Otvaranje

odgovora

Objavljeno

možda to nisam pomenula,ali juče bila otvorena pola prsta,a danas dva... :blink: imam ih,ali su veoma male...

Iskreno mislim da to nije nista za brigu, al po svemu sudeci sad ce beba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno mislim da to nije nista za brigu, al po svemu sudeci sad ce beba :D

ja se nadam da ćemo se družiti uskoro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste se dugo "otvarale"? Koliko ste bile otvorene kad su vas primili i da li ste osecale kontrakcije od pocetka ili od odredjene otvorenosti? Da li ste setale i koliko vam je fizicka aktivnost pomogla?

Ako se budes otvarala kao ja(sto ti ne zelim) otici ces na carski!Salim se,naravno!Ja sam potpuno bila zatvorena kada su me primili,i posle 3 dana poradjanja 7 prstiju sam se otvorila i morala sam na carski!Samo osluskuj svoje tijelo i bice sve ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto su rekle B.mama i tigrica , slazem se ... veruj da ces znati kad bude stvrano vreme za porodjaj , samo bez panike , ceka te najlepsi moguci trenutak u zivotu jedne zene :) Bilo bi lepo da se to moze opisati i docarati ali ne moze , videces ! Puno srece ti zelim i lak porodjaj i slatku i dobru bebandzu pa se kuckamo u temama za najmladje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nadam da ćemo se družiti uskoro :D

Kako si danas ima li simptoma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si danas ima li simptoma ;)

Da nam nisu otisle na porodjaj ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si danas ima li simptoma ;)

много ме боле груди од синоћ и вагинални део као да имам менструацију... да ли се и то води као такозвани симптоми? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto su rekle B.mama i tigrica , slazem se ... veruj da ces znati kad bude stvrano vreme za porodjaj , samo bez panike , ceka te najlepsi moguci trenutak u zivotu jedne zene :) Bilo bi lepo da se to moze opisati i docarati ali ne moze , videces ! Puno srece ti zelim i lak porodjaj i slatku i dobru bebandzu pa se kuckamo u temama za najmladje :D

можеш ми слободно послати и приватну поруку ако желиш... хвала ти за порођај у сваком случају... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve su to pripremne aktivnosti, da ih tako nazovemo. Po svemu sudeći još uvijek nije za rađaonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

можеш ми слободно послати и приватну поруку ако желиш... хвала ти за порођај у сваком случају... :rolleyes:

Vazi cujemo se, uzivaj sad i cekaj bebironce i javi nam kad krenes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nam nisu otisle na porodjaj ? :)

ја нисам још увек :(:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi cujemo se, uzivaj sad i cekaj bebironce i javi nam kad krenes :D

:) јављам се...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako sad ce to jos malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako sad ce to jos malo ;)

надам се да хоће...и надам се да неће да чека пуно... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, ja nesto nisam mogla da spavam oko 5, pa sam opet oko 7 legla i tako. Joj, nemogu da iscekad da se porodim, ovaj mali je stvarno otezao. Imam vece bolove u karlicnom delu nego juce. Sto se tice vaginalnog dela, osetila sam vise puta do sad, kao blagi grc, kao cepkanje u tom delu. Mislim, nista previse bolno, u momentu prodje. To sam osecala i pre nego sto sam otisla ova dva puta. Da li je to otvaranje? Jeste li vi osecale nesto slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

искрено да ти кажем ја сам осетила такве болове само што је мене много болело...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene u momentu, bas me probode onako, i bas osetim kao cepkanje, al' posle minut nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene u momentu, bas me probode onako, i bas osetim kao cepkanje, al' posle minut nista.

ја сам тако нешто осетила пре неки дан... не знам да ли је то један од знакова да је бебац кренуо...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i karlica i vagina trpi teret koji nosimo,secam se i ja proboda kroz vaginu pred kraj trudnoce ali mislim da nisu najavljivali porodjaj jos koliko sutra.Ali zato ako osetite bol u stomaku ili leddjima ili vam ispadne sluzavi cep,beba ce skoro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da i karlica i vagina trpi teret koji nosimo,secam se i ja proboda kroz vaginu pred kraj trudnoce ali mislim da nisu najavljivali porodjaj jos koliko sutra.Ali zato ako osetite bol u stomaku ili leddjima ili vam ispadne sluzavi cep,beba ce skoro :rolleyes:

mene to sada mnogo boli...bila sam na pregled i doktorka me ginekološki pregledala,a sada umirem od bolova...ništa od sluzavog čepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc imala kontrakcije ne pola sata, pa su spale na 20 min. i nestale. Sad me vec sve toliko boli da mi je sedenje u bilo kom polozaju bolno. Ubedjena sam da, od kako mi pukne vodenjak, za pola sata cu se poroditi. Prepona mi se koci, tesko mi da hodam kako treba, vec moram malo da iskosim nogu da me nebi hvatao grc usput. Videcu sa muzem, al' mozda resimo opet da odemo do bolnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc imala kontrakcije ne pola sata, pa su spale na 20 min. i nestale. Sad me vec sve toliko boli da mi je sedenje u bilo kom polozaju bolno. Ubedjena sam da, od kako mi pukne vodenjak, za pola sata cu se poroditi. Prepona mi se koci, tesko mi da hodam kako treba, vec moram malo da iskosim nogu da me nebi hvatao grc usput. Videcu sa muzem, al' mozda resimo opet da odemo do bolnice.

Iskreno ja bi sto duze bila kuci, meni je pukao vodenjak pa sam sedela kod kuce jos 2 sata, al ako mislis da treba da ides ti idi ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja bi sto duze bila kuci, meni je pukao vodenjak pa sam sedela kod kuce jos 2 sata, al ako mislis da treba da ides ti idi ;) ;)

Ja ne bih smela da sedim toliko kad bi mi pukao vodenjak, nema sanse. Mislim, ne bi bilo ono "frka panika" al' bih svakako odmah krenula u porodiliste. Pola sata mi treba do tamo, taman. A to za odlazak pre nekih konkretnih odgadjaja, pa sta ja znam, volela bih da dodjem tamo i da sve lepo pocne, al' ne verujem da je to bas i realno... Joj, bas sam nestrpljiva!!! :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih smela da sedim toliko kad bi mi pukao vodenjak, nema sanse. Mislim, ne bi bilo ono "frka panika" al' bih svakako odmah krenula u porodiliste. Pola sata mi treba do tamo, taman. A to za odlazak pre nekih konkretnih odgadjaja, pa sta ja znam, volela bih da dodjem tamo i da sve lepo pocne, al' ne verujem da je to bas i realno... Joj, bas sam nestrpljiva!!! :lol::P

Verujem ti i ja sam bila , al mi nekako lakse bilo da sedim kod kuce nego da odem u bolnicu i manja mi je frka bila kod kuce, mada, sldecei put cu i kasnije :lol: :lol: :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ti i ja sam bila , al mi nekako lakse bilo da sedim kod kuce nego da odem u bolnicu i manja mi je frka bila kod kuce, mada, sldecei put cu i kasnije :lol: :lol: :lol:;)

Joj, sa nama su ovde moja mama, baba i tata. Samo da mi je da se issunjam iz stana kad pocne, da neznaju, jer inace ce biti:

Mama: "Ustani setaj!"

Baba: "Ne, treba da lezis!"

Tata: "Disi, ajde ne boli to toliko!"

Mama: "A da zovemo hitnu?"

Tata: "Ma jok ja cu ih odvoziti!"

Baba: "Ma jok taksi je najbolji!"

Mama: "Jel' imas bolove, dajte vodu i sterilne makaze!"

Tata: "Ma jok, moze ona da izdrzi do sutra znas kako si ti prosla!"... :blink::lol:

Ja i muz bi bili posmatraci... I ovako, cim izadjem negde iz kuce, da li do prodavnice, do banke, do drugarice ili sa muzem u setnju, cim se vratim baba trci na vrata i vice: "Sta ti je rekla doktorka, kako je Jovan, kad ce?" ... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.