Sistematski pregled dete 1,5 godina

odgovora

Objavljeno

Ženske,

sad sam se setila - do kraja meseca treba da vodim Stefija kod logopeda, na ORL, kod STOMATOLOGA za redovan sistematski i revakcinu.

Valjda sam u temi lepo napisala - oftamolog? :blink:

Jel ima neko da je prošao ovo?

Jeste morale da zakazuejte ili ste smo otišle u DZ i uradile preglede?

Kako da logoped priča sa mojim detetom, kad on ne podnosi DZ i ima da vrišti kod nje? Osim ako mu ja ne budem pričala i govorila šta da kaže i pokaže :lol: ?

Pedijatar mi je reko da je to redovan prvi pregled za svu decu i da ne brinem, da mi je dete ok, da je ovo preventiva za ne daj bože, da se rano primeti neki nedostatak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se ti pregledi ne rade, sem ako se neotkrije neki nedostatak za taj uzrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se ti pregledi ne rade, sem ako se neotkrije neki nedostatak za taj uzrast.

A gde to kod vas?

Sad me oladi... skroz!!!

Lepo su mi rekli - da je to PREVENTIVA, a ne da mu nešto fali i da sva deca sada rade taj sistematski...

Mislim, ne mogu mu zdravom, sa godinu i po sumnjati na nedostatak u grlu, ušima, očima, zubima, govoru - SVEMU?!?!?

O, bože... Što sam sad promenila raspoloženje... Svašta mislim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni kod nas se ne rade,sem kod stomatologa...logoped ide tek pred skolu ili pred vrtic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni kod nas se ne rade,sem kod stomatologa...logoped ide tek pred skolu ili pred vrtic

Cure moje - gde je to kod vas? :lol:

Mi smo na periferiji Beograda... I nama je rečeno da je to redovni sistematski sa 1,5 godinom...

Moje snaje kuma živi u Bgdu i ona je jedina koja je isto radila sa detetom... Sistematski...

Mislim sad, ša će moj klinac da priča sa logopedom u ovom uzrastu...? Oće sa mnom, ali sa logopedom - jok ja... Mada mislim da treba pre škole da se ide kod logopeda. Moja najbolja drugarica je tek pred privm razredom počela dete da vodi kod logopeda jer nije umeo da izgovori neka slova, mislili su da se benavi - pa je na kraju dete krenulo u prvi dve godine kasnije, jer nisu hteli da ga puste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma neznam ..moja malecka slovo r nije umela da progovori do 6 godine,bili smo kod logopeda,zena nam dala vezbe da radimo snjom i dete za dve nedelje naucilo da ga cisto izgovara....mislim da nema svrhe ranije posetiti logopeda,jer deci treba vremena da nauce da izgovaraju sva slova ato je sve individualno,e sad ako primeti neka govorna mana tipa mucanja i sl trebalo bi valjda ranije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma neznam ..moja malecka slovo r nije umela da progovori do 6 godine,bili smo kod logopeda,zena nam dala vezbe da radimo snjom i dete za dve nedelje naucilo da ga cisto izgovara....mislim da nema svrhe ranije posetiti logopeda,jer deci treba vremena da nauce da izgovaraju sva slova ato je sve individualno,e sad ako primeti neka govorna mana tipa mucanja i sl trebalo bi valjda ranije..

Apsolutno se slažem,

a ja pitam - jel ima još neki DZ da ima ovakav sistematski za dete od 1,5 godina?

I kakva su iskustva?

Jel moguće da to radi samo moj DZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slažem,

a ja pitam - jel ima još neki DZ da ima ovakav sistematski za dete od 1,5 godina?

I kakva su iskustva?

Jel moguće da to radi samo moj DZ?

ma trebalo bi sigurno svi da rade to,ali se ne pridrzavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako,

Juče smo bili na svim ovim pregledima.

ORL:

Odemo kod njih, izađe DR pita: "Jel vam dete potpuno zdravo?", kažem: "Jeste" misleći da nema kijavicu i to.

Kaže dajte mi taj papir (gde se piše nalaz) ode unutra, vrati se posle par minuta i kaže evo - napisala da je sve u redu.

Ja onako u šoku, ostanem bez reči. Posle ga pregledala dr. pedijatar.

OFTALMOLOG:

Odemo kod nje, prijatna teta kaže - kako kod tako male dece može da se uoči da li je dete razroko, i kako reaguje okicama.

I tako mu je pogled šetala levo desno, držeći neku knjigu, zapitkivala ga gde je šta, pratila kako gleda kad mu neki predmt približi ili udalji.

I to je to.

STOMATOLOG:

Žena, koja pregledala dete, ustanovila 14 zubića, dve gornje trojke u nicanju a onda sela i pitala sestru koja otvara kartone "šta da napiše u nalazu".

Oooj, me mene, pa ona deci popravlja zube!!!

LOGOPED:

Jedna punija mlađa žena, koja nas je pustila da mi pokažemo šta sve znamo da pričamo. A kad je krenula da ga propituje i sama - on je sarađivao i odgovarao.

Rekla nam je da je napredan za svoj uzrast. :)

Rekla nam je da izbegavamo upitne rečenice sa kratkim odgovorima "da" ili "ne", i da kad nam nešto pokazuje kažemo mu da kaže šta je to što želi (mi to radimo, al ga ništa ne forsiramo).

Rekla nam je da beba sa 1,5 godinu do 19 meseci treba da nauči svoje prve rečenice.

Prve rečenice su, kako nam je rekla tipa: beba spava (ili pava), eno deda, vidi mama, i sl. :)

Sve u svemu, svi nalazi su u redu.

Visok je 88,5cm, a ima 13kg. :)

Ja sam u fazonu - ah, može da bude i puniji, na šta nam je pedijatar rekao - da je on TAMAN (po hiljaditi put :D) i da nam ne treba debelo dete.

Količinski jede mnogo više no što je težak, al sve ode u trčanje i kaku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u opšte nismo imali ovaj pregled. Kod nas je bila "redovna" kontrola samo kod lekara i ništa više (naravno i revakcina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u opšte nismo imali ovaj pregled. Kod nas je bila "redovna" kontrola samo kod lekara i ništa više (naravno i revakcina)

Nama su rekli da je ovo sad redovno. I da šalju svu decu.

Mi smo juče imali i rendgen kukova (to je vanredno zbog Pavlika), i rezltate krvi, i revakcinu Pentaksima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam baš pisala i u temi za 3 godine. Kod nas takvi pregledi se ne rade do 6. godine, sem ako postoje neke naznake za to. Mišljenja sam da treba da se radi kao prevencija. I piše se OFTALMOLOG... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo sve te preglede imali sa 18 meseci. i sve je skoro isto bilo kao kod ivancice, najvise me iznenadio ORL kad je pitao da li mi je dete zdravo i samo nesto upisao na papir, nije ga ni pogledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo sve te preglede imali sa 18 meseci. i sve je skoro isto bilo kao kod ivancice, najvise me iznenadio ORL kad je pitao da li mi je dete zdravo i samo nesto upisao na papir, nije ga ni pogledao.

Identično, nije ga pregledala, samo se izgubila i vratila sa popunjenim papirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam baš pisala i u temi za 3 godine. Kod nas takvi pregledi se ne rade do 6. godine, sem ako postoje neke naznake za to. Mišljenja sam da treba da se radi kao prevencija. I piše se OFTALMOLOG... :P

Ispravila, hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.