jer on ima super apetit pa da se ne ugoji jos vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xexexe,

Mozes slobodno da mu ih dajes,one su prvenstveno za imunitet,a samim tim,kada dete ima i dobar imunitet,ono i dobro jede....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, sada vidim da nismo usamljeni slučaj sa mukom oko hranjenja heheh..moj Steva nekad lepo ručka, a nekad..jao..to je jurnjava po kući, puštanje crtanih filmova, izigravanje klovna hehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam za Propolis, ali sam pitala za te riblje perlice? Jesil joj to davala? To mene interesuje :rolleyes:

Od koje dobi dijete smije to da trosi, moja djevojcica ima 2 godine i 9 mj. jel smijem da joj dam to, isprobala sam sve zive sirupe multivitaminske ali nista posebno, Doktro kaze da jednostavno tako dijete jedino sto pije mlijeko i med to da i zivjela bi od soka, te joj stoga kupujemo FRUCTALOV onaj u staklenim flasama mrkva, narandza jabuka...... i da joj dadnes 10l soka bi popila,a hrana slabo pogotovo sad ovo toplije vrijeme..... Pa mi molim te odg. dali ona smije trosit te riblje perlice da joj kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dado27, ja ti ne bi znala nista o tim perlicama, cini mi se da Hapiness to daje svojoj deci. Ja sam pitala moju dr o tim perlicama, ona kaze da je to sve individualno, da ce na neko dete delovati, a na neko ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od koje dobi dijete smije to da trosi, moja djevojcica ima 2 godine i 9 mj. jel smijem da joj dam to, isprobala sam sve zive sirupe multivitaminske ali nista posebno, Doktro kaze da jednostavno tako dijete jedino sto pije mlijeko i med to da i zivjela bi od soka, te joj stoga kupujemo FRUCTALOV onaj u staklenim flasama mrkva, narandza jabuka...... i da joj dadnes 10l soka bi popila,a hrana slabo pogotovo sad ovo toplije vrijeme..... Pa mi molim te odg. dali ona smije trosit te riblje perlice da joj kupim.

Mozda ona zbog tolike kolicine soka i nece da jede, napuni zeludac sokom i nije vise gladna. Probaj da joj ne dajes toliko soka. A drugo, zbog cega joj kupujes gotov sok, zbog cega joj ne napravis sama - domaci sok. Sigurno je zdravije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala ima bas slab apetit. Koliko puta je jurim po stanu da uzme koji zalogaj. Jednostavno mrzi je da jede. I onda uvece ogladni, i prejede se, sto svakako nije dobro.

Ja sam pokusala sa perlicama, i mislim da joj se od tada popravio apetit. A sada sam pauzirala zbog sirupa Ferrer, ne znam da li sme da se kombinuje, pa da ne rizikujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam i ja nasla ovu temu..., moj mali sergej ima dve godine i dva meseca i dugo mi je jeo blendano... onda kad je poceo da copa ne blednano sve je jeo... i to fino je jeo.... e sad poslednjih pa jedno 5 meseci nec da ruca i to ti je... isto kao i jedna ovde sto je napisala.... sacekamo tatu.... pa onda oni se budalesu kao ne bi li uzeo koji zalogaj (to je najcesce nijedan) i onda trazi hleba pa "cokija" (smokija) ... ja kao ne dam pa mu kasnije dam... jer vidim da nema veze taj coki ni nista... nego nece tad da jede... svasta sam probala.... na tutu pa da se hranimo... pa sa nama za sto.... pa vamo pa tamo... ma kakvi... pre mesec dana kao tri dana za redom je jeo.... ja reko evo prosla ga faza.... kad ono... ma kakvi.... nesta da ruca.... isto mu dajem oligovit.... a dorucak i vecera... to mi onako .... ajd jede.... al i to vrtimo isto u krug i dosadilo meni.... al sta da radim.... po meni je bolje da dete nesto jede nego da ga ja sad kao mucim pa ne dam nista sem tog rucka i slicne budalastine izglednjivanja... meni su to budalastine.... al ima mi tvrdju stolicu... naravno jer ne jede kuvano... probala ja i za veceru da mu dam to od rucka... ma kakvi... al kaki redovno... samo malo tvrdje....nije bolesljiv ..... sve cekam da ga prodje ta faza... sto moji roditelji kazu... ja sam bila nemoguca.... mali sergej je prozdrzljivac naspram mene kad sam bila tako mala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu i ja ovde da se upišem :D . Moja ćerka jedva da šta jede - samo toliko da bi preživela. Osim što slabo jede, užasno je probirljiva. Uopšte ne jede hranu životinjskog porekla, izuzimajući mleko (i to ne svako).Voće i povrće jede svo, čak i ono koje ja mrzim (celer, peršun,...), ali samo u nekim ludačkim kombinacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo tri godine,ali nema veze.

Moja ćerka jede sve osim mleka i mlečnih proizvoda. Jedva malo jogurta, malo više sira, kajmaka i pavlake, a mleko neće da okusi.

Ne znam kako da je podstaknem na malo više mlečnih proizvoda zbog kalcijuma, da li treba da se brinem ili ne?

Obožava voće i meso, povrćem nije baš oduševljena, ali ga jede.

Inače, apetit joj se mnooooogo popravio od kada pije one perlice ribljeg ulja, inče i njih voli da pije, uzme perlicu i sažvaće je sa najvećim uživanjem, kao čokoladu. Uf, sva se naježim kad pomislim na taj grozan ukus. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja da se upisem ovde,moja Anja u zadnje vreme ne jede gotovo nista... dete koje je jelo sve sad nece ni da proba ono sto je do juce obozavala,imala je super apetit,vidim da je kod mnoge dece tako ali ja vise neznam sta da radim,ne mogu da je jurim sa kasikom po stanu,a zao mi je da ne pojede nista u toku dana... moze li neko da mi kaze kako se zovu te riblje perlice(ili se trazi samo tako U apoteci),pa da kazem mami da mi posalje odozdo? ovde ne mogu da uzmem nista bez recepta a pedijatar je malo cudan pa smatra da je to samo faza za koju nezna koliko ce da traje,i kaze da ne treba nista za apetit da pije :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno, lepo ručka.

Ima perioda kad dva dana ne pojede ni po pola svog obroka, ali to dopuni voćem.

Pre sam se jako uznemiravala što tih dana nema apetit, uvek brinem i svašta premećem po glavi - kako će se razboleti, ili ne znam šta, sad sam malo popustila.

To su faze koje ne traju dugo i to je u redu.

Interesantno je da u periodu izlaženja trojki i četvorki on je jeo više nego inače.

Samo je tražio da žvaće - valjda mu godilo zbog vilica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo problem sa apetitom. Ima dana kada se mozda manje jede, ali zato ima dana kada pase kao komabajn. :lol:

Primetila sam da u tim danima kada manje jede, pravi i vece razmake izmedju obroka i to mi je normalno. Ni mi ne jedemo svaki dan istu kolicinu hrane. Nikad mu nisam merila, a od kad je poceo sam da tarzi da jede, a tome ima godinu dana i malo vise, uopste se ne brinem.

Imali smo samo jedan period. Ja ga zovem periodom revolta. ;) Bili smo na moru bez tate i prva tri dana je odbijao hranu. Nisam se nervirala, vazno mi je bilo da pije vodu i pojede neku vocku. Posle tri dana gladovanja, kad se malo opustio, vratio mu se i apetit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je problem ili ne, ali Filip ne želi da jede žitarice u mlijeku, jogurtu...čitam vaše prijedloge za doručak ili večeru...ali to kod nas ne pali...

-Ne jede: nikakve kašice...čokolino, milupa...plazmu.

Njegov obrok mora imati meso, jaje, pavlaku, jogurt, ribu...eventualno palentu.

Kako da mu dam nešto ovako?

NAPOMENA: On ne voli ništa što je slatkasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je problem ili ne, ali Filip ne želi da jede žitarice u mlijeku, jogurtu...čitam vaše prijedloge za doručak ili večeru...ali to kod nas ne pali...

-Ne jede: nikakve kašice...čokolino, milupa...plazmu.

Njegov obrok mora imati meso, jaje, pavlaku, jogurt, ribu...eventualno palentu.

Kako da mu dam nešto ovako?

NAPOMENA: On ne voli ništa što je slatkasto.

Prženice, palenta, popara, cicvara, ingegralna kifla, jaje sa slaninom ... pa vrtiš u krug :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prženice, palenta, popara, cicvara, ingegralna kifla, jaje sa slaninom ... pa vrtiš u krug :)

OK....jede on to sve.

Ali ne jede ovo što vi pominjete, griz, žitarice u mlijeku...to me malo čudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.