Otvaranje

odgovora

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ajde ti onda odma u bolnicu inace ce te baba poroditi ako krenu bolovi :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih na tvom mestu otisla, sta u najgorem slucaju ce te vratiti kuci :lol: Mada to je moje iskustvo, a svaki porodjaj je prica za sebe...

Ja sam se porodila minut nakon pucanja vodenjaka... Doduse moj su busili sam nije ni pukao, a bila sam otvorena 10 prstiju... To sto si opisala zvuci kao otvaranje... Moje kontrakcije su prestajale iz cista mira... Opisala sam ti pre neki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih na tvom mestu otisla, sta u najgorem slucaju ce te vratiti kuci :lol: Mada to je moje iskustvo, a svaki porodjaj je prica za sebe...

Ja sam se porodila minut nakon pucanja vodenjaka... Doduse moj su busili sam nije ni pukao, a bila sam otvorena 10 prstiju... To sto si opisala zvuci kao otvaranje... Moje kontrakcije su prestajale iz cista mira... Opisala sam ti pre neki dan...

E, pa to i ja kontam. + imala sam neke kapljice krvi, koje, proverila sam, poticu iz vaginalnog dela. To sto sam imala izgleda bas kao kada imas bubuljicu koju raskopas pa kad prodjes maramicom. Sad vec vise nemogu ni da hodam bas kako treba. Mnooogo mi je nisko otisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa to i ja kontam. + imala sam neke kapljice krvi, koje, proverila sam, poticu iz vaginalnog dela. To sto sam imala izgleda bas kao kada imas bubuljicu koju raskopas pa kad prodjes maramicom. Sad vec vise nemogu ni da hodam bas kako treba. Mnooogo mi je nisko otisao.

Ako ima krvi to sigurno znaci da se otvaras... Ja sam zbog krvarenja i otisla u porodiliste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ajde ti onda odma u bolnicu inace ce te baba poroditi ako krenu bolovi :lol: :lol: :lol: :lol:

да ли је истина да ако се пређе термин рађају се девојчице?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

да ли је истина да ако се пређе термин рађају се девојчице?

nije istina :rolleyes: ja sam se porodila u 40+5 i rodila decaka,a prvi put u 40+2 devojcicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

да ли је истина да ако се пређе термин рађају се девојчице?

Ja sam se porodila 4 dana pre termina a rodila devojcicu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

да ли је истина да ако се пређе термин рађају се девојчице?

Hehe... Ja onda imam fore jos sutra. :P Sutra mi termin, a decaka nosim. To ti je tacno koliko i oblik stomaka utice na pol, ili pak ako predjes preko kabla imace ti dete pupcanu vrpcu oko vrata... Gluposti. Nego, kad rece da je tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe... Ja onda imam fore jos sutra. :P Sutra mi termin, a decaka nosim. To ti je tacno koliko i oblik stomaka utice na pol, ili pak ako predjes preko kabla imace ti dete pupcanu vrpcu oko vrata... Gluposti. Nego, kad rece da je tebi termin?

bio juče... meni rekli da je dečak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bio juče... meni rekli da je dečak...

Meni je danas. Pa jesi li videla dokaz da je decak? Nije da se hvalim, al' kod mene, veruj, ne moze da se omasi! :P:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necete zamjeriti sto se ubacujem sa svojim komentarom, ali voljela bih da dobro dodje maloj mazi, koja je blizu porodjaju...

Na poslednjem casu u skoli za trudnice vjezbali smo disanje, pa evo nekoliko preporuka:

Kad ti krenu kontrakcije, preporucuje se da dises tako sto ces na nos duboko udahnuti, polako, a izdisaces, takodje polako, kroz zube izgovarajuci CCCCCCC ili SSSSSSS ili, ako ti to ne prija, samo sa blago otvorenim ustima. Ne preporucuje se, kazu, da otvaramo usta (kao da zijevamo) jer nam se tako suse i usta i grlo, pa nas i to dodatno smori.

Znaci, to je kad su kontrakcije. Kad nastupi pauza, preporucuje se da se opustimo tako sto cemo leci na ledja sa dlanovima ispruzenim ka gore (uz tijelo). Onda da zatvorimo oci i da krenemo sa relaksacijom (koja meni na casu bas i ne uspijeva, ali odvuce mi paznju barem to sto u sebi ponavljam sledece - prvo opustam prste na nogama, pa opustam stopala, pa listove, pa dio iznad koljena, pa butine... sve do lica. Sve vrijeme zamisljas kako opustas sve misice, po redosledu). Prije i posle te relaksacije udahnemo dva-tri puta ono na SSSSSS ili CCCCC :rolleyes:

E, kada krenu jace kontrakcije, tada ce nam, kazu :rolleyes: , babica savjetovati dahcanje. To je opet disanje na CCCCC ili SSSSS, ali krace i brze. Zamislimo kao da vazduh pustamo samo do grla...

Sve te tehnike dovode kiseonik do materice, kojim se ona opusta, pa manje boli, kazu :rolleyes:

E kada krenu naponi, znaci, kada nam ONI kazu da guramo - zauzmemo polozaj, kao u polulezecem polozaju, rukama se drzimo za nesto (ja se nadam da ce biti nekih drski :rolleyes: da ne bih cupala sestre za kosu), napunimo pluca vazduhom (dubokim uzdahom), zatvorimo oci i sagnemo glavu, da nam se brada oslanja na grudni kos (tako se savjetuje jer bi u drugom polozaju glave, davali napon u oci ili lice, a ovako vazduhom potiskujemo dijafragmu, koja se spusta, a samim tim gura i pomaze nasim bebama da lakse i brze izadju).

Izmedju napona, treba disati normalno.

To bi bilo ukratko... Uglavnom, i ja cu se truditi da kada, Boze zdravlja, odem u porodiliste, iskljucim sluh za dreku oko sebe i koncentrisem se na sebe i svog bepca.

Svima zelim lake i brze porodjaje... A ti, mala mazo, javljaj sve... I ja vjerujem u Tebe!!!

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ne zurite u porodiliste.Prvi porodjaj traje 12sati minimum. Meni prvi put kontrakcije pocele u 2 ujuteu,cep ispao u 4,u poroiliste krenula u 7,tamo bila oko 8 otvorena 4 prsta,a porodila se u 1:15h.Sada mi pukao vodenjak u 2 ujutru,kontrakcije krenule u 5,u porodiliste krenula oko pola 6.(u kolima sam vec imala kontrakcije na minut i po)Kada sam stigla bila 4-5 prstiju otvorena,u 8h 6-7 i porodila se u 10:05h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necete zamjeriti sto se ubacujem sa svojim komentarom, ali voljela bih da dobro dodje maloj mazi, koja je blizu porodjaju...

To bi bilo ukratko... Uglavnom, i ja cu se truditi da kada, Boze zdravlja, odem u porodiliste, iskljucim sluh za dreku oko sebe i koncentrisem se na sebe i svog bepca.

Svima zelim lake i brze porodjaje... A ti, mala mazo, javljaj sve... I ja vjerujem u Tebe!!!

Hvala ti na lepim zeljama, i na podrsci. I mini je tu gde i ja, mislim, njoj je juce bio termin, meni danas. Kad je tebi?

Vezano za disanje, gledala sam na netu dosta korisnih videa. No, hvala ti puno sto si se potrudila da mi napises sta i kako.

Cep mi je ispao, nemam ama bas nikakve gubitke, nikakav sekret ni nista sto podseca na to. Samo kad odem u wc, al' po donjem vesu mi se nista ne skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo nadam da cu umjeti da pravilno mjerim te kontrakcije :rolleyes: (imam jos nepun mjesec do termina). I da necu pozuriti sa odlaskom u bolnicu.

Znaci, sa ispadanjem sluznog cepa ne moram odmah u porodiliste?

Babica, koja nam drzi casove, rekla je da se mozemo masirati kad krenu kontrakcije - sakom kruziti po krstima ili po prednjem dijelu. Imajte i to vidu!

Pozdravljam vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas. Pa jesi li videla dokaz da je decak? Nije da se hvalim, al' kod mene, veruj, ne moze da se omasi! :P:lol: :lol: :lol:

нисам јер је стално била окренута (беба) леђима ка спољној страни...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo nadam da cu umjeti da pravilno mjerim te kontrakcije :rolleyes: (imam jos nepun mjesec do termina). I da necu pozuriti sa odlaskom u bolnicu.

Znaci, sa ispadanjem sluznog cepa ne moram odmah u porodiliste?

Babica, koja nam drzi casove, rekla je da se mozemo masirati kad krenu kontrakcije - sakom kruziti po krstima ili po prednjem dijelu. Imajte i to vidu!

Pozdravljam vas sve!

ја имам као неку водицу која ми се слије сваки пут када завршим са малом нуждом...да ли је то тај слузави чеп?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je tebi naprsao vodenjak.Prijavi ti to dr.Bar je meni tako bilo dan pre nego je stvarno pukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ја имам као неку водицу која ми се слије сваки пут када завршим са малом нуждом...да ли је то тај слузави чеп?

I ja mislim da ti je vodenjak pri kraju. Mogla bi prosetati do doce, ako bi htela, da te pregledaju. Nemoze da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se samo nadam da cu umjeti da pravilno mjerim te kontrakcije :rolleyes: (imam jos nepun mjesec do termina). I da necu pozuriti sa odlaskom u bolnicu.

Znaci, sa ispadanjem sluznog cepa ne moram odmah u porodiliste?

Babica, koja nam drzi casove, rekla je da se mozemo masirati kad krenu kontrakcije - sakom kruziti po krstima ili po prednjem dijelu. Imajte i to vidu!

Pozdravljam vas sve!

Najbolja stvar kod svega toga je sto ces ti moci tad da se skoncentrises na to, sto ce ti odvuci paznju sa bola, ako nista vise. Ima na netu, na you tubu da se nadju primeri kako disati, kako izgleda ta masaza, i, ako hocete da pogledate, ako izgleda pupcana vrpca, snimci sa porodjaja i sl. Ja sam sve to "prostudirala".

Hvala ti u svakom slucaju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mini se vec dva dana nije javila. Izgleda da je i kod nje to to. Ipak ja odoh u Georgine. :P

Cekaj, jesam li ja sad "najstarija"? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se osjecam kao da do porodjaja imama iha-ha, a onda kad pomislim da ce se to desiti u ovih 20-ak dana, onda :blink: ...

Ovih nekoliko dana (a sto mi se nikada nije desavalo), jutro mi pocinje lakom stolicom (prim. aut. prolivom :rolleyes: ), a hranim se kao i do sada. Moze li to biti neki znak? Nista drugo ne osjecam, osim sto bebac maršira li maršira.

Je li istina da se zena pred porodjaj smiri, da dobije neku snagu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se osjecam kao da do porodjaja imama iha-ha, a onda kad pomislim da ce se to desiti u ovih 20-ak dana, onda :blink: ...

Ovih nekoliko dana (a sto mi se nikada nije desavalo), jutro mi pocinje lakom stolicom (prim. aut. prolivom :rolleyes: ), a hranim se kao i do sada. Moze li to biti neki znak? Nista drugo ne osjecam, osim sto bebac maršira li maršira.

Je li istina da se zena pred porodjaj smiri, da dobije neku snagu?

Ja nisam imala ama bas nikakvih problema sa stolicom, al' mogu ti reci, pre 20-tak dana mi se desava da idem i dva puta u wc sa tom namerom. Podpuno mi je normalna stolica.

A, kako mislis da se zena smiri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala ama bas nikakvih problema sa stolicom, al' mogu ti reci, pre 20-tak dana mi se desava da idem i dva puta u wc sa tom namerom. Podpuno mi je normalna stolica.

A, kako mislis da se zena smiri?

Da, kao, nije nervozna, preplasena... bla bla bla. Da je cak i pospana izmedju kontrakcija, pretpostavljam onih blazih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Mazo,normalno je da imas cesce stolice kada se blizi porodjaj.Crijeva se prirodno ciste tim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala mazo, obraduj nas!!!

Svako vece sanjam porodjaj :rolleyes: Sinoc, a i sada, osjecam blagi bol (u stvari i nije bol) u vaginalnom dijelu, kao da mi neko tapka po obodu :rolleyes: Osjecam bol u krstima, ali bice da je to od klime. Mogu li to biti znakovi?

Danas idem na prvi ctg!

Koliko otprilike, tj. prosjecno traju najjace kontrakcije, one prije napona, kad se preporucuje dahcanje? Citam da ima porodilja koje su te kontrakcije imale i po pet sati. Moze li se to kako smanjiti, sestre mile :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.