Otvaranje

odgovora

Objavljeno

Ja sam se poradjala u inostranstvu,pa se nisam dobro razumela sa babicama, maltene sam sama vodila svoj porodjaj. Ali kad je trebalo da guram, nisu mi objasnili kako, pa sam od bolova prestajala da guram. Kad je dosao dr, osetila sam veliko olaksanje, rekao je da ce vakuumom izvaditi bebicu i da joj to nece skoditi nista. Onda sam se setila da mi je drugarica rekla da treba gurati kao kad kakis i tako sam iz drugog napona i iz pomoc neke druge babice koja mi jd sela na stomak i doktora izgurala malu veknicu. Bila sam pod strasnim stresom, mesec dana kasnije se to izrazilo groznicom na usni. Bilo mi je samo bitno da je sa bebicom sve u redu, ja sam mogla i gore da izdrzim ali malo bespomocno bice je najvaznije!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 20h mi pukao vodenjakotvorena 1 prst.Celu noc nista,ujutru me u 6.30h ukljuce na indukciju,u 11h otvorena 10 prstiju,u 12h rodio se Strahinja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam otvorena od 28 sedmice i imam bolove u karlicnom dijelu i ponekad mi je stomak tvrd pojam ni nemam da li su to kontrakcije il sta vec.Mozel mi koja vec iskusna trudnica koja ima bebu objasnit kako da ih prepoznam jer vise ne razlikujem nijedan bol skoro pa svi su mi isti.Unaprijed zahvalna i jako zbunjena <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10-ak dana pre porođaja dr. je na ctg-u video da imam slabe kontrakcije i pregledom utvrdio da sam otvorena 2-3 cm.

Vodenjak mi je pukao oko ponoći, u 01.30h sam pregledana na prijemnom odeljenju i tada sam bila otvorena 2 cm.

Kontrakcije su počele oko 03.00-03.30h, a u 08.40h sam bila otvorena 9 i po cm i 10 minuta kasnije sam rodila svog sinčića.

Lolita87 te lažne ili pripremne kontrakcije su obično bezbolne, a odlikuju se baš tim grčenjem stomaka, odnosno materice i na dodir tvrdim stomakom koje traje nekoliko sekundi. Bolovi u karličnom delu, krstima i preponama su prateći deo trudnoće jer telo se širi i priprema za porođaj i sasvim su normalni i bezopasni.

Ali da bi ti bila mirnija porazgovaraj o svemu ovome sa svojim lekarom prilikom sledeće kontrole, a on će dalje proceniti da li je potrebno pratiti te kontrakcije, dati neki lek i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od ulaska u 9 bila otvorena 2 cm, imala non stop lazne kontrakcije, u 5 ujutru mi pukao vodenjak u porodiliste kad sam dosla bila otvorena 4 cm, porodila se u 7 i 50, kod mene otvaranje oba puta islo jako brzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvi put pukao vodenjak oko ponoci, krenuli bolovi al se nisam otvarala. Oko 3-4h me stavili na indukciju, tad je pocelo jace da boli, ukljucili epi i milina :) u 7.50h stigao bataNadam se da ce drugi porodjaj brzo da prodje, s obzirom da je prvi relativno kratko trajao za prvorotku, 8 sati, samo da izbegnem indukciju ovaj put. Ostacu kuci sto duze mogu.Jel ima neka mama koja je drugi put izbegla indukciju?Da, vezbice su velika pomoc, skoncentrises se na disanje i nekako prodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.